Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

andzi
1. júl 2010

divoska, bodaj by si mala pravdu. Ty si 3 týždne predo mnou, ako máš dieťa otočené?

sssimi
1. júl 2010

Antzi mne sa malá otočila v 31tt, ale bola pred tým priečne. Existujú aj cviky na otočenie babätka-skús vygoogliť.

divoska
1. júl 2010

@andzi dlho bol nohami dole a potom nejake 2 tyzdne na sirku, odborne asi priecne sa tomu hovori ako sssimi vravi 🙂. az naposledy mi teta na tom tretom screeningu ci ako sa tomu nadava povedala ze je hlavou dole /aj ked ja som ten pocit nemala, ale reku fajn/. ale tiez tak nemusi vydrzat. oni sa mrvia este a hlavne ked maju miesto. co tvoja urcite este ma 😉

andzi
1. júl 2010

@sssimi myslíš že tie cviky pomáhajú?
@divoska bodaj by si mala pravdu, dr. mi povedal, že času ešte dosť, ale čo ja viem? Nechcem ísť sekciou.

divoska
1. júl 2010

@andzi tak si to neprivolavaj, este mas 2 mesiace casu na stresy a mala na otacanie ;)

andzi
1. júl 2010

@divoska ani nehovor ja som známa stresáčka 😀 😀 😀

dejnas
1. júl 2010

@gilmorka ja som mala prvú sekciu akútnu, ala nakoľko to nebolo v stave, žeby išlo fakt o minúty, dali mi na výber...

dejnas
1. júl 2010

dr. rákošová je mladá, ale nie je tam úplne nová... ja som ju mala pri prvej sekcii spolu s dr. kerekovou... a súhlasím, je to veľmi príjemná dr. 😉

sssimi
1. júl 2010

@andzi veď vyskúšaj. Za to nič nedáš a už len pre ten pocit, že si spravila pre to aby sa maličká otočila všetko čo si mohla. Ja som bola tiež prekvapená, ale odporučila mi to sestrička mojej gynekologičky. No nakoniec sa Sarah aj tak sama otočila.

Mňa Rákošová šila a aj mala našu izbu pod dohladom. Bola fajn. Keď sme sa na niečo pýtali tak nám pekne odpovedala a zbytočne nás ničím nestresovala. Ja som bola druhý deň po pôrode strašne napuchnutá tam dole, ale ani necekla, aby ma nenaplašila až tretí deň mi povedala, že už je to OK, že včera som to mala strašné 😀

danteska
1. júl 2010

@andzi mna sa nikto nepytal ci chcem spinal alebo celkovu..dali celkovu az som sa bala ze zarezu a ja este nestihnem zaspat 😀 bolo to hrozne narychlo...

gilmorka
2. júl 2010

@andzi mne sa otocilo az v 35tom tyzdni. Z toho si nic nerob, babo samo vie kedy sa ma otocit. Niekedy sa aj neotoci ked by mu to vadilo (napr.kratka pupocna snura), tak vtedy je lepsie ked sa neotoci. A cviky som pocula ze to neni dobre prave koli tomu.

gilmorka
3. júl 2010

dievcata nemate kontakt na nejaku laktacnu poradkynu na okoli? Aj kebyze nie uplne blizko, ale aspon niekde vo vedlajsom meste alebo tak.

andzi
3. júl 2010

@gilmorka a čože sa deje? Dominik nechce sať? neviem, či ti to pomôže, ale skús tu, najbližšie som našla laktačnú poradkyňu z Bánoviec, možno by si jej mohla skúsiť zavolať

http://www.mcsrdiecko.sk/zoznamlaktacporadkyn.php

gilmorka
3. júl 2010

@andzi od zaciatku mame problem, mam malo mlieka a preto poriadne nesaje, alebo naopak, ma slabsi saci reflex a preto sa mi netvori dost mlieka,nestimuluje to jeho tvorbu. Snazim sa to riesit, ale samej to uz ide tazko, potrebujem sa poradit.

gilmorka
3. júl 2010

@gilmorka pisala som teraz jednej, uvidim ci odpise, ak nie, zavolam asi tej co si mi napisala, alebo este som nasla kontakt na Nitru. Skoda ze v TO nie je ziadna taka, zas je to tu sto rokov za opicami 😖

andzi
3. júl 2010

@gilmorka chápem ťa, ide aj o teba aj o malého, lebo malý chce papať a ty sa trápiš. Možno aj v Nitre aj v TO je nejaká, ale nie je na tom zozname. Skús vygoogliť alebo sa skús zapijiť do tejto témy
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

gilmorka
3. júl 2010

@andzi annag som prave napisala, uvidime co poradi. dakujem andzi

andzi
3. júl 2010

@gilmorka niet za čo, keď sa ti podarí s nejakou laktačnou poradkyňou skontaktovať tak mi pls napíš do IP, ďakujem, rada by som vedela podrobnosti.

gilmorka
3. júl 2010

ok

stastnevydatam
3. júl 2010

@gilmorka ahoj, prosim ta, kde si nasla kontakt na laktacnu poradkynu v NR? ja praveze len okolie a nie NR... zatial to surne nepotrebujem, ale pre istotu... spravila som troska chybu pri kojeni, kojila som len cez klobucik a tazsie sa nam zvykalo bez neho... snad to uz pojde... aj si davas nejaky pozor na stravu? alebo jes vsetko zaradom?? mne mamina prvy tyzden po porode varila slepaciu polievku, a vela roznych polievok.- som mala tolko mliecka, ze sme museli elektric. odsavacku kupit.. teraz som ich prestala jest a mliecka podstatne menej... 😒

gilmorka
3. júl 2010

@stastnevydatam ahoj. Nasla som dva kontakty, poslem ti do IP,ale neviem ci je to presne Nitra alebo okolie. Este som im nevolala. Teraz som pisala jednej zo Zlatych Moraviec z materskeho centra, ak sa neozve, skusim asi tu Nitru.
Pozor na jedlo si davam, v porodnici povedali, ze prvy mesiac ziadne ovocie, tak ho nejem, a ani nepijem mlieko, mohlo by nafukovat, tiez taku tu klasiku vynechavam, strukoviny, hluboviny, kavu, cokoladu, v podstate ani neviem, co mozem jest zo zeleniny.
Mamina mi tiez navarila taku polievku, mrkva, zemiaky, so zasmazkou, bez umelych prisad, korenin. A pijem vela vody, aj caj na kojenie, skusam aj trosku Vinei a pivo nealko, ze aj to je dobre. A teraz som si zacala casto odsavat, kedze maly mi mlieko poriadne nevytiahne, ten len cmula a sem -tam glgne, tak sa to snazim rozbehnut odsavackou. A tiez sa snazim nestresovat, v porodnici to stres bol a riadny, a aj doma zo zaciatku, ale od vcera som sa ukludnila a snazim sa na tom pracovat pokojne.

gilmorka
3. júl 2010

A este sa chcem poradit, co pouzivat namiesto vlhcenych utierok pri prebalovani. Detska doktorka povedala, ze tie su len na cestu, a doma mam umyvat vodou,ale neviem akym stylom. Su nejake textilne suche utierky alebo ako to robite? Papierove kozmeticke utierky su na figu, tak neviem co pouzivat.

andzi
3. júl 2010

@gilmorka dali ti v pôrodnici aj nejaký zoznam potravín, ktoré môžeš jesť a ktoré radšej nie? Ak máš umývať vodou, tak ja by som asi utierala vlhkou bavlnenou plienkou, ale to je zase drahšie ako jednorazovými utierkami, lebo po každom takomto umytí zadočku musíš oprať celú plienku.

gilmorka
3. júl 2010

@andzi zoznam nie, len slovne povedali,comu sa vyhybat. Aj cerstvym kysnutym kolacom a mineralkam sytenym.
TA plienka napadla aj mna, ale on kaka prakticky po kazdom jedle

andzi
3. júl 2010

@gilmorka no veď to, a to by si musela stále prať tie plienky, tak neviem. Ja budem normálne tieto jednorazové utierky používať, pokiaľ malá nebude alergická.

divoska
3. júl 2010

@gilmorka v dmke sa daju zohnat take akoby papierovovreckovkove obldznicky /v sacku/, tie sa daju namacat do vody alebo nejakeho bylinkoveho odvaru

divoska
3. júl 2010

a tot som nahodou pri hladani co s clenkami nasla aj toto

Do jedného mesiaca veku vášho bábätka nepoužívajte vlhčené papierové obrúsky, ktoré môžu dráždiť jeho citlivú kožu. Namiesto toho používajte čistú bavlnenú plienku alebo látku namočenú do teplej vody a na vysušenie suchú bavlnenú plienku alebo jemný uterák. Vynechajte telové mlieka a púdre (telové mlieka môžu dráždiť kožu novorodenca, púder môže byť karciogénny a môže byť nebezpečný pri vdýchnutí). Ak je nutné na udržanie suchej kože v teplom období aplikovať púder, používajte škrobový púder (ale musíte byť opatrní, aby tvár bábätka neprišla do styku s púdrom a nevdychovalo ho) a oleje v prípade, že sa u bábätka objavili vyrážky z balenia. Nie je nutné utierať bábätko v prípade, že je len mokré. Ak je zašpinené, očistite ho a z hygienických dôvodov ho vždy utierajte spredu smerom dozadu (smerom od genitálií).

gilmorka
4. júl 2010

@divoska a su take pevnejsie tie obrusky v DM? aby to neboli take klasicke papierove vreckovky alebo kozmeticke. Tie kozmeticke sme skusali, ale to je tenucke, cize o nicom.

halintoa
4. júl 2010

@gilmorka : ja mám pripravené látkové obdĺžniky, ktorými budem utierať po cikaní, vlhčiacu zmesi si pripravím z kúpacieho olejčeka alverde a vody, prípadne čajíku, ale po kakaní budem pekne umývať pod tečúcou vodou. Mne je jedno, že miniem veľa tých štvorcov na otieranie, mám pre malú nachystané látkové plienky, takže budem prať často tak ako tak.

divoska
4. júl 2010

@gilmorka ma to uplne inu strukturu ako papierove vreckovky, stoji to par korun sak vyskusaj a uvidis ale je to urcene presne na to takze sa to nemoze trhat. ja oskusane este nemam sice ale kamoska odporucila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre