Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

fejusa
28. jan 2009

alex,nemala si to lahke normalne uz ani nechcem det,lebo si neviem predstavit ze pridem uplne v poriadku a porodim a stane sa nieco zle a to kolko krat chybou toho druheho

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fejusa
28. jan 2009

majdzy666-no ved to,aj mam zly den aj dobry.ale to ich stale v takomto povolani neospravedlnuje

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fejusa
28. jan 2009

aj ja si to myslim ale aby bola nasa nemocnica brana ako dobra mala by mat aj jis novorodenecku.
Keby mam lepsie zdravotnictvo tak by bolo mozno aj lepsi personal vsade,ale ked sme pomali na poslednych miestach tak nemozne cakat vela dobreho.... ved kolko dobrych lekarov odchadza prec aj sestier.ja sa im ani necudujem,zachvilu tu bude na SVK robit sami rumun,chorvat...nasi vyzaduju viac platu a rumuni su dobra lacna sila

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fejusa
28. jan 2009

majzdy-no to vies ako musi mat nemocnica nejake peniaze,ved sa poly stary pavilon preraba.... .ale by ma to zaujimalo ci to legalne.ja som lekarovi nieco dala,ale aj to nechcel,tak som poslala sesterku aby sla za nim

fejusa
28. jan 2009

moja ja ja tiez raz mozno budem robit v tomto obore a skusim ist na skolu tak urcite tu nebudem robit za ten plat predavacky a este z vyskou,radsej do zahranicia pojdem,kde to je aj ohodnotene

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fejusa
28. jan 2009

presne ber pokial davaju 😀

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dandulik
31. jan 2009

mery.maja...videla som ťa v poradni v piatok 30.1. bola si predomnou....ja som ta čo tam sedela v tých okuliaroch, ak si pametáš.....vyzeráš inač úžastne s bruškom...tipujem že budete mať chlapčeka.....prajem ti aby ti to všetko dobrééé dopadlo....drž sa..... 🙂 😉

dilik
31. jan 2009

mery.maja aj dandulik drzim Vam obom palce 😉

ada11
31. jan 2009

ja som rodila prvú dcéru v NR a nikde som sa nestretla s lepším prístupom k deťom ako tam, ale bola na novorodeneckej JIS-ke, na úseku patologických novorodencov nebol tiež zlý personál, ale nebolo to už ono. Ja vám prajem aby vaše zlatíčka nemuseli ísť nikdy na tú JIS-ku. Druhú dcérku som rodila u nás a dalo sa i keď sem- tam to malo nejaké chyby, ale to bude všade. Kebyže mám ešte niekedy rodiť, tak by som išla zase k nám. 😉 Nech je vám maminy pri pôrode personál s dobrou náladou a aj keď nie, tak sa na to povzneste 😉

ariadna
4. feb 2009

ahojte ja som tiez rodila v To.rodil ma primar Hribik a musim si pochvalit jeho ludsky pristup a profesionalitu a to som ho nemala ani zajednaneho ani nikoho.Sestricky na porodnel sale fantasticke mile az na jednu taku prisnejsiu tej len nemozem zabudnut ze ma uviazala na tie pasy a pustila do zily urychlovacku a povedala ze tam musim lezat ked som uz nevladala od bolesti a kricala som na primara ze nemozem takto lezat v tych bolestich tak ma sam prisiel zdvihnut ze ani nemusim ze to ani nie je dobre pre babo tak som pekne prezivala konrakcie po stojacky tak ako mi bolo najlepsie.Sestricky ktore sa staraju o mamicky tiez super a nemala som problem ani s novorodeneckymi dokonca mi jedna doniesla z vlatneho chleba a syra ked som zmeskala veceru.A jedna prisla v noci za mnou na izbu ked mi mala plakala a ja s nou lebo som nemala dost mlieka a pomohla mi aj mlicko doniesla aby mala nebola hladna.takze ja si nemozem stazovat na porodnicu v to.Ak by som druhy raz rodila tak len tam.

dilik
4. feb 2009

ariadna,asi si novorodenecke sestricky vstupili do svedomia...

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dilik
4. feb 2009

co je pravda je pravda...a ostat im to neostane to sa nebojim

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellen
5. feb 2009

ahojte, ja som tu uz raz pisala, ale napisem znova:
nemala som nikoho vybaveneho a vsetci sa ku mne spravali uplne normalne. nikto nebol povysenecky, nikto nebol protivny (az na upratovacky... 😠 ) a ked som nieco nevedela, isla som sa opytat, lebo matkou som sa nenarodila, matkou sa stale ucim byt, pretoze kazdy den je ina situacia a nehanbim sa za to, ze proste nieco neviem. niekto vie a aj tak sa tym neriadi, takze sa nebojte, zvladnete to a ak tam aj niekto bude oduty, kaslite na neho, alebo na ne, par dni to tam vydrzite a potom uz budete doma v kruhu rodiny a to je najdolezitejsie

a jedno, co si pamatam od mojej znamej: vzdy daj na instinkt, na ten vnutorny pocit, ktory ti vzdy iba spravne poradi :D tak vela stastia a zdravia a zdrave dietky, ktore lubia papat maminkino mliecko :D

audreyd
7. feb 2009

nada.hope má dievčatko ninku, narodila sa včera 😵 pekne sa mi tam o ne starajte 🙂

katinka0000
7. feb 2009

ahojte!

nejako tu viazne debata. co tehulky? kde ste vsetky?

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nada.hope
14. feb 2009

Ahojte babenky, tak mi uz mame porod za sebou. Nemali sme to v plane, ale ked ma pani doktorka z poradne poslala pobalit si tasku /iba pre seba/ nedalo sa mi oponovat ved som mala tlak 170/110, tak si to moje zlaticko asi rozmyslelo a povedalo, ze uz nechce by v brusku, ale vonku.
DO nemocnice som mala ist lezat 6/2/09, nastup bol o 13,00 a uz som bola na 2-3 prsty otvorena. kontrakcie sa mi spravidelnovali. Pani doktorka len skonstatovala, ze to bude este dnes a aj bolo. Rodila som spontanne.O 19,00 som bola otvorena na 5 prstov a kontrakcie pravidelne kazdych 5 minut. Rodila som pri doktorke Pospisilovej a doktorke Kerekovej, skvele profesionalky velmi im dakujem nebyt ich pomoci neviem ci by som to vsetko zvladla, tak lahko. Malicka nakoniec uzrela svetlo sveta o 22,15.
Personal na porodnej sale tiez uzasní, este raz obraovska vdaka Dr. Kerekovej , Dr.Pospisilovej a porodnej asistentke, ktora mala zrovna sluzbu.
Co sa týka poporodnej starostlivosti, ja viem ze vsetko co tam tie sestricky robia pre mamicky a ich deticky sa snazia robit s laskou, ale niekedy to nie je az take viditelne. Starostlivost o mamicky bola super, tam by som vyhrady nemala, sestricky skutocne chodili a pytali sa ci nieco nepotrebujeme, ako sa citime, vdaka vsetkym sestrickam starajucim as o mamicky.
Co sa tyka novorodeneckeho, neviem ci ja osobne by som dokazala robit ich robotu, ktoru ocenujem, ved byt cely den vstrehu ci su vsetky tie male uzlicky, ktore maju na starosti v poriadku,................ ale predsalen mi neda nepovedat nieco, co ma skutocne zasiahlo a poviem vam aj som si poplakala. ........................Ved predsa ak date matke je dietatko, matka v tom momente citi zodpovednost za svoj pokladik, je jej sucastou a chce vediet o vsetkom co s jej babatkom robi, kde ho beru a kedy ho donesu. Ale zial presvedcila som sa na vlastnej kozi, ze mamicka v tomto pripade nie je braná ako matka, ktora je zodpovedna, ale iba pacient, ktory lezi na posteli.
Nemozem povedat, ze by boli sestricky arogantne, samozrejme nehadzem ich vsetky do jedneho vreca su tam aj take, ktore sucitia s matkou, a tym z celeho srdca dakujem , ale bohuzial su tam aj take, ktore vam len tak zoberu vase dieta a len medzi recou povedia stroho, "bereme malu ide pod lampu", tato veta bude vo mne rezonovat velmi dlho. Urcite by lepsie znelo " pani........ bohuzial malicka ma zltacku musime ju dat pod lampu, donesieme vam ju vtedy a vtedy, keby ste chceli malicku prist pozriet staci zaklopat."
Urcite by som to skor prijala ako to co povedala sestricka mne, ale co uz stalo sa. Napriek tomu dakujem aj vsetkym sestrickam na novorodeneckom a sklanam sa nad ich robotou, nie je to lahke a urcite to robia s laskou.
No a posledny postreh, ktory mi neda nenapisat, su upratovacky. Je tam jedna blondina strednej postavy, ktora jednak ani neodzdravi, ked ju niekto pozdravi ale co je smutne, ked vidi, ze v postielkach lezia jednodnove babatka a ona jednoducho pride k oknu otvori ho , potom otvori balkon a samozrejme dvere na izbe rozcapene ako na stanici, prievan ako ........... a ona si kludne umyva podlahu, no nasrala ma poviem vam, ja som bola odokryta, fukalo mi na krize a ona nic, Juj tak by som jej vynadala, ale ja som vstala a s jedom iba zavrela okno, ved co sa budem s takym clovekom aj bavit, tu musim bohuzial skonstatovat, ze tato zena hoci je iba upratovacka je bez srdca.
Tolko moje postrehy, ak budem rodit svoje dalsie babatko, tak urcite opat pridem do topolcianskej nemocnice 😵 😵 😵 😵 😵

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dandulik
15. feb 2009

Nadi...srdečne blahoželááám, a želám vela radosti a zdravíčka pre obidve..... 🙂 😉
...a dakujeme za podrobný opis.... 😉 🙂

dilik
18. feb 2009

nada.hope,blahozelam,nech ste zdrave obe 😉

dandulik
18. feb 2009

aj mery.maja už porodila..má chlapčeka MATUŠA........ 🙂 gratulujem.... 😉

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mery.maja
23. feb 2009

ahojte topolcianky 🙂 dandulik a ty to ako vies ze mame chlapceka Matuska?? 😵 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre