Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
30. mar 2008

bubulik: tak to cievkovanie fakt znie hrozne 😖

dori
30. mar 2008

To je aj vec ktorej sa najviac bojím ☹ ☹ ☹ cievkovanie každý to opisuje ako hroznú bolesť 😅 😅

Weroni ja na tt nemocnicu tiež nemám okrem jedného odd pekné spomienky už len tie priestory staré a špinavé ťa od všetkého odradia 😖

weroni
30. mar 2008

veru dori sak ked si to len predstavim brrrrr 😖

ale mozno nas nic take nebude cakat 🙂

dori
30. mar 2008

No v to dúfam hádam 🙂 😉 😎 Už len kôli tomu sa tam človek teší 😀 😀 😀

weroni
30. mar 2008

dori ale poviem ti ze ked sme tam prechadzali okolo tych porodnych stolov a tej vane tak ma normalne troska zamrazilo 😅

zabkatt
30. mar 2008

dori už sa ti to kráti. Normálne ti závidím 😀
weroni takže mám čas ísť to obzrieť ešte, ale keďže sa sťahujeme na 90% k svokrovcom, ideme robiť komplet rekonštrukciu so samostatným vchodom a tak. tak by mi ani nevadilo keby som posledný mesiac chodila do nemocnice na poradňu tam, ale veď uvidíme čo povedia 😀

weroni
30. mar 2008

zabka: a kde mate svokrovcov?

zabkatt
31. mar 2008

V Trebaticiach pri Piešťanoch, ale ešte stále váham. Maličkému by bolo síce lepšie na dvore na vzduchu ako v 2izbovom prenajatom byte, ale keď všetci píšu o konfliktoch a tak, tak hádam, že mňa to obíde. 😀

weroni
31. mar 2008

zabka: pokial su svokrovci normalni tak to nejaky cas v pohode vydrzite (horsie je ked natrafis na psychopatov 🙄 - viem o com hovorim bohuzial 🙄 )
drzim palce 🙂
inac neviem aka je cesta z Piestan do To - to by ste si mali omrknut - je to sice len nejakych 34 km takze by ste to mali veselo zvladnut - no sak uvidite 😉

zabkatt
31. mar 2008

weroni so svokrovcami sa dá. Už sme s nimi bývali zhruba rok a svokor býva doma málo kedy a svokra sa do nás nestará, tá má svoj svet, tak dúfam že im to tak vydrží 😀

dori
31. mar 2008

Ahojte s tými svokrovcami držím palce a pripájam sa k weroni každý máme svoje skúsenosti 😖 😒 bohužiaľ nie všetky sú tie dobré ☹

Zabkatt nemusíš mi závidieť to ja závidím vám. Tak veľmi sa toho bojím 😖 😖 ešte ba som si to chcela chvýľu užiť.

Ale keby vidíte čo urobil moj mužiček pre to naše škvŕňa normálne netovú stránku kde nahodil naše aj jej foto vraj keď sa narodí nech to má všetko pokope ale tak som plakala že kde sú tie časy keď mi to doky potvrdil 🙂 🙂 😀

tanaba
31. mar 2008

Ahojte

zabkatt pytala si sa na porod do vody - bol super. Ja som mala dost rychly porod. V 39tt sme dosli na kontrolu k dr. caradskemu a ten, ze som uz na 4cm otvorena a zostala som tam. Este som nic necitila - to bolo okolo pol 10. Potom sa to rozbehlo a o 13.20 sa narodila dcera a asi hodinku som bola vo vani. Ked som vosla do vody, tak som tam skoro zaspala, tak tam bolo dobre 🙂 Muz sa smeje, ze som si pri porode aj zdriemla. Museli mi dat infuzku na rozbehnutie kontrakcii, ale, ze je to bezne. Potom som uz citila, len tlak a mala bola von. 🙂 Ziaden nastrih - mala som jeden steh. A hlavne som normalne fungovala. Ked som videla kocky na vedlajsej izbe po normal porodoch, tak som bola rada.

Niektori dr. neznasaju alternativne porody. My sme boli na 3d v Prosanuse v BA a natrafili sme na takehoto dokiho. Podla neho by to mali zakazat a divi sa dr., ze to robia ale dovody boli, ze tam neni sterilita zachovana- dieta sa naloga vody spinavej! Na to som mu povedala, ze buduje imunitu od narodenia a bol klud. Este zahlasil, nech si ideme a co najviac, pre neho lepsie....u neho by som rodit nechcela. Zena vraj, musi pocuvat jeho a nema vymyslat! To su nazory.

tanaba
31. mar 2008

inak aj ja sa desim, ze nestihneme prist do TO, ale toho som sa bala aj pri prvom porode.

este som zabudla - sestricky na novorodeneckom neboli nic moc, na par vynimiek. snad sa to uz zlepsilo.

A k cisaraku - ja by som zvazovala doveru k personalu a pohodlie. V To je super, ze je wc a sprch hned vedla a len pre 4. a aj izby a ich vybavenie je fajn.Neviem ako je to v Ba ak nemas nadstandard, ale myslim, ze spolocne wc a sprchy.
A chces cisarak, ak k tomu dojde v uplnej ci lokalnej narkoze?

katinka0000
31. mar 2008

weroni aj moja svagrina rodila v cisarskym v topolc. nemocnici. vobec na nic sa nestazovala.
inak baby ako sa mate? ja som sa tu dlhsie neukazala, lebo som mala v sobotu svadbu. 😀

weroni
31. mar 2008

kati: tak to je z teba cerstva pani 🙂 blahozelame 🙂
tanaba ani nevies ako dobre sa citaju taketo skusenosti s tou vodou 🙂

juj bola by som velmi sklamana keby mi ta vana nevysla ale - bude to tak ako to bude mat byt 🙂
dori velmi drzime palce 🙂

weroni
31. mar 2008

jaj inac baby ktore ste v TO rodili - neviete ci tam maju inkubatory? teraz sa jedna kocka z nasej junovej temy o to zaujima - mna to vobec nenapadlo spytat sa ked sme tam v piatok boli - pride mi to normalka ze inkubator v porodncia ma byt neviem 😕

bubulik
31. mar 2008

Weroni, problemove deticky prevazaju do NR 😉 Nie je tam oddelenie s inkubatorom

weroni
31. mar 2008

bubulik: ani jeden inkubator v celej porodnici? ja som myslela ze nemusi byt zrovna problemove babenko ale napr. mensie alebo tak vies 😕

bubulik
31. mar 2008

Este k tym sestrickam no novorodeneckom. Tak ja som ich od zaciatku lutovala, ako toho maju vela, ake su zodpovedne, maly plat...... A oni boli potom aj na mna mile 😉 😉 😉 Skuste takuto fintu 😉 😉 😉 😵

bubulik
31. mar 2008

Myslim, ze tak hned po porode a na prevoz urcite maju, ale neostavaju tam take deticky, idu do NR.Urcite 😉

weroni
31. mar 2008

bubulik: aj ked su len troska mensie - povedzme ze by potrebovali len den-dva v inkubatore? a ako je to s maminou? ak ich prevezu tak ona ide s mimcom?

miskinadamko
31. mar 2008

ja som rodila pred skoro 3 mesiacmi a ked som bola v tej miestnosti kde su babatka so sestrickami tak som tam videla inkubator, ale tiez som pocula o tom ze babatka prevazaju do nitry a ano maminy idu urcite s nimi. 😒 tak neviem

dori
31. mar 2008

babule vy ešte nespíte 😀 🙂 🙂 máme pyžamovú párty 😀 😀 😀

k tým inkubátorom : hovorí sa že preto neberú rodičky ktoré nedosiahli 37tt lebo po tomto tt sa bábo berie ako donosené 😒

melory
autor
31. mar 2008

a nakoniec ich odvazaju do nitry...toho som sa aj ja bala.

weroni
1. apr 2008

fiha no to ma trocha prekvapilo 😕 s tymi inkubatormi...

no ale verime ze my - teda nase deticky ziadne inkubatory potrebovat nebudu 😉

inac ked uz sme pri tej nitrianskej nemocnici - su nejake recenzie? 😉

audreyd
1. apr 2008

inkubátor tam je. v TO nie je nedonosenecké oddelenie, rovnako ako v každej okresnej pôrodnici. také oddelenia sú iba v krajských, TO patria pod nitru... ale záleží od babenka, ako sa adaptuje. sestre sa v TO narodila dcérka v 37tt, mala 45cm a 2800g a neodviezli ju 🙂 ani v inkubátore nebola 🙂 nemyslte hneď na najhoršie! môže sa však stať, že aj dieťatko poriadne donosené a narodené bude potrebovať inkubátor. Keď som rodila syna, tak kočka na izbe mala nejaký ťažší pôrod a bábo bolo trošku modré a bolo na pol dňa v inkubátore a tiež ho neodviezli... bol normálka v TO. takže inkubátory tam majú, videla som na vlastné oči 😉

zabkatt
1. apr 2008

No to nieje bohvie čo s tými inkubátormi 😲 Dúfam, že tento lenivec v brušku sa moc ponáhlať nebude a zvládneme to normálne v termíne ako to má byť. Už sa neviem dočkať 😀
dori a ako sa cítiš? Veci, taška zbalená? 😀 😀 😀 Hlohovec od Piešťan nie je tak ďaleko, tak keď budem mať niekedy cestu, tak zbehnem pozrieť mimi 😀 😀 😀

weroni
1. apr 2008

audrey: to fakt? no tak to hned lepsie znie 😉

katinka0000
1. apr 2008

weroni dakujem velmi pekne.

weroni
1. apr 2008

kati a mas na MS album? nech omrknem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre