Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

to.beruska
7. aug 2009

no su veru este v nemocnici ale mesiac a pol este budu urcite.no viem ze mala termin v oktorbri ja som snou lezala v nemocnici este v TO na izbe aj ked ju prevazali

mirkaa1
9. aug 2009

Ahojte mamičky, kedže sa blíži termín môjho prvého pôrodu, rada by som sa tiež zapojila do diskusie...
Kedže máte skúseností istotne viac ako ja 🙂 Termín pôrodu mám 25. augusta, ale nakoľko idem rodiť sekciou, malo by to byť skôr. Chcem sa spýtať tých z vás, ktoré na tom boli podobne, v ktorom t.t. vám robili sekciu? Ja som mala info, že sa to vykonáva tak 2 týždne pred termínom, ale môj lekár to naplánoval na 19. august, čo sa mi zdá vzhľadom na doterajšie info dosť neskoro. A ešte by som sa chcela poradiť, ktorú pôrodnicu si vybrať, nakoľko ešte nie som 100percent rozhodnutá. Zvažujem medzi NR a TO. Vopred ďakujem za každú radu...

ada11
10. aug 2009

mirkaa1, ja som mala plánovanú sekciu a robia ju tak cca týždeň pred termínom, ale závisí to od zdravotného stavu matky aj dieťaťa 😉

cucuska
11. aug 2009

ahojte dlho som sa neozvala, nejak som nemala čas, no akú pôrodnicu si vybrať??? to je na tebe, každá ma niečo za a každá niečo proti. Zavol si tam a pozisťuj si všetko čo chceš a čo by ťa zaujímalo a tak sa rozhodneš.
Ako sa máte Topolčianky??? čo detičky??? a čo brušká????

dadadaduska
13. aug 2009

mirkaa1 - v tvojom prípade by som bola jednoznačne pre Topoľčany.....ja to mám horše ja sa neviem rozhodnúť som z NR a chcem ísť do Banskej štiavnice ale tam vraj nepichajú epi... tak teraz rozmýšľam nad Topoľčanmi...

grajcaricka
19. aug 2009

Baby neviete mi niektorá prosím povedať, že aká pôrodná hmotnosť bábätka v TO už nie je problémová a netreba prevoz do NT???

deborah1
20. aug 2009

Ahojte.Baby,chcem sa spýtať,nechcem vyzerať ako nejaká blbá,ale chcela by som vedieť,čo to znamená,že pôrodnica Topoľčany je súkromná?Dá sa tam ísť normálne cez poisťovňu alebo sa tam platí?Teda viem,že určite sa platí za nadštandart.izby,epidurál..Ale mohla by som tam prísť tesne pred pôrodom,bez zazmluvneného lekára,bez nejaklej predchádzajúcej návštevy poradne a porodiť?Čo by som teda chcela,je epidurál,aby mi ho ochotne ponúkli a poskytli,to viem,že ten treba zaplatiť,len sa potrebujem dopracovať k pôrodnici,kde si ho môžem vybaviť tesne pred pôrodom..A kde ma nebudú prehovárať,že mi ho netreba 🙄

grajcaricka
21. aug 2009

deborah1: ja som rodila v Topolčanoch pred piatimi rokmi, chodila som tam pred termínom na prehladky (cca 2 týždne pred som tam bola asi 3x na prehliadke) a potom som tam išla už až keď ma to chytilo. Epidurál mi pichli bez problémov a na požiadanie a nikto ma ani náznakom neodhováral (čo som čítala, plánujú tam epidurál zaviesť ako štandard). A mám na celý pôrod a pobyt výborné spomienky. Budúci týždeň sa tam chystám znovu, lebo som cca dva týžnde pred termínom druhého pôrodu. A po telefonickom dohovore mi bolo tak povedané, že treba prísť dva týždne pred termínom. Znovu plánujem epidurál, ale tentokrát treba ísť najskôr na anesteziologickú ambulanciu (tam priamo v pôrodnici) na pohovor. Ale podľa mňa keď prídeš už až na pôrod neodmietnu ťa. A čo sa týka toho, že je súkromná, tak to sa neboj, fungujú normálne cez poisťovne a platíš si len tie bokovky (epidurál, manžel pri pôrode, odber pupočníkovej krvi, pôrod do vody, nadšandartná izba). Aj keď mám bližšie trenčanskú pôrodnicu a možnosť dohodnutia lekára v Trenčíne a ešte aj ma môj gynekológ upozornil, že to môže ísť rýchlo a nemusíme to do Topolčan stihnúť, asi to risknem, lebo sa mi tam veľmi páčilo. 😉

deborah1
21. aug 2009

Gajcaricka,ďakujem. 😵

grajcaricka
21. aug 2009

Rado sa stalo, hlavne, že som trošku pomohla!!! 🙂

to.beruska
21. aug 2009

Ajojte baby!chcela som sa spytat ako to je s cisarskym v Topolcanoch,ked je naplanovany.ci je uplna narkoza alebo nie.alebo ci si mozem vybrat.citala som ze väcsinou su mamicky pri vedomy.ale zase mi spominali ze v tu sa uspava celkom.ci nahodou niektora neviete

linnetka
21. aug 2009

beruska, moja kamaratka rodila pred rokom neplanovanou sekciou a mala iba spinal a dalsiu co rodila pred 4 mesiacmi planovanou a mala uplnu narkozu. Takze tak. Ale mozno si mozes vybrat 🙂

to.beruska
21. aug 2009

no ked tak sa musim na to opytat na poradni.neviem co by bolo lepsie ale asi nie uplna.chcela by som maleho hned vidiet ale naha mi to aj strach,no uvidime co mi povedia

kkkatarinkaaa
22. aug 2009

to.beruska- spinal je lepsi v tom, ze hned vidis a pocujes babatko 😵 akurat,ze potom musis lezat rovno a moze ta boliet hlava, tak poriadnejsie 😖 a celkova je celkova....skus sa spytat, myslim, ze je moznost vyberu 😉

ozja, nechystate sa niektora v utorok 25.8. na prijem do porodky?? lebo ja ano, tak ci nahodou este niekto.... 🙂

grajcaricka
22. aug 2009

kkkatarinkaaa: no nejdem ešte na príjem (aspoň dúfam) ale na konzultáciu a predpôrodne sa dohodnúť. V pondelok mám poradňu u svojho gynekológa a v utorok som chcela s manželom vybehnúť do Topolčan, ale najskôr som sa chcela dohodnúť telefonicky s hlavnou pôrodnou asistentkou p. Bolikovou, ale celý piatok mi nedvíhala telefón, tak skúsim ešte v pondelok, možno mala dovolenku.

to.beruska
22. aug 2009

kkkatarinka no tak ty to uz budes mat zachvilu za sebou.no po spinali moze hlava boliet a zase po narkoze moze byt super zle.tak to vyjde asi na rovnako

ada11
22. aug 2009

grajciarka, prv to bolo tak, že deti pod 2500 g posielali do NR, ale teraz pokiaľ má dieťa aj menej ako 250 g a je životaschopné a nemá adaptačné problémy, tak zostáva v TO 😉

kkkatarinkaaa
22. aug 2009

to beruska- nooo konecne sa dockame toho vytuzeneho finale 😉 🙂 😉 no a ako vravis- nevyhodu ma jedno aj druhe...takze uzsi len vybrat to mensie zlo 😉
grajcaricka- tak to ano, ty mas este cas 😉 mozno sa stretneme, lôen neviem, ci sa spozname 😀

ada11
22. aug 2009

oprava, to malo byť "aj menej ako 2500 g" 😉

grajcaricka
23. aug 2009

ada 11: jasné pochopila som, moc ďakujem

kkkatarinkaaa: mám síce ešte čas, ale od minulého týždňa sa otváram, tak mi môj gynekológ povedal, že to môže byť každým dňom, tak uvidíme, čo mi povedia v TO, sa už normálne teším 😉

cucuska
23. aug 2009

ahojte, ako sa mate??? No Pôrodnica to je n.o. čo je nezisková anie súkromná takže sa tam dá isť rodiť normálne.
grajci jej super, tak možno to už bude aj zajtra 🙂 Tomáško sa hádam teši že?

a čo sa táka pôrodnej hmotnosti tak áno, preváža sa do NR ale to len vtedy keď sa im niečo nezdá ako napr. srdieško, alebo zle dýcha ,alebo sa narodilo skôr ako v 36 tt ale to skôr oni pošlú hneď so NR keď to na rodičku pride skôr ako v36 TT lebo radšej nech ide babo v bruško a nie v inkuátore 😉

andrejusa
23. aug 2009

ahojte 🙂 , koľko pred pôrodom si mám ísť zohnať dokiho do nemocky? alebo ako to chodí?

deborah1
23. aug 2009

To sa aj ja spýtam-treba mať nejakého doktora zaplateného-teda,keď dojdem z večšej diaľky,alebo prídem a odrodí ma,kto bude mať službu? 😕

deborah1
24. aug 2009

Baby,písala som mail primárovi Hríbikovi,mi napísal,že môžem čo najskôr prísť,ak som ešte neporodila 😅 ,keďže som v termíne,
.Aj sa teším,aj sa bojím 😕 😲 🙂

ivka79
24. aug 2009

Ahojte,

tak ja mám jeden pôrod v Topoľčanoch za sebou...(10/2005) a cca 25.2.2010 ma čaká druhý 🙂 Andrejusa..takže sa možno stretneme :D :D

andrejusa
24. aug 2009

ahoj, jeej, ja mám presne taký istý termín v knižke! tak to si možno spolu aj poležíme? si priamo z TO? ja som kúsok pri a patrím k Síleškovi. Ty ku komu?

ivka79
24. aug 2009

Nooo...možno sa stretneme 🙂...ja nie som priamo z TO...tiež bývam kúsok od TO a patrím Pospíšilovej. Zajtra idem na poradňu..tak uvidíme čo je nové a či je všetko OK

andrejusa
24. aug 2009

počula som že aj tá je fajn. Ja som bola dnes na poradni a nechal ma na rizikovom. Krv som mala v poho, aj moč, ale moje telo sa nejako nechce prispôsobiť. Musím ležať, ale čo by sme pre bábatká neurobili, že?

grajcaricka
24. aug 2009

deborah1: snažím sa od piatku dovolať p. Bolekovej a nikto mi to neberie, ty si teda napísala primárovi a odpísal ti, že hocikedy??? netreba sa tam nejak objednať??? chceme tam ísť tento týždeň, len sa bojím ísť na blink, aby nás vybavili ☹

andrejusa
25. aug 2009

ivka ... tak ako si dopadla u dr.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre