Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
18. sep 2012

@lujzzicka no poviem ti, toto by som riesil urcite osobne a nie len mailom.... 😅 😉

moon1979
18. sep 2012

@lujzzicka
aha, tak to je iné 🙂
no pokiaľ trváš na pôrodnom pláne tak hľadaj takú pôrodnicu - čo viem tak TO a BS nemajú problem s pôrodnými plánmi, o hypnoporode som nepočula a neviem, či vôbec na SVK sa dá takto rodiť 🙂 ale nerozumiem, z akých dôvodov ti natláčajú rovno cisársky? veľké dieťa? úzka panva? alebo iná zdravotná indikácia?

lujzzicka
18. sep 2012

@kkl82 no ved som písala ešte včera jej a nič,ak mi neodpíše tak tam zavolám.Ty si tam rodila? 😉

lujzzicka
18. sep 2012

@moon1979 nenatláčajú mi cisársky ale ja chcem rodiť bez liekou,epiduráliek a umelého oxitocínu a tu ti to ževraj nanútia respektíve si nájdu dôvod ako ti ho dať bez tvojho súhlasu,lebo ti povedia že ide o život a bla bla bla.A v TO sa tak rodiť dá lebo už tam tak rodili ale nevedela som koho mám ešte kontaktovať,lebo mi nikto zatial neodpovedal,a nechcem merať zbytočne cestu kým sa nedohodneme 😉

kkl82
18. sep 2012

@lujzzicka v to v pohode akceptuju porodny plan, ak dava zmysel. ked som sa o tom rozpravala s bolekovou, tak vravela, ze su este aj radi, ked mamicky vedia co chcu. ale ze mali aj take pripady, ze ich rodicky mali stiahnute z netu a vsetko nezmyselne posplietane jedno cez druhe a ze vtedy moc ustretovi byt nemozu, lebo vela veci si protireci a ked zena sama nevie, len dava na reci inych... tolko ich postoj 😉
a ano, ja som rodila v to, ale bohuzial moj porodny plan bol zbytocny, lebo som mala akutnu sekciu 😖

lujzzicka
19. sep 2012

@kkl82 tak to áno nezmysli chápem,ale ja tam mám len to,že nechcem žiadne oxitocíny,chcem bábo po pôrode koža na kožu(priložiť aspon na hodinku)nechať dotepať pupočník,proste všetko prirodzene 😉

gilmorka
21. sep 2012

Ahojte. Zaujimalo by ma, ci niekto mal po prvom cisarskom druhy porod prirodzeny a v TO porodnici. Poznate niekoho?

dada2007
21. sep 2012

@gilmorka nie, ja som mala obe sekcie.......bolo mi povedané, že v TO táto možnosť nie je. V PE ale napr. môžeš rodiť po prvej sekcii normál......

gilmorka
21. sep 2012

@dada2007 dakujem za odpoved. Len by ma zaujimalo preco v TO nie a PE ano. hm

eeska
21. sep 2012

@katren akurat studujem tie vip izby a nasla som toto...
- výška úhrady za 1 noc za nadštandardný pobyt na lôžku na gynekologickopôrodnickom odd:
1. vo VIP izbe na pôrodnici – prítomnosť manžela /chladnička, televízor, nadštandard.
vybavená nábytkom, manželská posteľ, postieľka, vlastné sociál.zariadenie/ .... 33,10 EUR
2. vo VIP izbe na gynekol.-jednoposteľovej /tel., chlad.,vlastné soc.zar./............. 16,60 EUR
3. v nadštandardnej izbe na gynekológii-dvojposteľovej /chladnička,televízor,
vlastné sociálne zariadenie/ .............................................................................. 9,90 EUR

aky je rozdiel medzi nadstandardnou izbou a vip???, ty si bola na ktorej?

yokralovnayo
21. sep 2012

@eeska nadštandard je tá kde si ešte s inou mamičkou na izbe, len je lepšie vybavená.. sociálne zariadene máš na každej izbe- resp. bunke. Tu je rozdiel iba to, že tam máš TV a chladničku. Takže neviem či sa opatí za to priplácať 😝

a ostatné je tam vysvetlené, pokiaľ si sama bez manžela na VIP gynek. tak platíš 16 a keď chceš aj mužíka tak 33eur.
ALe neviem či to nieje naopak napísané, lebo pokiaľ viem dole na gynekologii je VIP izba pre manželský pár.. ležala tam kamoška... ale veď o poschodie až tak nejde 😉

eeska
21. sep 2012

@yokralovnayo aha tak, no to sa ozaj neoplati, mne telka isto chybat nebude...a na tu VIPku jednolozkovu mozu chodit navstevy kedykolvek?

yokralovnayo
21. sep 2012

@eeska fuu to neviem.. ale myslím že mamičky spomínali že hej . inak na oddelenie nepúšťajú návštevy .. tu v CR chodia všetkým návštevy priamo na izbu.. všetko má svoje výhody, aj nevýhody 😝
ja som rodila pri DR Caradskom a porod bol super, fakt skvelý lekár !! 😵 a vaňa tiež paráda 😀 takže druhé tiež len do vodičky, len mi je ľúto že s iným lekárom ☹

eeska
21. sep 2012

@yokralovnayo ved to sa mi nepaci, ze nemôzu navstevy na izbu, kvôli tomu zvazujem tu VIP..no ja mam cisarak, a chcem v celkovej anesteze, takze mi je uplne jedno kto tam bude 🙂 ale som priebezne dohodnuta s Kerekovou...

katren
21. sep 2012

@eeska pokial chces navstevy na izbu, tak jedine VIP alebo nadstandart na gynekologii....na porodnici nie su povolene navystevy na izbe....ale priznam, neviem ako je to po cisarskom.... 😅

daisy77
21. sep 2012

Ahojte, ja som rodila v TO a bola som na VIPke, navstevy som mala povolene, avsak iba jedna osoba mohla byt na izbe, i to chvilku, inak su navstevy na izbu zakazane vseobecne Vipka - Nevipka. Bolo to iba preto, lebo sme uprosili sestricky, inak je kvoli hygiene, takze ma to svoje opodstatnenie. Ja som to potom sama zrusila, lebo kazdy chcel na izbu ... 🙂

katren
21. sep 2012

@daisy77 nie su zakazane na VIP na gynekologii....na porodnici ano, ale na gynekologii nie 😉

daisy77
22. sep 2012

Môže byt, ja som bola hore na porodnici.

eeska
22. sep 2012

@katren takze VIPky su aj na gynde aj na porodnici? a to si mam dopredu vybrat, ci ma supnu tam, kde bude volne? tak to potom nie je bohvieco, ked tam za mnou nikto nebude moct prist, to môzem byt aj na obycajnej izbe...inak, keby potrebujem ist na pohotovost ako napriklad teraz cez vikend, môzem ist hned na gyndu na oddelenie?

katren
22. sep 2012

@eeska su aj tam aj tam....ale vyberat si nemozes, len podla toho, ktora je volna.....a co sa tyka pohotovosti neviem, nebola mi treba...ale dolu na vratnici ti povedia 😉

eeska
22. sep 2012

@katren tak to si ma nepotešila, že si nemôžem vybrať 🙂 no ešte to zvážim...Ty sa ako cítiš, kedy máš poradňu?

katren
22. sep 2012

@eeska no myslim, ze takto to je vo vacsine porodnic.... 😅
ja som v pohode, stale tak isto 😉 na poradne chodim uz kazdy piatok 😉

eeska
24. sep 2012

@katren ty sa mas, ze sa este tak drzis..ja od zajtra idem do nemocky, krpci zacali strasne tlacit, su obaja dolu hlavou a ja uz od bolesti neviem ani chodit....este taka prakticka otazka, je tam wifina? ale to by som asi moc chcela 🙂

katren
24. sep 2012

@eeska 😀 😀 😀 take ako wifi tam necakaj 😀 😀 😀 /a mozno uz tento rok ano....minuly rok tam nebolo nic a ani na chodbe som nic nechytila, ked som cakala na poradnu/
ja som mala svoj modem na net....esteze mame s mm kazdy svoj 😅

eeska
24. sep 2012

@katren aj som si myslela, ale vsak skusim sa zajtra opytat, ako sa zatvaria...mozno ma milo prekvapia 🙂 ale notebook tam mozem bez problemov pouzivat, ze? lebo to je jedina moja utecha 🙂

katren
24. sep 2012

@eeska jasne, ja som mala pri obidvoch 😉
a ked naaaaaaaaaahodou bude wifi, tak daj vediet 😝 😀 😀 😀

eeska
24. sep 2012

@katren jasne, napisem 🙂 ale nevidim to ruzovo 🙂)))

katren
24. sep 2012

@eeska 😀 ani ja 😀

eeska
24. sep 2012

@katren no ja som celkom tomu verila, lebo takto musim riesit este aj nejaky mobilny net narychlo...co uz je len toto za komfort :D

katren
24. sep 2012

@eeska 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre