Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

simisk
9. feb 2017

@zuzu84 ano,posledny mesiac uz mas chodit na poradne tam kde budes rodit.Zober vsetky papiere a hlas sa tam hore kde robia sono.Normalne prides a povies ze tam budes rodit,ze si mesiac pred terminom ze si prisla do poradne.

vladenka666
9. feb 2017

@wawrita Celu dobu pokiaľ sa pôrod rozbieha som bola v nočnej košeli. Tú som si prezliekla hneď po príchode. Pred vstupom do vane som sa vyzliekla ja som bola nahá a v tom momente ma ani nenapadlo to riešiť. Do vane ma pustili keď som bola otvorená až na 6 cm a potom to už išlo rýchlo. O 13:05 som vstúpila do vane a o 13:45 už bol malý na svete. Po pôrode som z vane vyšla za pomoci pôrodnej asistentky zakryla som sa uterákom šla na pôrodnú posteľ, kde už som porodila placentu a dve hodinky ležala bol tam so mnou celý ten čas aj partner a aj malého mi doniesli a bol pri mne. Ak ťa ešte niečo konkrétne zaujíma napíš. :D

elizita
9. feb 2017

@evit81 ahoj, ja som prisla s odtecenou plodovou vodou, vzdycharen je pre zeny a bolo by divne keby je tam s nimi aj cudzi chlap.. no jedna "vzdychala" na pasoch na sale a so mnou bol muz na vzdycharni.. ked prisla ale dalsia po mne, tak som za muzom chodila do vstupnej chodby, bola som tam s nim na fitlopte.. a co sa tyka personalu, vsade je vzdy jedna cierna ovca.. mne po cs napr pomohli vstat 2 sestry, kamoska sa stazovala, ze k nej prisla len jedna a vobec jej nepomohla.. polovica uspechu pristupu sestier je podla mna pristup mamicky.. je tu inak aj skupina Porodnica Topolcany, lahko si tam dohladas aj starsie info

zuzu84
9. feb 2017

@hors tu dr.nepoznam ja som mala stastie na dr.caradskeho pri oboch..ako dr.super len chladny a odmerany.No musim pozriet na stranku...Ja si pamatam ze na tom poschodi kde prijmaju mamicky na porod tak je tam ako keby ambulancia tam som aj vtedy prisla si dat spravit interne a hned ma potom poslali na oddelenie odtial.Bolo to pred 2,5rokom tak preto aa pytam.A vy ste mali uplnu anestezu?jaj uz twraz mam depky a to idem 3 krát len sa bojim aby sa nic neskomplikovalo.

zuzu84
9. feb 2017

@simisk aha to je pre mňa nieco nove ani pri jednej som to tak nerobila len som prisla ked to na mba prislo a bolo😂 len teraz to je ine kedze sa jedna uz o 3 a dr.ma dost pouca.☺

hors
9. feb 2017

@zuzu84 mala som mat spinal tak mi odpprucila Anseteziologicka.Len probl bol ,ze som vden sekcie bola na nohach od 3:00 hod co som sa bala a cesta flha predomnou o 7:00 som mala byt v nemocnici.No bola som tam o 7:15 a vysetrenie ma cakalo zavedenie kanili a cakat lebo predomnou boli zeny co cakali na cistenie ja som prisla na rafu az o 11:45 h bola som upne strese .Anesteziog sa ma pytal aku mam mat anestezu tak som mu povedala pytal sa ci sa bojim povedala som ,ze ano tak povedal dame celkovu anestezu bol uzasni staral sa omna utieral mi pot kym som zaspala.Ja mam nato vsetko krasne spomienky aj ked som sa bala strasne.Caradsekeho poznam bol mi pri prvom porode a nola som snim spokojna ano je pdmerani neda si cloveka hned k telu pripustit ale je dobry odbornik.No mbe este robili aj sterilizaciu lebo mi Doktorka neodporucila dalsie tehu.Prepacte,ze pisem ako hotentot ale pisem s mobilu.

zuzu84
9. feb 2017

@hors no ja som mala celkovu pri oboch ja som stresko a urcite aj teraz pojdem do celkovej.Mna sa tiez pytali na sterilizaciu ale odmietla som.Teraz tiez uvazujem o nej ale viac je proti ako za.No určite si vypocujem reci ze dalsie tehu niee ved uz ani nechcem.😀No ako ja mam tiez dobre spomienky aj na dr.aj na sestry.Ono vlastne sestry vobec nie su zle ale ked ti tam pacientky nariekaju ako ich strasne vsetko boli aby dali taky liek od bolesti tak sa ani necudujem ze su niekedy odmerane.Ved predsa za ten maly zazrak nieco znesieme😀

hors
9. feb 2017

@zuzu84 no ja som mala stastie ,ze pri tejto ppslednej malej sme boli na pprpdnici prve dva dni 9 maminie a potom sme tam boli len 4 a ja ked som odchadzala boli tam posledne dve :0) tak to bolo super.Ja jedine novorodenecke viem,ze tam mamu maminky problem.Ja nastastie som poznalavsetky a bolo to pohode.Ale moja spolubivajuca podala staznost nane u Caradckeho ani som sa necudovala chovali sa knej strasne chuda a to fak bola velmi mila maminka bola profesorka na vysokej skole.Nemala mlieko a co tam sestricky niektore snou robili vobec jej nechceli dat UM.Akoze plakala vkuse.Mala strasny porid po porode ju museli uspat co bola dotrahna cela vovnutri a este mala aj takuto hnusnu neprijemnost so sestricksma.Umna bola vzdy TO topka mozno zato ,ze som tam 3 x rodila.

livia341
9. feb 2017

no ja by som nešla vôbec do porodnici v TOPOLČANOCH rodit,hlavne malé nemocnice čo sú radšej do velkých miest a preto nie lebo s dokaličili jednu mamičku, ktorá má chudá choré dieťa, nevidí, nepočuje a je postihnuté. Dávali v siedmom nebe.

zuzu84
9. feb 2017

ako ja uz nebudem vymyslat ked som bola 2x tak potom do tretice pojdem tam. Najblizsie mam sice Nitru ale co pocujem je zaradená medzi top ale je to tam otras ktorý sa neda popisať. Stačilo mi ked som tam lezala s malou týžden. To nic horsie vas nemoze stretnut. Niekto si sice pochvaluje ale myslim ze je to vecou nazoru. Sto ludi sto chuti. Takze urcite ostavam zatial verna TO ved uz je to nedaleko tak dam info potom 🙂

wawrita
9. feb 2017

@vladenka666 a dovtedy si prečo nemohla ísť do vody

zuzu84
9. feb 2017

@hors este na tu sterilizaciu sa opytam to robia po porode este ked si uspata?A nemas ziadne komplikacie lebo som citala ze dost casto su potom bolesti a kadeco.Ja uz tiez nebudem moct mat deti tiez dr.neodporuca tak preto sa pytam.zvazujem všetky moznosti.

hors
10. feb 2017

@zuzu84 je tu skupina sterilizacia.Ani robia to pocas sekcie Kerekova mi povedala,ze je to nen prestrihnutie vlasne vajcovodu. Nic ine ,ze ziadne nie su stym kompliakie pretoze je to to iste ako kebyvsa mi upchal vajicko vod.Nic som nemala ani som nepribrala ani boleati nemala vobec nic vobec necitim neaku zmenu .Jedine menzes m len 3 dni a silnejsi ako predtym fak nic je to tak ako som bola predtim natom.Ja som osobne nic nepaltila Caradsky mi to podpisoval su nato papiere ,ze chces sterilku.Niektoe baby na forach pisali ,ze platili aj 150€ ktomuto sa viadrit neviem kedze som ja neplatila nic:0)

maafinkaa
10. feb 2017

Ahoj...moja osobna skusenost z pred dvoch rokov.... v papieroch som mala napisane,ze rodit budem cisarskym rezom koli zdravot.problemom.Absolvovala som vsetky vysetrenia vratane anesteziologa...prisiel den porodu.Rano o piatej som prisla s tym,ze krvacam,padlo mi brucho a mam kontrakcie......sestricka medzi dverami mi oznamila ze mam ist domov,ze nemam padnute brucho a ziadny porod sa konat nebude.Pozeram ma nu...hned som jej povedala svoje..a prijali mi.....No ked to uz o par hodin prislo tak ziadny cisarsky rez sa nekonal...nechali ma rodit klasicky.Ked som ziadala ciastocnu epiduarku....ze si ju zaplatim....nedali mi lebo vraj som to nenahlasila.super......tak sme isli na to klasicky....samozrejme bolo to s komplikaciami...co sa dalo cakat.Navyse sa tam zaucala daka mlada doktorka.......ktora isla prvy krat rodit....cele zle.Maly sa mi vnutry spriecil,nesiel von len hlavickou ale aj rucickou,kt.mal vystretu..a samozrejme ze to neslo..a ona iba kricala potlacte...potlacte...samozrejme to neslo....nastali komplikacie...syncek ani vonku ani vnutri.....dusil sa.....a v tom prisiel primar....ktory to rychlo a absolutne profesionalne riesil....maly sa narodil nie modry....ale cely cierny....neplakal....ozivovali ho.Iba som videla male cele cierno modre nehybne telicko..ktore drzi primar v rukach..a niekde ho vedie....a stale ticho..ticho nijaky plac.....az po dakej dobe som zacula konecne plac mojho synceka....a potom ho dali do inkubatora.Potom isla na rad placenta a sitie...mlada doktorka....to absolutne odflakla.Ked som sa pytala na maleho.....nikto nic mi nepovedal.Potom ked som uz tak zacala robit krik...tak dosla za mnou sestricka z vetou.Pani..najkritiejsie su prve dve hodiny..ak prezije tak bude zit.Zavrela dvere,mlada doktorka ma dosila a vsetci odisl

maafinkaa
10. feb 2017

Odisli......cele dve hodiny som plakala a modlila sa.....no po dvoch hodinach stale nikto nechodil.......presli tri hldiny..styri.sestricka co obcas za mnou prisla mi iba povedala ze maly je na novorodeneckom...a ona o nom nic nevie.Tak som sa postavila a dako sa zacala plazit na novorodencke.......v tom ma zbadal primar....urobil tam so vsetkymi poriadok a riesil to.V skratke...maly vdaka panu bohu prezil...ale nevyhrali sme.Absolvoval kopuuuuuuu vysetreni.....a za mnou iba chodili rozny doktori a vraveli ake bude mat poruchy,nebude sediet nebude chodit bude mentalne zaostaly..ma poruchy travenia...bla..bla......lebo este ako isiel na svet..tak mu buchli hlavicku....a rucicku mal nehybnu vyklbenu vedla tela.......tak ja som iba plakala a plakala a plakala........takze nas cakal velky boj.Skratim to....proste bojovala som za nho.....cele dni sme cvicili vojtovu metodu.chodila som na rozne rehabilitacie.......ucila ho pit a papat....lebo nemal potrebu hladu......jeho rovesnici..ked maly pol roka...tak sa ucili sediet...my sme sa len vtedy zacali prevracat.......bol to beh na dlhe trate.za pol roka som schudla 18 kg....vsetko cas som travila cvicenim.....vkuse plakala mal este refux.....a vsetko mozme...tak sme pol roka vkuse obaja plakali a cvicili...a stalo to za to.Ked syncek dovrsil prvy rocik tak nas vyradili z rehabilitacii .......s tym ze maly je zdravy a jeho vyvin uz ide podla tabuliek.Ako 13 mes.sme zacali chodit,ako 18 mes sme uz boli bez dudky a ako 24 mes.bez plienok a flasticky.Maly ma teraz 26 mes.a akurat vypisujeme papiere do skolky..od septembra by mal nastupit.Takze ak sa ma chcez opytat co vravim na nemocnicu Topolcany?Sla by som tam len za tych podmienok....keby mam vybaveneho primara.A to som tam sla rodit z Nitry..kde som v tom cas byvala.Nechcela som ta vyplasit...len ti povedat svoju skusenost

maafinkaa
10. feb 2017

Ale rozhodnutie je na tebe.Ale skor by som asi zvolila Partizanske.Tam som mala namierene...ked som bola druhy krat tehotna.Ale anjelik si moju dcerku privolal k sebe ked som bola v piatom mesiaci,tak miesto porodu som musela porodit dcerku ktorej uz nebilo srdiecko.Uffff..tazko sa mi o tom pise....je to cerstve..ale pristup primara.....je neuveritelny....Mudr.Abutaima....sice som ho mala vybaveneho...ale on je profik a navyse ludsky....prajem ti vela stastia a hlavne spravne rozhodnutie pri vybere nemocnice...

vladenka666
12. feb 2017

@wawrita pretoze do vane vstupujes az na druhu dobu porodnu. Tu prvu sa mozes sprchovat, prechadzat, byt na fitlopte atd.

wawrita
12. feb 2017
vanessb
11. nov 2018

Neviem ci to sem patrí,chcem sa podeliť o moju
hororovú skúsenosť.Minuli týždeň prišlo o život dieťa pri pôrode pod rukami p.Urbanca ktorí sa stále učí na nacientkach... zlyhanie doktora a tímu.Dietakto sa udusilo 😭 trebalo by im odobrať titulu.

lulula1990
11. nov 2018

@vanessb a mohla by si k tomu napísať niečo viac ? Ja teraz zvažujem TO a Partizánske, prvé som rodila v TO s Kerekovou a nič moc. Teraz neviem sa rozhodnúť :(

simisk
11. nov 2018

Ja som sice rodila pred 1,5rokom a chcela som rodit v TO,ale moja gynekologicka ma odradila ze mi neodporuca vobec TO nemocnicu.Rodila som v BN,max spokojnost.Pred 13rokmi som rodila v Bojniciach,druhy krat som nad Bojnicami neuvazovala.Lezala som tam pocas druheho tehotenstva,v prvych tyzdnoch.skamaratili sme sa tam 5 buducich mamiciek,ale nerodili sme tam ani jedna.Tri sme rodili v BN,jedna v PE a jedna ZH.

lulula1990
11. nov 2018

@simisk momentálne je BN pôrodnica zatvorena

simisk
12. nov 2018

@lulula1990 ja viem,ja som to nastastie este stihla ale

wawrita
12. nov 2018

Ja som rodila v TO pred rokom a pól a bola som teda maximálne spokojná
To , že je tam malo rodičiek považujem za plus , nakoľko sa plne venovali sestričky aj doktori , s ničím som tam nemala vôbec problém
Dokonca mi úplne vyhoveli v pôrodnom pláne ktorý som si s pôrodníkom vopred prešla
Za mna maximálna spokojnosť

vanessb
12. nov 2018

@lulula1990 je to na vás ale po mojej skúsenosti by som do TO nešla.To.nemocnica bude mať zachvilu nie najviac cisárskych ale úmrtí detí bude mat,sú tam neschopný doktori.chcem sa vás spýtať prečo ste neboli spokojná s Kerekovou?ten cisársky rez niekedy zachráni dieťa len môj prípad ten vrah Urbanec mi dieťa ťahal zvonom namiesto toho aby mi spravil sekciu a tak sa udusila...😭

vanessb
12. nov 2018

@lulula1990 chcem podotknúť áno dá sa v To vybrať doktor ktorý bude pri vašom pôrode,treba sa na to spýtať .len keď nebude mať službu keď to na vás príde neviem či bude utekať s domu k vám k pôrodu 🤓

lulula1990
12. nov 2018

@vanessb Urbanca poznam a jeho pristup sa mi nepaci vobec - mlady, neskuseny, arogantny, neprimerane poznamky. Kerekova sa mi nepacila preto. ze pri mne vobec nebola, stale niekam behala, neprisla sa opytat ako sa mam, pritom som tam v ten den bola jedna rodicka. Normalne izby su tam poriesene ako ? Myslim kolko moze byt na izbe mamiciek ?

simisk
12. nov 2018

Urbanec.....strasny pristup,bola som u neho na sono v zaciatoch tehotenstva otrasny pristup,komentare,poznamky,posmesky....

vanessb
14. nov 2018

@lulula1990 na izbe sú po dve mamičky viac neviem a bábo ti dajú k sebe na druhý deň ale nie som si istá v tomto

vanessb
14. nov 2018

@lulula1990v To nie je schopného doktora radšej by som volila Pe .a kde spomeniem urbanca tak každý sa len pohoršuje,za hlavu sa chytajú si myslím že doma by ste porodili lepšie ako mať jeho pri pôrode alebo čoradskeho to je to isté ktorí je jednou nohou base a stále rodí doktora...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre