Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

audreyd
18. nov 2008

okmad, asi proti tbc... aj my sme tak boli... išli sme domov a o dva dni späť 😒 neviem, či je to za systém, asi majú nejaké iné vakcíny alebo čo

okmad
18. nov 2008

vazne? to bol teda riadny frmol na tej chodbe...ale aj tak mi to tam pripadalo take "rodinne" kolko ostavaju druhorodicky v porodnici? a rata sa aj den porodu?

ika8
18. nov 2008

to boli mamičky čo ich prepustili cez víkend z pôrodky a išli na nejakú kontrolu 🙂
nie si taká nižšia a nemala si pruhovaný pulóver? niečo s bielym? a bola si sama? viem, že som zvedavá 😉

okmad
18. nov 2008

niee ja som sedela-lezala 🙂 hned na lavicke pri porodnej sale...a bola som s manzelom, bez neho sa teraz ani nepohnem...ja mam take mini brucho, riflove nohavice na traky

okmad
18. nov 2008

a ako dlho sa tam ostava?

ika8
18. nov 2008

anoooo, už viem, si straaašne chudučká a máš rovné hnedé vlasy arifle boli také petrolejovo modré do šeda... viem naisto, vyšli ste z výťahu 😵

teri3
18. nov 2008

okmad, v pôrodke zostávaš po klasickom pôrode 4x24h, deň pôrodu sa neráta, po cisárskom 5x24h. Budeš mať aj manžela pri sebe?

Držte sa babule 😉 🙂 😀

ika8
18. nov 2008

ďakujeme teri 😀

okmad
18. nov 2008

🙂)))) veru chudulinka s malym brušenkom, ale je to nafigu...pretože každý pohyb strašne cítim, už mám pocit, že mi nôžky budú cez rebrá vytŕčať...no na začiatku tehu som mala 45-6kg teraz 56 a to som už kilo schudla teraz na konci 😒
inak ja mam tiež vybavenú epi, len sa modlím aby mi to prišli pichnúť a aby zabrala...ja som inak strašný bojko, zasmiala som sa keď mi tá mamička, čo sedela vedľa mňa pri dverách pôr. sály hovorila, že aká som vyrovnaná 🙂 tiež jej nebolo asi všetko jedno, a mne už vôbec

okmad
18. nov 2008

teri ďakujem, no budem ho mať...ale mrzí ma, že ich nepúšťajú dnu hneď...ja by som s ním ostala radšej na tej chodbe...ako byť sama dnu a nevedieť, kedy ho zavolajú...toto sa mi na tom nepáči ☹

ika8
18. nov 2008

okmad ja som tiež pribrala 10kg ale z 63 na 73 a to je teda riadny rozdiel 🙂 . Ale ani ja som posledný mesiac nepribrala ani kg 🙂 , hoci neviem či je to dobre alebo zle 😖
Keď máš v knižke pečiatku z anestezie tak ti to musia prísť pichnúť... to by museli mať veľkú havárku alebo nejakú nehodu, a preto anesteziológ by nemohol prísť 😠

okmad
18. nov 2008

tak snáď ani žiadna havárka nebude a do štvrtku nenapadne sneh 😀 a tú epidurálku by mi už mohli pichnúť aj niekde po ceste na benzínke...pre istotu 😉 myslím, že nevadí, že si nepribrala...pokiaľ je bábo v poriadku, a vraj je normálne ak žena na konci tehu schudne

teri3
18. nov 2008

okmad, ak budeš sama na vzdychárni, možno ho tam nechajú s Tebou

ika8
18. nov 2008

už mi začína v bruchu futbal 😀 ... idem sa rýchlo osprchovať a držať brucho, nech ten krpec nevystrčí nohu cez rebrá 😀 . Dúfam, že sa do polnoci umúdri a ukľudní.
Pekný večer vám ešte prajem.

audreyd
18. nov 2008

ak porodíš doobeda, tak tam zostanete ako teri písala. ak poobede, tak sa to počíta až od druhého dňa 🙂

dejna3
18. nov 2008

jáj, babenky, držím palčeky 🙂

audreyd - ďakujeme 😉 máš pravdu, strašne to letííííí... snažím sa užiť si s malinkou každučičký deň, lebo sa veľmi rýchlo mení a rastie ....
zdá sa mi, že je to len pred týždňom, čo som sem písala celá nedočkavá drobčeka 🙂

ika8
19. nov 2008

😀 😀 😀 tešíme sa na piatok do pôrodky 😀 😀 😀

katinka0000
19. nov 2008

tehulky drzim vam palce, nech to uz coskoro mate za sebou.

dominka11
20. nov 2008

baby, ktoré ste rodili v TO, ako je to s návštevami? myslím, ked mate normálnu izbu, pretože v NR sa babetka nemôžu zobrať pri návštevu a návšteva nemôže ist na izbu, môžu sa pozerať len cez nejake sklo. Teda tak mi povedala 1 baba v čakárni u gyn, ktorá rodila pred mesiacom.

ada11
20. nov 2008

dominka11, v TO môžeš mimi zobrať do takej vestibulky, kde je v priamom kontakte s návštevou, nesmieš mimi vynášať pred oddelenie. Keď návšteva pozrie mimi, tak si ho zanesieš na izbu alebo na novorodenecké /podľa toho ktoré sestry slúžia/. Na izbu samozrejme návšteva nemôže, ale to je správne /skrz šírenie infekcie a pod./ Prvú dcéru som rodila v NR, ale ešte na starom, tak to bolo iné.

dejna3
20. nov 2008

ikaaaaaaaaaaaaaaaaa ! 😕

ika8
20. nov 2008

ešte som tu, 2v1 😀 😀 😀
ráno odchádzame, ale dúfam, že mimi budem držať na rukách už zajtra a nie v sobotu 😨 ... že dejna 😵

dejna3
20. nov 2008

ika, želám Ti, aby to bolo už zajtra 😵 aby bolo všetko o.k. a už sa teším, keď sa ozveš 😵 😵 😵
držkajte sa, myslím na Vás.. 🙂

ika8
20. nov 2008

teším sa aj ja 😀 😀 😀

nada.hope
20. nov 2008

Ahojte babenky, neviete mi niektorá napísať, alebo poslať zoznam čo si treba zabaliť do poronice v To? Dakujem

ika8
20. nov 2008

nadi, ja tam zajtra nastupujem 😀 😀 😀

Treba pre teba:
- občiansky preukaz, kartu poistenca, sobášny list a preukaz pre tehotné
- župan, papuče, šľapky do sprchy, nočné košele (aspoň 2), teplomer, pohár, uterák, popôrodné vložky, osobné hygienické potreby

Pre mimčo:
- meno, adresu a tel. číslo detského lekára
- opthalmoSeptonex kvapky do očí, detský šampon, masť proti zapareniu, lieh, kefka na vlásky, jednorazové plienky (2baliky), vlhčené utierky, lyžička, fľaška s cumlíkom, odsávačka mlieka al. klobúčiky

Oblečenie pre mimčo nma cestu domov ti donesú, keď si vás prídu vyzdvihnúť 😉

ika8
20. nov 2008

ja som zobrala aj nejaké košielky, ešte treba čiapočku a rukavičky, aby sa mimčo nepoškriabalo.
Inak ja mám také obliečky, hniezdo a baldachýn ako aj ty, ale ja mám zelenkavé 😀

nada.hope
20. nov 2008

dakujem ika, no myslim, že su velmi pekne aj tie zelene, ale bohužial máme modro oranžovú spalnu, drž sa a nech to mas z coskoro za sebou 😵 😵 😵

teri3
20. nov 2008

Ika, aj ja držím palce, päste, tešíme sa na Tvoje správičky o narodení drobčeka! 🙂

katinka0000
20. nov 2008

dominka: ja som maleho vyniesla aj na chodbu, ked ma prisiel manzel navecer pozriet. ved to je moje dieta. a ked sme boli v tej vestibulke a sestre so svagrom som ukazovala malinkeho, tak isla okolo jedna sestricka s ludmi, ktori si prisli pozriet porodnicke oddelenie a povedala, ze ked si takto budete vynasat deti von po porode, tak moze babo zle dopadnut, nachytat vseliake choroby. hlavna vec, ze ona na oddelenie viedla dvoch cudzich ludi, ktori tam mohli doniest xy bacilov. a aj to, ze babatka sa nemozu vynasat na chodbu. tak v pondelok ho nemozem vyniest a v utorok rano mozem s nim ist v autosedacke po celej nemocnici domov.

nie je to vsetko trochu smiesne a trapne?

ika: drzime palceky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre