Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

okmad
10. nov 2008

ja som mala epi pri prvom porode, ten bol naplanovany od A-Z a pichli mi to vtedy, ked som bola otvorena na 4cm, takze uz som bolesti nejake mala...ja si to nemozem vynachvalit, mna ten vpich takmer nebolel...takze si to chcem dat aj druhykrat, len teraz rodim v TO a predtym som rodila na vychode 🙂

fejusa
10. nov 2008

baby neviete mi povedat ci tam este dr nidal pracuje?lebo pocula som vselico 😖

okmad
10. nov 2008

no podla mojich info tam teraz nidal nie je, pytala som sa sestricky na poradni ☹ vraj pride az niekedy v decembri...skoda

dejna3
10. nov 2008

ika 😀 😀 a to sme boli obidve nachystané rodiť tuším už v 37tt 😀
aj Sofi je 18-teho, tak sa snažte, kočky...

my sme sa zasa s dr. Kerekovou smiali (keď mi ani na druhý deň nezabrala vyvolávačka), že najskôr sa drobčekovi nechcelo dnu a teraz von 😀 😀

fejuša, pracuje tam, ale robí si teraz tuším druhú atestáciu a v decembri by tam už asi mal byť znovu 😉

fejusa
10. nov 2008

dakujem dejna 😀

bubinko83
10. nov 2008

fejusa,nidal si robi atestacie a neni tam od septembra.Odišiel na tri mesiace 😉

katinka0000
10. nov 2008

fejusa: ten vpich v tych bolestiach ani necitis. ja som tomu anesteziologovi hovorila, ze nech sa uz ponahla, lebo to je uz na nevydrzanie. pomohlo mi to asi na hodinku a potom mi ju museli doplnit znova, lebo ucinky ustupovali a bolest sa znova zvacsovala. ja to odporucujem kazdemu. naberie viac sil, ked nema take bolesti.
ale brala by som, keby mi ju pichli ovela skor. pichli mi ju ked som mala uz obroovskeee bolesti. tak sme cakali, nech prejde kontrakcia, potom som sa nemohla ani pohnut a tak to prebiehala. ale ta ulava bola neuveritelna.

dejna3
10. nov 2008

ja som mala spinal a ten sa tiež pichá do chrbta... ja si ale fakt vôbec nespomínam na nejakú bolesť pri zavádzaní.. bolo to trošinku nepríjemné, ale dalo sa v pohode vydržať... 😉

fejusa
10. nov 2008

no ja radsej zostanem verna belesti,ja ked vidim ihlu tak som bledajak stena a pomaly mi tlak klesa,alae ked mam druhim pichnut tak to mi nic nerobi .ja som po porode vobec nebola unavena 🙂 takze obdivujem baby co maju hodiny trapenia,to by som asi steny obhryzla 😅

bubunka-dakujem,slubilmi ze odrodi aj druhe mi,tak preto sa pytam

dejna3
10. nov 2008

á fejuša čo vyzvedáš o Nidalovi? budeš ho onedlho už potrebovať? 🙂 🙂

fejusa
10. nov 2008

ee,este nie,mam ine plany,ale clovek nikdy nevie 🙂 tak pre ...istotu.aby som vedela kde hladat

audreyd
10. nov 2008

feujusa, tú ihli nevidíš, keď ti ju pichajú do chrbta 🙂 to je výhoda 😉

fejusa
10. nov 2008

hmm,ale ja ju mam pred ocami (predstavu) a potom ta predstava.u mna ihli maju cervenu,ved mne ked pichali pri porode oxitocinku tak mi museli 3 sestricky drzat ruku 😀

teri3
10. nov 2008

fejusa, s injekciami sme na tom asi podobne - ja môžem vidieť v telke krvák - v pohode. Ale keď vidím ako pichajú injekciu - bleeeeeeeeeee 😝 . Keď mi prvý krát brali krv ako tehu - tú maxi striekačku, tak mi prišlo zle - zrnenie pred očami, pišťanie v ušiach. No a potom prišiel cisársky - jedna injekcia (či chiraflexka, či ako to volajú) napichnutá akosi nepresne - slabo tieklo cez ňu, druhá zas olepená leukoplastmi, na ktoré mám alergiu. Tie injekcie boli najhnusnejšie z celého pôrodu. A myslela som si, že tá kožná reakcia na tie leukoplasty sa mi bude hojiť dlhšie, ako samotný rez 😒 . Ale po mesiaci už to skoro nebolo vidno 😅 . Ale i tak premýšľam nad spinálom pri ďalšom, ale to je hudba budúcnosti.

fejusa
10. nov 2008

tak vitaj v klube.ale druhemu sa mozem pozerat jak pichaju ajked ja mam pichnut tak to je ok,aale ked ide o mna,tak idem umret 😀

audreyd
10. nov 2008

počuj a nerobíš ty náhodou v nemocke? 😕

leukoplasty ani ja neznášam, hneĎ mi to pod nimi spuchne a začervenie 😖

fejusa
10. nov 2008

uz nepraxujem tam,aj ked mi to niekdy chyba,zatial uvidim co bude po novom roku mozno budu konecne brat pracovnikov 🙂 a ked nie, su aj ine nemocnice

katinka0000
10. nov 2008

fejusa: tak ty si ako moj manzel. ten ked vidi ihlu, tak hned je na kolenach. 😀

fejusa
10. nov 2008

inak aj moj muz je taky.ten ked je chory a vidi ihlu tak mu uz nic nie je.a ked mu hu pichnu takcely den ma ohnutu ruku a nepohne s nou 🙂

dejna3
10. nov 2008

jaj baby, baby, vy si ani neviete predstaviť, koľko injekcií a infúzií som ja dostala počas tehu a koľko krát mi brali krv 😝 .. 3 hospitalizácie urobili svoje... no aspoň som voči tomuto druhu "hrôzy" odolná 😀 😀 😀

katinka0000
10. nov 2008

ti chlapi su hrozni. neviem, ake by to bolo, keby mali rodit oni.

dejna: to ti verim, muselo to byt strasne. ale zvladla si to a kvoli drobcekovi sa to vsetko urcite oplatilo.

zanetak
11. nov 2008

aj ja sa pridávam do klubu, neznášam ihli a krv a po cisárskom som si užila tiež dosť ihiel a infúzii, to bolo asi najhoršie z celého pôrodu 🙂

katinka0000
11. nov 2008

mne az tak velmi ihly nevadia. podla mna to bolest bola ovela ovela horsia.

teri3
11. nov 2008

ika, aj mne moja dr. hovorila, že pôjdem na termín (hovorila to posledné tri týždne) a mala pravdu 🙂 - takže ak sa Tvoje malinké narodí na termín, tak bude mať narodky v štátny sviatok 😀

labelka, aj Ty máš pekný termín pôrodu - Tvoja maliná by mohla byť prvé bábo narodené v roku 2009, dávali by ho v TV a Ty by si dostala nejakú "zaujímavú" sumu (napr. 3000,-Sk, či vlastne eur 🙂 ) od dákeho primátora či ako to býva

labelka
11. nov 2008

teri no to by bolo pekne....novorocne babatko 😵 ale tajne dufam ze uz bude pod stromcekom 😉 ...ale uvidime kedy sa bude pytat na svet 🙂

adkato
11. nov 2008

dejna3:
jeeeeejda,pozeram,ze mas pravdu,to sme sa museli stretnut urcite!!!! 😉 a na kolkatke si lezala???rozpamatavam si baby po cisarskom,no napadaju ma len tri.z toho 2mali tusim chlapcekov... 😀 nemas nahodou kocik casualplay???az hej,tak jasne,viem uz 🙂 minule som vas stretla v meste aj s drahym,ale ty si ma urcite nevidela.ja som lezala na 5,a ak ma moja pamat neklame,lezala som jeden den na izbe s tvojou kolegynkou z izby,co mala tiez cisarak a tusim Tomaska.. 🙂 a potom,den pred prepustenim ju ku mne prepustili,lebo mne tiez odisla kamoska.. 🙂 ja som bola na izbe c.5....

teri3
11. nov 2008

labelka, si mi pripomenula jeden vtip:

Ona: - Drahý, ja by som chcela pod stromček bábätko!
On: - Čo ti šibe? Aby mu napadalo ihličie do očí? 😀 😀 😀

dejna3
11. nov 2008

adka, hej hej - som to ja 😉 zoznamovali sme sa pred tým, ako si išla domov 🙂 inak my sme šli na druhý deň 🙂
a v meste som Ťa fakt nevidela, nabudúce, ak nezbadám, tak ma ohlás 🙂 🙂

katinka0000
11. nov 2008

ahojte!

zabkatt: zajtra ti brnknem. dneska sme boli v bratislave a prisli sme az vecer domov. telefon som mala doma.

labelka: tak to by bol nadherny darcek.

a tehulky ako vlastne prezivate to tehotenstvo? mate nejake problemy? ci je vsetko o.k.?

terka: 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ika8
12. nov 2008

my sme na tom dobre... včera som si bola zabehať so psom, poumývala som schody, ešte ma čakajú dve okná a dnes pôjdem na tréning a isto sa nezdržím a niečo budem musieť predviesť ako si to predstavujem odcvičené 😀 😀 😀 . Tak hádam to už príde. 😉
Keby nie tak idem v utorok do poradne a uvidíme, čo povie dr. 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre