Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zanetak
5. jan 2013

tak nedá mi nenapísať do tejto témy 🙂
takže za 1. oblečenie v nemocnici pre malé vám dajú a to čisté a voňavé aj keď trochu staršie, a bábetko vám prezliekajú , , alebo si ho prezliekate vy , čiže není 4-5 dní v jednom a je dobré si vziať so sebou oblečenie v ktorom pôjde domov, poprípade vám ho donesie rodina.
2. po cisárskom ste deň na tzv. pooperačnej izbe, ale na ďalší deň ak je voľné kľudne môžete ísť na VIP izbu a môže tam byť manžel.
3. ak je manžel pri pôrode a vy rodíte cisárskym tak manžel čaká na chodbe a dieťa mu po pôrode ukážu, aj keď vy ho môžete vidieť až po 8-mich hodinách, ale ked pekne poprosíte sestričku, tak vám ho donesie hned ako sa po cisárskom preberete
a posledné čo sa týka doktorov, tak ja som tam mala 2x krát cisársky a vždy mi ho robil niekto iní a som spokojná, dá sa povedať so všetkými doktormi tam. jeden bol neplánovaný a druhý plánovaný a vybrala som si aj doktorku a neplatila som žiadny výber lekára, len som jej dala zo slušnosti nejaké víno ,dezert, nechcela nič. takže tak.
myslím , že tu sú doktori správny, hlavne na túto dobu, sú radi že majú prácu, tak sa nenechajú vyhodiť za podplácanie.
tak to moja skúsenosť 🙂

chrumik
10. jan 2013

ahojte holky, tak som to zvladla mala sa narodila 2.1.2013 je zdrava a velmi pekna.
Chcem vas poprosit, ci ma niekto zoznam potravin ktore mozem a zaroven nemozem jest, kedze dojcim.
Bojim sa, aby malu nebolelo brusko, tak sa chcem stravovat spravne. Dakujem.

katren
10. jan 2013

@chrumik gratulujem 😎
zoznam ti spravi drobcek, co mu sedi a co nie....ja skusam vsetko....viem, ze vajicko a kavu nie, po vajicku boli brusko a po kave nespi.....hrasok nie je problem a ani kukurica /dala som si majonezovy salat/ a kapustu som neriskovala, ved z toho aj mna dost nafukuje, hubovu omacku som jedla a nic 😉 ....takze treba pomaly skusat a zistis, co mozes a co nie.... 😎 drzim palce

kkl82
10. jan 2013

@chrumik presne ako pisala @katren, jest mozes vsetko, z coho nemavas problemy ty sama. vacsina tych akoze zakazanych veci je len mytus, sama si odskusas, co mozes a co nie. zakladom je jest zdravu a vyvazenu stravu, ale to hlavne kvoli zivinam, aby si ty mala dostatok energie a mohla malej davat dostatocne mnoztva zivin prostrednictvom mliecka. ale ak chces pocut nieco konkretne, u nas malemu nerobilo dobre, ked som pila mlieko, tak som ho uplne vysadila a bolo dobre.

chrumik
12. jan 2013

Ahojte holky, potrebovala by som poradit.
Malu kojim asi 20 min z jedneho prsnika, ale zacala si pytat aj druhy, nebude to vela dat jej aj z druheho. Mala ma len 10 dni. Dakujem

katren
13. jan 2013

@chrumik kludne jej daj aj z druheho...ked bude mat dost, vypluje bradavku 😉
aj nasa mala take obdobie, ze sa nevedela dojest a po par dnoch s tym sekla 😉 proste potrebovala viac

chrumik
21. jan 2013

@katren dakujem velmi pekne za rady, ktore mi davas.
Chcem sa ta spytat ci nahodou nemas aj takuto skusenost? Vcera vecer bola mala na mojom prsniku od 19:00 skoro do 24:00, ked ratam prestavky co zaspala tak to boli asi spolu 2 hodiny. Inak stale tahala a dudlovala bradavku. Ja uz som naozaj nevladala. Zaspala okolo 1:30 a spala az do 7:00 bez papania. Katren je to normalne, ze tak dlho potrebovala cucat?
Mala ma necele 3 tyzdne a stale mam velky problem sa s nou zosuladit, niekedy mam pocit, ze to nezvladam a nebola som na materstvo pripravena. Je tazke, ked clovek zostane sam a cele dni zavrety doma. Dufam, ze to prejde?

zdenushka
23. jan 2013

Baby, rozhodovala sa niektorá z Vás, kde rodiť, či v Nitre alebo v Topoľčanoch? Nitra ma dosť odrádza už len tým, že neponúkajú epidurálku a majú veľké percento cisárskych. Veľmi zvažujem tie Topoľčany. prosím poraďte mi.

chrumik
23. jan 2013

@zdenushka ahoj ja som zvazovala Nitru, ale rozhodla som sa pre Topolcany a bola som spokojna. Vyuzila som aj epiduralku, ktoru urcite odporucam.

miska030
25. jan 2013

Ahojte,ja som rodila pri dr.Caradskom v nemocnici v TO a vsetko prebehlo v poriadku,velmi som bola spokojna,ja urcite odporucam.

lea641981
25. jan 2013

@miska030 tak moja priatelka ma velmi zlu skusenost,prisla skoro o dietatko a sama mala problem so sebou a totalne ju ten clovek ignoroval a posmesky si z nej robil 😠

to si mala obrovske stastie a to kamoska mala tlacenku jej mamina tam pracovala ako sestricka a bola jej pri porode ☹

lea641981
25. jan 2013

@zdenushka banovce odporucam 🙂

miska030
25. jan 2013

@lea641981 Urcite su mamicky,ktore maju nagativne,aj pozitivne skusenosti,moj porod bol rychly,nebola som ani nastrihovana,ja som 2x rodila v Trebisove,prvy porod bol katastrofalny,moj maly ma Dmo,neokyslicil sa mu pri porode mozog,3roc.dcerku som rodila pri Caradskom a nemozem povedat nic zle.3mes.dcerku som rodila tiez v Trebisove,personal je tam pomeneny,primar Buban perfektny.

lea641981
25. jan 2013

@miska030 ja som si uzila caradskeho este skor nez som vobec mala deti ☹ nikdy viac

zuzi282
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrumik
25. jan 2013

Ahojte holky,

skuste ma povzbudit, prvorodicky. Ja mam doma mesacne babo a neviem si zvyknut na tento zivot.
Cely den doma zavreta sama s malou, vonku zima, zavcasu tma. Mala papa kazdu hodinu a pol aj v noci.
Ma niektora tiez taketo pocity.
Uz aby bolo slniecko, alebo mala mala 3 mesiace.

eeska
25. jan 2013

@chrumik som na tom podobne a to uz moji maju tri mesiace....ak chces, napis mi IP....

chrumik
26. jan 2013

@eeska
Ahoj, Ty mas dvojcatka?
To mi ani nehovor, ze v troch mesiacoch takto vystrajaju, ja sa spolieham, ze mala ked bude mat tri mesiace sa ukludni. Ako zvladas deti cez den a v noci. Ja som dnes ani skoro nespala, mala mala prsnik skoro celu noc v ustach idem sa zblaznit, neviem co bude dalej. Rozmyslam, ze buduci tyzden zavolam laktacnej sestre a spytam sa co navrhuje.

bosacka
27. jan 2013

@chrumik - este je skoro... 🙂 uplne ta chapem, ja som mala mozno podobne pocity, materstvo ma zaskocilo a tiez som pochybovala, ci som bola dost pripravena a podobne... pomohlo mi, ked som vonku stretla zname s vacsimi detmi a tie mi povedali, ze je to na zaciatku normalne a ze tie prve 3 mesiace su najtazsie, ze sa to zlepsi... a naozaj, neviem presne kedy, ale urcite sa to zlepsilo (a teda ja som rodila na jar, takze aspon pocasie bolo fajn). Najviac asi pomohlo, ked sa nam ustalil nejaky rezim (cca 4 mesiace mala). Najhorsi bol spociatku pocit, ze sa mi zmenil zivot naruby a uz nikdy nezazijem niektore veci... ale cim dalej, tym sa da aj s dietatom viac spravit, pripadne moze niekto postrazit... prepac, pisem jak hotentot - najdolezitejsie je, ze SA TO ZMENI, aj ked ti mozno teraz pripada, ze nie 😉
drzim palce 😵

bosacka
27. jan 2013

mamicky, rodil niektoo v TO prirodzene po predchadzajucej sekcii? resp. viete poradit doktora, ktory je tomu nakloneny?

dada2007
28. jan 2013

@bosacka ahoj....mne bolo povedané, že automaticky po prvej sekcii budú už len sekcie-hovorím o TO! Iné pôrodnice s tým nemajú problém a idú aj do prirodzeného.....v TO to tak nie je, prečo? neviem....ja som mala 3 roky rozdiel a mala som sekciu v TO....kamoška mala doma rok a polročné a rodila prirodzene v Partizánskom......

stanislavao
28. jan 2013

@bosacka ja si mylsim, ze je potrebne sa dohonut priamo s porodnikom. jeho sa oytat na spontanny po sekcii. lenze ked je moc malo casu na zhojenie jazvy po sekcii, tak sa neodporuca spontanny, lebo sa cela maternica moze roztrhnut. lekar si nechce brat na seba toto riziko a preto sa po sekcii voli zas sekcia. ja som rodila v TO u MUDR. Caradskeho a bola som maximalne spokojna. nastastie som mala sekciu len pri druhom, lebo tie bolesti boli neskutocne. prve som rodila do vody a bolo to rychle a bezproblemove.

bosacka
28. jan 2013

@dada2007 dakujem, toto som potrebovala vediet... takze vseobecne su tam nakloneni sekcii? ja prave hladam miesto, kde su nakloneni prirodzenym porodom, kedze v NR by ma tiez hned rezali 😒

@stanislavao a mala si u caradskeho oba porody? ja v podstate viem, ake su moznosti aj rizika, len teda hladam nemocnicu v okoli, kde by mi dali aspon sancu a viem, ze v TO sa da na mnohom dohodnut, tak som dufala, ze aj toto by slo

katren
28. jan 2013

@bosacka moja sesternica rodila po 4-roch rokoch po sekcii a hned jej robili automaticky sekciu.....
ale ona bola pripad, co mala prve normalne, druhe 10mesiacov 😝 po porode sekciou a tretie po 4-roch rokoch tiez...

stanislavao
29. jan 2013

@bosacka ano, ja som rodila u caradskeho oboch synov. a keby som mala rodit zas, tak jedine u caradskeho. ja som bola maximalne spokojna.

kachna13
29. jan 2013

@bosacka ak chces rodit prirodzene, treba ist do Partizánskeho za primarom...on sekcie vôbec neuznáva a robí ich len ozaj v krajných prípadoch..

bosacka
30. jan 2013

@kachna13 dakujem za konkretnu informaciu 🙂 partizanske je uz trosku viac od ruky, ale mozno sa tam vyberiem, keby to inak neslo
@stanislavao @katren aj vam kocky dakujem, vyzera to, ze TO nema v mojom pripadne vyznam skusat ☹

nemy
31. jan 2013

ja som v TO rodila v júli 2012, viac menej to bola plánovaná sekcia, lebo bolo po termíne, malý bol veľký a ja som už mala problémy s opuchmi a tlakom a tak. Nejaké extra veľké bolesti po cisárskom som nemala, iba prvú noc. Ale chcela som hlavne o ľudoch v pôrodnici na ktorých nemôžem nič zlé povedať, všetci (sestry aj doktori) milí, ochotní, trcohu viac odmeraný bol iba primár (zrejme to vyplýva z pozície). Tiež som zvažovala Nitru alebo Topoľčany ale o nitre som dostala horšie info tak som sa rozhodla pre topoľčany a neľutujem
A ešte som chcela dodať, že manžela neposlali domov a mohol počkať, takže bol prvý kto dieťa hned videl, dovolili mu s ním stráviť nejakú chvíľku, a mohol počkať aj mňa ked na odviezli z operačky.

lusidisi
10. feb 2013

ahojte chcem sa podeliť aj ja zo skúsenostami s pôrodnicou v Topolčanoch rodila som tam pred 2,5 rokom a môžem povedať že nikdy, nikdy ale nikdy viac .Rodila som u primára Čaradského a týmto ho pozdravujem že mi spravil traumu na celý život tak neochotný personál som v živote nevidela a ani o nom nepočula bola to jedna veľká hrôza jedine čo som štastná je že malá je v poriadku a dopadlo to ako dopadlo a ľutujem jedno že som na túto pôrodnicu za to čo mi spravili nezažalovala . A tie krásky na destskom oddelení ktoré neviem načo sú tam neochotné nevedia naučiť kojiť ukázať kúpanie jednoducho nič a nedajbože máte po pôrode nadštandartnú izbu ako ja otras, keď sestrička musí ísť keď ju zavoláte k vám o poschodie nižšie to je len ochota . A to ešte otrčajú ruky na niake úplatky je to hanba nič viac jedine kto tam bol milý bola pani doktorka z detského odelenia ale meno si už nepamätám . Táto téma je na dlho. 😠 Aspoň papiere mohli vypísať pravdivo , ale vedeli veľmi dobre čo robia.

simonka1304
11. feb 2013

No tie sestricky na detskom,to mas pravdu,ze su strasne neochotne.Su to vacsinou stare dievky,takze to asi hovori za vsetko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre