Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
25. mar 2008

weroni: tak fakt neviem, dobre si to premysli, kadial to mas najlepsie. dolezite je, aby to vyhovovalo tebe a aby to bolo pre teba najpohodlnejsie.

dori: prosim, posli aj mne ten zoznamik. velmi pekne dakujem!

dori
26. mar 2008

Ahojte babule včera som mala poradňu a doky mi povedal že mi už nedáva viac ako 10 dní takže sa mi začínajú triasť šunky kabela zbalená a manžel v strese 😀 😀 😀 ale poviem vám že už len pri pohľade na neho ako sa v noci strhne zakaždým keď idem na WC tak to stojí za to 😀 😀 😀
Ešte sa mi smeje ale som zvedavá ako budem stresovať ja keď to príde 😅 😅 😅
Zabka máš ten zoznam v pošte fakt tam treba len pár vecí.
Babulky ktoré ste už rodili v to potrebovali tam originál sobášneho alebo im stačila aj kópia?

katinka0000
26. mar 2008

dori: nebojkaj, urcite bude vsetko o.k. posles aj mne ten zoznamik?

dori
26. mar 2008

jaska posielam 🙂

katinka0000
26. mar 2008

diiiik

alionuska
26. mar 2008

Dori...ty si to tak zlato napisala,to s tym tvojim muzom,ako sa strhava zo sna....Pripomenulo mi to mojho draheho,ked som cakala Alenku. 🙂 Drzim ti vsetky palce...!!! 😉

weroni
27. mar 2008

dori: tak to si teda vychutnaj to jeho "strhavanie" 😀 to musi byt super 🙂 nam sa predvcerom narodili dve malicke kozliatka a moj drahy bol z toho taky vyburany ze hned esemeskoval a vypisoval na icq kazdemu 😅 tak som sa smiala ze co bude robit ked sa nase malicke narodi a on skoro so slzami v ociach ze "asi nebudem 4 dni spat" 😀 podareni su ti chlapi 🙂
dori a bude drahi pri tebe pri porode? co sa toho sobasneho tyka radsej si vezmi original a jednu kopiu 🙂

dori
27. mar 2008

Alionuška keď ja sa vážne začínam báť aby nebol viac v strese ako ja 😀 😀 😀
Weroni ty budeš na tom ako ja 😀 😀 ale vážne to stojí za to aspoň vidíme ako tým našim chlapom na nás záleží 🙂 😉
Toho mojho chlapiska asi pri pôrode mať nebudem ešte neni rozhodnutý a odhodlaný 😀 😀 ale bude pri mne celý ten čas pred samotným pôrodom a to mi celkovo aj stačí aj tak mi hrozí že pôjdem cisárskym naposledy mi namerali vysoký tlak a dali mi na neho výstrahu takže už žiadna káva 😔 😔 dúfam že sa ustáli nech vám môžem zreferovať aké to bolo vo vodičke 🙂 🙂 🙂

katinka0000
27. mar 2008

vcera sme uz konecne citili aj s drahym pohyby. boli sme z toho obaja hotovi. drahemu skoro ruka z brucha odletela, jak malinke koplo.

zabkatt
27. mar 2008

tak to blahoželám, ten môj mužík si toho nášho chlapa moc neužije, lebo on kope iba mňa a keď dá manželík ruku na bruško tak hrá že tam nieje 😀
dori držím palčeky 😀

tanaba
27. mar 2008

ahojte, kedze som v 25tt, tak si zacinam pozerat porodnice. Teda jednoznacne, ak sa bude dat to budu zase TO. Pred 4,5r. som tam rodila do vody a bolo to super. Tak dufam, ze to pojde aj teraz. Inak aj my pojdeme zo Senca a urcite na Piestany a potom cez tie dediny. Aj prvykrat sme isli touto cestou. Sice som nevedela, ze rodim a dozvedela som sa to az pri vysetreni, tak to bola pohoda cesta.

weroni
27. mar 2008

ahojte zienky,
zabka a kati - k tym pohybom - kati gratulujem a zabka - to iste robilo to nase male zradielko zo zaciaku aj nam - potom si uz na ockovu ruku zvyklo a teraz si z nej robi boxerske vrece 😀 manzel to miluje 😀

no ja len nesiem spravy z dnesnej poradne: mimco je dlhsie nez by malo (dlha chuda spageta - asi to bude po mne 😅 ) vraj ma kosti dost dlhe - aspon o tyzden je dopredu ako by malo byt - a to mi posunul termin o styri dni neskor 😕
ale mi povedal ze nech sa moc na tu vodu netesim lebo je dost pravdepodobna u mna sekcia ☹ baby tak toto ma dostalo. Fakt - ze vraj to sa do poslednej chvile nebude dat urcit - ale ze pri velkosti maleho a mojej "utlosti" a este ak sa k tomu pridruzi to ze nebude dobre otocene... ☹ taka som z toho znicena - ak je fakt ten cisarsky taky pravdepodobny, ma zmysel sa trepat do TO? ☹

Baby, ste tu niektora ktora ste v TO rodili cisarskym?

zabkatt
28. mar 2008

tanaba trošku popíš pôrod do vody, akosik nám tu každá odpadáva, že neprichádza do úvahy aby išla rodiť do vody, tak neviem či prvá nebudem nakoniec ja 😀

audreyd
28. mar 2008

weroni, už len pre tú popôrodnú starostlivosť sa ti tam oplatí obťažovať 🙂

melory
autor
28. mar 2008

weroni ked mas moznost nevahaj, ja som si to tam ozaj krasne uzila oproti trnave

weroni
29. mar 2008

zabka: nestras, ja budem prva 😉 😀

zienky vcera sme si to tam boli obzriet - velmi sa mi to tam pacilo a vana vyzera uplne suprovo 🙂
akurat mi poradili ze ak mi odtecie plodova voda tak nech letim do najblizsej porodnice kvoli tomu ze by mohli nastat vselijake komplikacie...
no ale pokial pridu len bolesti a hned vyrazime tak si myslim ze to zvladneme 🙂
velmi by som to tam chcela stihnut a hlavne tu vanu...

a takisto mi povedali ze tam nemusim chodit ten posledny mesiac - len mi napisali vysetrenia ktore budem potrebovat kvoli tej vani... takze to mi moj doky spravi...

No takze nakoniec to so mnou je tak ze vlastne ani neviem ako nakoniec dopadnem - mozno to budu tie To a mozno aj Ruzinov, - zavisi od situacie. No drzte mi palce na tie TO 🙂
Inac sme nasli supernu cestu tam - za hodinku to spravime - sice to sme neisli ani rychlo takze ak sa poponahlame tak aj za menej 🙂

dori
29. mar 2008

Weroni držkám palce 🙂 🙂 🙂

Ja sa ešte kotúlam pripadám si ako slon v porceláne no hrúza ☹ ☹ ☹ už nech to mám za sebou

Inak čo máte nové?? 🙂 😉 😀

weroni
29. mar 2008

dori: no velmi sa tesim ked uz podas hlasenie 🙂

dori
29. mar 2008

No hadam aj do tej vodičky pôjdem stále si sledujem tlak a už to vyzerá nádejne konečne sa začal ustalovať 🙂 🙂 🙂
Weroni a čo ti hovorili aké vyšetrenia do vody mne nič nekázal len tie kultivácie 😨 😨 😒

bubulik
29. mar 2008

Weroni, ja som rodila cisarskym v TO. Inak neplanovanym, mala mi nechcela zostupit dole. A aj kontrakcie sa nezosilnovali a tak po 6 a pol hod som isla cisarom. Ale dovtedy som bola na tom stole vedla vane. 😵 😵 😵 Ja som do vody nechcela. Inak mi chceli da najprv a epi a tak cisarak, ale kvoli mojim sunkam sa dokine nedal zaviest tak ma uspali normalne. A mala bola za 20 min na svete. Ocko si ju pofotil a isiel domov. Ja som sa tak trochu prebrala za tri hod a hned mi doniesli malu, aby sa prisala, co sa jej moc nechcelo. 😀 😀 😀 Ale mlieka som uz mala, ze mi tieklo. Ja som bola velmi spokojna. Ale tusim, ze som ti to uz pisala niekedy davno 😉 😉 😵 😵

dori
29. mar 2008

bubulík a aký bol ten cisarák a čo na druhý deň 🙂 😒 byť to na mne ani si to nedám urobiť asi ale keď mi vymenoval všetky možné komplikácie vzdala som to 🙂 🙂 veď nám to za tú trochu bolesti nestojí

weroni
29. mar 2008

dori: sestra mi napisala na papierik ze potrebujem tieto vysetrenia: BWR, HIV? HbSAg a vysetrenie fluor 😕 no moc tomu nerozumiem ale moj doky sa v tom snad zorientuje 😅
inac mi vravela ze mnohe z toho sa robi na zaciatku tehotnosti takze je mozne ze to uz mam urobene - ktovie 😕

dori
29. mar 2008

no BWR a HIV ti robia z krvi takže to už máme a tie druhé dve ani neviem čo to je 😕 😒 😖 ale keď som povedala dokymu že idem rodiť do to do vodičky tak vedel hneď aké vyšetrenia mi má robiť tak asi som nebola prvá čo od neho ide rodiť do to 😖 😖
Bože ani nemám dnes čas sedieť pri pc máme normálne deň otvorených dverý a vetu "bože a ty sa ešte kotúlaš" som počula asi 50 krát 😀 😀 😀

zabkatt
29. mar 2008

weroni tak to je super, že tam posledný mesiac nemusíme chodiť. Nie je to 5 km. Tak držím palčeky nech si prvá, aby si mi mohla podať informácie z prvej ruky. 😀
dori a ty ideš rodiť do vody? Takže ty budeš prvá? No to by bolo super. Čím viac informácii tým lepšie. 😀

weroni
29. mar 2008

dori: ano tiez som si myslela ze daco z toho uz mame za sebou 🙂
inac uprimne povedane moj doky nie je moc nadseny tou "mojou" vodou 😒

dori
29. mar 2008

Moj nemal nič proti ja si osobne myslím že pozná ten prístup tt a v to 😉 to je neporovnatelný rozdiel
A s tým kto bude prvý ešte uvidíme aby si to nakoniec nebola ty zabka 😀 😀 😀

weroni
29. mar 2008

dori: ono ja neviem ci ho trocha neurazilo to ze nejdem rodit k nemu - on rodi v Ruzinove aj jeho kolegyna s ktorou sa strieda - obaja su aj porodnici tak zrejme vacsina jeho pacientiek unho aj rodi... 😕
v kazdom pripade nech sa aj urazi hoci - ja uz som rozhodnuta 😉

dori
29. mar 2008

No jasné veď hádam nebude za teba rozhodovať kde budeš rodiť 😠 😝 ja ked som v trnave na príme v porodnici povedala že idem rodiť do topolčan už som bola automaticky odpísaná 😒 😒

weroni
29. mar 2008

dori: TT nemocnica je na dve veci 😠 😒 takze si z toho nic nerob... stoji to tam zaprd... manzela mi tam dokatovali - tyzden ho liecili na salmonelozu a po tyzdni zistili ze ziadnu nemal tak ho prepustili a na druhy den ho sanitka brala so 40-kami teplotami do Ga nemocnici kde mu zistili zapal criev 😖 tam ho inac dali dokopy ale v TT dovi.... 😠 sesterka tam inac rodila a tak ju zasili ze chudera 4 roky po porode sa nemoze poriadne milovat s muzom ☹ 😠

bubulik
29. mar 2008

Dori, tak cisarak, neviem , lebo som ho prespala 😀 😀 😀 Ale jazvu nemam skoro ziadnu.Ja som rodila poobede, takze mna uz o 23 00 posielali, ze mam vstat sama na misu, alebo, ze ma vycievkuju. Pre mna bolo cievkovanie horsie ako porod, tak som sa radsej po centimetroch posuvala a po 20 min vycurala. 😎 Sestricky meraju mnozstvo mocu, aby si neopuchla, kedze davaju infuzky. Vsetko bolo ok. Bolelo to ako svina, ale len 3 dni, potom sa to uz dalo. Najhorsie je vstat z postele, kedze je dost vysoko, vsetko ostatne je fajn.Ja som rodila v juni, takze my sme aj na balkone sedavali, no proste ako dovolenka. Tam ma kazda izba balkon 😉 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre