Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

andrejusa
21. júl 2009

ďakujeeeem, my tušim beháme z jednej tém do druhej. Pôjdem si to vypýtať, to je dobré mať doma. Ale niektoré veci mi prídu dosť prehnané. To fakt všetko potrebuješ? tie silikonové štuple na bradavky a tak... 😕
Ty budeš rodiť v Topoľčanoch? ja rozmýšľam či tam, alebo v Prtizánskom. Môj dr. chodieva rodiť do Partizánskeho, ináč má ordináciu v TO. 😉

blazka24
21. júl 2009

andrejusa, tie štuple budeš potrebovať lebo mlieko ti bude vytekať ale stojí to pár centov, nakúpila som to všetko naraz lebo som bola trdlo, no toto ja beriem všetko do pôrodnice.........
rodiť budem v TO pochádzam odtiaľto len bývam teraz v nitre ale gyndu mám pospíšilovú tak som išla rodiť sem a nie sú tu zlý teda aspoň zatiaľ.........
v partizánskom zase poznám anesteziológa akurát som s ním dnes volala či uspať nakomplet alebo čiastočnú anestéziu 😀

andrejusa
21. júl 2009

uspať na komplet? keď ťa uspia, ako budeš tlačiť? či bude rodiť cisárom?

noemi01
21. júl 2009

ja silikonove štuple nemala mlieko sa začne tvoriť aj tak 3 dni po pôrode dovtedy iba taka vodička bude a mlieko ked vyteka budem mať tie vypchavky do podprdy

andrejusa
21. júl 2009

a aké sú tie kojenejcké podprdky? to si nemusíš dávať dolu celú podprsenku, iba sa to dá nejako odopnúť? už aby som začala nakupovať. 😀 kedy vlastne môžem začať nakupovať výbavičku? kvoli poverám...

noemi01
21. júl 2009

andrejusa - ja nemla ani kojenecke podprdi prišli my nepekneku 🙂

kupila som večšie a nevistužene a potom v pohode ako do teraz

ano tie su take čo sa odopinaju a obyčajnu nemusiš davať dole iba tak odhrnuť

tak to zaleži na tebe ako si poverčiva ja som si vždy počkala na 20tt ked som mala po veľkom ultrazvuku a povedali pohlavie a bolo po všetkych testoch
inak kočik nekupuj skôr a ked kupiš tak si ho nenechaj doma ale napr:u mami
a je toho veľa a všetko drahe tak už teraz šetri 😀

andrejusa
22. júl 2009

ahoj moja, ja len na chvíľku, prišla som z práce, niečo som upratala a idem asi spať, lebo mi je zle, ťažko a som smutná. Idem napísať dôvod do prvý krát tehotné. ďakujem za rady, zajtra sa hádam rozpíšem viac 😉

andrejusa
22. júl 2009

noemi vieš čo, napíšem ti to zajtra, nechcem sa rozčulovať, beztak mi je dosť zle a len by som sa ešte viac rozcítila a nepotrebujem ublížiť bábatku ☹

noemi01
22. júl 2009

andrejusa - prečo si smutna?????? musime sa iba tešiť na babetka ktore mame v brušku
tak pekne mysli na malinke prejde to
mne pomaha mala je take žive striebro a vesela kopka že pri nej nemislim na zle veci
ked budeš mať babo bude ti veselšie 🙂

blazka24
23. júl 2009

andrejuška ahojček, takže bola som v poradni, všetko v poho a ideme rodiť 28.7. úplnou anestéziou v nemocnici je zoznam čo potrebuješ do nemocky ale ten je maličký človíčku to tam fakt len základné veci pobaliť a potom tieto ostatné postupne budú donášať, no ja to už mám zbalené tak nič neriešim.......
nebuď smutná moja lebo budem aj ja..........

dandulik
23. júl 2009

mery.maja....dakujeme..........viacerí mi tipovali chlapca...NEVIEM PREčO......ale mne to bolo jedno...len nech to išlo rýchlo von 😵 a nech je to zdravééé.......zatial sami to plnííí....... 🙂
beruška.........nie nemala som manžela pri porode....nechcel tam byť a a ja som ho ani nenutila..... 🙂 adobre aj tak...lebo tam bol taký frmol............rodili sme 3 baby po sebe....takže doktori mali čo robiť..... 😀

to.beruska
23. júl 2009

no to viem ze vtedy ste rodili tri.to sme poculi ze to bola sranda 🙂

andrejusa
23. júl 2009

Baby, ste také zlaté a tak mi dodávate podporu, že si neviete predstaviť. Ja sa hrozne teším na bábo a som šťastná, dokonca sa vyhýbam stresovým situáciám, v čom som ja expert, ale toto ma proste tak dojalo, že som si poplakala ešte aj dnes. Veď o tom potom. 🙂

Blazka... budem ti straaaaaaaašne držať palce a myslieť na teba. Potom ako budeš môcť daj hneď vedieť ako si dopadla 😉

mery.maja
24. júl 2009

Dandulik ja som tipovala podla bruska....sa mi to videlo na chlapca 😉

Ked som ja rodila tiez sme tam boli 3,ja som prisla prva a nakoniec som rodila posledna 😀 Matuskovi sa nejak neracilo ist 😀 😀 Nellka je zlatucka...

ikke
26. júl 2009

sashia9 • Dnes o 19:35
Diobry den vsetkym cakajucim mamickam a stastnym mamickam ako som ja s mojou nadhernou dcerenkou ASALI.V prvom rade chceme zazelat vela zdravia a stastia,pri cakani alebo vychove s detickami a podelit sa o svoje dojmy a pocity,ale hlavne len tie najlepsie skusenosti v den D narodenia nasho anjelicka a tiez dni stravene v nemocnici.Som z Nitry,a pre vela negativnych skusenosti z okoila ako aj vlastnych sme s manzelom volili porodnicke oddelenie v Topolcanoch.To je aj dovod preco prispievam do fora.Personal porodnice ako aj na gynekologii,vsetky sestricky,lekari a ostatny personal,vratane kucharok a upratovaciek ma jedno velke srdce,vzdy ochotne vyhovie s usevom na tvari,poradii a pomoze,ked to zena najviac potrebuje.Som strasne povdacna vsetkym ludom na oddeleni,ako ma podporili,pomohli mi,a hlavne mali ludsky pristup,mile slova.JA mozem tuto porodnicu len vrelo odporucit vsetkym zenam,ktore sa chcu v citit tak prijemne a mat okolo seba ludi,ochotnych pomoct nadstandardne.Chcem vsetkym vyjadrit velku vdaku a obdiv ako svoju pracu robia.Dakujeme vam s mojou dcerkou a manzelom za vsetko,co ste pre nas spravili a zelame vam vela uspechov vo vasej namahavej praci.DAkujeme, sasa s rodinkou.Posielame vela,vela boztekov.

dandulik
26. júl 2009

merry.maja.........dakujeme za pochvalu.....snažili sme sa s manželíkom.... 😀 😵 😅

dandulik
26. júl 2009

mery.............aj ty užmáš jakého veelikeho fešáka............ 😉 je podarený..krásne očkááá..... 😵

mery.maja
27. júl 2009

Dandulik no veru ani nevieme ako to ubehlo a ze uz skoro pol roka 😨 rastie rychlo.Aj chodievate na prechadzky??my uz tak pomenej lebo sa mu velmi nechce sediet v kociku je strasny zvedavec vsetko chce vidiet a je to dost problem tlacit kocik a este aj jeho na rukach 😝 😀

to.beruska
27. júl 2009

achojte.NO veru obidvaja su zlaty.tak maly vystraja uz?mery:no volakedy sa budem musiet zastavit aspon na chvilku,tento tyzden je muzik doma tak potom.

staxa
28. júl 2009

Dlho som tu nebola a co necitam, doktor z TO ide inam, nemali teplu vodu...dufam ze sa to vsetko da do poriadku kedze mam trermin zaciatkom januara, bez teplej vody si to neviem predstavit.

Pisal sa tu aj zoznam co do porodnice, tak napr. ja som niektore veci nepotrebovala, ebo mi to dali oni, my sme boli s manzelom na vip a bol tam sampon, vat,. tycinky aj tamponiky pre babo... Aj vecicky mal jakubko erarne, aj bavlnene plenocky...az potom ku koncu tam bolo 20 rodiciek, tak som zacala pouzivat svoje vecicky.

Inak urcite nezabudnite klobuciky na kojenie, mne velmi pomohli, lebo som mala maleho nedockavca 🙂) a 2 baliky porodnickych vloziek mi nestacili a minula som 3 baliky, ale to sa da dokupit v lekarni v nemocnici ako aj odsavacka.. Moj muzik teda pobehoval kazdy den, lebo este kupoval autosedacku, mne veci do nemocnice a vybavoval rodny list..

A z vlastnej skusenosti vam odporucam pytat sa sestriciek na vsetko co chcete zjest mimo nemocnicnej stravy, ja som naivna pila mlieko, vsak nech mam mliecka dost a malinky mal z toho koliky a plakal mi celu noc.. az potom ked sestricka videla ze vytahujem mlieko, tak mi povedala ze nemam pit viac ako 1/2 l denne.

Drzim palceky vsetkym mamickam a tesim sa s vami... objat babatko po porode je ta najkrajsia vec na svete a aj teraz sa mi tisnu slzi, ked si spomeniem ked manzel zrazul zacal na mna kricat ze uz je vonku a je nadherny...bol taky uneseny ze namiesto fotenie iba otvaral a zatvaral fotak 😀

cucuska
29. júl 2009

ahojte aj sa pridám. Aj ja som rodila v TO nemocnici. Keď som rodila ja nedostala som sa na VIP izbu,bolo nas veľa. V deň keď sa narodila moja Emka mali dohromady 7 pôrodov a tak nas bolo ako hadov, teda 9, nie 7. Inak sa mi tam páčilo a keď budem tehotná znovu zas budem robi´t v TO 🙂

zuzufek
31. júl 2009

ahojte maminy a budúce maminy🙂len sa chcem s vami podeliť-neviem ako vy,ale ja mám niekedy čo robiť okolo mojej malej a mám ju zatiaľ jednu....a mojej kamarátke-krstnej mame mojej maličkej sa v sobotu narodili trojčatá-chlapci🙂tá si teda užije...hlavne nech rýchlo dorastú a sú zdraví... 🙂

dandulik
31. júl 2009

mery.maja..........ano chodievame každý deň na prechádzky....niekedy do obeda...ale inač navečer...ked je takto teplo.....niekedy mi ju zoberú baby a ja si doma robím robotu, ktorú inač nestíham....

cucuska
1. aug 2009

ahojte, yuyufek, aj ja mám len jednu a keď člobek musí tak musí 😀 inak chvalabohu to už má za sebou 🙂

zuzufek
1. aug 2009

cucuska ja ťa asi poznám,samozrejme zvidenia,ak si z Bo...n(nechcem aby si sa urazila,že píšem odkiaľ si),tak sa stretávame v dedine 🙂tá moja kamarátka čo porodila trojičky je tiež odtiaľ... inak mamina kamarátka robí pôrodnú asistentku na pôrodnici v To a hovorí,že od min.roka sa veru pôrodnosť zvýšila....a ako spomínate a ona to vraví tiež niekedy majú aj 7 pôrodov počas služby a majú čo robiť a inokedy majú aj 2 dni pauzu-od pôrodov samozrejme,od roboty hadam nie 😀

cucuska
2. aug 2009

jasné poznáme sa aj aj Lucku poznám čo porodila. a ni nehnevám sa, ja som tu už stará štruktúra 😀 😀 😀

zuzufek
2. aug 2009

jasné,že ju musíš poznať,veď aj keď je to veľká dedina,stále je to len dedina,kde sa všetko každý dozvie....a to sa v ten deň narodili aj ďalšie trojčatá-dievčatká z Topoľčian... včera som s ňou hodinu volala a je z tých malých nadšená 🙂

cucuska
3. aug 2009

viem si predstaviŤ, inak to super znášala 😀

to.beruska
6. aug 2009

aj ja poznam jednu mamicku z Topolcian co sa jej narodili trojcata dievcatka.ale rodila v bratislave

zuzufek
7. aug 2009

to.beruška aj ja som to počula ona rodila v Petržalke,ale mala termín až v októbri,tak dievčatka mali sotva po kile ☹ kamarátka,tá čo porodila chlapcov rodila na Kramároch a hovorila mi,že zhodou okolností rodili v ten istý deň skoro v rovnakú hodinu,ale každá v inej nemocnici 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre