Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

dori
22. júl 2008

delilah vizity sú tam asi tak : oakem jedného dňa a to utorka sú viziti jeden doktor a sestrička a utorok je to primár a všetci dokynovia a kopa sestričiek 😀 😉 🙂

dori
22. júl 2008

liliana gratulujem 😀 😀 😀 😀

lilliana
22. júl 2008

dakujem za gratulacie! 🙂

katinka0000
22. júl 2008

delilah: to ti ja neviem povedat, este som tam nerodila.

zabkatt
22. júl 2008

Babule myslite na mňa, prichádza na mňa depka, tak dúfam že kým príde manžel z poobednej tak ma tu neklepne. 😲 bojim bojim
Ozaj a neviete kam pichajú vyvolávačku?

audreyd
22. júl 2008

delilah, veľká vizita býva v utorok a vo štvrtok 🙂 ale nie je to žiadna katastrofa, je to bleskovka 😉 aj keď, priznávam, tiež sa nerada kdekomu otŕčam, ale myslím, že tý doktorom je to aj tak jedno 🙂 tí už videli iný počet takých obrázkov 😀

žabka, vyvolávačka sa pichá oxytocín do žily spolu s infúzkou, plus ti môžu dať nejaký gél alebo tabletku na vkladanie... tiež je možné, že ti pomôžu hamiltonom - to je taký hmat, bude ti to pripadať, ako by ťa doky trošku hrubšie vyšetroval... plus ti môžu pustiť plodovú vodu. ale neboj, všetko sa dá v poho vydržať 🙂

katinka, no spoznáš ma podľa červeného PP kočíka, jedného drboca v ňom a druhého blonďavého kučeravého modrookého trojročného chlapčeka postaveného na stupienkoch na kočíku alebo mne na chrbáte zaveseného 😀 on je hrozne lenivý na chodenie 😖 inak MM robil bc. na inej škole, preto tie prijímačky...

všetkým držím palce 🙂

katinka0000
22. júl 2008

zabka: nicoho sa neboj. depku vypusti z hlavy a tes sa na stuplika. zachvilu bude uz medzi vami.

audreyd: o.k. bud sa obzerat po tebe. 😀

zabkatt
23. júl 2008

babule odchádzam tak pa načas 😲

delilah1
23. júl 2008

diky kočky za odpovede....no nechcela by som aby na mňa čumelo 10 medikov 😒
nemôžem povedať, že nech mas vyšetrí iba môj lekár príp. primár?

delilah1
23. júl 2008

kočky ešte taká malá otázočka.... ako to v TO funguje s prítomnosťou manžela pri pôrode???bo kamoška rodila v BA a jej manžela pustili k nej už len keď išlo do "tuhého" a ona sa tak strašne od začiatku tehotenstva bála a potom bola sama na "vzdychárni" a že jej bolo smutno a nemal sa tam s ňou ani kto porozprávať a ukľudniť ju.... no ja by som chcela a aj manžel, aby sme od toho okamžiku ako sa dovalíme do nemocnice boli až do odchodu v kuse spolu...chápete? diky za postrehy....

audreyd
23. júl 2008

delilah1, manžel môže byť s tebou stále, ale záleží to aj od toho, koľko majú v ten deň rodičiek 🙂 keď je plná vzdycháreň, tak ho pustia až na sálu, ak je voľnejší deň, tak môže tam byť stále. vieš, ostatným maminám nemusí byť príjemné, ak na nich pozerá nejaký cudzí chlap. ale vždy sa snažia vyjsť v ústrety všetkým, tak neboj 🙂
inak 10 medikov tam určite nebude 😀

delilah1
23. júl 2008

audreyd diky ti pekne, si zlatá, že mi takto odpovedáš na moje trochu "paranoidné" otázky... inak my ideme až teraz na dovolenke snažilkovať, tak času habadej ... ale som rozhodnutá pre TO i keď ja som z NZ.... 🙂
to s tými mamičkami na vzdychárni chápem, tak dúfam že to bude v poho....inak už dávno vás tu čítam, ale nejak som nechcela písať kým nezačneme...tak ale je to tu....držte palčeky....

fidorka1108
23. júl 2008

cawte babenky 😝 prosím o radu!no vcera som vola s lek.nadim a vravel ze na tyzden sa mam ukazat v TOP aj mam strach ci urobim dobre v 36.týzdni uz mozem rodit? tak neviem, neni to skoro na porod ?ci mam este cakat aspon do 10.8.?to bude akurat lenze on tam potom asi nebude paaa

audreyd
23. júl 2008

fidorka, "ukázať sa" ešte neznamená, že už budeš rodiť 😉 možno je len zvedavý, ako to s tebou vyzerá a či ešte vydržíš pohromade, kým sa vráti 🙂

delilah, nemáš za čo 🙂 rado sa stalo 😉 držím palce, nech sa čím skôr zadarí 🙂

katinka0000
23. júl 2008

fidorka: to urcite tak nemyslel, ze uz mas ist rodit. ved to je dost zavcasu v 35 tt.

fidorka1108
23. júl 2008

audreeyd no ale ja uz tam mienim porodit a ist domov ja tam nechcem na 2x ist chapes?xiiiii

katinka0000 na tyzden bude 36tt a ja uz chcem mat za sebou lebo potom uz tam nebude vraj on?!pa

audreyd
23. júl 2008

fidorka, 36tt ešte nie je dobrý! je to skoro! myslím, že ani doktor by ti to v tom týždni neurobil... ale ak tam aj doky nidal nebude, je tam kopec iných skvelých lekárov 🙂

dori
23. júl 2008

Fidorka nerob to veď je tam kopa skvelích dokynov veď malinkej Bude chýbať celý mesiac v brušku 😨 😨 😨

Zabka držííím palčeeeky 😀 😀 😀 😀 určite dostaneš oxitocín aj mne tak vyvolali pôrod a je to hrúza ale dá sa to zvládnuť 😉 😉 držkaj sa

katinka0000
23. júl 2008

fidorka: to ja viem, ale najlepsie je pockat. nie je dobre uz v 36 tt porodit. ved to je podla mna dost zavcasu. ale samozrejme je to tvoja vec. a on ti isto povedal, ze v auguste tam nebude?

zabkatt
23. júl 2008

No babule tak ja už som späť a 2v1 😀 😝 😠 Malý sa nám vylakal a vyliezol až niekam pod rebrá a na silu som ho tlačiť nechcela tak som vyvolávačku odmietla, že ešte počkám ak môžem 😝 Tak ma trošku rozprplal, a že uvidíme čo to spraví. Zatial len trošku krvácam, ale inak žiadna zmena. Ak sa to do víkendu nerozbehne samo, tak v pondelok si dáme repete 😀
dori a ako to prebieha ten vpich oxitocinu, myslím kam sa to pichá a prečo hrúza? Popíš bližšie nech mám o tom predstavu pjosím 😲

lilliana
23. júl 2008

fidorka,nidal ti v 36tt porod iste nevyvola. pochybujem,zeby si to zobral na seba. je to zavcasu. sam mi povedal,ze az uplynutim 38tt povazuje tehotenstvo za ukoncene. on ta chce iste len vidiet,ci sa nahodou nieco tam dolu nedeje. 😉
neponahlaj...ved ide o zdravie nielen tvoje ale i dietatkovo.
chapem,ze chces rodit unho,ja mam s nim cerstve porodne skusenosti a som nadmieru spokojna, ale za kazdu cenu. to nie.
ved mozno sa vam napokon zadari a zastihnete ho aj v auguste.

audreyd
23. júl 2008

žakba, oxytocín pichajú do žily spolu s fyziologickým roztokom. normálne dostaneš kvapačku na predlaktie 🙂

katinka0000
24. júl 2008

ahojte!

zabka: takze musite este chvilocku pockat. drobcekovi sa asi v mamininom brusku velmi paci.

zabkatt
24. júl 2008

katinka áno páči sa mu tam zrejme, len ja už nevládzem. 😀 Máme +21kg 😲 Ale už som Nidalovi povedala, že sa od neho v pondelok ani nepohnem 😝

weroni
24. júl 2008

zabka no vo mne ked sa doky "povrtal" tak mi za dve hodky odisla zatka a od odchodu zatky som za 10 hodin porodila 😀

fidorka1108
24. júl 2008

liliana 😝 katinka0000 😉 dori 😠 aurdreyd 😲 máte pravdu netreba ponahlat ale on ma tam asi nenecha az do porodu nie som z TOP!chapete aby ma tam drzal 2 tyzdne asi nie asi by ma poslal domov a potom vraj tam malo sa bude nadil zdrziavat a zas mas pravdu ze je skoro no uvidim mozno ani nestihnem dojst tam a ostanem doma potom uz ma tam nema kto odviest!asi tolko no uvidim ako to dopadne?sama som zvedava napíšem vám kocenky diki za radu velmi ste mi pomohli mne povedal moj lekar ze 37tt je ok na porod vidim ako sa bude ponahlat mala na svet?xiii dik fidorka

katinka0000
24. júl 2008

fidorka ved uvidis a daj vediet.

dori
24. júl 2008

ahoj kurátko zabka oxitocín ti pichajú di ž=ili a je to v poho len ti velmi rýchlo nabehnú kontrakcie a nestíhaš toí rozdýchavať ja som mala behom 2 hod kontr. už po 1-2 min a bolo to strašné ale ževraj na každú rodičku to ide inak 🙂 🙂 nemaj strach všetko super dopadne 😉 😉 uvidíš veď aj tak každá ktorá ide prvý krát nevie do čoho ide 😀 😀 😀 nakoniec sa malinký narodí a ani nestihneš zakričať 😎 😎 ale ak ti môžem poradiť počkaj na normál pôrod je to lepšie a hlavne priridzené. prispôsobíš sa dýchaniu 😀 😀
stále na teba myslím keď si spomeniem na ten posledný mesiac 😀 😀 😀 tie nohy a ruky no hrúza hotový tuleň len si pekne užívaj tie posledné dni a vychutnávaj kopančeky 🙂 😉

katinka0000
24. júl 2008

mne zase teraz strasne opuchli nohy. mala som s tym par dni pokoj a teraz znova. ☹

zabkatt
25. júl 2008

dori už si to neviem ani vychutnávať, lebo falošné bolesti mám každý deň a ja som hrozný stresák a chudáčik malý to všetko prežíva so mnou 😖 Takže v pondelok už od tiaľ neodídem 😀 Behám po schodoch, cvičím aby mi nemuseli tú vyvolávačku nekoniec dať a nechcela by som moc prenášať, tak uvidíme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre