Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

dejna3
14. nov 2008

ika, no ja som bola ešte deň termínu vyrehotaná, i keď mi bolo nad slnko jasné, že idem prenášať.. no ale potom ten týždeň 😝 😝 to už mi riadne liezlo na mozog... bola to už fakt záťaž, psychicky a hlavne fyzicky 😒
ale človek na to okamžite zabudne, keď zbadá svojho drobca 😵

no my sa ideme teraz trošku vyvenčiť 😀

adkato
14. nov 2008

ika8:
trochu nervozne??ja by som povedala,ze trochu viac... 😀 bola som nervozna,pretoze ja som dopredu vedela,kedy budem rodit,kedze este stredu som sa bola ukazat u svojho porodnika,a s nim sme sa dohodli,ze zajtra bude babo...ja som 4dni prenasala,a maly bol uz dost velky,na to aky ja som prutik...2dni po porode som uz mala 58kg..a pomaly klesam na svoju vahu 52... ☹ no ale spat k porodu...takze som sa dost bala,kedze islo o vyvolany porod..a vsetci naokolo ma strasili,ci mi sibe,nech si ho nenecham vyvolat,ze to su tazke porody a podobne,nech cakam,kedy to pride samo,... ...a nakoniec to bolo supeeeeeeeer.. 🙂 🙂 mala som lepsi a rychlejsi porod ako kamosky,ktore rodili "spontanne".....o 13hod,po prepichnuti plodovky mi zacali fakt silne kontrakcie,dovtedy sa to dalo predychat..no a maly bol 16.25 h na svete..takze myslim ze parada...cakala som,ze to bude ovela ovela dlhsie a drastickejsie..a vidis,bol to ten najkrajsi den v mojom zivote....keby nie si nervozna ani trosku,bolo by to divneeee.... 😀 jaj ale pockaj,ked drobceka prvykrat uvidis,ten pocit,ked ho vytlacis....normalne ti zavidim,ze ta to este len caka! 😀 😀 a samozrejme,prajem co najprijemnejsi porod.bez bolesti to nejde,ale vtedy tu bolest tak nevnimas.... 😉

ika8
14. nov 2008

adkato: ja sa bolesti vôbec nebojím, ani samotného pôrodu 😀
znervózňuje ma zdravie krpčeka, keď v TV dávajú samé zlé prípady 😠 😠 😠 (ako na potvoru 😠 )

adkato
14. nov 2008

jaj,z toho som mala obrovsky strach aj ja....najviac som sa bala,ze sa porod skompiluje,nieco sa pritrafi a ze mi budu maleho musiet vytahovat kliestami,zvonom a podobne...ale nebudeme strasit,ved toho sa boji kazda mamicka...teraz musis byt pokojna a stastnucka,ved malicke citi,ako velmi ho lubis uz teraz a ako sa tesis.. 😉 a ako vravis,ten tyzden posledny davali v tv stale nieco...vies,take tie smutne pribehy v reflexe,modre z neba...ja som ani televizne noviny nepozerala..a este neviete ci to bude chlapcek alebo dievcatko?boze,to budete mat prenadherne prekvapko!!!!!!!!!! 🙂 ja som nevedela az do skoro 8mes tiez pohlavie,a potom mi moj doktor vravi,ze je to vidiet na 500percent,ze ci to chcem vediet..a uz som nevydrazala! 😀

ika8
14. nov 2008

doktor povedal, že asi dievčatko... ale nevedel isto 😉 , ale mne to nevadí.
Asi aj ja prestanem pozerať TV 😒

adkato
14. nov 2008

ved to jejedno,ake pohlavie,dietatko ako dietatko..tiez mi bolo uuuuplne jedno,ci budem mat dcerku alebo synceka,len nech je zdravunke!!!!!v dnesnej dobe,led clovek fakt vidi okolo seba len zle,je trapne si este vyberat... ☹ tak vam prajem nech je zdravunke!!!!!a nech uz sa mozes vytesovat z babatka aj ty! 😉

ika8
14. nov 2008

Ďakujem Adka 🙂
Jasné, že je jedno, čo to bude, len nech je zdravučké 😀

dejna3
14. nov 2008

ika - TV nepozeraj...
ja som dostala od drahého prísny zákaz sledovať Reflex a podobné programy, ešte keď sme len začali snažilkovať... celé tehotenstvo som sa tomu vyhýbala a ani teraz mi to nechýba..

audreyd
14. nov 2008

ja som mala doma dvd pôrodu 😒 som ho doma sušila asi dva týždne a neotvorené vrátila 😅 veru, netreba sa zbytočne stresovať ani inak "pripravovať", každý pôrod je iný a jedinečný 😵

ika, si na rade! drž sa 😵 bábenko už čaká, kedy ho poriadne vystískaš 🙂

weroni
14. nov 2008

ika ty si este 2v1? 🙂 no som zvedava kedy bude dalsie topikovske babo na svete 🙂 aj si si vyberala lekara dopredu k porodu alebo ti je jedno kto ta odrodi?

zuz11
14. nov 2008

poprosim Vas neubiehajte od temy na volny pokec sluzia ine temy, napr rovnaky termin resp region 😉
odbocenie od temy bude odteraz mazane 😉

ika8
15. nov 2008

ešte sme doma, aj keď včera to už bolo také všelijaké... len nie pravidelné. Bábo si vo mne zahralo futbalový zápas, dĺžka a intenzita by zodpovedala reálu 😀 😀 😀
Baby brali ste niektorá počas pôrodu homeo?
Ja som začala s tými predpôrodnými, ale sa obávam, že na tie pôrodné nebudem mať ani pomyslenie, jednoducho na ne zabudnem, veď sa majú brať počas pôrodu každú polhoďku 😨 Pijem teraz aj list z maliníku, teda už asi tri týždne 1x za deň.
weroni: lekára som k pôrodu nevyberala, myslím, že to je jedno 🙂 . Podľa toho, čo ste tu všetky popísali, sú všetci odborníci 😵

katinka0000
15. nov 2008

ika: aj ja si to myslim, ze si nemusis vyberat porodnika. vsetci v TO su odbornici, je jedno ktoreho z nich dostanes.

ika8
16. nov 2008

neviete náhodou, ktorí lekári mávajú v nemocke ešte služby? Viem iba o dr. pospíšilovej...

audreyd
16. nov 2008

ika, a ty ešte tu? 😕 neviem veru, skús si tam zavolať 😉

ika8
16. nov 2008

ja sa pýtam iba pre zaujímavosť 😉
dnes je v celku pokoj... ako včera... začalo vystrájať až okolo polnoci... bude to nočný fták ako ja 😀

audreyd
16. nov 2008

ika, keď sa "to" teraz začne, tak budeš presne na termín 😎 také revolučné dietko 😵 pomôžte tomu nejako 😉

ika8
16. nov 2008

že by??? 😀 😀 😀
skúsime na to popracovať 😀 😀 😀

ika8
16. nov 2008

audreyd a ty nemáš skúsenosti s homeo pri pôrode?

audreyd
16. nov 2008

mám 🙂 prečo? brala som tak sporadicky, ako som si spomenula 😅 ale ja som mala epi, takže mne bolo sveta žiť 😵 pri prvom pôrode som ich nebrala, pri druhom hej. a druhý bol neporovnateľne lepší ako prvý. ale neviem posúdiť do akej miery to bolo tým, že som brala tie homeo alebo tým, že to bol druhý pôrod, epi mi dobre zabrala alebo tým, že adeli bola trošku menšia ako adamko... moc som ti asi nepomohla, čo?! 😒

ika8
16. nov 2008

to teda nie 🙂 , ale neva, uvidíme, či to pomôže mne 😨
ja beriem tie pred pôrodom, ale obávam sa, že v čase pôrodu ich zabudnem brať ☹ , veď treba brať každú polhoďku po 5 tabletiek ☹ . Tak neviem, neviem

audreyd
16. nov 2008

skús sledovať, aspoň ti čas ujde 😉 😀 ale tie popôrodné myslím že dobre zapracovali 🙂 fakt sa to hojilo dobre 😵 a nezabudni na rosalgin 😉

ika8
16. nov 2008

popôrodné neviem aké sú... daj tip... ja mám iba predpôrodné a pri pôrode 😉

audreyd
16. nov 2008

máš v IP 🙂

ika8
16. nov 2008

diky... užíva sa to hneď po pôrode???

audreyd
16. nov 2008

áno, hneď 🙂 hádam pomôžu 🙂

ika8
16. nov 2008

tak to musím hneď v utorok začať hľadať v lekárňach... skoro všade homeo iba objednávajú 😒 . Možno to stihnem a možno ani nie 😵
Idem už k telke... pekný večer 😀

audreyd
16. nov 2008

a ja že do pôrodnice 😀 😀 😀 možno ťa niečo rozčúli 😉 mne sa atk začal prvý pôrod, hrozne ma vytočil jeden človek v jednej relácii 😠 a odišla mi voda 😅 tak kukááááááááááááj 😀

lucrezia
16. nov 2008

prosim ta audreyd, tie homeopatika pred a po pôrodné si si bola dat predpisat u homeopaticky, alebo si si ich kupila len tak volne v lekarni?

audreyd
16. nov 2008

lucrezia, pošlem IP 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre