Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
19. mar 2008

weroni: aha, lebo vies ake su media. ale samozrejme mohlo sa to stat. neboj, nemozes si vsetko tak pripustat.
iwik: moja sestra rodila pred 13 rokmi a mala tiez doktora Caradskeho. je to super odbornik.

miskinadamko
19. mar 2008

pekny den prajem aj ja som rodila pred nedavnom u dr.caradskeho a tiez som s nim bola max. spokojna 😉 ,mozem ho iba doporucit

weroni
20. mar 2008

kati: no tak to mas uplnu pravdu s tymi mediami 😠 a zvlast novy cas a ja mam osobnu skusensost s TVJOJ - u nas v skolke natacali asi stvrthodinu a celu tu reportaz uplne poprekrucali 😠
napr. z 15minutoveho rozhovoru s riaditelkou vystrihli tolko ze z toho vyplyvalo ze za skolne co rodicia platia dostanu "iba predlzenu prevadzku a individualny pristup" sila co? 😠 a jeden chlapcek - predskolak - na ktoreho urobili zaber ako sa zvitava s maminou - z coho bolo uplne jasne ze tam do tej skolky chodi - tak to otocili tak ze akoze "on si vybera skolku" 😅
dovi, dopo... pretoto uz mediam moc neverim..
a inac baby vsimli ste si ako si teraz zasadli na tu topolciansku nemocnicu? 😠

dori
20. mar 2008

Caute babule, dneska sme boli s mužíčkom pozrieť porodnicu top. som z toho úplne unesená. Perfektný prístup povodil nás tam primár dr. Hríbik strasne zlatý taká veselá kopa 🙂 😀 furt zapáral do mojho že pri 10 už nebude taký nervózny 😀 😀 😀 😎

weroni
20. mar 2008

dori: to ma tesi ze si taka unesena 🙂 no ty to mas dost blizko z domu 🙂

dori
20. mar 2008

weroni ani ty to nemáš tak ďaleko je to tak o 20km viac ako od nás lebo ja nie som priamo z hc ale z neďalekej dedinky 🙂 😉
Vrelo odporúčam ísť sa tam aspoň pozrieť budete valiť oči akurát tam boli 2 babulky čo práve rodili 😅 ja začínam mať taký strach 😖 😅 😕 😨

katinka0000
21. mar 2008

weroni: je to tak a je to dost smutne, ze sa takto chovaju k ludom a zavadzaju ich.
dori: super, ze si mala taku uzasnu skusenost, dufam, ze aj ja budem mat.

weroni
21. mar 2008

dori: no my sa tam chystame buduci tyzden a inac dori co ti povedal ten pan Hribik? lebo mne v telefone povedal ze tam staci prist ked na mna prid bolesti 😕 ale zo zakona vraj vyplyva (to mam od mojej doky) ze posledny mesiac musim chodit na poradnu tam kde budem rodit a on mi povedal ze to iba ak by som nebola spokojna s mojou doky 😕 no neviem mne sa to zda divne ze by som tam prisla len porodit - ved predsa by si ma mali nejak "vypozorovat" a mat nejaky prehlad o mne...
tebe co povedal?

kati: veru veru...

Inac zienky je tu este niekto kto rodil v TO a prisiel tam dost zdaleka? 😅
dori tak iba o 20 km viac vravis? 😀

dori
21. mar 2008

IBA 😀 😀 ja som to brala cca cez nitru ale tá cesta neni nič moc mi sme išli cez hc ale to tiež neni žiadna výhra cítiš sa ako na húsenkovej dráhe raz hore raz dole dva krát sme stáli čo som mala žalúdok až v hlave 😀 😀
Tiež mi hovoril že až keď na mňa prídu bolesti. Podľa mňa si berie na poradňu len rodičky z blízkeho okolia.
U môjho dokyho mi budú robiť vyšetrenia (kultiv,krv,atď...) a tie mu potom máme priniesť. Inak pýtal sa ma aj na to či nemám problémy so srdiečkom a s pľúcami asi aj také pacientky si vyšetrujú sami 😖 😒 🙂
Ale boool fakt super aj tie sestričky úplne milučké také usmievačiky 🙂 🙂 🙂
A najlepšie na tom je že tam treba o polovicu menej vecí ako do trnaskej nemocnice 😎 😲 😎

weroni
21. mar 2008

dori: dal ti nejaky zoznam alebo je aktualny ten co maju na webe?
no co sa cesty tyka tak my to asi vezmeme od Senca po Piestany po dialnici a od Piestan do Topolcian je to cez dediny 😅 myslim ze rozhodne lepsie riesenie nez ist z Ulan po panelovej ceste do Serede, odtial do NR po dialnici a odtial ako ste vy isli 😅 cesty okolo HC su teda fakt na adrenalinovu jazdu 😀
dori: a ty si tam prisla ohlasene alebo len tak?

dori
21. mar 2008

Ajojček mojko ja som tam vovala on mi povedal nech sa tam stavíme tak v 36 tt že nám to všetko poukazujú. Mali sme ísť do ambulancie ale tam nikto nebol tak som si stopla prvéhop lekára čo išiel okolo a zhodov okolností hneď primára 😎 😀 ten nám všetko poukazoval opýtal sa čo by sme ešte chceli vedieť a dal mi ten zoznam.
Weroni neviemaký je na webe nenašla som ho tam ale ak chceš pošlem ti ten môj 😉

katinka0000
21. mar 2008

to som rada dori, ze mas taku dobru skusenost, fakt super.

dori
21. mar 2008

katinka ani som tomu neverila že ešte nájdem neakú milú sestričku a milého doktora 😉
Ty to máš super ak si priamo z to. inak velmi pekná nemocnica asi ju celú opravujú 🙂

weroni
21. mar 2008

dori: no ak by sa ti chcelo tak mozes mi ho poslat potesim sa 🙂

dori a ty ides rodit klasicky alebo do vane?

dori
22. mar 2008

Ja ak mi to dovolia testy by som chcela ísť do vodičky ževraj je to super 🙂 😉

weroni
22. mar 2008

dori ano aj ja sa chystam 🙂 a to napriek tomu ti povedal ze netreba tam prist na nejake vysetrenie vopred? ster z posvy ti bude robit tvoj doky? 😕

silvia83
22. mar 2008

ahojte a ja idem rodiť do TO kedže odtialto aj pochádzam, bola som si všetko obzrieť,je to pekné novučké,čistučké, prednedávnom som ležala na gynekológii takže mam ešte čerstvé spomienky, personál a Dr. boli perfektní, takže sa na pôrod , čo sa týka personálu nebojím 😉

dori
22. mar 2008

Weroni áno myslím že aj tebe to bude robiť tvoj doky lebo môj mi to automaticky naplánoval ani nečakal na to aké výsledky potrebujem do porodnice.
🙂 😎

bubinka
23. mar 2008

Ahojte, ja sa tiež chystám rodiť do Topoľčian, ak budú dobré testy tak do vody. Boli sme sa tam aj s manželom pozrieť a urobili na nás super dojem, venovali sa nám vyše hodiny, všetko nám ukázali a ako tu viaceré píšete, je to tam pekné, čisté. Nás sprevádzala vrchná sestra, veľmi milá a ochotná osôbka, na všetko nám odpovedala, ukázala nám pôrodné boxy, aj miestnosť kde sa rodí do vane, boli sme na šestonedelí aj na novorodeneckom. Bežný štandard je dve žienky na izbe a spoločné sociálne zariadenie s druhou dvojkou. Takéto niečo je v Bratislavských pôrodniciach nadštandard, za ktorý sa platí 500,- na noc. Weroni, ja som z Bratislavy a chystám sa tam, tiež mám obavy z tej diaľky ( máme to ešte ďalej ako Ty ) ale risknem to, u prvorodičiek to vraj nejde tak rýchlo 😉 . Skôr sa desím toho, aby nás nechytili nejaké kolóny na diaľnici, ale smerom z BA nie su také časté, tak snáď budeme mať štastie. Okrem toho moji svokrovci bývajú pol hodinku od TO, tak keby ma chytila nejaká panika, alebo by sa doktor tváril, že to bude onedlho, tak sa nasťahujem k nim. Vyšetrenia kvôli pôrodu do vody by Ti mal urobiť Tvoj gynekológ, aspoň tak nám vraveli keď sme tam boli. Takže dúfa,. že takýto dobrý dojem nám ostane aj po pôrode, je mi jasné, že všade môže človek natrafiť na niekoho nepríjemného a fušeri lekári sú tiež všade. Pre mňa je napríklad výhodou TO aj to, že to tam nie je taká masovka ako v BA.

weroni
24. mar 2008

bubinka ani nevies ako si ma potesila 😀 s tym ze ides az z Blavy 🙂
no ja si tiez myslim ze ked okamzite ako to na teba dojde vyrazite tak to nemozes nestihnut. Akurat jedina vec z ktorej mam "mierne" obavy su tie blbe cesty ktorymi sa do TO ide 😅
ty koky vcera sme to zrovna rozoberali - ci ist cez Panelovku do Serede, odtial do Nr a odtial do To alebo ci sa pri Senci napojit na dialnicu a ist az do Piestan po dialnici a odtial do To ale to je jak blato a kaluz 😀

vy pravdepodobne pojdete az do Piestan po D1 vsak a odtial do To? No moja inac vravis ze ste tam uz boli - my sa tam len chystame ale cesty okolo poznam a to su riadne horske drahy 😅
ty si mala aky pocit z tej cesty? ze to v porodnych bolestiach zvladnes?

audreyd
24. mar 2008

baby, určite neobanujete, ak pôjdete do topoľčian 🙂 ja by som tam išla rodiť aj keby som šla rovno z prahy!!! a prvé sa na svet fakt nepýta tak rýchlo! stihnete to aj keby ste šli pešo 😀 držím vám palce!!!

katinka0000
25. mar 2008

kocky, fakt sa nebojte. tu cestu urcite zvladnete. ja pravidelne chodim na otocku do mnichova a spat, co je ca. 1400 km. tak toto je malina.

weroni
25. mar 2008

kati: ja sa cesty nebojim - rada cestujem len neviem ako to budem znasat v porodnych bolestiach 😅

katinka0000
25. mar 2008

weroni neboj, nemozes sa dopredu stresovat.

weroni
25. mar 2008

kati: no ja sa ani tak nestresujem ako moj drahy 😀 a moja mamina ako keby verila v to ze si to na poslednu chvilu rozmyslim a pojdem do Blavy 😀 😀 😀 akosi to moje rozhodnutie beru dost s rezervou vsetci 😅 ale ja som tam fakt odhodlana ist 🙂 aj ked verim ze to bude riadny adrenalin 🙂
No kamoska ma inac stresuje s tym ze on isla po tej panelovej ceste len 15 minut a myslela ze je to cela vecnost 😅 mna po nej caka taka polhodka 😅 😀

katinka0000
25. mar 2008

neboj, ved do TO chodi rodit hrozne vela zien z inych miest a este som nepocula, ze by niektora nestihla prist. tak nechod po panelovej ceste, ale chod cez nitru.

bubinka
25. mar 2008

Ahojte dievcence, dakujeme za povzbudenie 😉 . Weroni, my obvykle chodime na Hlohovec, to je manzelova najoblubenejsia cesta, ked ideme k svokrovcom, ale zvazujeme, ci nepojdeme na Nitru, kedze na Hlohovec je to naozaj horska draha. Nemam predstavu, ake to je cestovat v porodnych bolestiach, ale risknem to. Ked sme tam isli, zdalo sa mi to nekonecne dlhe, ale to preto, ze som sa na to sustredila, bezne ked chodime k svokrovcom, zda sa mi to rychle. Mozno sa viac budem sustredit na cestu a aspon nebudem mysliet na bolesti . Kramare mam sice pod nosom, ale jednoducho som sa rozhodla pre Topolcany, dlho sme to zvazovali a mali najviac pre. Tak dam na prvy instinkt a budem dufat, ze to dobre dopadne. U nas tiez nebola rodinka velmi nadsena, ked sme spomenuli, ze ideme do TO, najma svokrovci, hned zacali vytahovat vsetky kauzy a samozrejme vzdialenost, ale ja si myslim, ze to je naozaj na zvazeni nas dvoch a nema co kto o tom rozhodovat. Inac Weroni potesim Ta, mame kamaratov, ktory tam pred rokom rodili, isli zo Senca, po odteceni plodovej vody boli este 2 hodinky doma a az potom sa vybrali na cestu do TO a v pohode vsetko stihli. A nevedeli si vynachvalit. Takze my snad nebudeme ziadne vynimky. Weroni a kedy sa chystate do TO?

weroni
25. mar 2008

kati: no ak pojdem od nas z Ulan tak je to blizsie po panelke do Serede - tam sa napojit na dialnicu az do NR a z NR zase mimo dialnice.
Ak zo Senca tak mozem hned vedla Senca na D1 az do Piestan a odtial do To mimo dialnice. Radsej by som po tej dialnici - no ak ma to chyti v Ulanoch - doma - tak neviem. Mozno este obetujem tych 20 km na dialnicu pri Sc ako po tej panelke sa trepat 😀 uvidime, aj slepy tak povedal 😀

zabkatt
25. mar 2008

Ahojte babulky tak som už z dovolenky tu a vidím že ste toho popísali ako sa patrí.
dori ten zoznamík do pôrodnice poprosím aj ja. Od kamošky nejaký mám, ale neviem kde som ho založila ☹
weroni ja budem posledné týždne v PN u rodičov, tak hádam že to stihnem a ak nie, bude mi dobrá aj Piešťanská nemocnice, ale dúfam že to zvládnem 😀

weroni
25. mar 2008

zabka: to mas super ze budes v PN - to mas TO odtial na polhodku cesty 🙂 aj ked riadnej "horskej drahy" 😅 😀 ale ja som na tom ovela horsie takze pohoda 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre