Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

anuska83
25. aug 2009

Ahojte baby...mam jednu otazku...vcera som bola u dr kvoli silnym bolestiam v krizoch a bruchu....ale dr. ma poslala este domov ze som otvorena na spicku prsta a krcok 1 cm...kedy mam ocakavat porod podla vas...som v 38 tt...

kkkatarinkaaa
25. aug 2009

grajcaricka- tak sa mi zda, ze som ta dnes videla v TO nemocke....az si tam bola s manzelom a sedeli ste oproti gyn. amb. na lavicke- na tej pri poschodi...tak si to bola isto ty...ja som tam mala ist dnes na prijem, ktory sa nakoniec nekonal..... ☹

zuzufek
25. aug 2009

anuska83 kedykoľvek to už môže na teba prísť,keďže si v 38tt,keď ti odtečie plodová voda môžeš ísť rovno na príjem do pôrodnice....dieťatko v 38 tt sa už považuje za donosené,tak sa nie je čoho báť 😉 ja som porodila v ukončenom 37tt a dopadlo to dobre 🙂

anuska83
25. aug 2009

a ako to na teba prislo?? tiez takto postupne si sa otvarala??

janinad
25. aug 2009

to beruska, ja som mala planovany CR a mohla som si vybrat spinal alebo celkovu narkozu. Ja som volila spinal a nelutujem. Ked tam potom priviezli maminy, co mali celkovu narkozu, budili sa v strasnych bolestiach. Na mna to prichadzalo tak nejak postupne. Zaroven ti stale idu infuzie proti bolesti, takze sa to da vydrzat. Mna nastastie hlava nebolela, snazila som sa cely den nehybat hlavou, den predtym vela pit vody a zaroven aj po CR. Treba sa snazit vela pit, lebo bolo tam dost mamiciek, co ich hlava naozaj velmi bolela. Drzim palce, nech sa rozhodnes tak alebo tak. Inak sestricky na pooperacke su naozaj uzasne. A celkovo v porodnici su velmi zlate. Na novorodeneckom je to horsie, ale to sa tu uz spomilalo.

zuzufek
25. aug 2009

mne odtiekla o 22.00 plodová voda,tak som zamierila rovno na pôrodnicu 🙂 ono je prirodzene,že sa už pomaly otváraš,je to dobré....aj mne známa,kt. robí na pooperačnom v pôrodnici v To poradila,aby som sa už ku koncu tehotenstva začala hýbať,viac prechádzať,aby som sa začala otvárať a ulahčila si tým samotný pôrod a veru o týždeň na to som porodila 😉inak držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂

anuska83
25. aug 2009

A porod bol tazky???ja sa hrozne bojim

zuzufek
25. aug 2009

pôrod nebol ťažký skôr dlhý...najhoršie sú kontrakcie,samotný pôrod prebehol rýchlo...je normálne,že sa obávaš,každý pôrod je špecifický aj keby bol tretí,no pokiaľ tvoje tehotenstvo prebiehalo bez väčších komplikácii nemaj obavy...všetko dobre dopadne 😉

mery.maja
26. aug 2009

Anuska 83, ja ked som bola na poslednej poradni doktorka mi povedala ze som len na 1 prst otvorena a na 4 den som porodila...takze to fakt moze byt hocikedy...drzim palce 😉

ivka79
26. aug 2009

AHojte,

tak ja som včera absolvovala poradňu, sono a dnes odber krvi na AFP. Poradňa OK, na sone so videla drobca, má už 14 cm, CRL: 8,1 mm, dĺžka zodpovedá 14tt2d - termín pôrodu 21.2.2010, ale to sa ešte bude isto meniť 🙂, Doktorka sa rozhodla že mi zoberie dnes krv na AFP, lebo budúci týždeň má dovolenku - a radšej že mi zoberie skôr, aby ich v prípade vyšších hodnôt ešte raz mohla zopakovať. Takže sa teším že sa máme fajn 🙂

andrejusa
26. aug 2009

gratulujem ivka 🙂

ivka79
26. aug 2009

Diky moc, len to CRL bolo 83,1 mm 😉

andrejusa
26. aug 2009

jáj, ja hentým skratkám vôbec nerozumiem, ale myslím si, že nemôže byť vždy všetko úplne na jednotku 😉

dejna3
26. aug 2009

toberuška, ja som mala sekciu a tiež len spinal a neľutujem 😉 pri druhom určite zvolím tiež túto alternatívu 🙂 mňa síce na druhý deň rozbolela hlava a pritom som pila veľa tekutín, ale okamžite mi bolesť utlmili analgetikami, takže v mojom prípade mal spinal len a len pozitíva
čo sa týka pooperačného stavu, tiež som nemala žiadne ukrutné bolesti, sestričky ma neustále kontrolovali a pýtali sa, a len čo som začala cítiť "sťahy" maternice (asi ako pri ms) hneď mi dali infúzie
možno trošku "nepohodlný" je fakt, že po spinále treba ležať vo vodorovnej polohe aspoň 8-10 hodín (práve kvôli tým bolestiam hlavy)... ale aj to ubehlo celkom rýchlo 😉

grajcaricka
27. aug 2009

Baby včera som bola sa dohodnúť v TO pôrodnici na pôrod a strašne sa už teším a keď sa vo dverách objavil Dr. Čaradský skoro som skríkla od radosti, tak som sa potešila. ( Príjmal ma totiž aj pred 5. rokmi). Super sme sa porozprávali a o týždeň idem na kontrolu, už k nemu 🙂 !!!

to.beruska
27. aug 2009

no tiez viacej rozmyslame nad tym spinalom.a nebali ste sa ked ste ich poculi rozpravat co si vsetko hovorili.a maleho mi potom ked tak donesu ku mne kedy?to sa nemozem 8-10hodin pohnut z postele???a tiez sme rozmyslali na VIP izbou je lepsie ta alebo ostat normalne hore.lebo ta je vraj na gynekologii

to.beruska
27. aug 2009

grajcaricka a dr.Caradskeho si zajednavam aj ja.lepsie povedane uz mam.kazal mi hlasit sa mesiac pred porodom unho

mery.maja
27. aug 2009

Monika ta VIP izba je na gynekologii museli by ta tam previest.Rozdiel je akurat v tom ze si po cely cas s babom sama...sestricka pride obcas ale inak si odkazana na seba pripadne manzela.Na porodnici bolo fajn to ze ked som nevladala sla som za sestrickou a maleho mi vzali aj na par hodin a ja som si mohla oddychnut...na VIP ho nemas asi komu dat.
Ale zase to ma tu vyhodu ze ste tam sami,je tam chladnicka,samostatna sprcha,wc-ko,manzelska postel,mikrovlnka a stol+stolicky,telka...neviem ja by som si radsej zvolila izbu na porodnici ako na gynde uz z toho dovodu ako som pisala ze ked by som potrebovala vezmu mi ho na par hodin 😉

to.beruska
27. aug 2009

Ajojky moja!no mne ho aj tak urcite nenechaju kedze mame mat cisarsky a planujeme ze tam bude aj manzel somnou.je tiez dobre ze sa daju vybavit navstevy.ale vsimla som si ze tiez brali babo odtial este prec sem tam.na prve noci ho mamicka ani nemala.ked som tam lezala.

francko
27. aug 2009

ahojte baby.prepacte ze vam pisem ja ako chlap ale v pondelok som bol pri porode mojho syna v topolcanoch a bolo to super tak isto ako pri prvom porode ked sa mne a manzelke narodila dcerka 🙂 .musim vam povedat ze ste vsetky fantasticke lebo nam chlapom davate potomkov.a u mna je uplne jedno ci je to baba alebo chalan.a z porodnicou v topolcanoch mam len tie najlepsie spomienky a zazitky.

dejna3
27. aug 2009

beruška, keď už VIP, ja by som tam po cisárskom šla až po nejakých 24 hodinách... pretože je to operácia, a po operácii budeš odkázaná sama na pomoc... zotavíš sa určite rýchlejšie, než po "bežnej" operácii, pretože veľa robí aj psychika, ale tých 24 hodín budeš fakt dosť ubolená a vyčerpaná

čo sa týka toho, že si pri vedomí... ja som absolútne nevnímala lekárov.... dali mi kyslík, aby som si dýchala a predo mňa dali plachtu, takže som z lekárov registrovala akurát tak anesteziologičku, ktorá ma hladila po vlasoch a prihovárala sa mi 😉 malá bola vonku hádam do 2 minút, keď som začula plač, v prvom momente mi ani nedošlo, že to je už moje bábätko 🙂 a samozrejme, hneď mi ju ukázali ponad tú plachtičku 😵 potom ju vzali na vyšetrenia a priniesli mi ju ukázať, kým ma ešte čistili, takú voňavučku, okupkanú a oblečenú 😵

na izbu mi ju priniesli cca po 3 hodinách, mala som ju asi 15 minút a potom ju sestrička odniesla

na druhý deň ráno ju priniesli na kojenie a po vizite mi ju už nechali, mala som ju až do večera, ale ja som si ju tak pýtala, inak by mi ju vzali skôr

každá žena si zváži sama, koľko toho zvládne a ako sa bude cítiť... nás sestričky z pooperačného neustále upozorňovali, že máme viac oddychovať, že sme po operácii a aby sme to neprehnali 😉

dejna3
27. aug 2009

francko, tak gratulujem k dcérke 😵 😵 😵 manželke aj maličkej veľa veľa zdravíčka 😉

to.beruska
27. aug 2009

francko gratulujem aj ja k dcerke.
dejna tak asi bude lepsie ostat hore a nie na vip.a tych 8-10 hodin sa lezi kde

dejna3
27. aug 2009

to budeš na pooperačnom, to sú špeci izby na šestonedelí... a budeš tam viac než 8 -10 hodín
ja som bola nejakých cca 18 hod. na intenzívnom (tam si priamo po zákroku, nestále ti merajú tlak, a každú chvíľu ťa kontrolujú, je tam milión prístrojov 😅 ) a na druhé ráno ma preložili na vedľajšiu izbu, tam už to bolo "klasické" pooperačné... sestričky sú tam neskutočne ochotné a milé 🙂
rodila som v sobotu a v utorok ma preložili na 600nedelie

ivka79
28. aug 2009

Ja som pri prvom chcela tiež VIP izbu, ale bola obsadená, táto izba sa nedá dopredu objednať, lebo nikdy nevieš s istotou že presne v ten deň budeš rodiť....a nakoniec som po porode o dva dni musela do NR, takže aj tak by som VIP izbu nepotrebovala....a je asi lepšie byť tam normálne s ostatnými mamičkami.

to.beruska
28. aug 2009

dakujem za radu babenky.uvidime co este povie manzelik.lebo strasne chcel byt snami uz od zaciatku.ale je zase taky ze hlavne nech nam dvom je dobre

deborah1
30. aug 2009

Baby,neviete,do kedy má primár dovolenku?A kedy ho tam možno nájisť,resp. kedy ordinuje?
Grajcaricka,ty si bola tuším tiež u dr. minulý utorok?Bol tam taký starší doktor,nevieš aký je?Mňa sa hneď na začiatku spýtal,že či nechcem sterilizáciu 😠 😖 A ja som tam došla kvôli epidurálke. 🙄 Neviete mi aj poradiť,koľko tam trvá pohovor s anesteziológom?Teda či to je len pohovor alebo či aj krvné testy-či na to stačí jeden deň alebo to treba 1-2 dni pred pôrodom? 😕 Vďaka za radu.

bubulik
30. aug 2009

Deborah podla mna to bol Dr. Caradsky. 😉 On je tam jediny starsi okrem primara. 😎 😉

deborah1
30. aug 2009

Bobulik,a on je aký?

to.beruska
30. aug 2009

deborah1:no ja si zajednavam dr.caradskeho.to je tazko povedat aky je.kazdy ma iny nazor.ale ja co poznam ludi tak snim boli spokojny.niekto povie ze je lepsi primar a niekto zase ze Caradsky.on bol tiez niekedy primar a uz tam je dlhe roky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre