Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
27. jún 2008

dori dakujeme 🙂

zabka neboj ani sa nenazdas a je to tu 🙂
Inac mne vcera prislo trocha smutno za bruskom 😅 aj za proodnicou je mi obcas smutno, tie prve dni boli carovne... 😵

dori
27. jún 2008

Veru veru už aby sme jak sud vyzerali druhý krát 😀 😀 😀 keď si spomeniem na tie opuchnuté nohy na ktoré som ani nedočiahla an tie večné nočné prechádzky na vécko ochch už aby to bolo späť 😀 😀 😀
Zabka mi sa máme super malinká mi už cca 6 deň nekakala a detská dokyna mi povedala že je to u kojených detí normálne ale očividne to malej nevadí je úplne spokojná 😒 😒 🙂 aspoňže ju to bruško nebolí 🙂 🙂 🙂 no uvidíme kedy sa spustí tá smršť 😀 😀 😀
Inak pridala som neaké aktulne foto konečne 😀 😀 😀

katinka0000
27. jún 2008

o.k. tak za nim behnem tak asi mesiac pred porodom. o tyzden aj nieco uz zostavam na MD, takze si to vsetko povybavujem.

zabkatt
27. jún 2008

dori maličká je nádherná ako princezná.
No ja zatiaľ netúžim po ďalšom veľkom brušku, lebo tie problémy u mňa ešte stále pretrvávajú a od včera aj tie opuchy nôh, ale človek nikdy nevie, možno sa ani nenazdám a už to tu bude znova 😀

soni78
27. jún 2008

weroni: presne viem o com pises, som na tom podobne s tym "volnym" casom...ak mala Nellka spinka som rada ze hodim sprchu, navarim pozehlim...upratovat sice moc nestiham, ale to sa zatial da prepacit🙂 Nastastie v noci prespi dost dobre, od 3,5 do 5 hodin, a ked sa preberie len sa napapa a spinka dalej, takze sa super vyspim a oddychnem si aspon v noci... 🙂
Takze casto papate? No fajn ze jej tak chuti, my ako kedy, niekedy po 3 hodinach ale niekedy aj po pol hodine...
A ano ja som mala pri porode Dr. Abutuaimau...preco?

Katinka: aj ja mam na Nidala mobil, ale ak si zavolas do nemocnice aj tam ti ho kludne daju...

katinka0000
28. jún 2008

super, tak hned ako zostanem doma, zacnem si ho vybavovat. a co mu mam vlastne povedat? ze ho chcem pri porode? mne je to asi aj jedno, ked ma mat clovek komplikacie, tak asi tomu ziaden doktor nezabrani. podla mna su tam vsetci dobri odbornici.

dori
1. júl 2008

Ahojte babulky ako sa máme neako to tu stojí našla som nás až kdesi na konci strany 😀 😀 😀
Zabulka ďakujeme je to taká moja princezná poslušnučká 😵 😵 😵 taká som na ňu pyšná 🙂 🙂 🙂

katinka0000
1. júl 2008

dori ahoj! to mas pravdu, nejako ste sem prestali chodit. to bude asi tym teplom. ja som chcela ist dneska trochu do bazenika, ale muzik nie je doma, tak ho idem pozriet na domcek, stavia garaz.

dori
1. júl 2008

Božinku máte asi rozostavaný domček tíško závidímaj mi už sme mali mať ale nestali nám neaké problémy s pozemkom a tak sme vo fáze samí právnik ☹ ☹ ☹ a to už 2 rok ☹ ☹ ☹ inak strašne som zvedavá odkedy sa môžu také mimina kúpať vonku 😒

katinka0000
1. júl 2008

dori, hej mame rozostavany domcek. momentalne byvame 3 mesiace u mojich rodicov. neviem, kedy pojdeme byvat, lebo vsetko zalezi od peniazkov. ☹
a kde mate pozemok? v TO? to veru ani ja neviem, kedy sa mozu drobcekovia kupat vonku.

katinka0000
2. júl 2008

babulky: kolko flias a akolko dudlikov potrebujem? viete mi poradit aj znacku? co treba este pre drobceka? no oblecko, plienky, nejaka kozmetiky, dudliky, flase, prebal. pultik + vanicka. zabudla som na nieco?
ozaj kolko mate handernych plienok? mamina mi hovorila, ze 10 ks mi staci.

mam ich kupit normalne v obchode ci na internete? ked v obchode, kde v TO? ozaj a aku velkost tych plienok by som mala kupit? ja viem, kladiem trochu sproste otazky, ale chcem si byt ista, aby som nekupila nejaku blbost.

a treba mi aj tie plienkove nohavicky? ci netreba ked budem davat pampers?

dik!

lenka2112
2. júl 2008

kati- ak ti môžem poradiť,tak bavlnených plienok aspoň 20 ks.lebo zo začiatku budeš asi dva mes.baliť na široko.bábo sa ti aj prekaká, pogrcká,pod hlavičku,vypodložiť hlavičku keď mu bude v prvé dni letieť do jednej strany a pod.ty budeš unavená a nie vždy sa ti bude chcieť to hneď oprať a ožehliť. 😉 keď sa ti drobček narodí tak uvidíš.ešte si kúp lieh na pupček a také gázové tampóniky k tomu.predávajú sa po 50 ks tuším.fľašu zatiaľ iba jednu,max dve. a dudlíky si kúp aj silikónové a aj latexové na fľašu.každé mimi,chce iný. a ešte dobrú masť na bradavky. 😉

sakura77
2. júl 2008

kati ,ano kup si aj "postolky"-ortopedicke nohavicky,to treba,ale ak ti mozem poradit,ja som v 101 kupovala tie so suchymi zipsami,tie su super,na tie snurky su dost komplikovane,budes mat co robit prebalit ho rychlo,nie este sa trapit so snurkami 😉

audreyd
2. júl 2008

kati, fľašku by som kúpila max jednu (možno takú mini dostaneš aj v klinok boxe), ja som zatiaľ žiadnu nepotrebovala. ani dudlík...

nohavičky by som kúpila až po prvej kontrole keď bude treba a investovala by som do týchto http://www.nohavickysendy.sk/ netreba tam pridávať plátenú plienku. sú šikovnejšie na manipuláciu, oveľa!!!

plienok ja používam kvantá, ale ja mám ešte také po mne a po sestre, zopár som si kúpila nových na nete zoženieš hocikde plienky.sk plienka.sk prebalovanie.sk nosime.sk latkovky.sk
ja som kúpila tu http://shop.evenit.sk/detsky-sortiment-plienky-...
a zopár aj obrázkových http://shop.evenit.sk/detsky-sortiment-plienky-... tie sú pekné do kočíka napr., keď ideš k dr. a pod.
dobré sú aj plienkové osušky

nám sa super osvedčilo aj lehátko polohovateľné 🙂 na to nedám dopustiť 😉

dori
2. júl 2008

Ahoj katinka plienky tak tých aspoň 40 a kupuj ich v obchode aby si si ich ohmatala aký to je materiál budeš ich potrebovať veľa a to hlavne teraz v lete keď sa bábetko veľmi potí pod hlavičku cez plece atď... Ak ti môžem poradiť kúp si aj bórovú vodičku v lekárni je to skvelá vec na tváričku miminko ju bude mať čistučkú ako ritku dáva sa aj na očká a máš to lepšie ako neaké kvapky z lekárne, ˇDalej potrebuješ mastičku na zapareniny najlepšia je obč rybacia mastička ktorú kúpiš v lekárni za cca 30 skk a vydrží ti asi 1-2 mesiace 😀 😀 😀 Dobre že myslíš na prebalovák ja ho mám a nemôžem si ho vynachváliť kam by som asi všetky tie veci napchala ale kupuj si taký kde sa prebalovák zoztahnuť vedľa vaničky môj sa vyklopuje a keď kúpkam Emku musí mi vždy niekto pomáhať aby mi preklopil prebalovák späť 😒 😒 😨
Božínku pravem Vám aby Vám tá stavba dopadla dobre aj korunky aby ich bolo dosť 🙂 🙂 🙂 mi máme pozemok v Červeníku to je taká malá dedina pri trnave tri domi od mojich rodičov kde teraz aj bývame ale je to na "prd" 😝 keď sa to všetko ... (kaká) 😀 😀 😀 čo už trpezlivosť ruže prináša 😉

weroni
2. júl 2008

Caute zienky ja sa ozyvam po par dnoch nestihaciek, dorabala som zaverecnu pracu so skoly takze som fakt nemala cas. Okrem toho dnes manzel skoncil v nemocnici, rano sme mali sanitku lebo mal zlcnikovy zachvat 🙄 takze potom som s malou musela ist ponho, to a este to ze sme moc toho nenaspali kvoli muzovi nas uplne zmorilo takze od tretej do siestej sme si s malou zdriemli pekne a potom sa nakojila a sup do kocika, kde spinkala od tej pol siedmej az do teraz stale spi a to som ju o osmej prelozila do zavinovacky a lezi vedla muza na posteli, asi dnes budeme mat nocne kupanie 😀

inac sa mame super, je to uzasne 🙂 malinka Ester pekne papa, sice dost casto cez den ale v noci cca po tych 2,5 - 3 hodinach. Je uplne pokojnucke babo kym nie je hladna 😀
Kam s nou idem tam ju musim nakojit 😀 Dnes som ju musela kojt na socialnej poistovni kde sme ju boli prihlasit a vybavit nejake veci ked som uz musela po muza ist do nemocnice ked ho prepustili. Minule v obchode kde som si bola dat zviazat pracu do skoly a tak 😀 a najlepsie sa nam dojci za volantom v aute - samozrejme nie pocas jazdy ale pohodlne sedadlo 😀

No len som vas prebehla ale zareagujem 🙂

katinka tych latkovych plienok urcite aspon 20 lebo ja ich minam ani neviem ako a to este nebalim nasiroko lebo len pojdeme na to sono klbikov, takze uvidime ci a ako dlho budeme balit. Ale pod hlavicku, na odgrgnutie, na zakrytie v tychto horkach - do kocika, to sa mina ani nevies ako veru poviem ti ja ich tam mam tolko na zehlenie a to ich mam okolo 30 😀

Inac aj my staviame lebo byvame tak divoko, v jednom rodinnom dome v jednej izbe lebo v druhej je manzelov brat so zenou a syncekom, v tretej svokra. Vsetky ostatne priestory spolocne 🙄
Sme na tom tak ze nam stoji spodna deka uz asi mesiac a cakame na murarov cca za take 2 tyzdne dojdu 🙂

Inac baby obcas mi pride hrozne smutno za porodom aj porodnicou 😀

audreyd
2. júl 2008

katinka, ak máš ešte plienky po sebe, tak tých nových si kúp pár takých "reprezentatívnych"... ja mám po sebe cca 80 ks a používam ich najmä doma - prebaľovanie, kúpanie, podkladanie, utieranie... a tých nových takých "kočíkových" mám 6 bielych a 4 obrázkové a stačí to 🙂
inak tá kvalita starých a týchto nových sa nedá porovnať!!! tie tridsaťročné sú oveľa kvalitnejšie, tieto nové sú také krepové tenké čudá 😖
kedysi ich mali aj v tescu (v tn určite, v to neviem...) skús kuk v detských obchodoch a v slovenke! tam by ich mohli mať 🙂

lienocka235
3. júl 2008

dievcata neiete mi poradit dobreho porodnika s ludskym pristupom v topolcanoch.. prip. t.c. do IP a este ako je to ked som od BA a chcem ist rodit tam..
Dakujem vam velmi pekne.. za rady

katinka0000
3. júl 2008

ahojte babulky!

dakujem vam velmi pekne za rady. ste fakt hrozne zlate!
endy: napisem IP.
dori: dakujem, dufam, ze stavbicku coskoro dokoncime. aj ja vam drzim palceky!
audreyd: skoda, ale ja uz ziadne plienocky po mne nemam, vsetky pouzila moja sestra pre svoju dcerku.
weroni: dufam, ze manzelik sa ma uz lepsie. co drobcek? vsetko o.k.? weroni nic si z toho nerob. my byvame tak isto, aj ked moja sestra maju uz uplne zariadeny dom. kvoli pohodlnosti sa im nechce. neviem, ako to bude vyzerat, ked sa nam narodi malinky. mam toho uz plne zuby.

baby takze teraz nemusim chodit po ziadnych uradoch? staci, ked odovzdam ten papier, co mi vypisala doktorka a zanesiem to zamestnavatelovi? na zdravotnu ja nich nenesiem?

audreyd
3. júl 2008

katinka:

Právne rady
kam po úradoch:

pred pôrodom:
- odhlásenie rod. príspevku (druhorodičky) ÚPSVAR
- nahlásenie materskej dávky SOCPOIST
- zdrav. poist. - prechod na materské
- pediater (dohodnúť sa)
- v prípade patrnerov vyhlásenie o otcovstve - kvôli priezvisku - matrika

po pôrode:
- rodný list - matrika (treba k tomu OP, sob. list, RL - oboch)
- prihl. na dôchodkové poistenie (kópia RL) SOCPOIST
- vyplácanie materského SOCPOIST (kópia RL) SOCPOIST
- uplatnenie daňového bonusu (kópia RL) zamestnávateľ
- prídavok na dieťa (kópia RL) ÚPSVAR
- príspevok pri nar. dieťaťa (kópia RL) ÚPSVAR
- príplatok k príspevku - pre prvorodičky (kópia RL) ÚPSVAR

- návšteva pediatra - prepúšťacia správa z pôrodnice
- zdrav. poisťovňa - nahlásiť novorodenca do 60 dní (prihláška, kópia RL, OP rodiča)
- trvalý pobyt - nahlásenie - do 3 dní od vydania RL (RL, OP matky) MsÚ, matrika

+ si navyše pripravte niekoľko kópií OP oboch rodičov, kópií RL oboch rodičov aj dieťaťa, kópií kartičky k účtu, kam budú z úradov posielať dávky a príspevky a pre istotu aj splnomocnenie pre druhého rodiča, že ho splnomocňujete na vybavenie niektorých vecí... (problémy robia najmä vtedy, keď rodičia nemajú spoločné trvalé bydlisko), no a samozrejme kopec pevných nervov!!!

katinka0000
3. júl 2008

audreyd: a to do kolkych dni mam nahlasit, ze som na MD? nerobi to len zamestnavatel?

ja som si myslela, ze pred porodom nemusim nikde chodit. bud. tyzden to teda musim vsetko vybavit. dakujem!

audreyd
3. júl 2008

no to som s myslela aj ja! ale potom ma sociálka ešte týždeň pred pôrodom naháňala, že som si čosi nenahlásila a nevybavla, tak hajde z brušiskom jak svet zase na socpoist!!! a plus urevaný adam na rukách, kopec ľudí, brutal neochota a nezáujem! nikto si ani len nevšimol, že som tesne pred pôrodom a že tam nestojím len tak z dlhej chvíle!!! fuuuuuuuuuuj, socpoist je hnusný úrad, blééééééé! kvôli nim som dostala prvú materskú až niekedy v apríli - na materskej som bola od konca decembra!!!

katinka0000
3. júl 2008

to je uzasne! same papierovacky. tak tam asi behnem aj na SP aj na ZP a budem mat aspon pokoj.
to su totalni blbci!

audreyd
3. júl 2008

akú máš ZP? ak máš spoločnú, tak tam stačí zavolať... skús aj do inej, ak máš (je to hlavne ohlasovacia povinnosť - zmena statusu, staneš sa poistencom štátu...) na sociálke dostaneš asi 4 papiere...

katinka0000
3. júl 2008

audreyd: ja mam VZP. musim tam bud. tyzden behnut. a staci len do ZP a SP? na urad prace alebo niekde inde netreba?

audreyd
3. júl 2008

katinka, inde nemusíš 🙂 po pôrode sa nabeháš až až!!! ale môže aj tatino 🙂

katinka0000
3. júl 2008

ved to aj bude. ale mozno mi padne dobre take odreagovanie uradnicke od babatka. 😀

audreyd
4. júl 2008

kati, ak ešte môžem poradiť, zbehni si na všetky úrady teraz, pober tlačivá a doma v kľude ešte teraz vyplň 🙂 potom po pôrode budeš mať myšlienky inde a stačí to potom už len zaniesť 🙂 ja som to tak mala doma, potom to tatino iba pozanášal 🙂 normálne nabehni na socpoist, že aké papiere potrebuješ v "tvojej situácii", mali by ti dať cca 4 tlačivá, na úpsvar tiež nejaké cca 3...

katinka0000
4. júl 2008

dik! to aj urobim, ked tam budem. hned si vypytam aj tlaciva, ktore su potrebne po porode. bud. tyzden alebo o dva tyzdne chcem uz behnut za tym dr. nidalom.
takze este raz: obehne ZP, SP a UPSVAR. vsetko, nie?

a ty ako s drobcekom? vsetko o.k.? aj ste boli teraz niekedy v TO?

weroni
4. júl 2008

audrey ty mas obrazkove plienky? wow to sa kde da zohnat a co to stoji? 🙂

ja teda neviem porovnat kvalitu dnesnych plienok a tych co sme este my nosili, ja mam vsetky plienky po 5 rocnej sestricke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre