Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

melory
autor
19. mar 2007

dnes malinkeho napojili na infuzku, to mu pomoze...len to poznas, chce byt co najskor doma.

mimakro
20. mar 2007

To je jasné. Aj ja som sa už nevedela dočkať. Aj keď som nemusela nič robiť a vedela som, čo ma doma čaká(keď je chlap sám doma... 😖 )-doma je len doma

melory
autor
21. mar 2007

dnes pisala, ze sa malemu hodnota zmensila...tak uz je to na dobrej ceste.

mimakro
22. mar 2007

No to je super.Od 14.3. ubehla už dlhá doba, tak ich tam dlho držať nebudú, keď bude mať malý dobré hodnoty. Aj my sme odchádzali s Ondrejom až po 7 dňoch a to bol ešte ako citrón. Ale hodnoty boli v poriadku. Treba dieťatko vystavovať slnečným lúčom a žltá farba zmizne. A čo Ty? Ako tesne pred rozpadom? 😀 V albume je fotka Tvojho manžela s jeho vlasmi?! Prečo majú chlapi takú super kvalitu vlasov a my baby len pár chlpov? ☹

melory
autor
22. mar 2007

ake maju byt hodnoty?

endy
22. mar 2007

Ahojte holky, práve som Ti Melory poslala i.p.
Chcem sa pridať do tejto témy, pretože viem že sa tu rôznia názory na našu topoľčiansku nemocnicu.
V prvom rade sa chcem touto cestou poďakovať pánovi primárovi Mudr. Petrovi Hríbikovi za jeho obetavú starostlivosť a hlavne za to, že i napriek chrípke mi na svet priviedol prekrásnu dcérku. Má veľmi zlaté ruky, je to fakt odborník a smelo ho doporučujem. Dokonca i keď Vám je najhoršie, vie Vás povzbudiť a vtipkovať. Taktiež sestričky, ktoré boli pri mne-hlavne pani Bošanská boli veľmi ochotné, naozaj úroveň je vysoká!!!
Holky ak sa rozhodnete pre túto nemocnicu, nič tm nestratíte. Bože hovorím ako diler... 😝 Ale fakt, teraz vážne. Na šettonedelí si musíte zvyknúť na to, kto má k tomu vzťah a kto nie. Nie každý Vám všetko vysvetlí, jednoducho, pochopila som, že keď je aj pôrodov veľa, nemôžu sa Vám všetci venovať. Niektoré sestričky sú ochotnejšie, môžete s nimi posrndovať, no bohužiaľ nájdu sa aj výnimky. Aspoň taká je moja skúsenosť.
Ale v minulý týždeň, keď som rodila aj ja, tam bol nával. Jedna už mamička musela jednu noc spať na pôrodníckom oddelení, kým sa uvoľní miesto. No sranda.Takže toto je môj názor. Čaute a držkajte sa. 😵

mimakro
22. mar 2007

melory: to už si nepamätám, lebo to závisí od veku bábätka a od dĺžky fototerapie.

melory
autor
22. mar 2007

uvidim ci sa s miminkou este uvidime, ale ju uz pustia. v nedelu sa tam zastavim.

apolienka
23. mar 2007

Melory... a co je s tebou? dajako sa tvojmu mimcu nechce na svet! stale cakam, ze uz budes po porode a budes pisat o Topolcanoch z prvej ruky a ty nic. 🙂 nemas uz po termine? chilli papričky nepomahaju? 😀

anielik
23. mar 2007

Ahojte,

endy supis...som rada, ze sa ti pacilo.Ja sa tam chystam kazdy den spolu s MEL 🙂
Zatial som velmi spokojna s dr. Caradskym...no uvidime ako to vsetko dopadne...potom dam vediet 😉

melory
autor
23. mar 2007

apolienka ahojky, ja uz neviem co a ako, ale kazdopadne mi zacali nepravidelne kontrakcie a cakam kazdu chvilu, ze to pride. bud to bude uz teraz a v trnave, alebo ak nie tak v nedelu v topolcanoch. ale ja ked tam idem na kontrolu, tak mam vzdy dobry pocit, lebo mne sa paci prostredie.

endy
25. mar 2007

Ahojte holky, Melory a Anielik-držím Vám palčeky.Hlavne sa nebojte. 😵

janamacka
25. mar 2007

ahojte dievcata, neda mi nenapisat, aj ked mozno neskoro ja som rodila terezku v topolcanoch pred skoro dvoma rokmi, teraz tam budem rodit znova a som tam aj na rizikovom u dr. Kerekovej - zlata zena, endy suhlasim s tebou, primar Hribik je super odbornik a aj clovek so srdcom na spravnom mieste. i ked som si s terkou odlezala tri mesiace v to nemocnici a rodila som strasne, ludia ktori mi pomohli stali za to aby ste tam sli aj vy, drzim palce, ps: endy babo poslucha?

endy
26. mar 2007

Ahojte holky, Janamacka malé nám poslúcha,len je trošku zavzdušnená. Problémy sú s vetrami,dávam jej krémik ,,Pupík",tak dúfam,že to prejde. Chválabohu, túto noc prespala ako zabitá,no ale predpokladám,že to je začiatočnícke šťastie. Čo už, musím si zvykať.

melory
autor
2. apr 2007

ahojte som stastna ze som mohla rodit v topolcanoch - ked prirovnam trnavu a topolcany je to ako porovnavat peklo a nebo. po porode co sa lezi na stole na oddych som muzovi somrala do uska aka je tt otrasna v porovnani s topolcianmi, muz mna a malu vola zocharky 🙂 😀
strava bola otrasna, to by sa mali co ucit od trnavy, ale zas co je strava oproti tomu aky uzasny pristup mali sestricky a lekar, ja som si tam pripadala ako princezna na zapade. 😵 😵
prostredie sa mi tiez pacilo, krasne prerobene...cistucke, novucke a mala som vyhlad z postele na hory.

mimakro
2. apr 2007

Netrpezlivo som čakala na Tvoje dojmy a zážitky. Takže aj tretie v Topoľčanoch? 😀 A bližšie zážitky? Aký bol pôrod? Tie HORY, znie to tak majestátne, ale je to iba Tríbeč. 🙂

endy
3. apr 2007

Melory ahoj,tá strava to je fakt otras.Hlavne,keď 2x po sebe dostaneš na raňajky to isté.Hádam jediné čo mi chutilo bol čaj 😅 A koho si mala pôrodníka?

melory
autor
3. apr 2007

mala som abutaimu, padli sme si do oka a cele to bolo v duchu kamaradstva 😵 je ozaj moja krvna skupina..... 😉 mam aj smiesny zazitok ako som ho par krat odkopla pri porode a on letel salou, neviem ci sa to da opysat, ale islo o to, ze mi kazal opet nohu o jeho behra a ja ked som tlacila, tak som ho par krat odkopla a on odletel a nemohol sa dostat k babetku, sestricky sa smiali, bolo to fajn, a ze ho potom boleli nie rebra, ale brucho.

strava, dva krat rovnake ranajky....ale mi sme mali 4x za sebou zemiaky so stavou a mesom na obed... ☹ ☹ ☹ tak to uz prehnali!!!

sestricky boli zlatune, ozaj je to ine, asi sa snazia, ze su akoze alternativna nemocnica. alebo potom neviem ... 😅

v trnave su nie ziadne hory tak mne sa to ratalo, a u nas z porodnice vidis vypadovku na blavu a 13- poschodaky 😖

mimakro
3. apr 2007

Najlepšie na strave bolo, že ako dojčiace matky by sme nemali, aspoň v začiatkoch, jesť strukoviny. My sme mali pri každom obede a večeri hrach a ešte k tomu aj karfiol. Pýtali sme sa diétnej sestry, že ako je to možné a ona povedala, že hrach nie je strukovina. Tak asi ja som debil, ale mám pocit, že v prírodovede(1. stupeň) je obrázok hrachu v struku. A chuť jedla? Každé chutilo rovnako. Ale nesťažujte sa. Po prvom pôrode, keďže mi museli šiť konečník, som mala nariadenú kašovitú stravu. Hnus. Každé jedlo vyzeralo ako raz zjedené, ešte aj studené. Našťastie tie dni rýchlo ubehli a doma si navarím, čo mi chutí. Melory, je fajn, že máš dobré spomienky na pôrod. Mňa práve ten druhý utvrdil v presvedčení, že druhýkrát už nerodím. Nie som citlivka, ale tá bolesť bola otrasná. Personál bol super, ale naozaj už dobrovoľne(teda plánovane) nerodím. Manžel by aj chcel tretie, ale ja som mu povedala, že áno, ale iba s druhou ženou 😀

melory
autor
4. apr 2007

mna by uz tiezx nenahovorili na tretie...fakt- a muz povedal, ze teraz sme kompletna rodinka, 🙂

mimakro
5. apr 2007

Je fajn, že to takto vidí. Veď už máte, ako sa hovorí, všetky deti. Časom aj ten môj pochopí, že to stačí. Už som doma štvrtý rok a ešte dva budem a toho stereotypu mám dosť. Aj keď človek mieni...

melory
autor
7. apr 2007

mimakro to zena musi v sebe citit, su take co im staci jedno a su aj take co by chceli 4 deti. ale ja som rozhodnuta, ze mi staci zlata stredna cesta.

anielik
7. apr 2007

aj ja musim suhlasit, v topolcanoch sa mi rodilo super. Aj vodicka vo vani bola super...a to nehovorim, ze sestricka sa nam venovala celu noc az do rana...P. doktora Caradskeho sme vytiahli z postele o polnoci a maly sa narodil o 5:25...a starali sa o nas super.

Mel tie zemiaky boli za trest...si nevedela ? pokial sme ich nezjedli a vratili dali nam ich opat 🙂)))
Esste ze mali taky super cajik 🙂)

1000x musim chvalit, nabuduce asi pojdeme znova len tam.Manzelik dochadzal z BA kazdy den za nami, sa smial ze chodi jak na hodiny klaviru, 2hodky cestuje a 20min s nami 😀

endy
7. apr 2007

Anielik,gratulujem,Maťko je chutný.Tak som rada,že to máš aj Ty za sebou.Presne zdielaš môj názor,aj ja som chodila najradšej na čaj.Hlavne v noci,keď malá buntošila, a keď mi bolo teplo.Lebo neviem či ste si to všimli,ale kúrili nenormálne. 😀

melory
autor
7. apr 2007

mne sa zdalo oproti trnave ze kuria menej ale spotena som bola v noci do nitky este aj vlasy co mam zafarbene som mala otlacene na vankusi.

anielik
7. apr 2007

Dakujeme 🙂 ja som chodila viac cez den...ale teraz neviem ci kvoli cajiku albo kytici co som dostala.. 🙂))

Mel my sme zakurili aj doma a zo mna tieklo spala som len v tielku 😉 hned som to na druhy den zrusila

melory
autor
7. apr 2007

anielik dufam ze mas foto tej kytice... 😒

anielik
7. apr 2007

hej hej 🙂 mas nasu stranku ? je tam nafotena 😉

melory
autor
7. apr 2007

to mate inak super ze mate stranku, kamarati a rodina si mozu pozerat, mna segra sleduje tu na konikovi v albumoch 😉

melory
autor
7. apr 2007

anielik fotka z pasu je z nasej porodnice 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre