Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

andrejusa
19. júl 2009

noemi01... nevieš ako dlho dopredu sa treba ísť opýtať, či môžem rodiť tam, keď patrím do TO? ale môj gynekológ ma ordináciu v Topoľčanoch, no rodiť chodí do Partizánskeho, takže by som tam mohla prejsť ako jeho pacientka... ? ty si odkiaľ?

bubulik
19. júl 2009

Andrejusa, nemusis sa vobec pytat a mozes ist rodit kde len chces. Ale samozrejme mozes sa aj opytat a oni Ti ukazu cele oddelenie, porodne saly. Mozes sa opytat vsetko co Ta zaujima a tak.
Beruska presne ako hovoris sto ludi, sto chuti. Mozno keby sme mi dve rodili u jedneho tak kazda z nas povie nieco ine 😀 😀 😀
Inak co sa tyka porodu do vody tak aj mam par znamych co tak rodili, vraj neporovnatelne s normalnym porodom. Ale musi byt vsetko ok. Ak by sa pocas porodu cokolvek stalo, tak sa ide rodit normalne, alebo pripadne aj sekcia.

noemi01
19. júl 2009

andrejusa - ja si myslim že sa pitať nemusiš chodiť nide kam prideš tak tam ťa odrodia ale ak chceš spitaj sa svojho gynekologa neviem ako je to teraz ale chodi sa posledny mesiac každy tyždeň na prehliadky a my chodime do nemocnice tak asi tam kde chceš rodiť ale radšej sa popitaj 😉
ja som z Partizánskeho a ako sa vola tvoj doktor ? ja som sice rodila tu pred 3 rokmi ale si nepametam nijakeho z Topoľčian teraz sa chistame v decembri 😉 tak neviem kto tu presne je ale Majerčik -primar tu ešte bude do konca roka

andrejusa
19. júl 2009

Noemi... dr. Síleš, on má ordináciu v Topoľčanoch, ale chodieva rodiť do Partizánskeho. Neviem čo je na tom pravdy, ale vraj sa nepohodol v Topoľčanskými doktormi... 😕 to je super, že môžme ísť kam chceme, len je ppravda, že ten mesiac dva pred pôrodom by sa malo chodiť na kontroly tam, kde chcš rodiť a to neviem či nebudem mať ďaleko... neviem kde v PE je pôrodnica. Ďaleko od busovej stanice?

v čom je lepší ten pôrod do vody?

noemi01
19. júl 2009

andrejusa - tak toho nepoznam možno sem nechodi dlho
pôrodnica je v nemocnici na samom vrchu a je to pekne ďaleko od autobusovej v podstate sa nemocnica nachadza v šimonovanoch ja tam chodim autom lebo je to ďaleko a čakať sa my nechce 😀
chodi metska tam ale neviem ako často ????

a pôrod do vody ja neviem mne to pride nechutne ked toľko krvy vibehne ....... a ty tam sediš 😒 a neviem presne aj placenta sa rodi do vody?????
a mne pomahali sestričky tak že mi tlačili na brucho a hentak asi nemôžu ja neviem si to predstaviť .........

andrejusa
19. júl 2009

No ja som čítala niečo dávnejšie, že to ani nieje moc dobré pre každú ženu. Ak niekto rodí 4 hodiny, tak si celý čas v tej vode? počula som aj také, že maminky dávali do totálne vlažnej vody, čo za chvíľu vychladla a to nemusí byť nič príjemné. Tiež si myslím, že už je problém zliesť z pôrodného stola, nie ešte sa utierať a tak. Ale možno to niekomu vyhovuje. Teraz jedna baba od nás rodila cisárskym na vlastnú žiadosť, lebo pri prvom pôrode mala vraj veľmi veľké bolesti... ak sa dá takto si vybrať, tak to možno nieje od veci. Ale zas mať jazvu na bruchu... no neviem. Ak je porodka tak ďaleko, tak ťažko budem asi rodiť tam.

noemi01
19. júl 2009

andrejusa - ja si myslim že to je iba taka reklama
a chodiť po pôrode nebudeš mna preložili na druhu posteľ sestričky a previezli ma na postely do izby a ked som sa postavila nohy sa mi podlomili ako som bola oslabena
tak vieš neviem ani ja ani ty aky budeme mať pôrod ja som nemala ťažky prvy ale neviem aky bude druhy možno ťažši ale zvladneme to no nie??? a ked uvidiš babetko tak zabudneš na bolesť na 100%
prečo??????? nema ťa tam kto zaviesť ????? a prisť ?????? možno nemusiš tam chodiť tam na kontroly posledny mesiac pred 3 rokmi to tak nebolo oni stale niečo nove zavadzaju 😀

andrejusa
19. júl 2009

Ja tam môžem ísť akurát tak expresom a ten mi stojí len na stanici. Možno by mi nejaký zastavil aj pri nemocnici, ale ako odtiaľ...? a mestskou neviem či by som to zvládla sama. My zatiaľ nemáme auto a môj drahý asi nebude môcť stále chodiť so mnou. VeĎ uvidíme dovtedy... ja na pôrod radšej myslím čo najmenej, lebo keď na to myslím často, tak sa bojííííííííím. No počula som, že keď už máš babatenko v náručí, zabudneš na všetko.

anielik
19. júl 2009

ahojte, neda mi nepridat sa

noemi01 - takze asi si nerodila do vody, ked mas taky nazor... Mozem ti z vlastnej topolcianskej skusenosti povedat ze krv vo vode nebola len take cervene zrazeniny...ktore sestricka zbierala. Placenta sa rodi normalne na koze...vlastne ani neviem ako zo mna vysla, uz som mala maleho na rukach tak mi to bolo jedno 😉

andrejusa -je to pre kazdeho, kto ma dobre otocene babo a nema nejake ine problemy. VO vode si neni vobec 4ri hodiny...sak by si sa roztopila 🙂 🙂 dO vody sa ide az ked si uplne otvorena a mas relativne bolesti ako keby ti v tej chvili mali dat EPI. Voda je stale prijemne tepla a ked sa ti moc tym teplom utlmi porod, daju ti vyvolavacku aby to urychlili. Myslim ze ju aj dolievali, ale to si nepamatam...ak stihneme teraz, tak napisem viac 😉
Vobec sa neutieras, mas okolo seba plachtu a len prejdes 2 m na kozu...uplne v poho. Potom po zasiti, ma prelozili na postel a odviezli na izbu

to.beruska
19. júl 2009

anielik:presne to co si ty skoro napisala som pocula aj ja na porod vo vode.ze vraj to je lahsie ako rodit normalne somtiez pocula,ale pocula som aj o pripade ked ju museli preniest na sal.ale nikto nikdy nevie co sa moze stat

noemi01
20. júl 2009

anielik - nie nerodila vo vode a neviem si to predstaviť ............ 🙂

andrejusa- prideš expresom na hlavnu stanicu do PE a počkaš si o koľkej pôjde autobus do nemocnice a povieš šoferovi že si tam ešte nebola že aby ti povedal kde maš vistupiť alebo si sprav pred tym niejaku obhliaku kde to je 😀 alebo taxikom. ak ani ja muža nebudem mať doma tak asi pôjdem taxikom čo už ved tam pôjdem zopar krat
a neboj pôrodu neni to take zle ak bude manžel pri tebe zvladneš to a sestričky budu pomahať hladkať ťa masirovať mne aj hudbu pustili aj vonne tyčinky 🙂 rozpravali sme vtipi aby to rychlo ubehlo
a ked odtečie plodova voda už to pôjde rychlo

andrejusa
20. júl 2009

si zlatunká 🙂 , musím to tak nejak teda poriešiť, keď ten mestský bud stojí tam blízko, tak ok, som si myslela, že budem musieť ísť bohviekam hľadať zastávku. Môj drahý asi nebude pri pôrode. Ja by som veľmi chcela, ale ani za svet sa nedá presvedčiť. Možno si to ešte dovtedy rozmyslí. To je milé, že ťa sestričky tak podoprovali, ja už som rozmýšľala, že keby nešiel drahý, tak možno mama... 😝

noemi01
20. júl 2009

andrejusa - ved z autobusovej ti ide priamo ta metska alebo od železničnej stanice(to je cez cestu)
prečo ?? len ho pekne prehovor ani nevie o čo pride je to krasny zažitok môj plakal a všetko fotil 😀
sestričky su mile a ked tam bude muž určite budu dobre no snažili sa veľmi pomahať možno som natrafila na tie dobre a tlačila som jednej tak ruku že jej ostali modriny chudatko ale povedala že je zviknuta 😉

andrejusa
20. júl 2009

😀 nechce byť pritom vraj aby sa mu nesprotivila... vieš čo. Ale aj, že by nevydržal, keby som plakala a kričala od bolesti. Možno si to ešte rozmyslí, ja by som veľmi chcela, aby bol pri tom. On sa na bábo veľmi teší a povedal, že to je jediná vec, ktorá ho určite rozplače. Takže ty si rozhodnutá ísť rodiť do PE? aj ten prvý krát si rodila tam, že? chceš u toho istého dr.?

noemi01
20. júl 2009

neviem ........čo??????? však bude pri hlave ti stať a nič nebude vidieť potom pôjde s malinkim kde ho očistia a obleču môže asistovať a teba budu zatiaľ zašivať
plakať ked budete budete od radosti 😀
to tak nesmie brať to je normalne
asi ano pôjdem do PE podľa toho kde ma to chiti 😀 😀
vieš čo neviem či tam bude ten isty doktor ale je mi to asi jedno dobre by bolo keby tam bol primar Majerčik alebo ten tvoj Sileš??
s kadiaľ presne si??????prečo nedaš fotky??

andrejusa
20. júl 2009

no "mušlička" 😀 😀 😀 , ja si tiež myslím, že mi neuvidí dolu, on sa bojí tej krvi a toho okolo toho. Predpokladám, že od bolesti skučať budem a to neviem, či by tam nevytrieskal doktorov 😀 😀 😀 . Ale nie, srandičky. No a toho zašívania sa ohromne bojím. Ten Síleš je ináč fakt super doktor. Neviem ako dlho tam chodí, iba viem, že tam rodieva. Je taký straší, šedivý a veľmi príjemný. Ja bývam pri Topoľčanoch a fotečky zatiaľ nemám aké dať... zo sona som nevedela že si mám pýtať, ale minule tam bola vidieť len taká malá fazuľka. Na ďalšiu kontrolu idem 27.7. Tak potom sem pridám aj foto zo sona. Chcela som si sem dať aspoň test, ale tá jedna čiarka tak vybledla, že ju skoro nevidieť. A v práci zatiaľ nevedia že som tehu, tak pre istotu bližšiu fotku s drahým ešte nedávam.

noemi01
20. júl 2009

andrejusa - oni ho tam ani nepustia aby stal pri hlave bude ťa hladkať pri hlave🙂
tak musiš ho niejak obkecať vieš aj ja to tak robim aj pri malej musim obkecavať nepoviem že to jej nekupim niečo si vymislim a funguje a muži su ako deti
neviem ako znašaš bolesť ale vykrikneš iba ked sa natrhneš inak budeš predychavať
mne asi ešte nevibledla ale musim tiež odfotiť čiarky aby nevimizli 😀

andrejusa
20. júl 2009

ja som teraz vstala. Nejak mi prišlo trochu nevoľno a musela som si ľahnúť. Ešte stále sa mi krúti hlava. Dnes som dosť upratovala a asi som to prehnala.
Veď ja ho chcem prehovoriť. Preto mu to stále nebijem o hlavu, aby sa nezľakol už teraz. Absolútne si neviem pôrod predsatviť, takže som si myslela, že sa pri tých bolestiach až kričí a tak, ale asi ako kto. Ja ani neviem ako znášam bolesť, asi normálne. Nehučím pri každej príležitosti, skôr to dusím v sebe. Dávala som si ten môj testík do pc a tá jedna čiarka je celkom vyblednutá. Skoro vôbec ju nieje vidieť. Tak hrooozne ma trápi, že nemám fotku fazuľky!!! ale čo už. Na budúce už dostanem a hneď ju sem vycapím.

noemi01
20. júl 2009

andrejusa - aj mne bolo zle každy večer som prevracala potom to prejšlo a teraz posledne 2 dni ma niejak trapi žaludok
tak kričať asi nebudeš lebo ťa hned aj zrušia aby si nahodou nenaplašila buduce mamičky 😀 tak normalne iba ked hlavička vinde neni to fakt strašne da sa to zvladnuť ........ ale som hrdinka čo???? ale ked to na mna pride nebude mi do smiechu

andrejusa
20. júl 2009

budem ti držať palce, keď k tomu dôjde 😉 , to som len ja mala také predstavy že všetky kričia, ani ma nenapadlo, že to tak nieje. Asi som si to myslela, lebo kamošky ma tak plašili. Ja som ešte nevracala, klop klop klop. Býva mi zle, ale teraz som skôr ostala taká roztrasená a hrozne unavená. Celý deň som upratovala, tak som sa asi trošku premohla. 😝

anielik
20. júl 2009

andrejusa... ale ved manzel nemusi byt pri tom,,,moj by to nezvladol, takze cely cas bol pri mne a ked prislo na to tak siel za dvere a rodil tam 😀 ale mne to stacilo lebo som vedela ze je blizko mna 😉

noemi01
21. júl 2009

andrejusa - dakujem a ty možno budeš mať dobri pôrod neboj
vieš skus kričať a pritom tlačiť mne to ani nejde ked som tlačila som sa sustredila

andrejusa
21. júl 2009

anielik... asi aj u nás to tak bude. Teraz na neho nechcem tlačiť, lebo by sa zľakol a ešte viac zaťal, ale možno si to ešte rozmyslí. Podľa mňa to je nádherný zážiťok, keď spolu uvidíme našeho malého drobčeka.

noemi... veď potom sa pochváliš ako si dopadla, aj keď to máš tiež trošinku ďaleko, no skôr ako ja.

Nieje nad to, ako keď si môžme vymieňať informácie a dobré rady. 😉

anielik
21. júl 2009

andrejusa... neboj, pojde...ved ta musi odviest..a ne pojde predsa potom na kavu, bude pri tebe a na koniec si odskoci... a potom ho sestricky zavolaju.
inak ja som ho vlastne poslala prec na ten koniec 😉

andrejusa
21. júl 2009

anielik... jasné, že drahá určite bude celý čas so mnou, no chcela som ho aj na sále. Uvidím čo sa dovtedy stane, možno aj ja by som ho tam ku koncu nestrpela. Strašne sa teším na prvé pohyby v brušku a na to, čo vlastne čakáme. KeĎ som bola naposledy v 7tt na sone, tak ešte nebolo vidieť srdiečko, tak snáď už bude teraz všetko ok. Idem okolo 27.7. 🙂

grajcaricka
21. júl 2009

Maminy prosím vás niektorú, ktorá ste v poslednej dobe navšívili pôrodnicu TO a máte ten zoznam vecí čo si treba zobrať do pôrodnice pre mamičku a pre dieťatko. Nenapísala by ste mi to......veľmi prosím. Kázali mi prísť až dva týždne pred pôrodom, ale to už chcem mať všetky veci zabezpečené a nakúpené. Srdečne ďakujem vopred!!!!

blazka24
21. júl 2009

grajcaricka jasan ak chceš spíšem ti tie veci nakomplet do privátnej pošty, mám ten zoznam ja už som nabalená do nemocky...........

andrejusa
21. júl 2009

je dlhý ten zoznam? ja mám síce ešte do pôrodu ďaleko, ale zaujíma ma čo všetko je treba si doniesť do porodky. Ak sa vám bude chcieť, nenapíšete sem, aby sme si aj my ostatné vedeli predstaviť? 🙂

blazka24
21. júl 2009

Čo so sebou do pôrodnice:

Doklady:
- občiansky preukaz
- tehotenská knižka
- karta poistenca zo zdrav. poisťovne
- sobášny list
- meno a adresa a telefónne číslo detského lekára

Oblečenie/osobné potreby:
- župan
- papuče + šľapky do sprchy
- 2-3 nočné košele /s otvormi na kojenie na zapínie v predu/
- osuška a uterák na tvár
- 3 páry ponožiek
- teplomer
- pohár /prípadne aj príbor, nožík malý/
- toaletný papier
- papierové vreckovky
- kozmetické potreby: sprchový gél, šampón, telové mlieko, krém, hrebeň, zubná kefka a pasta, gumička na vlasy, nožničky/
- mobil, nabíjačka, foťák na prvé fotečky malého, kniha

Potreby na kojenie:
- žiletka na oholenie /jednorázovky/
- 5-7 nohavičiek /odporúčané sieťové zdravotné(v lekárni majú) alebo bavlnené voľnejšie/
- 2 podprsenky na kojenie
- 1 balenie tampónov do podprsenky
- 1 balenie silikónových klobúčikov na bradavky /obsahuje 2 ks/
- 2 balenia popôrodných vložiek
- 5 ks jednorázových podložiek do postele (v lekárni majú)
- v prípade potreby odsávačka na materské mlieko /vysterilizovaná/
- masť na popraskané bradavky /BEPANTEN - v lekárni/
- v prípade potreby masť na hemeroidy /homeopatická/

Oblečenie pre malého:
- 3 dojčenské košieľky alebo tričká veľ. 56-62
- 1 perinka = zavinovačka s vložkou
- 1 bavlnená čiapočka
- 1 bavlnené rukavičky proti poškriabaniu tváre
- 1 bavlnený svetrík alebo tenký kabátik veľ. 56-62
- 1 bavlnené dupačky veľ. 56-62
- 2 bavlnených ponožiek
- 4 bavlnené plienky /vyvarené v práčke na 90 stupňov a ožehlené/
- 1 deka
- 1 nánožník = fusak (v zime)

Poznámka: všetky oblečenia pre dieťa treba oprať, ožehliť v detskom pracom prášku......

Kozmetika a ostatné veci pre dieťa:
- detský šampón
- detský olejček
- detská pena do kúpeľa
- vatové tampóny
- vatové tyčinky
- krém na zadoček proti zapareninám
- 1 balenie vlhčených obrúskov
- 1 ortopedické nohavičky veľ. č. 1 /poštolky/
- kefa na vlásky
- detská lyžička na kŕmenie /umelohmotná/
- fľaša s cumlíkom /vysterilizovaná - cumlík s otvorom pre novorodenca/
- dudlík /vystrerilizovaný/
- 1 balenie jednorázových plienok
- kvapky do očí Opthalmo-Septonex
- lieh na pupček pre bábätko

blazka24
21. júl 2009

andrejusa ak si z topoľčian tak ja som ho dostala v tehotke v topoľčanoch tam ho majú nafotené, len ja som si pár vecí pripísala a trochenzi ich reklamy povyhadzovala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre