Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zjanulaz
27. okt 2011

@majusa123 ďakujem veľmi pekne 🙂 dúfam, že to fakt nebude také katastrofické ako níektoré hovoria 🙂

slavocka144
27. okt 2011

@zjanulaz hmmm s Topolčanmi tuším prišiel moj starý 🙂 Známi nám doporučovali, čo rodili u primára, tak nejako sme aj tam skončili. Jj, to mi je jasné, že treba absolvovať poučenie a vyšetrenie... a teraz rozmýšľam či rovno nemám ísť bud. týžden na lačno aby mi hned mohli zobrať krv, nech sa to nepreťahuje s výsledkami 🙂 Jeee a dnes som sa zase ešte nepobalila :D ... mám taký pocit, že keď sa dobalím, tak to na mňa hneď príde..."že konečne, si sa pobalila, a môžem ísť von :D "

zjanulaz
28. okt 2011

@slavocka144 jj hned ako tam budes buduci tyzden, tak behni za anesteziologickou a bud ti zoberu oni krv alebo hore na poradni ti vezmu krv..... takze si chces vybavit primara? ja som sa pytala lekarky co ma osetruje, tak dufam, ze bude pri porode lebo nemamani kontakt na nu ani nic..... som zvedava.... neboj ani ja nie som dokonale zbalena... iba vacsiu cast mam zbalenu, ale ak stihnem este buduci tyzden poradnu, tak sa asi uz dobalim a rozmyslam, ze pre istotu to hodim do auta vsak auto odnesie keby to bolo zbytocne 🙂 aj chces draheho pri porode?

katren
28. okt 2011

@slavocka144 netreba ist nalacno 😉

slavocka144
28. okt 2011

@katren nie? tak super, dik 🙂 môžem sa ráno napráááskať :D

slavocka144
28. okt 2011

@zjanulaz Noo už sme viac-menej dohodnutí 🙂 ... No mne vrchná sestra kázala si pobaliť tašku a hodiť ju do auta zakaždým keď pôjdeme do TO, prípadne ju tam mať stále, lebo že si ma tam môže dr. hocikedy nechať 😉
Najprv som ho nechcela pri pôrode, ...bol celkom aj rád si myslím :D ..ale potom som sa rozhodla, že ho tam chcem, nech som tam neni "sama", nech si to som nou prežije.

katren
28. okt 2011

@slavocka144 nie...ja som pri Dominike chodila stale nalacno, ze keby daco a ked som sa na konci tehu priznala, tak dobre ze ma sestricky "nezozrali" (myslim v dobrom) ze preco som sa nenajedla.....takze pri Miskovi som normalne jedla pred poradnou ako vzdy....ale kavu som si kvoli tlaku nedavala 😅 😝

zjanulaz
29. okt 2011

@slavocka144 no ja som tiež s dr dohodnutá len tebe dal aj kontakt na neho, že keby ťa to náhodou nečakane chytilo alebo ako? no už aj ja si hodím tašky do kufra 🙂 tak som zvedavá..... asi sa začínam trochu báť, keďže neviem čo ma čaká 🙂 ale tak nejak musím vydržať 🙂 a už si teda pobalená? :D

slavocka144
29. okt 2011

@zjanulaz Tak my máme na neho tel.kontakt, ale osobne sme sa ešte nestihli stretnúť, takže všetko sa dozviem až v stredu, keď pôjdem na poradnu. Ja sa akosik zatiaľ nebojím...ja som salámista :D ale ono ma to potom chytí.. A veru nie, neni som pobalená :D :D 😀 😀 Je to všetko tak na kopečke (viac-menej) ale pobalené to neni, hmm dobréé na to, že v pondelok začínam 39tt 😀

zjanulaz
30. okt 2011

@slavocka144 tak to kazdopadne ano... netrreba sa nikam ponahlat 🙂 ja tiez zacinam 39 tt a vo stvrtok mam poradnu a preistotu uz aj kufor hodim do auta....... uz mavam bolesti, tak hadam vydrzime este nejak do toho stvrtku 🙂 jaj keby som tak ja mohla byt salamista :D aj si sa s nim skontaktovala adohodla na stredu? lebo moja dr hovorila, ze v stredu maju operacky a ona teda poradne nerobi 🙂, ale tak u primara je to asi ine 🙂

clare.emilee
30. okt 2011

mamicky pekny vecer, mam otazku ohladom tejto porodnice, snad mi budete vediet odpovedat.
porodu sa velmi bojim (ako kazda) a na 50% mi horzi cisarsky (istu dobu som o nom aj dobrovolne uvazovala), lenze coho vsetkeho sa clovek na nete docita, ze.

- pri prirodzenom porode, prosim vas ako je to s nastrihom v tejto nemocnice? nechystam sa mat vlastneho lekara pri porode, kedze som z topolcian ani neni, staci ak to oznamim hociktoremu, kto ma sluzbu, ze si ho nezelam a on sa prisposobi?
- ak sa zena natrhne prirodzene a co sa tyka sitia, umrtvia miesto niecim? nejakym sprejom, ci injekciou?
- co sa tyka vvyvolavania porodu robia ho kazdej rodicke alebo tiez si mozem vybrat?
- epiduralka - zavadzanie ako to boli, k comu sa to da prirovnat? funguje uplne tak, ze nic necitim alebo predsa len citim tie bolesti?
- porod do vody - ako sa vybavuje (v ten den, dopredu treba dohodnut), aky je poplatok a vobec ake testy treba spravit? som pocula, ze vo vode nenastrihuju a nedavaju infuziu je to pravda?

- v pripade cisarskeho ako to prebieha v tejto nemocnici?
klasicky na lacno, infuzia, injekcie, cievkovanie, potom velke bolesti a dalsia nie jedna infuzia plus dalsie injekcie aj do brucha? ake velke su jazvy? viem, ze to kazdu boli inak, no isto zalezi aj na velkosti jazvy, ved mensia boli menej.

rodit bezbolestne sa neda chapem, ale ked citam ako niektoru bolelo tam dole pol roka po zasivani (po nastrihu), jednu bolia viac kontrakcie, inu bolesti po cisarskom, ako ine mamicky bolela jazva po cisarskom pol roka, fakt mam strach 😖 a nejako sa narodit ved musi

majusa123
30. okt 2011

@clare.emilee ahoj 🙂
No ja myslim, ze ta potesim, viem velmi dobre ako to chodi 🙂
1., nastrihu sa vobec nemusis bat, pomaha sa tak nielen mamicke aj aj babätku, aby dlho nebolo v porodnom kanali a rychlo sa porodila hlavicka. Zeny nastrih vobec necitia, naozaj, lebo to miesto je tak natiahnute, ze tam nie su uz ani cievy ani nervy. Tym vlastne aj nehrozi ze dieta ta natrhne, lebo to moze uz dopadnut horsie-moze dotrhat svaly, aj ku konecniku a treba sit viac. urcite tam ale lekari chrania tu hradzu a nastrihnu ozaj len az ked treba 😉
2. Vzdy sa umrtvuje pred sitim, injekciou mesocainu-aj nie si nan alergicka, ale malokto byva, injekcia boli minim., vacsina ju neciti a potom citis ako tasiju-ale nie bolest, len dotyky 🙂
3. Porod sa vyvolava vacsinou len pri prenasani alebo ak matke alebo babätku hrozi nieco, pokial by ostalo v brusku dlhsie. tiz sa toho netreba bat, vyvolava sa bud infuziou oxytocinu, pustenim plod. vody, alebo vaginal. tabletkou...ovlada to tam kazdy jeden porodnik rovnako dobre.
4. epi neboli, neboj, je to dlha ihla, ale velmi tenucka, vzdy sa predtym umrtvi koza a podkozie mesocainom-mala ihlicka a potom sa zavedie epi, vobec neboli, budu ti vsetko hovorit, mozu prechodne trpnut nohy, ale prejde to zachvilku 🙂
5. Rodit do vody-musia byt negat. testy kultivacie, minim. 38 t. dokonceny, negat. Streptoc. agalactiae. Vo vode sa nechava viac prirodzeny porod, jasne, ze sa da nastrihnut, dava sa aj infuzie, nie je ziadny problem, stoji 166 eur.
6. Cisarsky-nalacno od zac. bolesti si aj tak a vodou sa len osviezujes, ked ides na planovany, nejes od polnoci, daju ti infuzku, potom ta prevezu na sal, vysvetlia ako zaspis (alebo si das pichnut spinal-podobne ako epi), ked sa zobudis, bolesti su, ale nie velmi velke, hlavne 1. den, ale daju ti injekcie proti bolesti, kt. dobre zaberaju, na nohy vstavas pomaly na 1-2. den, vsetky baby to zvladaju, ta jazva je asi 10-12 cm dlha, jemna ciarka. po cisarskom sa pichaju 5 dni fraxiparinove injekcie-nemaju nijake vedl. injekcie v tych mnozstvach ako pichaju tam, maju prave velmi dobre ucinky, aby sa ti neurobila zrazenina v cievach. Nebolia-su to najmensie inj. ake existuju, pichaju sa bud do brucha, alebo do ramena, niekedy ich ani necitit 🙂 🙂 🙂

slimme
30. okt 2011

@majusa123 @clare.emilee Ahojte, mna teda tiez zaujimala ta odpoved ohladom nastrihu, ale nie to ci to boli alebo nie, verim ze to neboli pri porode ale som si ista ze potom to musi byt mazec! uz som toho precitala vela a po tom co pisali mamicky ohladne nastrihu som sa rozhodla ze si kupim epino a som proti nastrihu, a viac som za nadtrhnutie, to je ale moj nazor,nikomu ho nevnucujem. Len by ma naozaj zaujimalo ako je to v TO s nastrihmi, ci sa najde nejaka rodicka alebo este lepsie prvorodicka ktoru nenastrihli, to by ma fakt potesilo.

katren
30. okt 2011

@clare.emilee suhlasim so vsetkym, co napisala @majusa123 , mala som tam uz 2 porody 😉

majusa123
1. nov 2011

@slimme samozrejme, ze su aj take, vsetko zavisi od toho, ake je velka hlavicka babätka, ako velmi sa ti pri porode roztiahne posva, ako rychlo postupuje porod...
Ja mam zasa taky nazor, ze pokial netreba nastrihnut, tak jasne, ze nie-ale tak sa to aj v To robi, nastrihuju az v nutnom pripade, no a s tym natrhnutim: veru ked ta ma dieta natrhnut, no neviem, lebo tym nastrihnutim je to konecne (1-2cm), ale pri natrhnuti ti moze babo roztrhnut aj svaly malej panvy a svaly okolo konecnika, zeny su potom zosite ovela viac, ale to nie je ten hlavny problem, skor to, ze tie svaly potom uz nemusia fungovat tak ako maju (zeny maju problem s vyprazdnovanim stolice, pomocovanim ,... hoji sa to dlhsie)
Uvidis, mozno ty to nebudes vobec potrebovat 🙂

slavocka144
2. nov 2011

@zjanulaz Noo tak sme tam boli dneska...už mávaš bolesti? Ja nijako nič, ani pošlíčkov - náznaky, žiadne také pocity... ja to vidím tak, že keby to mám nechať na prirodzenú cestu, tak budem ešte ďalší mesiac prenášať :D Jeee ja by som prijala, keby si ma už dnes nechali v porodnici. Aaaa nemôžu ma nechať čakať do konca, do termínu, veď babo bude moc veliké a nezmestí sa mi do vecičiek :D to nech mi nerobia, malá má volakesik dlhé nohy, neviem či ich v hrdle sem tam nemám :D aj ja už som dosť pribrala...až moc, ako neni to na mne vidno, ale už teraz mám 81 kg ponovom. Otras :D :D
A hej, my sme s primárom volali a kázal nám prísť v stredu na 8:00. No keď sme prišli, tak sestrička mi hovorila, že je práve na operačke, ale že za nejakú pol hodku je s5. Tak ma zatiaľ zobrala sestr. porobila čo bolo treba a chvílku sme počkali na neho. Noo ale išiel teda ako raketa, že šup-šup, ani som sa nestihla nejakosik popýtať nič. Pýtal sa ma ako chcem rodiť, poslal ma na predopreač. na anesteziologiu (jeeee kým som našla tie správne dvere :D ) no a zase mám prísť. bud. týždeň v stredu. Zobral ešte jednu pani a zase prchal preč. Bolo vidno, že sa ponáhla. To ale toho mojho moc nepotešilo, lebo sa s ním chcel porozprávať ...no nestihol ho 🙂
A inak ako? Neišli ste už náhodou medzitým "von"? 🙂

zjanulaz
2. nov 2011

@slavocka144 Ahoj 🙂 No veru ešte sme von nešli 🙂 ja idem zajtra na poradňu, tak som zvedavá ako dopadneme 🙂 Bolesti? fuuuuuuu tie mávam a dosť často už a už aj intenzívnejšie, tak si zajtra pre istotu do auta hodím kufor 🙂 som si myslela, že vy ste už išli von, keď si sa tu dlhšie neobjavila 🙂 už ani spávať sa mi nejak nedá a som opuchnutá 🙂 no o tej váhe sa už ani nevyjadrujem..... a čo ti to bude vyvolávať pán primár? aj krv ti brali? hlavne, že máš razítko v tehotenskej o epi a je to v pohode 🙂 kks som rada asi, že som si ju pre istotu vybavila.... vôbec nemávaš poslíčkov? ja už niekedy mám pocit akoby to silnelo no nejak to prejde potom 🙂 ja chodievam na poradne vo štvrtok 🙂 tak aspoň, že ste sa s ním dohodli... počuj a keby to na teba nečakane do stredy príde aj sa nejak vyjadril, že mu máte zavolať, či? inak ako sa cítiš?

slavocka144
2. nov 2011

@zjanulaz Ahojte 🙂 no ako tak čítam, tak mňa to do stredy nijako neprekvapí :D Vôbec nemávam bolesti, poslíčkov ako píšeš. Moj starý mi nakázal od pondelka pre istotu poumývať všetky okná, aj dvakrát :D :D ... sa hovorí, že je to taký úrýchlovač, aj keď nemyslím, že by bolo na tom niečo pravdy 🙂 Ako vravím, ja by som ešte mesiac prenášala :D mne to bude musieť tak či tak vyvolať. Bud. stredu uvidíme ako na tom budem, pokiaľ nebudem otvorená aspoň trochu, tak to možno ešte nechá tak....aaaa, dúfam že nie, lebo ma šlak trafí, zatiaľ som stále na 1 prs otv. Uvidíme, to bude prekvapko, no ale mal by mi to vyvolávať. A ak ma to chytí naaaaaaaaahodou skôr, tak ma odrodí službukonajúci, lebo ofic. dohoda bude bud. týždeň, lebo to bude vlastne posledná poradňa. A hej, brali mi aj krv, bola som si ju so žiadankou zaniesť na hematologiu. Tak budem mať aj výsledky, ale veď vš. by malo byť ok. Aj ja som rada, že ju preistotu budem mať, nikdy nevieš 🙂 Jeee ja som taká zvedavá na to malééé 🙂

daisy77
4. nov 2011

Ahojte mamicky, ci buduce mamicky z Topolcian.
Neviem, ci ste sa niekedy zamyslali nad ockovanim svojich ratolesti, o zlozeni vakcin ci ich vedlajsich ucinkov. Dna 22.11.11 sa v Topolcanoch v Chico Caffe o 15tej hod. uskutocni stretnutie s p. Fillom (zakladatel peticie za Slobodnu volbu v ockovani), ucast prislubili i miestni pediatri. Rozoberat sa maju problemy mamiciek s ockovanim. Ak mate zaujem ste srdecne vitane 🙂

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaalex
7. nov 2011

@majdzy666 ahoj. ja som pred casom citala v plus7dni, ze aj primar dr. caradsky je medzi nimi 😢 o inych konkretne neviem.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusa123
7. nov 2011

Výpovede tam podali všetci lekári, ktorí mohli, čiže primár Čaradský, Dr. Kereková a Dr. Hríbik. Dr. Urbanec bol vtedy na atestácii a sú tam dve nové mladé doktorky v skúšobnej dobe-vtedy nemôžu podať takú výpoveď. Ale keby mohli, podali by ju všetci. Som s nimi!

katren
7. nov 2011

@majusa123 aj dr. urbanec dal vypoved, volala som s nim 😒

radlinka
7. nov 2011

Kocky tak to je teda smutne, to potom odchadzaju vsetci, ci ako to mam chapat ? 😕 😕 😕 😕 A to sa proti tomu nic nerobi, vsetci ich ignoruju alebo ako ? prepacte, som mimo SK tak to tak do bodky nesledujem, ale uz asi rodit nebudem ak odidu, lebo nebude v TO ten super personal, co bol. 😔

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusa123
8. nov 2011

@katren ano, dal, máš pravdu-oprava🙂

majusa123
8. nov 2011

@majdzy666 nechcem tu rozoberat nejako tuto temu, ale nedalo mi to...ano, niektori doktori maju auta, velke domy a co ja viem co-to vsak nemaju z vyplaty! Prave pre tych cestnych doktorov, ktori neberu uplatky a ziju naozaj len so svojej vyplaty, je tento protest! Moj manzel je lekar, aj so 6-timi sluzbami mesacne zaraba 850 eur, z toho mame 400 eur hypoteku, stare auto, ja chodim do prace MHD a nemozeme si dovolit, aby som bola tehotna - to je velmi smutne, ked si v dnesnej dobe na Slovensku zena lekara, kt. pracuje na gynekologicko-porodnickom oddeleni nemoze dovolit byt tehotna kvoli financiam!!! Trochu paradox, vsak?

katren
8. nov 2011

@majusa123 no....ostava vam 450eur a este mas aj ty vyplatu, no nepises kolko....my mame celkovy (ja aj mm) 680€ a k tomu 2 deti....nastastie nemame ziadnu hypoteku, ale nie je trosku paradox, ze my sa vieme s financiami rozdelit 4-ria a vy 2-ja???

majusa123
9. nov 2011

@katren no ja som to tu nechcela rozoberat, lebo to do tejto temy nepatri... ale ked chces, ja mam minim. mzdu, a asi som zabudla popisat este nejake ,,mini" vydavky: mesacne - 200 eur len na benzin na auto, kt. chodi manzel do prace a vobec dost dalsich, nemam dovod to tu rozpisovat, su to moje veci...
Ja som tym hlavne chcela povedat, ze sa mi zda neskutocne uboha ta mzda, kt. dostava moj manzel za to, ze denno.denne zachranuje ludske zivoty, myslim to do slova a do pismena a tie stresy kt. v praci zaziva ani nehovorim, lekari v sluzbe nespia ako si mnohi myslia, su to 24 hod. sluzby, pocas kt. trpnu kedy zase zazvoni telefon a co sa stalo, okrem toho dalsi den pokracuju v praci, cize su v praci 32 hodin plneho nasadenia! Tak uznavam, ze nemate velky prijem, ale mzda lekarov je vzhladom na ich pracu dehonestujuca, nikto, kto nepracuje mesacne aj 10 krat za mesiac 32-hodinovku to nemoze posudzovat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre