Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
12. nov 2008

ika: pohyb treba. ja som tiez tyzden pred porodom davala do poriadku izbu. malovali sme ju, davali novy nabytok,...

labelka
12. nov 2008

katinka..no zaciatky boli tazke..do nejake stvrteho mesiaca som stravila 5tt v nemocnici, ale uz je dobre..teda dufam..vcera som bola na poradni, krcok drzi...tak hadam uz nejaky ten mesiac vydrzim a potom nech sa robi co chce 😀

adkato
12. nov 2008

dejna3:
jasneeee 😉 tak vidis,mame v tom uz jasno 🙂 v prvom momente som si vsimla kocik,ja mam totizto tiez casualplay,tak ma zaujal,ze jeeeej aky pekny kocik 😀 😀 a potom som si vsimla "vodica" 😉 a ako ste na tom s mlieckom??kojis v pohode?mne uz tie blbe teploty nastastie klesli,asi 5dni po prichode domov.to bola ale riadna otrava,nic som nevladala...

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ika8
12. nov 2008

labelka: v tvojom albume som zistila, že máme rovnakú značku návlečok a hniezda, len my máme zelenkavé. A oblečko s macikom z tesca máme tiež rovnaké 😀 😀 😀

labelka
12. nov 2008

ika 🙂 🙂 🙂 asi mame rovnaky vkus

aj ja mam objednany casualplay S4, zajtra idem pren 🙂 ...v akej farbe mate hlboku vanicku?

katinka0000
12. nov 2008

labelka: to je hrozne, ja si to neviem predstavit. ja mam normalne depku, ked si pomyslim, ze by som mala ist do nemocnice.

majdzy: ja som rodila 7.8.

dejna3
12. nov 2008

baby, ten teplučký kožušinkový overal z Tesca, máme aj my 😉 keďže som nestihla kúpiť zavinovačku do autosedačky, tak som ho Sofi obliekla na cestu z porodky.. mali ste ju vidieť, bolo jej to veľké, vyzerala ako kozmonaut, sestrička sa na nej smiala a vzala ju na rukách ukazovať ostatným sestrám na oddelení 😀 😀 😀

labelka, my máme čiernu vaničku playmoon
kde si ho objednávala? my sme tiež S4 😉

adka, a Ty máš akej farby kočík? aby som Ťa rýchlejšie zbadala v meste ... 😀
no ja už nekojím, mala som veľké problémy s tými bradavkami, hojilo sa to vyše týždňa a krvácali mi tie trhlinky 😝 aj napriek bolestiam som si malinkú prikladala, ale potvorka za necelé 2 dni pochopila, že fľaška je pohodlnejšia 😔 takže už len odsávam a musím aj prikrmovať..
včera mi písala kočka, čo som s ňom bola na izbe (keď nás preložili)... vraj mala tiež horúčky ☹

dejna3
12. nov 2008

labelka, teraz som si všimla v albume - aj tú ružovú dečku do kočíka máme rovnakú 😀 😀 😀

teri3
12. nov 2008

jáj, no ja keď som videla podobný mackový overal v Tescu, tak už mali len ten najmenší a to už by mu asi na zimu nebolo, však narástol za 2 mesiace 11cm!!! 😲

dnes som kúpila takú krásnu hrubú súpravičku za 850,- Sk a musím ju ísť vrátiť, lebo mu vôbec nie je dobrá ☹ na pás mu to ledva natiahnem, keď má iba plienku a nohavice sú tak asi o 15cm dlhšie - nemali by sme to preberať v regiónoch? 😕

labelka
12. nov 2008

dejna kocik som objednavala v tom obchodiku Batola co je za Krajcik-elektrom...my budeme mat farbu dangerine...len este neprisla hlboka vanicka, rozhodujem sa medzi tou makko a playmoon z novej kolekcie 2009...pani v obchode bola zlata a dohovorila som sa ze donesie na predajnu obidve a z nich si potom vyberiem..zajtra idem pre sportak, autosedacku a ostatne doplnky...uz sa tesim jak budem skusat kocikovat na sucho po dome 😀

dejna3
12. nov 2008

labelka, aj ja tam...
mne osobne sa viac páči playmoon než mako 😉

katinka0000
12. nov 2008

my sme kupili taky suprovy overalik s kapuckou v rakusku. nosi ho uz dost dlho, tak myslim, ze mu bude zachvilu malinky.

adkato
13. nov 2008

dejna3:
tak aj ty prikrmujes?a co davas???ja matuska tiez kojim,cez den papa normlane z prsnika a v noci mu davam odstriekane mliecko z flasky,lebo to si mala vidiet tie suboje... 😀 maly vymyslal,bol rozospaty,ja este viac a nejako sme sa nemohli zosuladit,za hodinu by som ho nenakojila..tak som to vyriesila takto.ale vcera som mu dala prvykrat vecernu davku nutrilonu,lebo mu asi moje mliecko nestaci.napapa sa,vypije tych 120 a mrnci akoby nic nedostal,cakam kedy si zje vsetky prsteky... 🙂 i ked mlieka mam fakt vela,mohla by som chodit kojit na porodnicu.. 😀 a prikrmujes sofinku tak,ze jej das iba vecernu davku,alebo jedno papanie tvojho mliecka,dalsia davka umele a takto dalej?
inac kocik mam vo farbe red extrem,a tiez S4 🙂 nejako sa rozmohli tie kociky,ze? 🙂 jaj ale dufam,ze sa tam aspon 4mes mestime....... 😕
inac labelka,playmoon mi tiez pride krajsia,taka elegantnejsia vanicka,taka jemnucka..ale aj mako ma nieco do seba.. 😉 a baby vy ze mate rovnake decky do kocika???ja ju mam tiez,len bledomodru.. 😀 😀 ze je super,ako paperie jemnucka... 🙂

audreyd
13. nov 2008

adkato, prečo si myslíš, že malinkému tvoje mliečko nestačí? 😕

adkato
13. nov 2008

audreyd:
vies,lebo on ked dopapa,stale hlada,a o hodinku a pol je zase hladny.nejak rychlo mu travi.. 😕 alebo myslis,ze len vymysla???ale zas ked sa napapa,hned je dobre....este pred tyzdnom to bolo fajn,papal kazde 3hodinky,ale teraz by najradsej papal stale..on ked sa narodil mal 3700g a 51cm,takze taky trosku chlap bol.. 🙂 no a poradili mi,ze nech mu navecer skusim dat nutrilon,ze ho to viac zasyti a nebude si tak rychlo pytat papat.a pytal si po 3,5hod,cize pre mna super,lebo vravim,doteraz to bolo podstatne castejsie..myslis,ze je zbytocne davat mu ho??

audreyd
13. nov 2008

adkato, máš IP 🙂

katinka0000
13. nov 2008

adkato: ja si myslim, ze je to zbytocne. davaj mu len svoje. ja si mliecko len odsavam a nicovi ho davam papat z flasky. nevies si predstavit, co by som dala zato, keby som ho kojila. je to obrovska vyhoda a je to to najlepsie pre babatko.

endy
13. nov 2008

Adkato ja som tiež prikrmovala na noc a nesťažujem si. 😉

dejna3
13. nov 2008

adi, no Ty máš ale papkáčika 🙂 🙂 Sofi zje tak cca tých 90 - 100 ml, ale aj to nie vždy... v noci jej úplne stačí 60ml a cez deň tiež občas spapá menej a stačí jej ... no ja až tak veľa svojho mliečka už nemám, vychádza mi to zatiaľ približne tak pol na pol, asi tak ako si písala.. dávam Nutrilon 1
mne hovorila lekárka, nech prikrmujem.. ale pokiaľ máš Ty veľa mliečka a neodporučila Ti ten Nutrilon detská lekárka, tak byť Tebou - ostala by som len pri materskom mliečku. Niektoré detičky sú kojené skoro každú hodinu... Ale veď sa skús spýtať lekárky ...
Inak Sofi robí presne to isté, čo Matúško, len čo doje, začne znovu hľadať a tvári sa, že je strašne hladná (a tiež si cucká pršteky a pästičky)... ale keď jej dám znovu, tak buď sa potom pogrcká alebo len ožužláva dudel a spí 😀 😀
red extrem - to je tiež nádherná farba - chvíľu som ju aj ja zvažovala, rozhodovala som sa medzi tými dvoma 🙂 a teraz je aj nová - fialová - tá je tiež úplne úžasná (možno si do šporťáku dokúpim podložku)
a tá dečka - no tá je je fakt ako páperie 😉

ada11
13. nov 2008

adkato, myslím si, že nutrilon dávaš zbytočne.Kebyže nemáš dosť MM nič nepoviem, ale keď máš, tak prečo? Ja som tiež určitý čas odstriekavala po celý deň, potom už len v noci a teraz len dojčím. Je to neporovnatelne lepšie a hlavne v noci. Tak to skús. 🙂

teri3
13. nov 2008

ika sa dnes nehlási, žeby už? 😀

labelka
13. nov 2008

dejna fialova hlboka vanicka? o tom nic neviem 😕 😕 ...hod prosim link kde si ju vudela...ja mam fialovu autioedacku aj podlozku do sportaku 😉

dejna3
14. nov 2008

labelka, to je farba z novej kolekcie... spýtaj sa v tom obchode... mne dali možnosť vymeniť čiernu vaničku za fialovú, no zostala som pri čiernej 😉

ikaaaa ! 😕 😕 😕

ika8
14. nov 2008

ešte stále nič 😉 , sme domka
aj sa namáham, aj som si dala kúpeľ a nič 😨
Ale už sa strááášne všetci tešíme 😀 😀 😀 , veď budúci týždeň to už isto bude 😎

dejna3
14. nov 2008

ika, no ak nie tento, tak budúci určite 😵 😵 😵

adkato
14. nov 2008

babulky,dakujem za rady,asi to skusim bez toho nutrilonu!vcera som mu ho nedala,a zvladli sme to,krasne spinkal,papali sme kazde 4hod,co som az nechapala..parada! 🙂 asi to bolo len chvilkove,kedze vcera bolo super... 🙂 takze nutrilon je odlozeny na horsie casy.ja som si najskor myslela,ze sice mam vela mliecka,ale ze matuskovi nestaci,lebo je slabe,ale detska lekarka ma vyviedla z omylu,ze ziadne MM nie je slabe,co je pravda fakt....
audreyd:dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem adrianka 😉 😀
dejna3:kde si videla tie nove farby casualplay prosim ta???rada by som mrkla,nech si vyberiem farbu do sportaku.. 😉 a inak ako sa citis po cisarskom?uz ta to ani neboli asi,vsak?vies co,niekedy by som sa tak rada vratila do porodnice...bolo tam super... 🙂 ja by som si dnes odrodila dalsie babo,take mam krasne spomienky na porod..ziadny strach ci trauma,proste naaaaaaaaadherny den... 🙂 rada by som to vratila.. 😉

dejna3
14. nov 2008

adkato, cítim sa dobre, sama som prekvapená, ako rýchlo som sa zotavila... v sobotu som mala sekciu, vo štvrtok ma pustili z porodky a už v piatok som behala po meste 😀 😀 , ja som bola o.k. už v pôrodnici...
inak mne bolo v porodke tiež dobre a nemôžem sa na nič sťažovať 😉 a tiež často nostalgicky myslím na tie prvé dni po "pôrode" 😵 a vlastne aj na to, ako mi hneď ukázali malinkú 😵 😵 som veľmi rada, že napriek cisárskemu, som o takýto zážitok neprišla 😵 😵 😵

casualplay - som Ti poslala ip

audreyd
14. nov 2008

adi, nemáš za čo, rado sa stalo 🙂

baby, ale späť k pôrodom a pôrodnici, lebo zase nás pokarhajú a zrušia 🤐

ika8
14. nov 2008

ja vás tu ešte na chvíľu zachránim.. neviem síce do kedy 😀
ja sa veľmi teším na bábätko 😀 😀 😀
aj vy ste boli už takto posledné dni trochu nervózne? 😢
Už nech je malinké na svete a nech sme v poriadku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre