Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

melory
autor
5. dec 2007

weroni ano stretla som sa s prvorodickami co rodili do vody, ja nie, bola som druhorodicka, ale mne to neodporucili z komplikovaneho prveho porodu. enajka prvborodicke sa to velmi hodi, lebo sa pri tom uvolni, doktor povedal, ze trosku aj pomoze voda, ale na 90% je to o relaxe.

alionuska
5. dec 2007

No ja este k tomu porodu do vody.Rodicka musi mat vysetrenie.To ti urobi na poziadanie tvoj gynekolog.Ja ked som bola uz po porode tak prisla za mnou na izbu jedna sestra a pytala sa ma ze ci som rodila do tej vody a povedala som jej ze som nestihla a ona mi na to povedala,ze mam byt rada,ze som usetrila 5000.Ze niekedy to bolo tak,ze tam do tej vody dali zenu hned ako dostala bolesti.Ta voda uvolnila cele telo a bol to relax,ale ze teraz ich tam davaju az tesne pred porodom,cize tam ides cisto iba rodit.Lebo vraj to bolo velmi nakladne,pretoze ta voda tam musela stale pritekat nova a nasledne odtekat a stale to muselo cirkulovat...Tak preto to teraz robia tak,ze tie bolesti si zeny vytrpia na suchu a az potom idu do vody.Ja osobne by som do vody ani nesla.A radsej za tych 5000 kup nieco pre tvoje babatenko.To bude lepsie!Drzim palceky! 😉

weroni
5. dec 2007

alionuska: mne co baby rozpravali tak to, kedy isli do vody zaviselo od toho na kolko boli otvorene 😕 posledna baba s ktorou som sa bavila vravela ze ked bola na 4 cm mohla ist do vane a ze to bolo super, ze vsetky bolesti presli...
myslim si ze ta vana je tam hlavne pre ulaveni od bolesti, takze je divne davat tam zenu uz len na "vytlacenie", nie? 😕
no inac k tym 5 litrikom, ja nevime ale co som sa informovala tak aj obycajny porod na suchu s epi vyjde zhruba tolko - ta epi stoji od 2000 do 5000 takze si myslim ze je to jedno ci dam prachy za pichnutie do chrbta alebo za teplu vodu... no uvidime 🙂
inac mas strasne zlatucku dcerku 🙂

alionuska
5. dec 2007

Dakujem,za nasu Alenku.Ona je moje vsetko!Ja nevravim,ze je to blbost,ist rodit do vody.Mozno sa to uz zmenilo...tak ako vedenie nemocnice. 😅 Je to na kazdej zienke pre co sa rozhodne.Aj pri epiduralke je riziko,ze ju pichnu inak ako maju a nezaberie,ale ved to sa stava v zivote a aj horsie veci ....Ja by som ti o tom mohla rozpravat... ☹

alionuska
5. dec 2007

Weroni,ty mas krasny termin porodu. 🙂 Nasa Alenka sa narodila 7.juna... 🙂 Pre mna je to ten najkrajsi datumik.

mimakro
6. dec 2007

weroni. Pokiaľ sa zo 4 cm otvoríš na 10cm ubehne zopár hodín, pokiaľ Ti nejak nepomôžu. To by si tam chcela toľko byť? Epidurálka nie je zázrak,niekedy sa stane, že jednoducho nezaberie, alebo ju nestihnú dať, ako píše alionuska. Tie, ktoré rodili s ňou, tak hovoria, že to bolo super. Lenže tam sa asi pôrod neurýchľuje, čakáš, pokiaľ sa prirodzene otvoríš, si myslím. Treba sa na to opýtať konkrétneho lekára, čo s tým má veľa skúseností. Keby si mám vybrať ja, rodila by som bez všetkých tých infúzií a injekcií. Druhý pôrod som mala komplet vyvolaný (aj s amniotómiou) a tie bolesti boli o niečom úplne inom ☹ A vraj druhý je v poho 😒

bubulik
6. dec 2007

weroni, dakujem 😉 ano nasu malu stale bozkavame, ale nie len ja (my), ale cela rodina.
inak k tomu porodu s epiduralkou.je to diskutabilne, lebo baby co to mali aj od nas z temy tak niektore hovorili, ze sa im tazko spolupracovalo, lebo oni vobec necitili kontrakcie. inak ja som mala tiez vsetko umelo urobene aj s amniotomiou, ale podla mna to bolo v poho, ale kazda sme ina a kazda aj inak znasa bolest.
inak tam budes urcite chodit pred terminom a s vecami a ak by sa im to uz nevydelo, tak tam zostanes.sorry za male pismena, ale piseme dve a jednou rukou sa mi to neda 😉

mimakro
8. dec 2007

bubulik, malá je dobrý bucľoško. Koľko váži? A u koho si rodila?

bubulik
8. dec 2007

Ahoj Mimakro, rodila som u Caradskeho. Mala teraz vazi 7200 g a ma 62,5 cm. Ked sa narodila tak mala 3590 g a 49 cm. Ale uz vtedy mi ju doniesli s lickami a dvojitou bradou. Bola som na izbe s kockou co mala babu 58 cm a 5450g, ale ked boli vo vankusiku tak Hanka vyzerala tak o kilo tazsia. Ale ked sme ich rozbalili tak bola ako mladsi surodenec. Inak teraz uz chudne, len tam nemam najnovsie fotky, musim pridat. Resp. nechudne ale pribera velmi malo, tak dava ostatnym detom sancu, aby ju dobehli. 😉

audreyd
8. dec 2007

ahojte, som pôvodom z topoľčian a aj moje prvé dieťatko sa narodilo tam. z pôrodu mám len dobré skúsenosti - pokiaľ sa to tak dá napísať... malý išiel na svet s pupočníkom okolo krku, tak ma nastrihli. mala som aj epi a nemôžem ju vynachváliť!!! za chvíľu budem rodiť svoje druhé bábo a tiež sa narodí v topoľčianskej pôrodnici, hoci tam už nebývame. tiež chcem epi. boli sme v top. aj na 3D ultrazvuku 😀 nikdy by som do inej pôrodnice ako do topoľčianskej nešla!!! všetkým maminkám aj budúcim maminkám želám krásny pôrod a šťastné detičky 😀 a ešte niečo, dohodla som sa na ambulantnom pôrode, teda ak všetko pôjde podľa najlepšieho plánu! tak sa teším, ale najradšej by som to už mala aj tak za sebou 😉

mimakro
8. dec 2007

To akože v ten deň ideš domov? A to sa dá?

audreyd
8. dec 2007

všetko sa dá 😉

audreyd
8. dec 2007

mimakro, nepoznáme sa náhodou? nechodila si na gympel do éčky k zvalovi? 😀 ak nie, sorry, podobáš sa na jednu baby 😉

weroni
8. dec 2007

zienocky dakujem za vsetky vsetky skusenosti a nazory 🙂 verim ze po porode budem moct prispiet aj ja jednym pozitivnym 😀 😀 😀
jeej, mimakro a bubulik vy mate obidve Hanky 🙂 😀

mimakro
8. dec 2007

Máš pravdu. Aj ja Ťa poznám. Céčkarka? Ja som spolužiačka Veroniky (Verohit). A sranda, že si ma spoznala. Minule som stretla jednu spolužiačku z triedy a tá na mňa pozerala ako puk.

mimakro
8. dec 2007

A u koho budeš rodiť teraz? U koho si rodila prvý raz? Mala si ho vybaveného? A prečo ambulantne? Zaujíma ma to. Netušila som, že také niečo existuje na Slovensku a dokonca v štátnej nemocnici. Podľa mňa by sa mohlo hneď v ten deň chodiť domov, ak sa nevyskytnú problémy a žena normálne porodí a aj bábo je zdravé.

audreyd
8. dec 2007

hej céčkarka 🙂 s veronikou si občas niečo popísmenkujeme 🙂 minule som rodila u čaradského, s mojím otcom ešte čúravali do piesku, poznajú sa od detstva, bolo to v poho 😉 teraz by som chcela u nidala, celkom sme si sadli, bola som u neho aj na 3D 😉 ale uvidíme, koho nakoniec "chytím" 🙂
a prečo ambulantne? prečo nie?! písala som hríbikovi, či je to možné a on mi odpísal, že to nie je dovolené ani zakázané... vraj nikto nemôže mne ani malému zabrániť odísť kedykoľvek domov... ale aj napriek tomu sa na mňa tešia 😀 takže asi tak... no uvidíme, ako to zvládneme. ani nie tak ja, ako môj starší drobec!!!

mimakro
9. dec 2007

Uvidíš, ten bude v poho. Naši raz jedli u jedných, raz u druhých, niečo bolo v mrazničke. A manžel (inak môj spolužiak a z videnia ho tiež určite poznáš)deň pred príchodom do noci umýval a upratoval 😀 Raz darmo. Chlapi sami...

audreyd
9. dec 2007

mimka, no to nepoznáš môjho drobca 😖 ten bezo mňa enzaspí ani omylom!!! už sme to x-krát skúšli a vždy nula bodov... ☹ je to tým, že sme stále sami dvaja spolu, manžela si moc neužije, to je iba taký tatinko na hranie... to si mala vidieť, keď som si teraz v októbri "dovolila" ísť na stretávku zo strednej!!! reval ako tur, niekedy pred polnocou zaspal úúúplne vyšťavený, usoplený, urevaný (cez obed nespal) a keď som prišla domov, zobudil sa a hodil sa mi okolo krku, že "maminka, kde si bola???!!!!" keby si videla tú výčitku v očiach?!
mangela poznám z videnia, viem, že je to tvoj spolužiak 😀 inak vy ste mali celkom vydarenú triedu na páriky, tuším tam ešte máte nejaký manželský párik 😀

weroni
10. dec 2007

mimakro: tvoja Hanka je zlatulinkata 😵 a to ze je "albinka" jej hrozne svedci 🙂 inac by jej to nemalo sposobit ziadne zdravotne problemy ci ano? napr. moze byt na slniecku?

mimakro
10. dec 2007

V bábätkách mám aj tému, ak by Ťa to zaujímalo viac, môžeš si prečítať. Problémy má s očami, nevidí tak, ako my. Ale ako vidí, nevieme, lebo nám to ešte nevie povedať 🙂 Okuliare zatiaľ nemusí nosiť, ale určite nás to neminie. Na slnko môže chodiť, ale iba ako ostatné deti, mimo obeda a so silným faktorom na pokožke. Možno sa bude držať iba v chládku. Deti väčšinou samé vedia, čo je pre ne dobré.
Ajka, držím palce, aby to Adamko zvládol. Možno si bude dať vysvetliť, že si išla do pôrodnice pre bračeka či sestričku. V triede máme ešte jeden pár-Monika Turečeková, Paťo Halmo. Brali sa v septembri pred dvoma rokmi. A čo Tvoj spolužiak MUDr. Edko Minárik? A nechodila aj Žemberová na medicínu? My máme iba MVDr. Tomáša Páleníka 😉 A ešte zopár RNDr. (napr aj ja), ale to už je iná parketa 😀 Stretávku sme mali v júni, už druhú. A bolo super.

audreyd
10. dec 2007

mimka, edko robil na traumatológii v to, teraz je v partizánskom, tuším na detskom, ale nie som si istá... miška je dermatologička v ba a aďa streich. je anesteziologička v ružinovskej tuším v ba... máme aj. dr. matiky, farára, zopár policajtov, hnojarov, učiteľov, ekonómov (j&t), stavbárov, novinárov... a samozreje právnikov 😉 asi iba traja nemajú vš a aj z toho si jedna práve robí, čo viem 😉 my nemáme v triede žiaden párik 🙂

mimakro
10. dec 2007

fíha, riadna zbierka. A farár? Že Andrea Streicherová chodila na medinu som netušila. Z nás je veľa mimo Slovenska(štvrtina). Jedna baba si robila dve vysoké. Lucia Košecká napríklad hlási správy v STV. Dosť je učiteľov. Najviac ma však teší, že na stretávke sme boli všetci na jednej úrovni. Super sme sa zabavili.

audreyd
10. dec 2007

andrea tam chodila dllho, len teraz skončila, tak si to spočítaj 😀 s luciou sme boli skoro spolužiačky, tak už asi tušíš, čo robím ja 😉 aj od nás sú viacerí mimo a farárom je peťo valaský (ak si ho pamätáš). 4 roky chodil na chemickú a potom presedlal... nás bolo na stretávke cca 25, z toho tri tehotky 😀 všetko oženené, omužené, odetené... dokonca máme jedného chalana rozvedeného, ktorému zverili dve decká do výchovy... nechodila k vám baba, čo mala sestru dvojičku na obchodnej? (mirka a martina)

weroni
10. dec 2007

mimi to si urcite mrknem 🙂 drzkam vam palce aby ste boli zdravucki a kym su to len okuliare... 🙂
inac cim je ten albinizmus podmieneny? treba na to nejake geneticke predpoklady alebo sa to moze vyskytnut hocikde a hocikedy?

bubulik
10. dec 2007

Mimakro, pozerala som, ze Tvoja mala je este vacsi bucosko ako moja 😉 Je zlatunka!!! Myslim, ze velmi ten albinizmus na nej nevidiet. Iba vlasky ma ako anjelik 😵

mimakro
10. dec 2007

Tie vlasy sa aj mne najviac páčia. A keby jej nemykalo očkami (nystagmus), tak by si to ani nikto nevšimol. Ochorenie sa dedí. Ide o recesívne ochorenie. Ak si ešte niečo pamätáš z genetiky, tak recesívne sú tie alely, čo sa prejavia, iba ak sa stretnú spolu. Z toho vyplýva, že my s manželom sme prenášači(teda dominantní heterozygoti, Hanka je recesívny homozygot). Chýba jej enzým, ktorý by z jednej aminokyseliny mal vyrobiť melanín. Melanín je to, čo vytvára hnedú pokožku.
Aja, ten príbeh rozvedeného spolužiaka poznám, možno detailnejšie, ako by som mala. Aj my máme rozvedenú, ale deti nemali.
Bubulik, veru Hanka je baculka. Teraz už ani nie, iba ak v tvári. Ako začala chodiť a podrástla, väčšina faldíkov zmizla. V tvári to tak síce nevyzerá, ale aj Ondrejko má bucľatejšie líčka a inak má normálnu postavu. Koľko váži Tvoja Hanka? Naša sa narodila ako 4 kilová a polročná mala 8600g. Bola iba dojčená.

bubulik
10. dec 2007

Aj moja je iba dojcena. Narodila sa ako 3590 g a teraz ma okolo 7 kg.Inak aj moja to ma najviac v tvari. Ked je v kociku zababusena, tak vyzera aspon na 10 kg.Zato pisem, ze okolo, lebo mi zacala chudnut. Mala na poradni 7200, ale doma mala aj 6800g. Tak pockam na poradnu. Inak som zacala prikrmovat, ale moc jej to nechuti. Ona chce stale eln mamu. 😵

weroni
11. dec 2007

joj zienky aj ja si z celeho srdca prajem aby som svoje babenko mohla co najdlhsie dojcit 😵

mimakro
11. dec 2007

weroni, keď budeš veľmi chcieť, tak budeš. Ja som si pri Ondrejkovi užila ☹ a nechcela som to vzdať, aj keď zarobiť mlieko do fľaše by bolo jednoduché. A aj keď k tomu nakoniec predsa len došlo, k plnému dojčeniu som sa po 6 týždňoch vrátila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre