Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

simisk
6. jan 2017

Ja som od Prievidze,prvu dceru som rodila v Bojniciach,moc sa mi nelubilo.Na poradne chodim do TO mudr.Bognarovej teraz by som chcela rodit v TO ale este neviem,nemam nic pozistovane,citala som o nejakej predporodnej navsteve porodnej saly a oddelenia,musim sa poopytovat na najblizsej poradni.Ale ak by ste nieco vedeli a podali info budem rada.

evina296
6. jan 2017

@simisk ahoj 🙂 ja som rodila pred mesiacom v TO do vody, tak čokoľvek ta zaujima pytaj sa, mam este cerstve spomienky 🙂

evina296
6. jan 2017

@wawrita ahoj 🙂 ja som pred mesiacom rodila v TO, sice porod do vody, ale manžela som mala v pohode na izbe. Vlastne moze tam vzdy s tebou byt jedna osoba a je jedno kto. Co ale viem, tak vedla na vipke bola mamicka po cisárskom a cely cas tam mala muza, dokonca on tam spal aj noc ked jej len zacinal porod. Odkial mas info, ze tam nemoze byt muz ak si po cisárskom?

simisk
6. jan 2017

@evina296 tak ja budem asi len normalne rodit,bez vody bez epidu ja som taky posero.Teda ak internista nenariadi sekciu lebo mi skace tlak vysoko.V TO som byvala 27rokov,mam tam mamu,sestru,tetu ma tam kto za nami chodit kazdy den.Aj lekarov niektorych este poznam,aj ked oni mna uz asi nie,predsa len byvam pri PD uz 11 rokov.S Bojnicami nemam moc dobru skusenost,porod trval dlho,stale cakali na spontannost vsetko muselo ist samo,s malou mi pri kojeni vobec nepomohli,vobec sa nevedela prisat,prilozili mi ju prvy krat hadam po 2dnoch a vobec nemali zaujem mi pomoct poradit s kojenim.Takze bola kojena tyzden.Tak kojenia sa bojim najviac.

evina296
6. jan 2017

@simisk no s tym kojenim ta velmi nepotesim, lebo v TO to bol otras, samozrejme cest vynimkam. Mne v prvy den povedali, ze s takymi bradavkami nebudem nikdy kojit, ze si mam kupit klobuciky a odsavacku, tak vyplasena som zacala kojit s klobucikmi a po mesiaci to uz inak ani nejde. Az na treti den prisla velmi mila a ochotna sestricka a všetko mi ukazala a mala sa hned krasne prisala. Kiezby ona prisla prvy krat. Takze "vďaka" sestrickam by som sa TO vyhla. Ale na Partizánske pocuvam len same chvaly co sa tyka sestriciek a kojenia. Tak si zvaz na com ti najviac zalezi a pozistuj co najviac. Ja na porod ani doktorov nemam krive slovo, tie sestricky su skoro všetky az prilis neochotne.

simisk
6. jan 2017

@evina296 no pekne,viem ze Partizanske chvalia ale tam ani nevieme kde je nemocnica,tam ozaj nechodime.Teraz ked som krvacala v 13tt lezala som dva tyzdne v Bojnicach ale ako des,oddelenie fungovalo v nudzovom rezime,vraj na porodnych salach montuju klimatizaciu a hned aj maluju,ja som tam lezala v oktobry a vraj tak oddelenie funguje od jary.Tehotne sme lezali na gynekologii,rizikove bolo vtedy zrusene,na gynekologii zeny predychavali,cakali na porod,jedna mamina nam rodila rovno na izbe lebo bolo vsetko plne,tak sme s nou predychavali,o dva dni na vedlajsej izbe celu noc zomierala jedna pani na rakovinu ako bolo hore cele oddelenie,zomrela okolo 3h,potom este hodinu buchali po izbe,chodbe co umyvali,dezinfikovali izbu....no des.No a hlavne som bola sklamana s tym kojenim pri dcere,bolo to sice pred 11rokmi,ale ciciky mam take ze sa ledva natrepem do podprseniek a nekojila som skoro vobec lebo hodili rukou ze mala sa nevie prisat,aj mi dali umelu bradavku ale nic.Pritom bradavky mam ako gombiky.

evit81
8. jan 2017

Ahojte baby, napíšte mi prosím vašu skúsenosť s rodením v TO. Už sa budem musieť rozhodnúť, kde rodiť, som 33. týždeň. Zaujímajú ma hlavne tieto veci:
- môže byť manžel so mnou počas prvej doby pôrodnej (teda odkedy prídem do pôrodnice)?
- aký máte názor na personál počas pôrodu a na novorodeneckom (potešia ma konkretny doktori, či boli ok)
- ak ste boli niektoré na vip izbe - môže ísť manžel na izbu počas návštevy s vami? Mali ste vtedy bábätko pri sebe spolu na izbe?
ďakujem

evina296
8. jan 2017

@simisk no to si ma dorazila s tymi Bojnicami... Ale ja na Topoľčany nadavat nemozem, i ked ako prvorodicka by som privítala viac info a ochoty od sestriciek, ale tak sme len ludia... A kojenia sa neboj, mysli hlavne pozitívne a mozno to teraz pojde aj same 😉

evina296
8. jan 2017

@evit81 ahoj. No pocas prvej doby porodnej myslím ze ani moc nie. Neviem to naisto, lebo ja som prisla do porodnice uz s kontrakciami kazde 3minuty, cize islo to veelmi rychlo. Najskôr som sa musela prezliect do kosele a ptm sestricka dlho vypisovala papiere, ja predychavala na tvrdej stolicke kontrakcie, manžela vyhnala von. Ptm ma vysetrila taka mlada velmi dobra a ochotná doktorka, zial meno neviem (ciernovlasa s okuliarmi mladunka), ptm mi sono urobila v ambulancii a tym ze bola noc a nikde nikto, tak mohol ist aj manzel. Az ked ma napojili na pásy, tak az odvtedy bol stale manžel pri mne.
Sestrička co ma privitala, ked som zvonila v porodnici fakt nula bodov, taka stara prilis neochotna a brala vsetko ako by som rodila kazdy den a vsetko vedela. Rodil ma primar a musim velmi pochvalit, cely cas bol pri mne, len minimálne odbiehal, kontroloval aj pasy aj kontrakcie ako casto a ake silne, aj sestru nahanal aby rychlo napustila vanu, lebo to bolo len len 😀 A výborne ma vyhecoval aby som fakt riadne tlacila a tym mi velmi pomohol. Nenarozprava nic navyse, ake ako odbornikovi mu doverujem najviac. Celý cas tam bola aj taka mladunka ciernovlasa doktorka s okuliarmi, zial meno neviem, aj kazdy den na vizite, je nesmierne mila a ochotna, všetko vysvetli a podpori.
Bola som aj na vipke a manžel tam bol aj v noci so mnou. Mohol tam prist v podstate ktokoľvek, ale vzdy len 1 osoba na izbe, teda vymenu s muzom.
Sestričky na novorodeneckom zial nie su prilis ochotne, samozrejme su tam asi 2,3 naozaj dobre vynimky.

bonynr
8. jan 2017

nechcem byť zlá..známa rodila a jej synčekovi pri porode skoro zlomili klučnu kosť..museli dlho chodiť na vyšetrenia a ma tam nejake drobne trhlinky na kostičkach

lulula1990
8. jan 2017

Ja tak isto neodporucam porodnicu Topolcany...pri stasti ak ta bude rodit primar by som to este riskla, ale inak nie..sestricky su absolutne neochotne a arogantne. Su tam mozno 1, 2 vynimky to iste aj na novorodeneckom. Vybavenie porodnice je zalostne..deti prevazali v kosikoch z Kauflandu 🙂 Manzel moze byt s tebou na izbe aj tam spat za poplatok tusim 30 evri na noc, za spolocnost pri porode platis 20 eur a za pichnutie epiduralu 100 eur.

evit81
10. jan 2017

@evina296 ahoj, no vidím, že za tých 11 rokov od môjho posledného pôrodu, sa to tam veľmi nezmenilo po personálnej stránke, čo je škoda. Vtedy som tiež prišla, kontrakcie každých 5 min, čakačka na stoličke pokým prišiel doktor 🙂 Preto sa pýtam aj na doktorov, niektorých poznám z vlastnej skúsenosti z viacerých krátkych pobytov na gynekológii (a nie som moc nadšená) a zaujíma ma, ako je to s ostatnými. Tá mladá dr bola asi Szaboova - veľmi príjemná, no neviem či ju pustia k pôrodom. Ešte otázočka k tej vip izbe - keď bol manžel na návšteve - teda 1 osoba v izbe, mohli ste mať pri sebe vtedy bábätko? Spať tam zrejme so mnou nebude.

evina296
10. jan 2017

@evit81 No zjavne nezmenilo 😀 Babenko sme mali od prveho dna. Mala sa narodila 5:25 a donieslu nam asi okolo 3tej,ale to rvy den si mozes povedat ci chces babo alebo nie. Aj na noc moze byt pri sestrickach, ale od druheho dna ho mas uz stale. Ked mas na vipke kohokoľvek, tak babo je tam stale s vami

moskova1983
1. feb 2017

Ahojte mate niektora info o tom ako je teraz v porodnici??? Pocula som dost negativne na sestricky ci????dakujem 🙂

simisk
2. feb 2017

Ja chodim na poradne do TO aj som uvazovala ze tam odrodim,ale na poslednej poradni sa ma moja doky pytala ze kde budem rodit a ked pocula ze by som chcela v TO tak vraj mi neodporuca,ze ona my radcej vybavi BN.Tak som sa bola pred dvomi tyzdnami pozriet v BN lebo som zas spinila,tak som zbehla do nemocnice,vyhladala som si lekara ktoreho mi doporucila,bol sice po vikendovej sluzbe a zrovna sa chystal domov,ale v pohode ma zobral,popozeral papiere,zapisal si ma do poradni,porobil vysetrenia,sono kompletku....bola som tam vyse hodiny.Velmi mily lekar,aj sestricka,aj druha lekarka s ktorou som sa rozpravala.Mala som dobry pocit z toho tam.Tak zajtra idem este na poradnu do TO,asi uz na poslednu k mojej doky a 13.2.sa mam rano hlasit v BN na poradnu odbery a tak.

moskova1983
2. feb 2017

@simisk dakujem za info...ako je to hruza ta nasa nemocnica...ja som pocula najma na sestricky zle na doktorov ani nie vsak sto ludi sto chuti ale tak niektore baby zasa nedali dopustit a ze bolo fajn spokojne hm tak ja neviem... 🙂

simisk
2. feb 2017

@moskova1983 sak to ja som toho tiez vela pocitala pre aj proti,niekto chvali,niekto nie,niekto povie ze odrodit to niekde musi....len ja nemam moc dobru skusenost z prveho porodu,rodila som u nas v Bojniciach,zla skusenost z porodom,s kojenim,pristupom....no a na TO mi povedali ze na kojenie sa nemusim vobec spoliehat na TO ze tam tiez tomu moc nedaju a porod ako ktory doktor.Tak tiez by mi viac vyhovovali TO lebo mi tam byva mama,sestra,tetka boli by pri mne kazdy den.Tak ale radcej to obetujem skusim tie BN tam vraj si davaju zalezat.

moskova1983
2. feb 2017

@simisk no vsak toto ja som z To mam to kusok celu rodinu mam tu boli by pri mne...zla skusenost no tak skus tie BN co sa budes stresovat...ja este zvazujem Partizanske aj tam si chvalia 🙂

hors
2. feb 2017

@simisk Ja ti poviem zamna 1 syna som rodila To u Caradskeho max spokojnost len nemohol byt primne do konca porodu tak som dostala Kerekovu max spokojnost aj sestricky.Dcerku som tam rodila pre 4 r skoro u Kerekovej a som max spokojna zachranila mna aj moje dieta boli sme na hrane zivota a smrti.Treti krat som rodila pred 8 mesiacmi a u Kerekovej a Hribika maximalna spokojnost.Ja som cestovala od nas do To 180 km a nelutujem to.Zamna 100% spokojnost .Sestricky mala som dobre skusenosti.Jedine detske odelenie je nic moc .Osobne som nemala ja ziaden problem ani snima ale moja spolubyvajuca podala aj Caradsekem stazost na sestricky na novorodeneckom.Ja keby som mala ist rodit zasa tak urcite TO

simisk
2. feb 2017

@hors vedet ze natrafim na Kerekovu tak tam idem.Caradskeho poznam,je to dobry operater,ale vraj na porody nic moc,ze je dost odmerany.Pred dvomi tyzdnami som tam bola na sono v nemocnici u dr.Urbanca....no nic moc trapne komenty.Hovorim isla by som rodit jedine s Kerekovou.

hors
2. feb 2017

@simisk jasne chapem .Ja som Caradsekeho mala vybaveneho to bolo pred 14 r vdaka nemu som to mala onieco laksie lebo mi daval lieky aby som medzi kontrakciama prespala mala som vtedy tasky porod.Kerekova vtedy bola obrovska nahoda a moje stastie.Druhu som rodila pred 4 r skoro a Kerekovu som si vybavila a teras som ju mala vybavenu tiez.Urbanec to je nic nula bodou tomu by som nesla ani keby som musela.Skus si zistit Kerekova kedy robi a dohodnut sa snou ja som to ties tak riesila.

simisk
2. feb 2017

@hors uz nie,uz som sa nahlasila v BN tak uz to nejako len dam 💪

hors
2. feb 2017

@simisk jasne uz to mate zachvilku budem drzat palce 👍🙂

wawrita
4. feb 2017

@vladenka666 ahoj, ja sa ta chcem spytat ci si musela mat vyvolavany porod a naplanovany vopred ked si chcela rodit do vody. a este ci nemozem mat epiduralku ked chcem porod do vody. a spoplatnenie je ake prosim ta? vdaka za odpoved

vladenka666
5. feb 2017

@wawrita ahoj. Nie porod som nemala vyvolavany. Bola som den pred tym na kontrole v noci mi zacali kontrakcie tak som rano sla do TO a dokzor mi povedal ze budem rodit. 😉. Pri porode do vody nie je mozns epiduralka. Ja som nemala nic ale viem ze je moznost nejaky plyn na upokojenie entox alebo nejak tak sa to vola. Ten je pri porode do vody v pohode. Platila som okolo 160€ a este za pristomnost partnera pri porode 20€ alebo 30€ uz si presne nespominam. Pomimo (uplatky) sme neplatili absolutne nic.

wawrita
8. feb 2017

@vladenka666 dakujem za odpoved a este sa chcem spytat ci mozes byt v plavkach cely cas alebo musis byt uplne naha. pripadne este nejake konkretnosti ak si spominas, tak budem rada ak mi popíšeš. vdaka !

zuzu84
8. feb 2017

@hors chcem sa spytat ci ste z TO.Ja by som tiez chcela ist rodit tam len nie som odtial.Budeto 3 cisarsky tak neviete ci je potrebne sa tam vopred hlasit.Dva som mala tam ale nehlasila som sa vopred tak teraz neviem ci sa mam ist pre istotu ukazat alebo nie.Moj dr.mi vravel ze mesiac pred porodom sa mam ist ukazat ale nechapem co tam mam prist len tak a povedat halo som tu a budem u vas rodit🙂

julllien
9. feb 2017

@simisk ja som rodila s čaradckým no ako odoborník je to musím uznať...ale strašne odmeraný a arogantny...mi prišiel..necítila som sa pri nom dobre...

simisk
9. feb 2017

@julllien to kazdy na neho hovori,odbornik je,ale chladny....

hors
9. feb 2017

@zuzu84 Dobry den nie som stade :0) ja som mala sekcie ties .Ja som tam volala 34 tt aby som sa urcite dohodla.Konkretne som si od sestriciek pytala info kedy pracuje Mudr Kerekova oni my povedali ktore dni je na ambulancii.Ten den som jej volala a povedala,ze chcem rodit unej konkretne a dala mi termin .Nieje tam ziaden problem sa dohodnut.Je treba zavolat a opytat sa .Ja keby som este deti mohla mat a cakala by som urcite TO vyhrava😀.Ak chcete nieco vediet kludne aj ip😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre