Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

miminka
17. jún 2008

ahojte,tak ja som sa dnes dozvedela,ze sme podla sona uz v 38tt a som otvorena na 1cm.
takze mozme ist kedykolvek rodit a konecne budem mat to nase druhe zlobidlo doma.

ozaj na ubolene bradavky mne pomahalo aj moje materske mlieko ked som si s nim potrela bradavky.inak toto bolo pisane aj v mama a ja a dokonca to pomohlo malemu ked mu karpaveli ocka ked som mu do kazdeho ocka kvapla kvapku materskeho mliacka

katinka0000
17. jún 2008

miminka takze zachvilu uz ides nato. drzkam palce, aby vsetko dobre dopadlo. potom daj vediet, co a ako.

endy
17. jún 2008

Holky,ešte je dobrá aj cicaderma.

dori
17. jún 2008

katinka majú ich skoro v každom obchode kde súaj chicco kočíky u nás sa volá bábetkovo mala som aj tie babylove a zostala mi skoro celá krabicA ja som asi cintlavka 😀 😀 😀 😀
inak aj ja som zařažená na dm robila sm tam a aj moja segra tam stále robí 🙂 🙂 😉 tqakže viem že kozmetiku majú kvalitnú a to nielan pre bábetká 🙂 🙂

miminka
17. jún 2008

katinka,dakujem,dufam,ze tam vydrzi aspon do 26. 😀

endy
18. jún 2008

Miminka ahoj,držím Ti palčeky,nech všetko dobre dopadne.Budem na teba myslieť!Daj nám potom vedieť.

dori
18. jún 2008

miminka aj ja dávavam malinkej do očiek materské mliečko poradila mi to moja mama keď mala malinká zapálené očká a do rána ich mala pekné bielučké ani kvapky od doktorky jej tak nepomohli 🙂 🙂

inak držkaj sa aby všetko super dopadlo 🙂 🙂

🙂

Babulky neviete náhodov po akéj dobe po cisaráku můžem mař opat mimi v papieroch od dokyho mám že do 1-1,5 roka ale poznám aj mamičky ktoré majú ročný rozdiel medzi deřmi 😒 😒

weroni
18. jún 2008

no baby tak uz mam tu masticku z DM-ky je fakt suprova 🙂 dnes sme sa uz z jedneho prsnika nadojcili bez toho ochranneho klobucika 🙂
mame za sebou prvu noc doma, vcera sme odisli z To, normalne mi bolo smutno ked sme odchadzali jak dobre som sa tam citila...

malicka Esterka je stale milucke a kludnucke dietatko, spinka, papa a ked je hore vyvaluje oci a pozoruje hlasy a hudbu 🙂

zabkatt
18. jún 2008

No tak to je super tak sa držkajte, nech ste obe zdravučké a čakáme na foto 😀

katinka0000
18. jún 2008

baby a ktora odsavacka je najlepsia? a ktore tie chranice bradaviek si mam kupit? viete mi poradit?

weroni: to sme radi, ze je vsetko o.k.

dori
18. jún 2008

katinka odsávačku avent tá je ok a aj klobú)čiky majú dobré chicco nekupuj ak nemáš pekné gulateé prsia ja som ich kúpila ale sú mi nanič takže putovali do koša ☹ ☹ ☹ ale tie avenřácke sú poloviočné a z úplne jemnučkého silikónu takže lahúčko prilnú len poozor na velkosti sú tri 🙂 🙂

katinka0000
18. jún 2008

dori: ja mam take drobne chrasticky na bradavkach a mne gynekologicka hned povedala, ze nech si vezmem do nemocky tie chranice, ze bez toho kojit asi nebudem moct. takze tak

katinka0000
18. jún 2008

prsia mam gulate a aj bradavky mam pekne vysunute, takze s tym by nebol problem, len tie chrasticky ma trapia.

dori
18. jún 2008

no mojko budeš museř asi skúšař ale tie medium avent by ti mohli sedieř ja som nemala pekný tvar pŕs lebo som mala od prvého dä mlieka na rozdávanie a bradavky som mala gulaté ale keď malinká začala papař pekne si ich do toho klobúčika vtiahla 🙂 🙂 🙂 a teraz už majú aj bez klobúčika tvar akurát pre nu poradím ti skús ich namočiř do vlažnej vodi skůr než si ich dáš lepšie prilnú 🙂 🙂 🙂 🙂

dori
18. jún 2008

no utekám malinka má dnes svoj den papapa lebo babku porazí hahaha 😀 😀 😀 😀

katinka0000
18. jún 2008

tak super. a to odsavanie asi dost boli, ze? sa toho obavam, aby mi nejako nezacali krvacat alebo co

pa

audreyd
18. jún 2008

z vlastnej skúsenosti - odsávačku aj chrániče sa oplatí kupovať až keď vážne treba! inak to môže byť úplne zbytočná (a drahá) investícia 😝 veľa záleží aj od techniky priloženia pri dojčení, aby bábo malo celú bradavku aj dvorec v pusinke, nie iba žužlalo bradavku. a aby nemalo hlavičku vykrútenú. najlepšia poloha - bruško na bruško...

katinka0000
18. jún 2008

ako som uz pisala, tak chranice si ja uz musim kupovat do nemocnice.

dori: a kolko stoji ta avent?

endy
19. jún 2008

Katinka,ja som si odsávala ručne,ale ak by som Ti mohla poradiť,tak mechanickú a to babynovu.Lebo plno peňazí za to vyhodíš,mlieko sa nemusí pustiť a ručne si vieš vytlačiť aj tak viacej mliečka ako s odsávačkou.

moncicici
19. jún 2008

weroni a kedy budu fotecky malickej???

katinka0000
19. jún 2008

endy: dik, aj moja sestra si odsavala rucne. ale myslim, ze je to zlozitejsie, nie?

audreyd
19. jún 2008

katinka, niekomu vôbec nejde odsať odsávačkou a dosť to bolí 😖 mne napr.. odsávačkou nešla ani kvapka a ručne v poho. a je to oveľa šetrnejšie 🙂 možno zdĺhavejšie, ale určite jemnejšie a prirodzenejšie 😉

dori
19. jún 2008

ahojte katinka ja mám odsávačku elektrickú bola síce velmi dhá ale nelutujem ani korunu lebo v nemocnici malinká moc nepapala a mne zostávalo vela mliečka a ručne mi to nešlo ani v horúcej vode
odsávačky ručné stoja cca 1200 skk ale sú aj tu v bazáre lacnejšie pozri si sú tan aj avenřácke a bolelo to menej ako keď papá maliká
klobúčiky stoja okolo 250skk a sú v balení dva a dlho ti vydržia radím ti nevyvára ich lebo ich rničíš opláchni ich pod horúcov vodov z viodovodu 😉 🙂 🙂

katinka0000
19. jún 2008

tak teraz fakt neviem, ci si ju mam kupit. asi pockam a uvidim, ako to bude a potom si ju kupim. dik audreyd!

endy
19. jún 2008

Katinka,práveže si vieš vytlačiť viac mliečka,v rukách je väčší cit ako v nejakom stroji 😀

Mne sa v obdobi Nikolkinho tretieho až štvrtého mesiaca tvorilo mliečko asi najviac a nad ránom,keď ma boleli preplnené prsia mi viac pomohli ručné práce 😀 ako odsávačka.Aj to ide rýchlejšie.

Baby,bože aký dvojzmysel.... 😅 😅 😅

miskinadamko
19. jún 2008

no ja osobne si neviem predstavit ze by som nemalaodsavacku, maly mal v nemocnici zltacku a nechcel papat a aj doma to trvalokym sme sa rozkojili,najprv som mala rucnu a potom elektricku medelu,a ta bola super. ale je to asi individualne ja si to neviem predstavit bez odsavacky a niekto s nou 😉

mimakro
20. jún 2008

Aj mne pomohla iba odsávačka. Mala som ručnú zn. Medela, Avent pred 5 rokmi ešte nebol na trhu. Mne vtedy v nemocnici nikto nič neporadil, ani ma nekontroloval. Tak mi to s odsávačkou pripadalo jednoduchšie. Klobúčiky som muslea použiť, lebo mám ploché bradavky. Prvé dva týždne som trpela. Dokonca som malého od 11 dňa prestala dojčiť a mlieko iba odsávala, lebo sa tá bolesť už nedala vydržať - ragády. K tomu začalo prikrmovanie, najskôr Bebou, z ktorej zvracal. Potom bol dehydratovaný, vystúpili mu teploty, musel brať antibiotiká (teda nemusel, ale čo som ja neskúsená mohla vedieť?). Keď mi ho po pôrode doniesli a prvé prisatie cez klobúčik bolo des, sestrička len skonštatovala, že to musí bolieť. Vtedy som oľutovala, že som rodila a mám dieťa. Baby blues ako vyšité. No otras. Nakoniec som sa znova rozdojčila cez klobúčik (Medela), všetko sa ukľudnilo a dojčila som rok. Pri druhom to už bola úplná pohodička.

weroni
20. jún 2008

Babulky my sme dnes boli v TO na ockovani, mame uz aj rodny list 🙂

K tym fotkam - uz to tu pisme do kazdej temy 😀 Nemam pri sebe svoj komp, iba notebook a nemam tu program na upravu fotiek takze tento weekend az budem moct spravit albumik 🙂

Odsavacku mam Avent isis - suprova, ochranne klobuciky som si kupila v Tescu neviem aku znacku ale velim mi pomohli - prve styri dni som dojcila iba s nimi 🙂

miminka
20. jún 2008

ahojte
tak dnes som bola u doktorky bo som vcera mala priserne krce v bruchu.sice aj dnes som ich mala ale nie az take silne.aj mi tvrdne brusko,ale v porovnani so vcerajskom je to omnoho lepsie.ale aj tak to nieje ono uz mam normalne strach ci uz do takych 2-3dni neporodime 😀
nejako ma chyta panika.

tanaba
21. jún 2008

jej weroni, tak ste uz doma. Super, ze sa mate fajn. Ja uz len pocitam dni, aby sme vydrzali do 27.6., kedy budem mat ukonceny 38tt a potom sup do vodicky 😀

Miminka, aj ja som uz otvorena na 1,5 a uz sme to vydrzali tyzden a to som mala dceru doma, tak som ani lezat nestihala... Drz sa. Snad to este chvilu vydrzite 2v1.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre