Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zabkatt
21. apr 2008

weroni tan chlapček sa otočil, lebo plodom to už v 34tt nenazývajú 😀 😀 😀

katinka0000
22. apr 2008

weroni: ja som rozhodnuta pre epiduralku. ale mozno pouvazujem aj o tej vode.

tanaba
22. apr 2008

weroni, mala mala 3,5kg a 49cm. Niekde si sa ma to pytala, davno.

bola som dnes u toho diabetologa. Neni to az tak strasne. Len mi doporucil vybrat si porodnicu, kde maju dobre vybavenie pre novorodencov, pre pripad, ze by som to potrebovala. inak porod do vody, povedal, ze ak bude vsetko ok, tak v pohode. tak teraz spekulujem co a ako. Nechcela by som, aby mi drobca odtrepali do Nitry. Vsak mam este nejakych 10 tyzdnov cas.

weroni
22. apr 2008

zabka: este mohol mysliet aj "toho krpca" 😀 😀 😀 ale ako som uz spominala - od zaciatku tehu si myslim ze to je chlapcek takze... 😵

tanaba sorrac ze sa pytam to iste - vidis - tu mas jasny dokaz mojej tehotenskej sklerozy 😀

zabkatt
23. apr 2008

weroni A čo by si chcela viacej? Ja som si od začiatku tehu myslela, no bola som si takmer istá že dievčatko, ale na 3D ma vyviedli z omylu, ale aj tak im neverím 😀

weroni
23. apr 2008

zabka: uplne na zaciatku tehotenstva som strasne tuzila po dievcatku (ale uz vtedy som mala taky pocit ze je to chlapcek - az take trocha sklamanie som chvilu pocitovala ale odkedy sa ten drobcek zacal hybat tak mi to je uuuuuuuuuplne jedno 🙂 to s ani neda opisat ako hrozne jedno mi to zostalo 😀 len nech je to zdravucke, drobciatko nase chutnucke 🙂 ale to ze je to chlapec ma doteraz neopustilo - stale si to myslim 😉

zabkatt
23. apr 2008

Aj to naše bude mať ževraj vajká 😀 tak som zvedavá 😀

weroni
23. apr 2008

zabka inac ako si dopadla vtedy? si doma alebo normalne robis? zrejme v najblizsich dvoch tyzdnoch pojdeme do TT tak sa ti potom ozvem ok? 🙂

no mozno budeme mat obe chlapov 😉

zabkatt
24. apr 2008

Jééé to by bolo super. No zdravotný stav sa mi trošku zlepšil, a nechcela som si pokaziť plat ani materskú (teraz je každá korunka dobrá, lebo ideme prerábať u svokrovcov samostatnú bytovú jednotku), takže ešte budúci týždeň a potom tak ako sa podarí už len odovzdať agendu a hotovo. 😀 Už sa aj teším, lebo ma hrozne bolí chrbát a hrozne sa mi ťažko sedí celých tých 8 hodín, aj keď sa snažím prechádzať a vybiehať z kancelárie 😖 Budem sa na teba tešiť, hádam že sa stavíš, alebo stavíte (aj s manželíkom) 😀

mia910
24. apr 2008

Ahoj, tehulky. 😅
Neviete náhodou v ktoré dni býva v topolčanoch poradňa? ☹

katinka0000
24. apr 2008

ja neviem, cim to je, ale v poslednom case sa rodia sami chlapci.

a este som sa chcela spytat. bola niektora z vas na tej psychofyzickej priprave v topolc. nemocnici?

dudasik
24. apr 2008

Ahojte kocky.
Neviete mi prosim poradit, ci v topolcianskej nemocnici treba naozaj vecicky pre babatko na kazdy den, alebo len pri odchode z porodnice?
Dakujem vam velmi pekne 😅

weroni
24. apr 2008

zabka - aj nas toho teraz caka.... ideme stavat, dva tyzdne pred porodom koncim skolu, do toho zacina v septembri manzelovi skola.... rozbiehame novy business 😀 a tak 🙂 aby sme sa nenudili 😅

zanetak
26. apr 2008

Ahojte
Ja som rodila v TO pôrodnici teraz 2.apríla.
Dudasik: Do pôrodnice stačia veci len na prezlečenie babatka, keď pôjdeš domov. Košielky,plienky a zavinovačku Ti tam dajú.
mia910 a katinka0000: Na psychofyzickej príprave som bola. Tam Ti presne povedia celý postup pôrodu, ukážu Ti všetky miestnosti od vzdychárne až po pôrodnú sálu, takisto aj izby. Povedia Ti čo si máš doniesť so sebou atď.
Najlepšie si je zavolať na pôrodnú sálu, tak sa dohodneš so sestričkou kedy Ti môže prípravu spraviť.

audreyd
26. apr 2008

mia, lekári sú tam každý deň, ordinácia je hneď vedľa pôrodnice, ale nemusíš tam ísť do poradne, stačí, keĎ prídeš rovno porodiť 🙂

katinka, ja som chodila pri prvom tehu na prípravu k pani sedlárovej, môžem len odporučiť 🙂

dudasik, pre bábo ti stačia vecičky až pri odchode z pôrodnice, tam majú bábenká "erárne" košieľky aj perinky 🙂

katinka0000
26. apr 2008

a to sa nechodi na tu pripravu viackrat? ja som citala na nete, ze sa tam chodi viackrat. kedy by som sa tam mala nahlasit? uz je cas?

weroni
26. apr 2008

kati to mas super ze tam budes chodit aj na pripravu - ja co som na nete pozerala tak to byva v piatky a plati sa tusim 60 sk? alebo 40 😕

ja budem chodit v Blave...

dudasik
27. apr 2008

Ahojte, dakujem velmi pekne za odpovede a prajem vsetko dobre vam a vasim drobcekom. 🙂

katinka0000
28. apr 2008

weroni: tusim tak,ale neviem, kedy sa tam mam nahlasit, ci nie je este skoro.

audreyd
28. apr 2008

katinka, zavolaj na pôrodnicu, oni ťa spoja s pani sedlárovou a s ňou sa dohodni, kedy prídeš na cvičko. ja som začala pri prvom tehu chodiť okolo 25tt, vtedy sa ešte neplatilo nič. v posledný piatok v mesiaci býva príprava pre páry. môžeš sa s ňou dohodnúť aj na individuálnej príprave, ale to je drahšie...

dori
28. apr 2008

Ahojte kuriatka moje konečne som sa sem dostala chvílu mi trvalo kým som prečítala o čom ste tu kecali už to neni ako volakedy že som stíhala všetko 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

dori
28. apr 2008

zanetak ty si rodila 2 apríla ja 4 ale 2 som už bola v porodke 🙂

katinka0000
28. apr 2008

ahoj dori! ako sa mas? ako casto za den kojite? pred porodom ste si robili aj masirovanie hradze aj bradaviek? citala som, ze je to velmi dobre.

audreyd: dakujem! zajtra tam brnknem!

zabkatt
28. apr 2008

katinka0000 keď pôjdeš na tú prípravu, alebo niečo zistíš, tak daj vedieť. Možno pôjdem aj ja. A to sa tam môže ísť aj s manželom alebo ako to prebieha.
Neviete, že či keď chce byť manžel pri pôrode musí absolvovať nejaký kurz alebo niečo? 😀

katinka0000
28. apr 2008

zabka: jasne, dam vediet. zajtra by som tam chcela zavolat. myslim, ze jedenkrat do mesiaca je to aj pre pary, takze tam mozes vtedy ist aj s manzelom.
niekto to tu uz pisal, ze v TO sa tusim nemusi chodit na ziadnu pripravu.

miskinadamko
29. apr 2008

ahojte uz som tu dlho nebola,ako sa mate, ako sa vam dari? 🙂 uz mate pre babatka vsetko nachystane? 😀 katiksa mojosobny nazor je, ze je ta bpriprava uplne zbytocna, ale to je moj subjekt. nazor. prajem vam pekny dnik 😎

majkabe
30. apr 2008

Ahojte, pripájam sa aj ja do debaty o To pôrodnici. Tiež som tam rodila a bola som spokojná. Rodil ma dr. Abutuaima - veľmi milý doktor, môžem len odporúčať, ja som s ním bola veľmi spokojná. Pritom mi to bolo úplne jedno kto ma bude rodiť, hlavne som to chcela mať za sebou. Ale fakt bol super! Aj personál a ostatní doktori boli veľmi pozorní, takže nemôžem si sťažovať. Len jedna sestrička tam na mňa tak neprimerane "vyskočila" čo ma dosť zarazilo, ale potom sa správala veľmi milo, neviem či bola na niekoho nasratá, alebo čo. Viete takéto veci si človek zapamätá navždy. 😒 Inak nemám žiadne zlé skúsenosti.... a všetkým TO pôrodnicu odporúčam.....

brangelina
30. apr 2008

Rodila som v Topoľčanoch,pôrod prebehol sekciou. Nebyť toho že pred pôrodom behám každý den za doktorom a nestrčím mu do vrecka úplatok tak si ma tam ani nikto nevšimne...Navyše ked som chcel epidurál, tak mi povedali že anesteziolog je k dispozicii len od 8.00 do 15.00 takže ked by prišli na mna bolesti niekedy mimo tohto času tak smola. Navyše starostlivosť o novorodenca katastrofálna. Nemala som mlieko, doktorka Tarinová nechcela nasadiť umelú výživu. Na 3 den po porode napichli malú na infúziu pretože strácala tekutiny. Hlavne že mamička ktorá ležala so mnou na izbe svoje mlieko vylievala do záchoda. Sestričky dali malej Bebu pretože by jej na další den zase dávali infúziu....nechápem ako táto pôrodnica mohla získať certifikát Beby Friendly Hospital. Moja dcéra bude mať 4 roky, nikdy by som tam už nešla, v tom čase ked som bola tehotná, boli vo všetkých časopiśoch totálne keci o super Topoľčianskej pôrodnice...fakt keci. Primár je dobrý marketingový manažér.

cucina
30. apr 2008

ahojte mamini chcem sa vas opytat na abutaimu mam s nim stretko som uz 7mes a rozhodujeme sa u koho mam rodit...

dori
30. apr 2008

Ajoj katinka máme sa super len sme dostali neakú vyrózu a boli sme u lekárky ale inak v pohode
Ja osobne kojím keždé 3 hod a v noci každé 4 - 5 hod malinká už je na to privyknutá a je spokojná kludná a napapkaná s tou hrádzou si nerob starosti sama ti pred pôrodom zmekne 😒 a čo sa týka bradaviek ak máš sploštené tak masíruj ja som mala a masírovala som a dobre som spravila jedna holka so susednej izby nemasírovala a po druhom dnio už mala obidve prasknuté ja mám až teraz temer po mesiaci 🙂

brangelina : ja osobne si neviem vynachváliť TO porodnicu nikomu sme s manželom nedávali úplatok ani sme nikoho každý deň nechodili "otravovať" aby si ma niekto všimol a rodila som aj ja nakoniec sekciov pri začiatku pôrodu som nemohla ani obležať stále ma pôrodná asistentka pripájala a odpájala z monitoru a ani slovko krivého slova nepadlo.
čo sa týka dokrmovania ja som mala nadmieru mlieka až som dostala teplotu ale babulka čo bola so mnou na izbe mala pre malinkú asi tak 3 kvapky bez problémov maléj dali hneď bebu alebo glukózu ja som jej svoje mlieko dať nemohla lebo by som musela mať špeciálne vyšetrenie ak by som ho chcela darovať nezobrali ho ani na novorodenecké iba mojej malej ho dávali keď bola podlampov kôli žltačke mimochodom primárom je tam dnes pá doktor Hríbik a je to velmi milí Človek s velkým Č

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre