Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

slimme
18. jún 2014

@babulka82 bude tam teraz rodit kamoska a chce sa jej vyhnut🙂

kuzisoft
6. júl 2014

Ahojte, termín do vody v TO mám za 3 týždne , cca koniec Júla. Rodiť bude Dr. Čaradský.
Rodila niekto teraz niekedy do vody ? Aké skúsenosti máte s Dr a pod.?

dulkagabulka
6. júl 2014

@kuzisoft Dr Čaradský rodit nikdy nerodil, ani nikdy v tomto živote rodiť nebude..rodiť budeš ty- a teba rodila tvoja mama

kuzisoft
6. júl 2014

@dulkagabulka Ahojte, termín do vody v TO mám za 3 týždne , cca koniec Júla. Rodiť ma bude Dr. Čaradský.
Rodila niekto teraz niekedy do vody ? Aké skúsenosti máte s Dr a pod.? / Opravené, je to lepšie ?/

dulkagabulka
6. júl 2014

@kuzisoft nie Dr . Čaradský ťa nebude ani rodiť, ani ťa neodrodí...Rodiť budeš ty. Dr. bude mať tú česť, že ta bude sprevádzať, alebo ti bude asistovať. Dr. nerodia, ani neodrodia. Tie slovné zvraty"Rodiť bude ten a ten Dr. "rodiť MA bude ten a ten Dr." "Rodil ma dr.ten a ten" "Odrodila ma tá a tá Dr." su uplne strašné. Mna rodila moja mama . Nikdy by som jej slovne nebrala tú výsadu a krásu. Ani sama sebe by som si ju tymto slovným spojením nezobrala. Mna nerodil žiaden lekar, ani moje deti nerodil žiaden lekar. Mna rodila moja mama a ja som rodila svoje deti. A moja dcéra rodila svoje dieťa.

1ajka1
6. júl 2014

@dulkagabulka Pokiaľ nemáš čo rozumného prispieť k tejto téme, prosím ťa, zdrž sa komentárov. Nemám náladu teraz plytvať svojou energiou na takéto dialógy. ďakujem

natalienka12
6. júl 2014

@dulkagabulka jazykove okienko, teba je tu skoda, dakujeme za poucenie, ale vsetci pochopili ako to dotycna myslela, len ty si si musela rypnut. 😀

kuzisoft
6. júl 2014

Ahojte, termín pôrodu do vody v TO mám za 3 týždne.. Asistovať bude Dr. Čaradský.
Rodila niekto teraz niekedy do vody ? Aké skúsenosti máte s Dr a pod.?

ivca2222
7. sep 2014

Dievčata, ma niektora skusenost s pritomnostou prvorodeneho dietata na manzelskej izbe ? Som druhorodicka, chcela by som mat manzela aj prvorodenu dcerku aj pocas pobytu v porodnici pri sebe. Skusenosti my popisala kamoska so stiavnickou porodnicou ale ta je pre nas trosku daleko. Za akukolvek skusenost budem vdacna

ivca2222
7. sep 2014

@lenoca smiem sa spytat, kde si nakoniec rodila. Chcem ist do TO, manzel a starsie dieta na izbe so mnou, nemas skusenost. Kamoska bola v Stiavnici a velmi si chvalila, zaujima ma TO v tomto ;) dakujem za odpoved

baskaj
12. sep 2014

@ivca2222 jeden nadštandard majú vraj s vchádzaním z chodby, nie cez šestonedelie a jedine tam môže byť aj iné dieťa. Na nadštandarde, ktorý je na šestonedelí nedovolia. Najlepšie by bolo ísť sa dohodnúť dopredu s primarom a s primarkou novorodeneckeho, lebo toto u nich nie je automatika ako v BŠ. Aspoň toľko moja skúsenosť spred roka.

ivca2222
12. sep 2014

@baskaj dakujem
:( pripadam si ako mimozemštan , ked chcem mat svoje prvorodene dieta u seba pri prichode druheho:((
Omrknut si TO porodnicu chcem ist, tak uz skocim aj na pokec k primarovi.

1martulka
16. sep 2014

@ivca2222 ...podľa mňa sa dá...len to treba vopred dohodnúť...viď. tento článok...je to o kočke, čo rodila v TO...asi takto si to predstavuješ, predpokladám...
http://dojcenie.wordpress.com/2011/02/17/aj-tak...

ivca2222
16. sep 2014

@1martulka dakujem za info ;)

ewicq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizita
1. dec 2014

@kuzisoft ahoj, chcem sa spytat ako dopadol porod do vody...

elizita
1. dec 2014

@baskaj preco si nebola spokojna s caradskym?

baskaj
1. dec 2014

@elizita je to jeden arogantný lekár, ktorý neberie ohľad na rodičku, na priebeh jej pôrodu, ale chce, aby tlačila, keď ešte nie sú kontrakcie s tlakmi, lebo chce stihnúť aj jej pôrod a aj "odrodiť" urgentný cisársky, príp. chce stihnúť "odrodiť" on, lebo zachvíľu mu končí smena, rodičku nenechá ani dohovoriť, skáče jej do reči, lebo on vie všetko najlepšie a pod. - to boli len moje osobné skúsenosti, možno niekto iný bol spokojný a zažil od neho humnnejší prístup.

raza
7. dec 2014

Ahojte dievčatá,neviete prosím niekto zoznam čo treba do pôrodnice pre bábo aj pre mňa ?

raza
7. dec 2014

A ešte : kedy má poradňu dr. Hríbik ?

fotoarch
9. dec 2014

Dr.Hribik a Dr.Kerekova - obaja su velmi - velmi ludsky a pozitivni ludia ...

endy
17. dec 2014

@raza Ahoj,v piatok má DR.Hríbik poradňu.

suldenka
2. feb 2015

Aj ja by som chcela poprosit zoznam co maju na dverach co treba priniest do porodnice pre mna a pre dieta moc dakujem🙂

iplilien
10. apr 2015

Ahojte, prosím Vás, je nejaké iné telefonne číslo na gynekologicko - pôrodnícke oddelenie do TO, nakoľko na zverejnenom mi nikto neberie 🙂, chcela by som sa tam ísť pozrieť, nakoľko tam chcem aj porodiť.... ďakujem 🙂

backtoafrica
28. apr 2015

@iplilien 038/5351697 - ambulancia kde robia aj poradne, tiez som patrala na nete a nikde som nemohla najst aktualny kontakt

backtoafrica
28. apr 2015

ahojte baby, niekto aktualne info o porode do vody? ja sa chystam do vody, ale budem radsej ked mi nebude asistovat primar Caradsky. chcela som sa mu vyhnut, tak som tam isla prvy krat do poradne v pondelok, lebo sestricka mi dala po telefone info ze to tam zvykne byt Dr. Kerekova a primar mava poradne v stredu. no hned ako som oznamila ze chcem rodit do vody, aj tak zavolali primara. ten ma velmi chladne a stroho vybavil za 3minuty s tym ze dalsiu poradnu mi dal samozrejme na jeho stredu. nerozumiem koli comu. to sa ostatni lekari vyhybaju tym porodom do vody ci co???? poradne prezijem ale dufam ze porod mi vyjde na niekoho ineho sluzbu. odmietam sa dostavit do porodnice vtedy ked to lekarom vyhovuje. ja pojdem rodit spontanne a prirodzene. a z pana primara som mala naozaj pocit ze to berie ako na pase tak ako to jemu vyhovuje......

janaiva
28. apr 2015

@backtoafrica nechcem ťa sklamať, ale ak si počula nejaké dobré veci na pôrodnicu v TO, tak už to neplatí. Ja som tam rodila v novembri 2014 a išla som tam potom, ako som počula a čítala príbehy o bondingu, ktorý tam vraj podporujú. Už to nie je pravda. Bola som v poradni asi 4x. Zakaždým iný dr. Raz ma vyšetroval dr Hríbik. Strčil do mna ruku snád po lakeť a ked som mu povedala, že ma to bolí, tak odpoved iba, že ma musí predsa vyšetriť. Na CTG som sa rozplakala, cítila som sa ako znásilnená. Týžden som potom krvácala.
Hneď som im povedala, že nechcem oxytocín, Dr. Hríbik ma hneď vysmial, že som "internetová". Nakoniec som mala pri pôrode dr. Urbanca (32 ročného) a mladú Dr,. ktorá si asi robila atestáciu, bo len asistovala. Urbanec sa ani nepredstavil, ked sa dovalil na sálu, hned ma uvítal s tým, že prečo nechcem oxytocín. Nespravili mi nástrih iba preto, ze som videla počas kontrakcie, že berú nožnice a rýchlo som zakričala, že ho nechcem. Takže o informovanom súhlase a právach pacientov tam nemajú ani šajnu. Celý čas ako som rodila doslova do mna pindal, že ohrozujem svoje dieťa, odmietli mi dať dole z brucha sondu, že "aby som ich nezažalovala, to majú dôkaz". Pindal aj do môjho muža, že či ako otec súhlasí s tým, že ja ohrozujem naše dieťa, že nechcem aby mi "pomohli". Nechceli mi dovoliť inú polohu ako pololah. Takže ani to, že majú skúsenosti s rôznymi polohami nie je pravda. Dokonca po pôrode na pôrodnom stole som si vyhrnula tričko a čakala, kedy mi prinesú dcérku, že ju idem dojčiť a Urbanec sa mi vysmial, že to ešte nikdy nevidel, aby toto niekto spravil, nech sa zahalím. Hlavne, že mi predtým čumel 2 hod. do p..... PA nula bodov. žiadna intimita, žiadne ticho, žiadne povzbudenie, iba zachmúrené tváre, že čo ich obťažujem. Iba buzerácia. A keď ma šili, tak jasné, že si neodpustil poznámku, že to preto, lebo som odmietla nástrih. Bonding? Dr. Tarinová absolútne odmietla. Je to dr, ktorá chcela dať mojej 12 hod. dcérke glukózu bez akejkoľvek medicínskej indikácie. A to sú BFH. Všade na stenách nápisy, aby sa pacienti nesprávala k personálu agresívne a vulgárne. Dojal ma aj nápis v jedálni, že jedlo je zakázané nosiť na izbu. Takže si to predstavujú tak, že necháš samotné dieťa na izbe alebo na novorodeneckom a ty sa ideš v pokoji najesť či čo. Budíček o 5. - meranie teploty, o 6. meranie tlaku, do toho upratovačka, o 7. vizita a až o 8. raňajky. Jedna jediná výhoda tejto pôrodnice je manželská postel na VIP izbe. A to nehovorím o dodrbávaní, prečo nemám malú v perinke.

dulkagabulka
1. máj 2015

Svetlo sveta uzrela odborná publikácia, ktorá má silu zmeniť situáciu v našom pôrodníctve.
"V súvislosti s poskytovaním pôrodnej starostlivosti dochádza na Slovensku k vážnym porušeniam ľudských práv žien, ktoré majú často systémovú povahu. Porušenia sa týkajú všetkých ľudských práv prítomných pri pôrodoch – napríklad práva na ľudskú dôstojnosť, na ochranu zdravia, na ochranu súkromného a rodinného života, na informácie, na rovnosť a nediskrimináciu, práva nebyť podrobená násiliu, neľudskému a ponižujúcemu zaobchádzaniu a i. Porušujú ich jednotliví zdravotnícki pracovníci a pracovníčky, zdravotnícke zariadenia, ale aj štát, Vyplýva to z dvojročného monitoringu a výskumu, ktorý realizovalo združenie Občan, demokracia a zodpovednosť v spolupráci s občianskym združením Ženské kruhy. Publikácia Ženy – Matky – Telá: Ľudské práva žien pri pôrodnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku je prvou publikáciou na Slovensku, ktorá sa zaoberá pôrodnou starostlivosťou v SR z pohľadu ľudských práv žien."
Pokiaľ vo svojom okolí poznáte tehotnú ženu, prípadne ženu, ktorú téma aspoň trošku zaujíma, určite jej dajte vedieť.
http://zenskekruhy.sk/temy/respekt-slobodna-vol...

elizita
1. máj 2015

@backtoafrica porod do vody robi len primar Caradsky, ostatni nie, takze nemas na vyber

elizita
1. máj 2015

@janaiva hribik vysetruje riadne bolestivo, sama som ho zazila na poradni raz a potom aj pri porode... je tym celkom znamy.... s bondingom by si skor pochodila u Kerekovej, aj s dalsimi poziadavkami ohladne porodneho planu.. ja som "rodila" pred 2 tyzdnami, na sestonedelie si nemozem stazovat... nevadil mi ani budicek, ani to ostatne... jedlo som si na izbu kludne brala.. len na novorodeneckom je jedna znama odpora... aspon, ze si neskoncila akutnym cisarskym ako ja a mnohe ine... lebo v TO ich je teda dost podla toho co pozorujem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre