Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
1. máj 2008

dori: ja som pocula ze masirovanie bradaviek vyvolava vypustanie oxytocinu do krvi a moze vyvolat predcasny porod 😕

alionuska
1. máj 2008

Brangelina,ja s tebou nemozem suhlasit.Ja som bola dva krat rodit v Topolcanoch a ak budeme mat dalsie babatko tak zas sa rozhodnem pre Topolcany.Na mna posobil pan primar Hribik velmi milo a dr.Abutaima Nidal je tiez super.Aj ked mi naposledy nebolo dva krat do reci a v podstate sa mi ani nechcelo zit,pretoze mi druha dcerka po porode zomrela,prave tito dvaja lekari ma vzdy povzbudili a ich pristupom sa mi pobyt v nemocnici zdal byt znesitelny.Nikomu som nic nedala do vrecka a myslim si,ze to ani neocakavali.
Dori ma s tym mliekom pravdu.Cudzie tvojmu babatku nedaju.Ja som tiez nemala mlieko a malinkej dali glukozu a potom bebu. 🙂

audreyd
1. máj 2008

dr. abutuaima nidal je super pôrodník, človek s veľkým "Č", veľmi milý a ústretový!

epidurál je teraz v top. pôrodnici nonstop, donedávna nebol! nemali toľko anesteziológov!!! resp. mali, ale boli vždy dôležitejšie veci - operácie, nehody... anesteziológa si "požičiavali" z ARO

ja nemôžem na túto pôrodnicu povedať jediné krivé slovo, rodila som tam cca pred tromi rokmi aj pred dvomi mesiacmi a išla by som opäť, hoci aj zajtra úplne v poho!

miskinadamko
2. máj 2008

ahojte, aj ja sa pripajam k tomu ze TO porodnica je super ale suhlasim s brangelinou, mne sa stalo presne to iste.takze na tom nieco bude a davala by som si na to pozor. moj maly mal 2700 gr. za 3 dni mal 2500gr a stale chudol vobec mi nechceli dat pre neho UM a stale hovorili ze to je v poriadku ale v poriadku to nebolo!ked som ich poziadala o UM aby sa maly uplne nedehidroval povedali mi sestricky ze mi ho nedaju a ked som tam prisla v noci sestricka visla ospata a zvyseným hlasom ma odbila 😠 ale pristup sestriciek kt. sa staraju o mamicky a doktori su super, len nech mate vela mliecka lebo v TO nemocnici vasim babatkam najest urcite nedaju 😠

audreyd
2. máj 2008

k tomu chudnutiu - 10% úbytok hmotnosti u novorodenca je úplne normálny, nenormálne by bolo, keby neschudol!!! dieťa sa prvé dni čistí, odchádza z neho smolka... mlieko nastupuje u maminy až na 3. či 4. deň, takže až potom môže dieťatko začať naozaj papať a priberať 😉

martina.d.
2. máj 2008

Topoľčianska nemocnica je SUPER, SUPER, SUPER. Rodila som tam 20.8.2005 u p. Ľudmily Košeckej. Ďakujem za skvelú starostlivosť nie len jej, ale celému personálu. SUPER, SUPER,SUPER. Nanešťastie som svojho synčeka rodila v BŠ 26.12.2007. STRAŠNÉ - nechcem na to ani pomyslieť. Mali by ísť na zácvik do TO.V žiadnom prípade neodporúčam.

majkabe
2. máj 2008

ahoj cucina, Abutuaima je úplne super doktor, vrelo ti ho doporučujem...

miskinadamko
2. máj 2008

audryed suhlasim, ale nie je celkom v poriadku ked dieta za 4 dni v sebe nema kvapku tekutiny nemyslis?neviem ci by to bolo v poriadku keby islo o tvoje dieta 😒

martina.d.
2. máj 2008

miskinadamko, je mi ľúto, že máš takú skúsenosť.Mne sa dcérka narodila s pôrod. hmotnosťou 3520 g v TO. Domov sme išli s 3260g. Naozaj je normálne,ak dieťa schudne. Ale tebe sa dieťatko narodilo o kilo ľahšie než moje, tak mi to je ťažko posudzovať. Držím palce aby ste rýchlo nabrali plnšie tvary. 😀

audreyd
2. máj 2008

miskinadamko, ty si nedojčila? nemala som odkiaľ vedieť, že tvoj malý nemal v sebe kvapku tekutiny... ak ste sa dojčili, tak malý si určite niečo vytiahol... ale ak nie, tak to je iné... prepáč... 😕

dori
2. máj 2008

ahojček veroni tak o tom neviem ale ja som mala ploché bradavky a masážov tak 2 tt pred pôrodom sa mi upravili a malinká sa super prisala 🙂 🙂 🙂 akurát mi to klostrum nenormálne tieklo až tak že som pred pôrodom už nosila tampony do podprsenky
inak ak ich budete používať tak odporúčam chicco sensitiv skúsila som kopu iných od aventu . dm. fixis,, ale tieto vobec neskriabu ani nedráždia 🙂 🙂 🙂

a aby som nezabudla do toho zoznamu si dajte aj jedno hrubé pyžamo keď som bola ja rodiť začalo pršať a strašne sa zozimilo a keďže nemoc. je napojená na mestskú tepláreň vôbec sa tam nekúrilo a bola tam príšľerná kosa ☹ ☹ ☹

cucina
3. máj 2008

ahoj majkabe.urcite budes vediet ako sa odvdacit po porode abutaimovi ak ma bude mat.zoberie nejaky uplatok?prosim ta este sa chcem spytat ci sa s nim da vybavit aj presny den porodu lebo nechcem aby ma to chytilo doma a nahodou nebude moct pri mne byt.zatial diky.....

audreyd
3. máj 2008

cucina, abutuaima ordinuje vždy v stredu, v piatok a v nedeľu 😉 tak sa skús tak nejako "načasovať" 😉

zabkatt
4. máj 2008

AHojky babulky tak ako sa mi máte? Čo tá príprava pred pôrodom, zistili ste niečo nové? A čo tam vlastne ako to prebieha, alebo čo tam hovoria? Ja by som chcela ísť na niečo také s manželom, ale musím konečne zavolať do tých TO a spýtať sa čo a ako, lebo nemám o tom ani páru. 😖

weroni
4. máj 2008

no zienky mne priprava na porod zacina v utorok ale v Blave...

katinka0000
5. máj 2008

brangelina: hm, veru si nas nepotesila. dufam, ze mne sa nic take nestane.

katinka0000
5. máj 2008

dori: praveze bradavky mam krasne vypukle, len ich mam velmi citlive. mam na nich take biele chrasticky, ale myslim, ze je to normalne.
zabkatt: este som tam nevolala, nemam vobec cas. uz mi to vsetko ide na nervy. len sa nahanam.

zabkatt
6. máj 2008

katinka tak mysli na mňa nezabudni 😀
weroni jéj ja som hrozne nervózna aj za teba či to stihneš, aby si mi mohla všetko popísať 😀

weroni
6. máj 2008

baby, dnes som bola na prvej prednaske z predporodnej pripravy a ked sa ma pytala ci idem rodit u nich tak na moju odpoved ze v TO zareagovala ci chcem ist do vody a ja ze hej. No ona na to ze nechce mi kazit moje iluzie ale ze po porodoch do vody zvyknu byt sepsy 😒 vraj im tam take zeny zvyknu lezat (na kramaroch). A ja som to za cele 4 roky co si o porodoch do vody zistujem nic take nepocula 😒
Nepoculi ste niektora alebo nemate niektora taku skusenost?

soni78
6. máj 2008

weroni: ja som rodila do vody v TO pred 5 rokmi a tiez som nic take nepocula a ziadnu sepsu zatial nemam ..teda aspon dufam, 😕 ... a ak by to hrozilo z toho porodu asi by sa to uz po 5 rokoch prejavilo si myslim. Teraz som v 36tt a opat idem rodit do TO, ale uz nie do vody, ale kvoli inym zdrav. problemom...ak by som mohla asi by som isla opat rodit do vody...tymto samozrejme netvrdim ze to nie je pravda co ti povedali...asi vedia..aj tak je vsetko individualne a je to pripad od pripadu ako aj porod...hmmm

weroni
6. máj 2008

soni dik za skusenost 🙂 aj ja som inac v 36-tom tyzdni 🙂 kedy mas termin porodu? ja 8. juna 🙂

soni78
6. máj 2008

weroni, ja mam termin 10. juna, tak sa mozno stretneme ak nam to vyjde 🙂 mame len 2 dni rozdiel...ja len dufam ze ma to nechyti tu a hlavne v dopravnej spicke z BA 🙂

weroni
6. máj 2008

soni tak aj ty ides zdaleka? 😀 tak sme dve 🙂 ja to mam sice o nejakych 40 km blizsie 🙂
aj si sa v TO uz bola pozriet osobne?

soni78
6. máj 2008

weroni, hej, som na tom podobne ako ty s tym cestovanim, ze necham sa prekvapit, ci to stihnem, kedze budem rodit uz druhy krat 😀 moze to mat rychlejsi priebeh...ale pochadzam z TO takze tam mam rodicov a ak vydrzim do nejakeho 6.6. tak snad uz potom budem u nich tak budem kludnejsia 🙂
pozriet som sa tam teraz osobne nebola pretoze som tam uz rodila ako som spominala, takze to tam "poznam" 😉 .. ale mam ist bud. tyzden na vysetrenie a na "pokec" s doktorom a co ty? mas vybrateho aj konkretneho porodnika u ktoreho by si chcela rodit?

weroni
6. máj 2008

soni - no ja som pocula same dobre referencie na vsetkych lekarov co tam su takze urcite si nikoho nebudem zazmluvnovat, myslim ze su tam vsetci super 🙂
Mne povedali ze pokial by sa vsak stalo ze mi odtecie plodova voda, nech neriskujem cestu a idem do najblizsej porodnice. Tak to by som sla do Ruzinova ale velmi velmi prevelmi by som chcela aby mi tie To vysli 🙂

soni78
6. máj 2008

weroni-ja chodim do Ruzinova do poradne a tiez mi hrozi porod aj tam, ak to nahodou pride skor a necakane...asi by som tiez neriskovala tu dialku...nikdy nevies co sa stane ☹ ale aj tak strasne moc chcem aby to aj mne vyslo v TO...uvidime ako nakoniec dopadneme...uz sa nam to krati 😲
a ty si sa uz bola pozriet v porodnici?

tanaba
7. máj 2008

weroni drzim palce, aby ti tie TO vysli. Inak ja mam pocit, ze su niekedy blizsie ako BA. My sme minule isli s malou rano k zubarke hodinu a pol, co bolo vsetko zacpate. to by som uz bola v TO. Aj mne pred 4,5 rokmi Caradsky tvrdil, ze nech radsej idem do najblizsej porodnice po odteceni plodovej vody a dost som sa toho bala a nokoniec to bolo v pohode. voda odtiekla az v TO.

kocky ja som mesiac po vas 12.7. to uz budem vediet ako ste dopadli 🙂 🙂 🙂 dufam, ze to budu same pozitivne spravy

weroni
7. máj 2008

soni: ano my sme sa tam uz boli pozriet a velmi sa mi tam pacilo, napriek tomu ze sme tam dorazili az o osmej vecer vsetko nam ochotne poukazovali a odpovedali na vsetky otazky. Jedine co nam neukazali boli izby lebo uz bolo neskoro a nechceli sme rusit inac by nam aj tie ukazali 🙂
Bola som doslova unesena z toho porodneho oddelenia 🙂 a ta vana je tiez super 🙂

soni - aj ja velmi velmi dufam ze mi tie To vyjdu. Ale kedze mi povedali to s tou vodou, poprosili sme pana Boha nech je to teda tak ze ak ta voda odtecie tak to ma byt akesi znamenie ze mam ist do toho Ruzinova. Ak neodtecie - alebo ak iba zacne odtekat - tak do To 🙂 bude ako ma byt aj ked hrozne hrozne tuzim ist do tych To 🙂

tanaba ja som vkuse mimo - odkial si ty? 😅

tanaba
7. máj 2008

weroni z borse 🙂 🙂
a neobavaj sa, ver svojej intuicii.

katinka0000
7. máj 2008

ahojte babulky! ako sa mate? mne nejako zacala opuchat prava noha. dnes mi musel manzel priniest do prace kremy (elasti-q a lioton), lebo som to uz nemohla vydrzat. aj vy nieco take mate? co si davate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre