Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

jaruska1
9. apr 2007

ahojcek, som rada, ze som si mohla precitat vase prispevky o porode v topolcanoch, mna to tiez caka, termin mam 14 aprila a uz sa neviem dockat...

😀

bubulik
10. apr 2007

Ahojte baby chcela som sa Vas opytat, ci je potrebne aj v TO vysetrenie buduceho ocka ak chce byt pri porode. Teda na kultivaciu a citlivost z krku a z nosa.Ja chodim na psychofyzicku pripravu u nas a dali mi taky papier, ale oni nevedia, ze budem rodit v TO . 😉
Diky.

mimakro
11. apr 2007

My sme nič také neabsolvovali (rodila som 23.11.2006). Žeby sa niečo zmenilo odvtedy, neviem. Ale skôr by som tipla, že nič také sa od otca pri pôrode nevyžaduje, iba 500 Sk 😀 😀
Jaruska 1 držím Ti palce, aby si mala ľahký pôrod a zdravé bábenko.

melory
autor
11. apr 2007

bubuli, rodila som 25.3 a nic take sme nepotrebovali

melory
autor
9. júl 2007

topolcany nerodia??? 😠

melory
autor
14. júl 2007

hallo, topolcany 😉

melory
autor
22. aug 2007

bubulik rodila si v topolcanoch?

melory
autor
7. nov 2007

😉 a ja ze si zapominam na stare casy a tu nikoho niet.

mimakro
18. nov 2007

Tak asi len ja, čoby Žochárka 😀

melory
autor
20. nov 2007

aj ja mam doma malu zocharku 😅 je to salamistka.

silvikaa
28. nov 2007

Ahojte, rada by som sa spytala tých, čo rodili v Topolcianskej nemocnici na nazor na pana doktora Caradskeho a na porod do vody. Som prvorodicka a neviem, ci je porod do vody pre mna vhodny, ci budem spravne vediet co robit a tak...
Vpred dakujem za vsetky info, moc by ste mi pomohli 🙂

melory
autor
28. nov 2007

ja som do vody nerodila a ani u byvaleho primara caradskeho. ale anielik z tohto fora ano, mozes jej napisat internu postu.

kejla
29. nov 2007

Ahoj Silvinkaa,Caradskeho dcera porodila cca pred mesiacom svoje prve dieta (dievcatko) a nerodila do vody.To myslim hovori najlepsie o jeho nazore prvorodicka a porod do vody,pretoze pre dceru chce len to najlepsie...

mimakro
3. dec 2007

silvikaa. U Čaradského som rodila, ale "na suchu". Do vody som nechcela. Zdá sa mi to nehygienické. I keď vaňu umývajú, ale to je ako keby som sa kúpala, keď mám menzes, a to ja nemusím. Okrem toho, placenta sa rodí mimo vane a vyliezť z nej musíš sama 😒 . A čo keď sa niečo stane? A cena za to tiež nie je nízka. O Čaradskom hovoria, že nie je dobrý, po ľudskej stránke. Mne sa zdal chladný, ale profesionál. Žiaden úsmev, veľmi sa so mnou nebavil. Prišiel, spravil, čo mal a bolo. Odborne dobre, bez nástrihu som porodila štvorkilovú dcéru. Síce s hematómom na labiu, čo však nebola nikoho chyba. Keď mi ho čistil (nastrihnúť, zrazeninu odsať, zašiť) a mňa to bolelo, tak prejavil účasť ("ja viem, že to bolí, ale ešte raz Vás pichnem a hotovo" doslova).A ešte som mala dve trhlinky na jeden steh. Po pôrode mi zablahoželal a už ho nebolo.

megova.l
3. dec 2007

Ahojte! Ja som rodila pred troma rokmi v Topoľčanoch u MUDr. Čaradského a bola som nadmieru spokojná. Chcela som ísť do vody, ale nevyšlo mi to tak klasicky som to zvládla. Teraz v máji 2008 čakám druhé dieťa a chcem ísť len do TO, snáď to stihnem. Ja bývam v Trnave, pracujem v nemocnici v Trnave ale rodiť by som tam nešla ani keby sa dialo čokoľvek. Kto to nepozná bohužiaľ nevie

weroni
4. dec 2007

babulky, ja by som strasne chcela do topolcian do vody... zatial zbieram infosky - teda hlavne skusenosti, pisala som tomu anielikovi co tam rodila tak uvidm co ona odpise ale zatial som rada ze same same dobre skusenosti a odporucania dokonca pri druhorodickach som sa zatial docitala a dozvedela ze "uz by som inac ani nesla rodit" takze dufam ze to bude take fajn aj u mna 🙂
Inac neviete, pokial by z hocijakeho dovodu ten porod do vody nevysiel, existuju v TO aj ine varianty ako klasicky na stole? Napr. lopta, stolicka a pod?

bubulik
4. dec 2007

Ahoj Weroni, ja som rodila u Dr. Caradskeho pred piatimi mesiacmi. Ale klasicky 6 hod, potom sa mi mala zasekla a musela som ist sekciou. Bola som s nim velmi spokojna, je to profik a myslim, ze mi zachranil dceru. Neviem ako by to bolo dopadlo inde. 😉
Inak co sa tyka tej vody, ponukal mi to, ale 5000 sk sa mi zdalo strasne vela. Ja som rodila hned vedla vane( teda na stole)Povedal, ze ak si aj dopredu dohodnes vanu a zistia podla okolnosti, ze sa nieco deje tak sa vana konat nebude. Ja som pouzivala sprchu, fitloptu, prechadzky po chodbe za ruku s manzelom, drepy a nic nepomohlo 😉 Malej bolo u mna dobre. 😉 Inak su tam take postele co sa daju nastavit na sedenie.lezala som aj na boku. Ale oni Ta budu usmernovat podla toho ako bude babo postupovat dolu 😉

weroni
4. dec 2007

bubulik jej vdaka za tvoju skusenost 🙂 no ja nehovorim ze za 5000 sa neda nic uzitocne kupit, ale ja som dost utly cloviecik a podla toho co mi zatial aj lekarka vravela tak by mi ten porod do vody dost pomohol - takze co uz clovek narobi 🙂 a velmi rada by som z porodu mala pozitivny zazitok na ktory budem rada spominat - babenky co rodili do vody (teda zatial co som pocula) tak ten zazitok mali 🙂 ale boli aj take co mi povedali, ze si nevedia predstavit ako by to zvladli "na suchu" 😝
inac gratulujem k dcerke je strasne zlatucka 🙂

bubulik
4. dec 2007

Dik Weroni, drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo a aby si mala aj Ty tie krasne starosti 😉 Ak budes chciet nieco vediet, tak napis. Ja som sa stale nieco pytala bab a velmi mi to pomohlo.A pozeram, ze aj Ty budes mat junovciatko!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Inak ak potrebujes na Caradskeho mail, ale telefon mam. Tesim sa na otazky, aby som si mohla zaspominat. 😉

mimakro
4. dec 2007

weroni. Je možnosť rodiť na stoličke, k dispozícii sprcha, fitlopta, na vzdychárni sú aj rebriny. Nikto Ti nič nezakazuje. Ja som rodila na stole, ale ten sa dá vypolohovať podľa Tvojho želania. Ja som po infúzke dostala také bolesti, že som ledva prešla na záchod. Nemohla som sa dočkať konca, tak mi bolo relatívne jedno, ako to bude. So mnou na izbe bola jedna holka z Piešťan. Mala pozitívneho streptokoka, ale aj tak rodila vo vode. Aj ona bola chudučká, ale museli ju nastrihnúť (resp sa natrhla, to už si nepamätám). Ale iba na pár stehov, nič hrozné. Na druhý deň sedela normálne. 🙂

enajka
5. dec 2007

Dobre ranko,
Aj ja by som sa rada poinformovala co sa tyka tejto porodnice nakolko som sa uz na 80% rozhodla ze aj ked to mame z BA dalej pojdeme do Topolcian. nakolko v Ba sa mi momenetalne nepozdava ziadna porodnica, pretoze vsade nastrihavaju aj ked netreba.A prave tomu nastrihu by som sa rada vyhla pokial by bolo mozne.

melory
autor
5. dec 2007

ak ti ide o info o nastrihu tak mana dr.abutaima nenastrihol. mala som 5 stichov prirodzenych

weroni
5. dec 2007

enajka - tym ze si z BA sa netrap - my to tiez nemame od nas najblizsie - 77 km 😅 😀 takisto som bola nastvana na Blavu ze hlavne mesto a ani jedna jedina porodnica neumoznuje porod do vane... Este aj v Komarne maju vanu - sice len na prvu dobu porodnu ze do nej nemozes rodit - ale aspon nieco - Blava sa moze hanbit...

mimakro - fakt vdaka za info 🙂 niet nad vlastnu skusenost 🙂
bubulik - no na toho lekara sa ta mozno budem casom pytat 🙂 takze ty si tiez rodila v juni? 🙂

weroni
5. dec 2007

bubulik - inac ten tvoj maly poklad je riadny baculko 🙂 na zozratie, nebozkavas ju vkuse? 😀 😀 😀

mimakro
5. dec 2007

enajka. Čo sa nástrihu týka, to sa asi budeš musieť vopred dohodnúť s pôrodníkom. Ja som ho pri prvom samozrejme nechcela, ale dr. povedal, že to bude veľké bábo(3830g), tak mi ho spravil. A ja netuším, čo sa stalo, ale museli mi šiť konečník ☹ Rodila som u Anutaimu. Na druhýkrát ma nenastrihli a Hanka mala 4000g. Oni to vidia podľa situácie. Ale neviem Ti povedať, kto je prístupnejší. Možno tí mladší a páčil sa mi aj prístup MUDr. Kerekovej. Ale na každého lekára sú aj dobré aj zlé ohlasy.

enajka
5. dec 2007

dakujem za kazdu radu. kazda rada nad zlato ako sa hovori 😀 Inak na tu Kerekovu su tu vacsinou chvali tusim

alionuska
5. dec 2007

Ahoj Enajka.Ja ti chcem len napisat,ze som bola v Topolcanoch dva krat a je to dobra klinika.Primar je super a co sa tyka toho nastrihu,myslim ze sa ta nebudu pytat,ci ho chces alebo nie.Zavisi to od situacie,ako bude prebiehat porod a ked budes mat problem vytlacit babatko,tak ta pravdepodobne urcite nastrihnu.Ale ty si to v tej situacii ani neuvedomis,co budu s tebiu robit.Nastrih je lepsi a pekne sa ti to potom zrastie,nemusis sa bat.Je to preto,aby sa predislo aj dotrhaniu vchodu...to sa potom asi hoji horsie.Tak ti drzim palce.Aj ja som mala ist rodit do vodicky,ale nestihla som to,lebo este dezinfikovali vanu po rodicke co bola predomnou.Ale aj tak,zvladli sme to a bol to ten najkrajsi okamih v mojom zivote,ked som uvidela malicku. 🙂

enajka
5. dec 2007

no ja by som aj sla rodit do vody no 1. pocula som ze prvorodickam sa to neodporuca a 2. zena musi byt uplne zdrava vraj
No neviem co je na tom pravdy

weroni
5. dec 2007

enajka to s tym ze sa prvorodickam neodporuca sa mi zda divne lebo takych 50% vsetkych bab co som zatial vyzvedala boli prvorodicky 😕

mimakro
5. dec 2007

Veru. Tých 5000 je dobrý argument. Pokiaľ je žena zdravá, tak je to jedno. Ale ako som spomínala vyššie, baba odvedľa mala pozitívneho streptokoka a rodila tam aj tak. Akurát, že ku koncu nevládala tlačiť, lebo bola z tej vody akási oťapená. A jej dcérka mala iba 2,5kg. Druhorodička to už inak znáša a v podstate vie, čo má robiť, ako to prebieha. Okrem toho, na stole dosť sestričky pomáhajú. Mne pri oboch razoch tlačili na brucho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre