Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

mimakro
28. feb 2007

Myslim,ze keby chceli pytat,tak to spravia hned. Za otca priporode sa plati hned-myslim tesne pred alebo po porode. Dostanete potvrdenku aj akysi ucet a vraj sa to da odratat z dani. Ale na to sa treba spytat asi na danovom urade. Aj ked 500 Sk nie je 5000 Sk za vodu. Melory drz sa a vydrz. Aj mne brucho tvrdlo cele posledne styri tyzdne a Hanke sa aj tak von nechcelo. V 36.tyzdni by si musela rodit v Nitre, v Topolcanoch az od 38. tyzdna (nemaju oddelenie pre nedonosene deti).

melory
autor
28. feb 2007

juj aninehovor to by som rovno mohla v trnave.

melory
autor
28. feb 2007

baby co viete o aferke ze teraz niekedy zomrela mlada zena pri porode prave v topolcianskej porodnici???

mimakro
28. feb 2007

Ja viem len o takej,co zomrela po sekcii vinou zlej anestezy. Ale to bolo asi rok dozadu. Ale mozem vyzvediet.

melory
autor
28. feb 2007

a co s anesteziou, zle jej ju pichly? tak to bola vec anestologov a nie porodnikov nie?

adetka
28. feb 2007

ako vas citam... tie skusenosti s doktormi a zmeny primarov... a odchody porodnikov... aj ked som povodne chcela rodit v Topolcanoch... nakoniec som rada, ze som si vybrala Bratislavu (Antolsku)... ☹

melory
autor
28. feb 2007

adetka ja som cim dalej tym viac na pochybach... 😒

mimakro
1. mar 2007

rodila v celkovej,ale potom sa to skomplikovalo,alebo anesteziologicka jej ju zle podala. Neviem,co presne a potom pri prevoze do Banskej Bystriceskoro vykrvacala a nakoniec aj zomrela

melory
autor
3. mar 2007

to je hrozne, ale ved stava sa aj u nas v trnave, ale plasite ma s tymi prevozmi, lebo od nas sa prevaza uz len do bratislavy.

melory
autor
4. mar 2007

ani neviem kedy sa mam vybrat na kontrolu, ze zaciatkom mesiaca povedali, ale teraz je hugo po operacii nosnych mandli a musi byt doma 7.3. idem k mojmu gyn.a potom snad... 😕

apolienka
8. mar 2007

Ahojte. Nedá mi sa nepripojiť na tému Topolčany. Rodila som síce pred 4 rokmi, teraz som znova tehotná. Som z Bratislavy. A priznám sa, že mi Topolcany nasadili tak vysoko latku, ze neviem ako vyriesim tento porod v Blave.Ja som tam povodne chcela ist rodit do vody, ale mimco bolo KP, vyzeralo na velke babo a nevedeli sme, ci bude chlap ci dievcisko. A topolcany ako jedine mi rucili tym, ze v pripade KP ma odrodia cisarskym. Napriek komplikaciam,mala som zoslabenu maternicu, ktora mi v poslednej chvili praskla, vraj som rodila v hodine 12-ej.vsetci okolo mna kmitali, boli uzasni. Napriek tomu, ze v tom case sa v blave rusili porodnice a mali tam velky naval.
Na izbe sme boli dve mamicky spolu s detickami, ked som si s malou nevedela rady, bez slova,zeby som ja prosila, mi ju sestricky zobrali a ukludnili, vratili spiacu s prstom v puse. 🙂 To, ze nam tam nosili jedlo na izbu je v Blave, pokial viem, utopia. Okolo obeda tu zavresti sestricka obeeeed a mas si pre neho utekat. Ked je baba zosita a nevie sa hybat, prip.po cisarskom, ma asi nutenu hladovku. neviem, ci sa teda nieco zmenilo v tejto veci v tychto nasich bratislavskych liahnach, este nedavno to tak bolo. tato vec po porode by mala by sucastou nie nadstandardu.
Topolcianske izby boli formou bunky 2+2, s vlastnou sprchou a weckom, vahou na vazenie miminka.
Vravim, ja som bola velmi spokojna. teraz mam ine podmienky ako vtedy, takze asi zostanem tu v blave.
a dost odsudzujem nasich bratislavskych doktorov, ktori sa na vsetky okresne nemocnice (specialne si myslim, ze aj tieto alternativnejsie), pozeraju zvrchu. myslia si, ze tam robia masiari, ktori im potom posielaju robotu. miesto toho, aby dvihli svoje zadky, ked si myslia, ze vsetci mimo blavy su neschopni a isli ICH TEDA ZASTUPIT, resp. naucit "poriadnejsej" robote. o poctivej robote tu radsej nehovorim, lebo pokial im nezaplatite, tak po vas ani pes nestekne.
Antolska nemocnica je pre mna vrchol takehoto nafúkaného principu.Ked som bola v 9 mesiaci a chodila som tam na tyzdenne kontroly ANI RAZ v tom poslednom mesiaci ma ANI jeden lekar, striedali sa tam kazdy den v ordinacii, takze zakazdym tam bol iny, neskontroloval palpačne. proste asi mali rontgenove oci a stacilo sa spytat, ako sa mam.
minulotyzdnove sono na antolskej mi vsetky moje spomienky vratilo. Vyzeralo to na nejaky problem v maternici, ale lekar i tak nemal cas, takze to nemohol poriadne skontrolovat a vysupol ma z ordinacie.
Baby drzim vam palce. Viem, ze je to vsetko hlavne o ludoch a tie porody su nevyspytatelna vec a ja sa budem snazit najst si aj nejaky pozitivnejsi osobny pristup. a hadam porod v bratislave v septembri prezijem bez nejakej vacsej traumy. 🙂

melory
autor
8. mar 2007

apolienka preco sa teda nerozhodnes pre druhy porod v topolcanoch?
ja chcem druhe dieta priviest na svet prave v topolcanoch.

apolienka
8. mar 2007

Ja som hladala alternativu, kvoli tomu, ze mame uz jednu dcerku a nechcela som, aby za mnou cestovali do topolcian. pri prvom dietati to bola pohodka, teraz sa mi to predsa len zda komplikovanejsie, aby za mnou cestovavali kazdy den. CO ako poznam manzela, bude chciet. Chcela by som, aby sme boli pokope. 🙂 Uvidim, ako to cele bude, lebo ako som pisala nasli mi nieco na maternici,buduci tyzden idem ku sukromnikovi na sono, co mi hadam vyvrati vsetky obavy. Lebo vraj kvoli mojmu veku a tomu stavu maternice to vyzera zase na cisarsky. (co by ma zase dost potesilo, lebo ja som cisarsky zvladla uplne v pohodicke)
Skor by som asi chcela ist potom do Levic, mame tam svokru na dochodku, maju velky dom, potom by sme tam aj s detmi zostali nejake dva mesiace. Pomohla by mi a hlavne, aby sa starsia necitila odstrcena, az to bude zo zaciatku take zmätené všetko. My mame dvojizbak a pre 4 sa mi to zda vela, preto som chcela von z Blavy. Aka je levicka porodnica neviem, ale ja nedokazem rozmyslat tak, ze musim ist rodit do velkej porodnice, lebo ak sa nieco stane, dieta mi odvezu tam a mna tam. To je pripomienka k tomu, ze z topolcian vozia deticky v pripade problemov do Nitry. Aj v blave od Kocha odviezli pallfyovcov malu na kramare. (mršky na kramároch si hneď mädlili ruky. 🙂 ) ktora zena rozmysla tak, ze pokial bude problem, nech je blizko velkej nemocnice? stat sa moze vsetlico a hocikde.
inak my sme vtedy davali 5.000,- ako sponzorsky dar. Aj z dani mi to odratali. 🙂 Nebolo to o tom, ci to davam za vodu alebo inak. Neviem, ako je to teraz.

melory
autor
8. mar 2007

teraz sa tusim neplati ked nejdes do vane, len za otca pri porode a epiduralku od 1200,- do 4000,-
no u nas v trnave sa uz epidural plati tiez, cize to je jedno. ja by som epi chcela, keby sa porod podozrivo predlzoval, tak dve hodiny vydrzim, ale potom uz by som si ho dala pichnut, pri prvom som mala tie najvacsie bolesti 5,5hodin a to sa uz nedalo zvladat. potom by som chcela alebo ocakavala od topolcian, ze sa na mna aspon raz za pol hodinku pride niekdo pozriet, co sa mi pri prvom nestalo, a ak tak len okriknutie sestricky. inak pri porode v trnave som nala super sestricky, ale len uz pri samotnom porode, boli fakt o.k.

mimakro
8. mar 2007

Na mna sa chodili pozerat stale,ci volaco nepotrebujem a tak. A ked som nieco potrebovala,poprosila som ich a ochotne vsetko spravili.

melory
autor
8. mar 2007

tak to mozes v inych len snivat...preto chvalia topolcany

melory
autor
9. mar 2007

miminka a spol. volala som doktorovi a ze mam prist sa ukazat 18.3. v nedelu do 10:00 ale este bez kabele 😀 a ze sa ma muzik snazik....a ked som mu povedala, ze mam termin 1.4. sa zacal smiat, ze ci to je sranda, alebo fakt!

mimakro
9. mar 2007

Drz sa a nech sa teda snazi 😉 . Nam to vyslo, Ondrej sa narodil 4 dni pred terminom a Hanka presne na termin a to som uz mesiac chodila na 1cm otvorena. V kazdom pripade sa manzel nikdy nestazoval, zeby mu to snazenie liezlo na nervy 😀

melory
autor
9. mar 2007

tak moj kvoli tomu dnes aj skor z prace prisiel ale mna to uz aj boli ci co. ja sa este na porod necitim, chcela by som fakt vydrzat do 1.4.

mimakro
11. mar 2007

skuste zmenit polohu. krcek uz moze byt citlivy a samozrejme ziadne divociny

melory
autor
12. mar 2007

vcera som si dala baby horucu vanu, nech sa reku lady pohnu a bol aj sex, a predstavte si, ze take to tam bolo uvolnene, ze ziadne bolesti.
a to zrazu chcem vydrzat do 1.4. 😀 😀 ale aspon dobra rada, pre ubolene.
som zvedava ci som sa teda aspon trosku otvorila po vcerajsku.

melory
autor
14. mar 2007

miminka mi pisala sms ze dnes ju priali do porodnice a dnes aj rodi, ak budem vediet viac ozvem sa.

mimakro
14. mar 2007

Držíme palce!

melory
autor
14. mar 2007

pisala miminka sms, citujem:

ahoj!
Volam sa Sebastian. Narodil so sa 14.3. o 15:45. meriam 50cm a vazim 3350g. mamicka a ocko su stastny, lebo som najkrajsie babo na svete. 🙂

super ze to ma za sebou, ja jej gratulujem a tesiiiim sa 😵

mimakro
14. mar 2007

Gratulujeme a prajeme, aby boli všetci zdraví!

melory
autor
15. mar 2007

dnes som volala s miminkou a ze rano ju prijali, o 12hod jej dali infuzku a o troch jej zacali tie sialene bolesti a za 45minut bol maly na svee. trosku jej pomohli a poriadne ju pozasivali, tak sa teraz dava dokopy.

ja som pocula sebastiankov hlas, ake kraaasne.

mimakro
16. mar 2007

Snáď sa to všetko rýchlo zahojí a bude si môcť naplno užívať materstvo 🙂

melory
autor
17. mar 2007

mam fotku sebastianka ale neda sa mi hodit do com-pu 😔 , skoda preskoda.

melory
autor
19. mar 2007

miminka bola vcera smutnucka, lebo maly sebastianko dostal silnu zltacku a musia si tam este polezkat.

mimakro
19. mar 2007

fototerapia to vyrieši, len nech ho budí na dojčenie, lebo bude mať problémy. ja som nebudila ani neodsávala a potom som musela zo začiatku aj prikrmovať,ale nakoniec sa to rozbehlo. pri druhom som už bola múdrejšia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre