Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

hana23
9. máj 2011

@linda40 dakujem pekne

juska
10. máj 2011

ahojte, chcem sa spýtať, mamičky, ktoré ste už rodili v TO, ako je to s matrikou? Museli ockovia ísť vybaviť RL dieťatka, alebo prišla teta z matriky po pôrode do nemocky, vy ste nahlásili údaje a ocko RL len vyzdvihol? Trochu sci-fi, ale niekde to naozaj tak funguje... vraj 😎

radlinka
10. máj 2011

@juska dobra otazka, ja si myslim, ze treba hned s prepustacim listom z porodnice na matriku, kde vystavia rodny list. Je jedno ci posles ocka alebo zajdes tam s nim, pripadne sama.

radlinka
10. máj 2011

Ja mam podobnu otazku: Ak rodicka pochadza z ineho mesta ako TO, treba ziadat o rodny list v Topolcanoch, kde sa dieta narodilo alebo v mieste svojho bydliska ?

juska
10. máj 2011

@radlinka RL dieťaťa sa vybavuje podľa miesta narodenia, čiže v TO, aj keď sú napr. rodičia z BA

zuzufek
11. máj 2011

@radlinka
@juska pred pôrodom sa pôrodnej asistentke odovzdáva sobášny list,odtiaľ si ona zapíše všetky údaje o matke i otcovi+údaje o dieťati,ktoré sa narodí na jeden formulár,ktorý potom pôrodnica posiela matrike samozrejme v To,stačí sa potom tejto sestričky opýtať kedy treba ísť na matriku a nemusí ísť rodička,stačí vyslať otecka s OP 😉

radlinka
11. máj 2011

@zuzufek a kde je v TO matrika ? priamo v centre, aby sme nemuseli chodit 2x 😕

dada2007
11. máj 2011

@zuzufek @radlinka my sme museli na radnicu obaja-podpísať papiere...ako pri malej, tak i teraz pri malom. Jeden otecko tam bol bez mamičky a nedali mu to, musela prísť osobne podpísať papiere 😉

juska
11. máj 2011

tak uvidíme, ako to nakoniec bude, díky za info 😉

katushka16
11. máj 2011

@juska ahoj,u nás to bolo tak,že len mm išiel na matriku pri obidvoch malých a tam vybavil RL,ja som nemusela isť

zuzufek
11. máj 2011

@radlinka
@dada2007 ja som nebola na matrike ani pri prvej ani pri druhej dcére,všetko vybavil muž,dokonca aj kartičku poistenca... 😉 matrika je priamo v centre,ide sa tam cez bránu na tej strane je fara,Kniha,čínsky obchod,reštaruácia Milénium a pod tou bránou vedľa matriky sídli mestská polícia,tak aj podľa toho by ste to našli... 😉

dada2007
11. máj 2011

@zuzufek tak my sme šli s MM spolu a za necelé dve hoďky sme vybavili-matriku, kartičku, sociálku, zdravotnú...a hotovo 😉 mali sme pak pokoj....asi je to na pani pri okienku, či to vydá i bez podpisu oboch rodičov 😉

zuzufek
12. máj 2011

@dada2007 asi tak...🙂na to vybavovanie papierov sa mamička po pôrode najmenej teší,teda aj v mojom prípade to tak bolo...nájdu sa ale milé tetule na úradoch,ktoré ťa uprednostnia,keď zistia,že vybavuješ potrebné papiere po pôrode,predsa len žena unavená,ubolená,tak aspoň tak.... 🙂

dada2007
12. máj 2011

@zuzufek my sme boli s malým 31/12..čiže všade prááááázdno... 😎 to bolo fakt super...no a ja po cisárskom, MM s vyvrtnutým kolenom...tak sme chodili po meste ako krypli...ale fakt za dve hodky sme všetko potrebné na úradoch vybavili, plus poštu, drogérku a potraviny... 😉 ako hovorím, nikde žiadne rady 😉

katkah3
17. máj 2011

Ahojte, my sme rodný list vybavili cestou z pôrodnice, netreba k tomu žiadny papier z pôrodnice, iba OP, pretože pôrodnica tam papiere zašle skôr. Ak rodíš v TO, rodný list vybavíš iba na matrike v TO.

radlinka
4. jún 2011

Ahoojte, zdravim vsetkych a drzim palce mamickam, kt. sa chystaju do tejto krasnej porodnice. My sme si uzili krasny tyzden aj s MM, mali sme VIP izbu a pekne sme si oddychli po porode. Personal bol ustretovy, priatelsky, velmi mily, a napomocny a v inom meste by som sa nestretla s takou pohodou, kludom ako poskytuje tato porodnica. Lekarsky team bol perfektny pod vedenim primara, novorodenecke taktiez, uplne k nasej spokojnosti. Taktiez predporodne kontroly a poradna boli uplne v pohode a bez dlheho hodinoveho cakania. 😉
Asi takto som si to predstavovala, a som nesmierne rada, ze som sa rozhodla pre TO, pohodu a pokojnu atmosferu bez stresu. Takze od nas hodnotenie na jednicku. 🙂

Takze ak premyslate kde rodit, tak urcite nevahajte a chodte priamo sem, ak si to chcete trosku uzit a vychutnat si cas s babatkom. I ked je to porodnica, velmi sa nam ani domov nechcelo. Som rada, ze o nase babatko bolo vysoko postararne a ze sme nacerpali mnozstvo novych informacii a zoznamili sa s dalsimi novymi a skvelymi ludmi. Drzim palce vsetkym a zelam vela stastnych chvil a krasnych babatiek. 🙂 🙂 🙂

Dakujem vsetkym tu pritomnym za napomocne informacie, kt. urcite dopomohli k tomu, aby sme sa aj my rozhodli spravne. 😵 😵 😵

zanetak
5. jún 2011

ahojte , chcem sa spýtať, ak rodíte sekciou a chcete VIP izbu, tak kedy vás tam na ňu dajú? teda za koľko dní zaplatíte?

katren
5. jún 2011

@zanetak hlavne treba, aby bola volna.....ja som rodila (normalne) poobede a rano ma tam dali a odvtedy mi zratali dni kolko som tam bola...

radlinka
5. jún 2011

@zanetak za cca dva dni po sekcii, zavisi ako sa rychlo postavis na nohy a skonsolidujes chodenie a starostlivost o seba a baby, proste musis byt silna a pripravena...moze pomahat naplno aj manzel ak je to VIP-ka a je tam stale s tebou... poplatok 33 eur na noc... pekne si to uzite vsetci traja spolu 🙂

eni11
7. jún 2011

ahojte maminy, aj ja sa chystam rodit do TO len neviem ako zazmluvnit lekara, ci staci tam prist a povedat, ze by som tam chcela rodit? Baby a nepoznate nejakeho dobreho porodnika- gynekologa? Zda sa mi, ze mesiac pred porodom treba chodit do nemocnice na poradne.

katren
7. jún 2011

@eni11 treba chodit mesiac pred porodom na poradne do nemocky....so zazmluvnenim ti nepomozem, ja som nemala a o dr. si precitas par stran dozadu.....kazdy ma iny nazor, takze tazko pisat, ze tento je "best"

zanetak
8. jún 2011

aj mna by zaujímalo ako sa dá zazmluvniť doktor pri sekcii. neviete mi poradiť? aj koľko sa platí a kedy?

katren
8. jún 2011

@zanetak poplatky treba pozriet na stranke nemocnice, maju tam cennik a kedy sa plati....podla mna pri odchode...ja som vtedy vsetko platila

juska
13. jún 2011

baby, ako sa to chodí do tej poradne? to len normalne prídem do TO, že som 36.tt a chcela by som tam rodiť? a poraďte prosím čo robiť, s mojou dr. sme sa nikdy nebavili o tom, že nechcem rodiť v Nitre, tak je asi stále v tom, že budem rodiť tam. budúci týždeň (t.j. 37. tt) mám u nej poradňu, ale od 36. by sa malo chodiť do nemocky. zavolať jej, že či mám ísť, alebo ísť do nemocky na poradňu až po poradni u lekárky 22.6.? neviem 😒

radlinka
14. jún 2011

@juska ahooj, no ja som chodila aj..aj...v TO som zacala 4 tt pred porodom a vyslo to tusim len na tri. Ale inak som chodila aj ku svojmu lebo som chcela a vzdy som si rada pozrela prietoky na sone a pod. Ked som sa horsie citila tak som si zasla, ale normalne staci, ak budes chodit do TO a povies ze chces u nich rodit, oni ti vsetko zabezpecia a potom nemusis do NR vobec, aj tak sa tam caka dlho na rizikovej poradni, kde je vzdy vela ludi ak by ste to nahodou nestihali na termin alebo nieco ine bolo treba riesit.
Podla najnovsich kriterii sa do NR nemocky vobec nemusi, ked chodis k vlastnemu gynekologovi. Do nemocky sa ide v pripade ze ti odtecie voda alebo mas iny problem, ci nastanu porodne bolesti (potom hned na prijem). Ak nic z toho a vsetko je okej, tak potom sa caka stale do terminu, po termine sa treba hlasit na rizikovom v NR. v TO a inych porodniciach sa obycajne chodi cca 3-4 tyzdne pred terminom, co je podla mna fajn system, lebo o tebe vedia a vsetko sa dobpredu eviduje a zabezpeci, v pripade tvojho zaujmu sa vyhovie aj u alternativneho porodu, alebo epiduralnej analgezy 🙂

juska
15. jún 2011

@radlinka ďakujem za info. ja fakt neviem, že čo mám urobiť. lebo tento týždeň 17.6. mám ešte sono a potom toho 22heho poradňu, tak ak všetko dobre pôjde a nič sa dovtedy neudeje, tak asi pôjdem do TO budúci týždeň v piatok....

jasné, že je lepšie chodiť na kontroly aj do nemocnice, to čo je za systém, že chodíš len k svojmu lekárovi? veď napr. moja ani k pôrodom nechodí. ale veď čo by som chcela - Nitra... :-/

radlinka
15. jún 2011

@juska no chod k svojej gynekologicke, ta ti zapise do tehu knizky vsetky podstatne informacie a potom nasledne chod do TO. Im to nevadi ze budes chodit aj...aj, ale nemusis. Mne tak bolo povedane, ze uz nemusim spatne ku svojmu gynekologovi, ale ked som sa napr. necitila v pohode napriek tomu som sla. Oni z toho vedu nerobia, potrebuju mat vsak zaznam a poznat ta, ze si u nich bola.

Aj keby si sa o pat 12 rozhodla ist rodit do hociktorej porodnice, musia ta vsade zobrat, to je normalne. 😉

Takze ziadne obavy, len pekne chod aj..aj a nech mas zaznam aj z Topolcian, aby o tebe vedeli, keby si nieco pozadovala alebo potrebovala hocikedy pomoc. V NR sa uz nechodi na kontroly, az po termine a to musis dole na rizikovu poradnu, aby ta objednali na porod, pripadne na planovanu sekciu, ak je potrebne dohodnut. Inak stale chodis k svojmu obvodnemu lekarovi- gynekologovi. Asi maju toho vela, tak nestihaju, neviem tu podstatu veci. Daj na svoje pocity a bude dobre, ver mi. 😉

juska
15. jún 2011

@radlinka diky diky, už som to vymyslela - budúci týždeň vo štvrtok idem do TO. na poradňu k svojej doki v stredu, to jej poviem, že chcem rodiť v Topoľčanoch, uvidíme, čo mi povie, či stále chodiť k nej, či stačí už len do nemocky. na stránke topoľčianskej pôrodnice je písané, že ženy od 37.tt majú chodiť, takže to mám akurát 🙂

baskaj
15. jún 2011

@juska @radlinka aj ja som z Nr. Prvé dve deti som tu aj rodila, ale tretie chcem rodiť už v To. Lenže ja som porodila vždy až v 42tt, tak si neviem predstaviť chodiť tam ešte aj po tom 40tt na kontrolu každý druhý/tretí deň, ako som chodila už potom na rizikovku v Nr... 😒 No ale ja mám ten tretí pôrod ešte ďaleko 🙂

juska
15. jún 2011

@baskaj no ja som ešte 25 km od Nitry, ale radšej budem chodiť každý druhý/tretí deň do TO, ako rodiť v Nitre....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre