Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

stastnevydatam
4. júl 2012

ahojte, ja som z NR a pre 2 rokmi som sa rozhodla rodit v TO a stale na to radi spominame, ake to bolo super.. celkovo, to ako bol manzel na sale, ze porodne sestricky ake boli mile, nemala som nikoho vybaveneho a boli sme maximalne spokojni, nechali nas vyspat,babo nam priniesli az na druhe rano.. . v auguste cakame druhe mimi a snad stihneme opat prist do TO.. neviete, je tam este doktorka Rakosova? my sme mali vtedy VIP izbu a k nam sestricky skoro vobec nechodili.. teraz budem po porode ale sama, takze sa mam na tie sestricky tesit.. ?
jedine co som aj ja zazlievala, ze tomu kojeniu maju taky chladny postoj, len ti daju babo a zo zaciatku pre prvorodicku su dobre kazde rady..
Aki su tam teraz lekari? viete? kolke su na izbe?
Este jednu pikosku mam, ked som odchadzala z porodnice, som upratovacke hovorila, ake to tu je super, a ze vyborne varia.. a ona ze hej, to som prva co chvalila stravu, xixixi.. neviem, nejak mi chutilo 🙂 🙂

bbubinkaa
5. júl 2012

@stastnevydatam aj ja cakam na info, co si uviedla 🙂

krajmary
6. júl 2012

Z lekarov su tam Hribik, Kerekova, Urbanec a Caradsky, aspon na gynde sa títo striedali.

stastnevydatam
8. júl 2012

@krajmary ahojky, ty planujes rodit v TO? drzim palce, nech vsetko dobre dopadne..a daj nam prosim vediet, co a ako 🙂

katren
9. júl 2012

@stastnevydatam ja idem rodit do TO /uz treti krat/, chodim tam kazde 2 tt na poradne k dr. Urbancovi 😉

janicka83
9. júl 2012

@stastnevydatam no ešte @krajmary zabudla uviesť, že je tam aj mladšia Kereková ... neter staršej Kerekovej, tú si tiež chvália, čo som počula....

katren
9. júl 2012

@janicka83 ano, je dobra..... 😉 a vekovo tak ako ja, konicli sme spolu gympel 😀 😀 😀 ale robieva povacsine iba sona, nie poradne

cabby88
9. júl 2012

Babulky,mňa mladšia Kereková rodila 🙂 teda samozrejme jej staršia Kereková pomáhala...a sú veľmi milé jedna aj druhá...fakt,ma hladkali za ruku,povzbudzovali a tak,,ja som bola veľmi spokojná v Topoľčanoch... 🙂

anw
9. júl 2012

Ja som v TO rodila pred rokom a teda NAPOSLEDY!!!!!

stastnevydatam
9. júl 2012

@anw a preco?
a co ties sestricky? to sa neda na nich dat staznost? ci da sa? a ide ten druhy porod tak rychlo? snad stuhnem prist z NR do TO 🙂

katren
9. júl 2012

@stastnevydatam ja idem treti krat a teda druhy som mala len o hodinku kratsi ako prvy 😉

stastnevydatam
19. júl 2012

baby a neviete, je tam aj nejaky doktor Kocifaj?
@katren tak to budu fofry 🙂 ja som o 9 hod bola na sale, 11:20 mala vonku... 🙂 a teraz to u nas bude troska komplikovanejsie s dopravou.. 😒
mala si aj odtecenu plodovu vodu? kolko to potom trva? mne pri prvom prepichovali.. ale teraz ma napadlo, ak mi odtecie, ci aj tak stiham... 😉

katren
20. júl 2012

@stastnevydatam 😕 tak teda takeho som tam este nevidela......fofry budu, ale uz sa taaaaaaaaaaaaaak tesim na malu 😉 mne prepichovali pri obidvoch....Dominika sa sice pytala 2tt skor, ale zato Misko 6 dni po 😅 😀

kiara08
20. júl 2012

sestricky su totálne neochotné, ale len tie co maju nastarosti deti, ja som si tam veru aj poplakla :(, Vsetko bolo super a z kym mi nedosniesli malu, ten ich otrasný pristup a neochta.... Moja mala vysoku zltacku a namiesto toho aby mi ju zobrali pod lampu dali ju mne na izbu a staraj sa, mala sa stale zachadzala nevedela som co s nou , nechcela tam byt a ked som sla za sestrickami bud tam neboli, lebo fajcili, nesktocny smrad z cigariet siel od nich a ked aj nejaka prisla este po mne nakricla,ze co vobec otravujem. Ja som povedala nikdy viac tam

stastnevydatam
21. júl 2012

@kiara08 no tak zacinam mat troska viac obavy zo sestriciek ako z lekarov.. urcite rozhoduje aj kolke je to dietatko, lebo prvorodicky potrebuju viac podpory, pomoci.. to sa mi nedostalo co sa tyka kojenia, len mi ju sestricka priniesla..
a to sa neda nejak stazovat? ako osobne by som sa bala stazovat, kym som tam s babom, ale potom by som poslala anonym s konkretnymi bodami.. sak pracuju snad na najkrajsom oddeleni... 😖

stastnevydatam
21. júl 2012

@katren jeej, ty cakas 3 babatko?! krasne..ako to zvladate? bola aj ziarlivost? nasa mala sa zatial na babo tesi, ale ktovie ako to bude, ked tu bude, xixi.. par opatreni sme museli spravit, mala zaspava vo svojej izbicke (aj ked obcas este s placom) a uz je bez dudky.. ale poobedne uspavanie je este des, obcas ju hodku uspavam a som zvedava ake to bude pri druhom babatku.. jedno uspim, druhe sa prebudi.. 😉

katren
21. júl 2012

@stastnevydatam 😉 ziarlivost nebola a ani teraz nebude 😉 bozkava uz teraz brusko, vsetko vysvetlujeme a komentujeme 😉
my samostatnu izbu nename, ale naucili sme sa sami zaspavat, obidvaja zaspavaju sami, obedny spanok je taky vseliaky.....sem-tam to mame tak, ze Misko sa vyspi doobeda este a na obed sa vymenia, ale nevadi 😉 Misko potom zas spi ked sa Dominika zobudi, bo on este spava 2x denne....ale vecer zaspavaju rovnako 😉
My sme sa teraz uspesne zbavili plienky, takze s dudlom este pockam 😉

kiara08
21. júl 2012

@stastnevydatam ja neviem ja som bola oplasena,stale som volala mame, mala mi nechcela v tom UV byt, sestricky ma mali na salame namisto 4 dni som bola 7 no otras , na kojenie mi ju doniesli hned po porode a to mi sestricka zadrela,ze pre boha sak vy mate vacsie prsia ako male hlavu,ze ju zadusim !!! ako takto to znie smiesne ale mne do smiechu nebolo, krava totalna, prepichovali mi usi vypytali 15 eciek a to si dala sestricka do vacku,ziadny papier nic, a na kojenie na druhy den mi ju doniesli rano a to mi ju podlai a smitec, vybavene ani bu ani mu, kupat nam ukazali ,ale potom nesla tepla voda na izbe tak ich museli cely cas kupat oni

stastnevydatam
22. júl 2012

hm, zajtra idem ku gynekologovi na prehliadku, on jeden den v tyzdni pracuje v TO nemocnici a chcem sa ho popytat, ze co a ako.. ci sa to tam nejak zmenilo.. stale som proti NR porodnici, ale ak sa inak nebude dat, odrodim snad aj tu.. myslim si, ze je dolezite, aby po porode bola celkova pohoda (nastastie pri prvom porode sme ju dostali zo vsetkych stran), a vpodstate od zaciatku tehu som bola presvedcena ist rodit do TO.. no neviem, som zvedava ake prispevky sem uz za mesiac budem ja davat.. 🙂))

@katren no to aj nasa, babatko v brusku stale hladka, bozkava, hovori ako bude pomahat.. velmi sa tesim na babatko, aj ked ten cas budem musiet delit dvoma, a to pociti aj nasa princezna...

@katren
@kiara08 aj ste tam mali doktora zajednaneho? ale podla toho co sa tu pise, by sa mali skor sestricky zajednat .. ☹

krajmary
23. júl 2012

Nakoniec som porodila v Partizánskom. V TO najviac fandim Dr. Urbancovi, lebo ma profesny potencial a ľudskosť. Mala som dve sekcie a tretí vaginalny porod v zahraniči a on jediny sa ma spýtal AKO ma pripravuju na porod, nemal predsudky, že po sekciach len sekcia ani to že opäť sa da rodiť. O konzultaciach v PE rozhodol dr. Hribik, ktorý mi povedal, že len sekcia a že on za 40 ročnú prax sa nestretol s tym, aby žena porodila. Keď som povedala, že moj angl. porod nie su reči ale fakt, poslal ma rodiť do Anglicka. Tak som šla do poradne do Baťovky a pán primár zhodnotil, že rodiť sa dá a že nebudem prvá čo po dvoch sekciach porodila.
Keď mi odtiekla plodovka, šli sme do PE a narodila sa nám dcérka, bek komplikacii s dopomocou pána primara. Fundovane nám pomohol.

stastnevydatam
26. júl 2012

baby, dnes sme volali jednej nasej znamej, kt. robi na sestonedeli tu v NR.. tak teraz som pol na pol kde rodit.. sama tvrdi, ze je to viac menej praca sestriciek, ze porodnik pride az ked sa hlavicka tlaci ( ak teda nie su problemy)...
keby som necitala, ake su tam neochotne sestricky, tak mam rozhodnute..
chcem sa ale este spytat, ak budem na normalnej izbe, je povolena navsteva manzela? alebo ako to je s navstevami? kolke budeme na izbe?

katren
26. júl 2012

@stastnevydatam nie, navstevy su vonku......a ani na nadstandarte ti nemoze ist manzel na izbu..... 🙄 mm sa kvoli tomu hadal s primarom Caradskym.... a na treti den som sa dala prelozit na gynekologiu /nie sestonedelie/ na nadstandart.....tam moze mm prist kedy chce a odist tiez....a vlastne aj kazda navsteva, ktora za tebou pride 😉
takze pri tomto tretom idem rovno dolu na gynekologiu nadstandart....aj tam chodia sestricky z novorodeneckeho a aj pediater 😉
a teda su tam oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooovela lepsie tie sestricky 😉

stastnevydatam
26. júl 2012

@krajmary moj manzel je od PE, a svagrine rodili tam a boli tiez spokojne.. vraveli, ze vybavenie je starsie, ale zas lekari su vpohodke.. xixi, zeby tretia moznost? 😉
ano, stale sa presadzuje, ze po sekciach len sekcia.. a smutne je to, ze nad inym nepremyslaju, automaticky robia cisarsky.. kamaratke po druhom cisarskom tu v NR sa doktor spytal, kolko chce mat deti.. a ona ze sak este by chceli a hned sa na nu osopil, ze preto potom maju vela roboty... ( sak mal ist robit teda kominara..)

stastnevydatam
26. júl 2012

@katren ahaaa, ano, my sme pri prvom porode boli o poschodie nizsie, lebo sme chceli tu VIPku ( vtedy bola len ta nasa izba volna o poschode nizsie, nik nas nerusil, klud... ) , a aj hore teda je? a to si mozme my sami povedat, ze ci chceme hore, al. dole?
to uz co je ze zaplatis si a nemoze ta prist kuk???a je tam aj taka VIP len pre mna a babo? ci to su tie s manzelskou postelou? nevies prosim ta cenu? my sme vtedy za tu s manzelskou postelou platili 33 euro (tusim)...
a tie navstevy vonku, to akoze za dverami? bez baba, ci s nim? som normalne prekvapena.. 😕

katka_e
26. júl 2012

ja som v TO rodila 2 krát,rodila by som aj 3 krát-mala som pri porode prvom Kerekovú a pri druhom Trizmu-obaja boli super...no a sestričky,boli o.k.,ale všade sa nájdu výnimky.)) 🙂 😉

katren
26. júl 2012

@stastnevydatam hej, pri prvom som bola aj ja dolu, bo iba ta bola volna.....
Na sestonedeli: je tam nadstandart, stoji tiez 33°€ , su to tie s manzelskou drevenou postelou a dobrym matracom 😉 mas tam navyse len LCD-cko na stene, chladnicku atd.......navstevy su vonku s detmi.....
Primar sa branil, ze na sestonedelie nesmie mm na izbu kvoli ochrane deti pred chorobami a podobne dristy, ale deti s mamickami von poslali....to uz je fakt ze rozumne 🙄
Na gynekologii je to to iste 😉 len tam ta mozu ist pozriet navstevy na izbu.....mm moze ostat spat, len to treba dopredu povedat sestrickam 😉 a je to v cene

stastnevydatam
26. júl 2012

hm, tak preto nasi, aj svokrovci prisli na nasu izbu bez nejakeho vypytovania, resp. zakazovania.. tam si to nik nevsimal, kde asi idu.. xi, sak clovek ten nadstandard ani tak nepotrebuje, ale je dobre mat vedla seba manzela, aspon ja som to tak po prvom porode vnimala.. teraz si hovorim, ze by som bola aj na normalnej izbe, sak ked tam budem mat nejaku prijemnu spolubyvajucu...
takze ja si sama mozem povedat, ze chcem VIP na gynekologii? teda ak bude volna?

stastnevydatam
26. júl 2012

@katka_e prosim ta, ta doktorka Kerekova, to je taka mlada, nieco cez 30 rokov a niekde tam v nemocnici ma este sestru?

stastnevydatam
26. júl 2012

ozaj, ma napadlo, vam robili klistir?

katka_e
26. júl 2012

nie,ja som mala staršiu,neviem ani koľko jej mám tipovať...do 50?ja neviem odhadovať vek:DD,aby som neurazila,bola príjemná,upokojovala ma,rozprávala sa so mnou....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre