Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
11. dec 2007

mimi: no len niekedy - a zial v dnesnej dobe si vsimam ze coras castejsie sa stava ze zena z nejakeho dovodu nema mlieko, neviem ci si to len vsugeruju alebo co a uz vonkoncom nechapem hlasky typu "nechcela som si zdeformovat prsia tak som ho radsej krmila umelym mliekom"
ver ci never, uz aj toto som pocula a nie raz ☹

audreyd
11. dec 2007

weroni, aj my sme mali problémy s dojčením 😖 a nemalé 😖 v adamových troch týždňoch sme skončili v nemocnici, začal vracať krv!!! ale nakoniec sme zistili, že to bola moja ☹ ver mi, bolesti som si užila viac než dosť, ale nevzdali sme to a adam bol na mne pricucnutý vyše dvoch rokov 😀 všetko sa dá, len treba chcieť 😀 a keď to nepôjde, existuje aj sieť odborných laktačných poradkýň dojčenia, ktoré fungujú aj na telefón 😉

alionuska
11. dec 2007

Ja som si tiez predstavovala ako dlho budem kojit moju malu Alenku a ked sa narodila,tak som nemala vobec mlieko.Kazali mi prikladat si ju,ale jej chudatku nic netieklo a iba hladala.Stale som v nemocnici vravela,ze nemam mlieko a ze ona iba hlada a oni mi povedali,ze sa mi este vytvori.Na treti den som bola za lekarkou a povedala som jej,ze ved malicka uz musi byt hladna,ked mi nic netecie a dali jej z flase glukozu a odvtedy akoby utal...uz ma nechcela ani potiahnut.Lebo z flase to islo lahko.Co som sa ja kvoli tomu naplakala...Bolo mi to strasne luto,ze jej nemozem dat to co potrebuje.A to je ta ironia,ze ta co mlieko ma ho babatku neda,lebo sa boji aby jej neovisli prsia.No ked budu mat ovisnut,tak ovisnu,nie?Ja som mala pred pol rokom aj druhu dcerku,ale ta mi po porode zomrala.A ako naschval...mlieko som mala.Museli mi ho zastavit,aby sa mi nezapalili prsia.Aka spravodlivost je na tomto svete,ze?! ☹

mimakro
11. dec 2007

alionuska, čítala som Tvoj príbeh. Smutný, ani ja by som nedokázala sa ho len tak vzdať, bez boja. A spravodlivosť? Tá je iba na večnosti. Ja som nikdy neriešila, či mi prsia ovisnú, alebo nie (a ony ovisli, potvory 😝 ).

weroni
11. dec 2007

audrey: to si ma povzbudila dakujem 🙂 je uzasne vidiet ked mamicka urobi vsetko pre zachranu dojcenia 🙂
alionuska: obdivujem ta ze si taka silna a zvladla si to, s tym babenkom co ti zomrelo ☹ pan Boh ju chcel mat asi pri sebe, preto si ju zobral...
mojej maminke tiez zomrel jeden nas surodenec, narodilo sa mrtve to babenko... potom mala mamina este nasu najmladsiu sestricku a spolu sme styria 🙂

alionuska
11. dec 2007

Baby dakujem vam.Ja sa snazim na to radsej nemysliet.Ale neda sa to.Uz to tu bude stale,po cely moj zivot... ☹ Teraz pred Vianocami mam strach,lebo uz teraz viem,ze pri stedrej veceri budem plakat.Strasne som chcela aby sme boli styria a bude mi to luto,ze to tak nie je. 😢 Ale mimakro,ty si mi teraz vycarila usmevik s tymi prsiami-potvorami... 😀

melory
autor
11. dec 2007

mne sa v topolcanoch velmi pacilo ako chceli zene pomoct s kojenim, mala som na izbe babu co proste kojit nechcela ale doktorka sa taaak snazila.

abbi
11. dec 2007

zeny co hovorite na Dr Kerekovu? mate s nou skusenosti... mala by som u nej rodit.

alionuska
11. dec 2007

Velmi dobra doktorka,ta Kerekova.Taka otvorena.Co na srdci,to na jazyku. 😉

melory
autor
11. dec 2007

ja som myslela doktorku na novorodeneckom, neviem ci robi aj porody, mna mala rada, lebo mlieko mi sriekalo a mala sa hned prisala

weroni
11. dec 2007

alionuska: pri Stedrej veceri budes mysliet na to ako sa tvojej krasnej dcerke rozziaria ocka pri pohlade na vsetko co si najde pod stromcekom 😉 🙂 a vasa malicka dcerka je v nebicku tam jej je krasne - to nech ta tesi 🙂 aj ked viem ze vam bude cely zivot za nou smutno, niektore veci sa proste nedaju "odmysliet" ale aj tak sa drzkajte a drzim vam palce 🙂

alionuska
12. dec 2007

Weroni,dik.Ved to je to na co sa najviac tesim.Na tie rozziarene ocka nasej Alenky.Ona sa dokaze vsetkemu tak krasne tesit... 😵 🙂

mimakro
12. dec 2007

Ja som na Kerekovú počula aj dobré aj zlé. A hovoria o nej, že pije viac, ako treba. Ale to je možno iba klebeta. Ja som ju zažila iba raz na sone a bola veľmi príjemná, všetko mi poukazovala. Určite prístupnejšia, ako Čaradský napríklad. Ale po odbornej stránke neviem hodnotiť. Dr. na novorodeneckom sa volá Tarinová a stará sa iba o deti, nerobí pôrody. A je naozaj milá, ústretová. Tiež to nemala ľahké. Jej muž bol doktor, myslím že chirurg. Pred pár rokmi zomrel, mal nádor v mozgu. Túším nemal ani 40. Alionuska, želám Ti veľa, veľa radosti z Tvojej krásnej Alenky. 🙂

melory
autor
12. dec 2007

mima to bude ona. aj si pekne odvadza robotu, na stelku hned poslala rehabilitacnu sestru, lebo mala nozky vykrutenu co v busku miesto nemala, a aj sestrickam vynadala, ked nieco pokazili...v mojom pripade to bola ta susedka co miesto kojenia davala mlieko co si doniesla a sestricky ju v tom podporovali.

alionuska
12. dec 2007

Mimakro,dakujem. 🙂

mimakro
12. dec 2007

Melory, väčšina sestier na novorodeneckom je oničom. Ako môže žena, čo nikdy nekojila, radiť takej, čo chce a má aj problémy? A susedka prečo nechcela? S tým som sa ešte nestretla. I keď kdesi som čítala, že každá žena má právo dojčiť, ale nie je to jej povinnosť. O tom, že každé dieťa má právo byť dojčené, sa tam už nepísalo ☹ Melory, sa mi zdá, že si schudla(podľa novších foto). Či sa mi to iba zdá? 😉 Alionuska 🙂

melory
autor
12. dec 2007

mima asi som schudla, nevazim sa lebo sa nam vaha pokazila. ale uz nekojim tak proprcie sli dole aspon dake.

ona nechcela kojit, lebo by mame nemohla dat maleho na varovku a ona nema mlieko ved ani pri prvom nemala, a kopa dalsich veci, som cumela ako blazon, aj doktorka jej stisla bradavku, ze aha, kolko mate vcela mlieka a len co odisla zacala, ze to nieje pravda, to bola nahoda. 🙂 ona uz do porodnice prisla s mliekom 😉

mimakro
12. dec 2007

Som trošku mimo. A načo jej bolo to dieťa, keď už vtedy premýšľala nad tým, kam ho odloží? ☹ A dúfam, že keď aj ja prestanem kojiť, tak schudnem. Nó, mohla by som tak zo 10 kg 😀

roma
12. dec 2007

ahojte
Dnes som tu medzi Vami poprvé. Mila Abbi, ak si este neporodila, tak ta sice nemozem uistit na 100 percent, ale ja mam s doktorkou Kerekovou velmi dobre skusenosti. Od zaciatku tehotenstva chodim k nej do poradne - som totiz rizikova pacientka. Ma na starosti vela takych ako ja, preto si myslim , že ma vela skusenosti či už v ordinacii alebo pri porodoch. Vzdy je mila usmiata, dokaze zenu podporit a zodpovedat nezodpovedane otazky. Viackrat som lezala pocas mojho tehotenstva na oddeleni, vzdy sa zastavila s otazkou "ako sa mam , ako sa citim". Je to predsa len zena, asi nas dokaze lepsie pochopit . Ale to je len moj subjektivny pocit.

weroni
12. dec 2007

alionuska - ano - ten pohlad na uprimnu destku radost sa neda nicim zaplatit 🙂 oni su tak vdacne tie deti..
aj ked - manzelov maly synovec ked sme mu kupili minuly rok na vianoce taky traktor s vleckou cerveny tak prve co povedal ked to zbadal ze "jeej" a "preco nie je zlty?" 😀 😀 😀

alionuska
12. dec 2007

Weroni,deticky toho narozpravaju.Mojej Alenke sa pacili v jednom obchode take kridielka,co si davaju dievcatka na maskarny ples,ked su vily.Boli take krasne ruzove s trblietkami a ja som sa tak nenapadne o par dni malickej spytala,ci by chcela od Jeziska take kridla,lebo viem ze by ich chcela a ona mi na to povedala,ze ano maminka chcem take kridla ale cierne. 😀 😀 A cierne ani nemaju... 😅

bubulik
12. dec 2007

Weroni k tomu kojeniu 😉 Ja som bola pocas tehu na dvoch prednaskach o kojeni a tam nam povedali, ze v prvom rade si musi zena verit, ze kojit bude, pretoze fyziologicky to nedokaze len mizive percento zien. Potom je to o technike kojenia, aby to bolo prijemne pre maminku aj babo. A o vydrzi. Pre mna bolo motivujuce aj to, ze mesacne usetris az okolo 2000 sk, co by si dala za mlieko. Je to uz 5 mesiacov, teda 5 a pol, tak som uz pekne rodinke usetrila. Inak mam super DVD o kojeni. To mi dali na tej prednaske. Poradkyna kojenia.
Inak ja som mala mlieko uz pocas tehu. Ak som sa niekde oprela, tak som mala hned flaky od mliecka. Inak ja som tiez nekojila v nemocnici, lebo som uzivala 4 druhy antibiotik intravenozne a mala to nemohla pit, tak som si denne odsavala okolo 400 ml!!!!! mlieka a islo do umyvadla. Mala mala bebu ked sme prisli domov, tak pekne bez problemov presla na prsnik a dodnes sa ho nechce vzdat 😀 😀 😵

mimakro
13. dec 2007

Bubulik, super. Ja mám jednu kamošku a tej je tiež trošku viac 😀 . Rodila sekciou a pri jednom odsávaní odsala z jedného prsníka 150-200ml. Dobrá dojka, čo? Potom však dostala zápal. Vydržala dojčiť vyše roka (myslím 15-16 mesiacov). Dokonca absolvovala aj operáciu žlčníka. Vraví sa, kde je vôľa, tam je cesta. Každá mamička si myslí, že keď porodí, hneď bude mať litre mlieka. Laktácia sa u každej rozbieha rôzne dlho. U väčšiny na tretí deň. Ale sú aj také, ktorým to trvá aj týždeň. Ibaže dovtedy už dieťaťu napchajú fľašu s umelým a všade vyhlasujú, že nemali mlieko. Weroni, musíš myslieť pozitívne, tak ako píše bubulik.

alionuska
14. dec 2007

Mimakro,mozno su take mamicky a ver mi alebo nie,ale ja som pri prvej dcerke naozaj mlieko nemala.Aj ked som jej davala bebu,cely cas som si odsavala a masirovala ale nic nic...Mozno dva-tri mililitre a to som jej davala do tej beby,aby mala aspon nieco odomna.Mne to bolo strasne luto a ver mi,ze tam vôla bola.

weroni
14. dec 2007

bubulik tak to si aj ja zistim ze ci sa tu niekde daju absolvovat take prednasky 🙂 ja urobim vsetko preto aby som mohla kojit co najdlhsie 🙂
velmi by som chcela
mimus: ano urcite to pozitivne myslenie urobi velmi vela 🙂

audreyd
14. dec 2007

weroni, odporúčam stránku www.kojenie.sk veľmi poučná 😉

tak máme potvrdenú dievku 😀 😀 😀

weroni
15. dec 2007

audrey: vdaka ihned to omrknem 🙂
tak blahozelam k dievcatku 🙂

mimakro
15. dec 2007

Ajka, super. Len aby to nebolo, ako s naším chlapcom. Z Matúša sa razom stala Hanka 😀 Alionuska, to je mi ľúto, že mliečko nebolo. Ale ako som už niekde písala, aj dieťa s láskou kŕmené z fľaše môže byť šťastné. Stačí pozrieť na vašu spoločnú fotku na pase a viem, ako to s vami je 🙂

alionuska
15. dec 2007

Mimakro,si zlata.. 😉 Tomu ver,že naša Alenôčka je štastna.Robíme pre to s jej ockom všetko! 😉 😉

bubulik
16. dec 2007

Moja sestra tiez nemala mlieko, ale myslim si, ze mala zlu techniku.To bolo pred 10 rokmi a vtedy nikto nic o tom nehovoril. Inak sa mi stalo, ze ked mi malu doniesli prvy krat na izbu ( asi 3 hod po porode) a dala mi ju sestricka ku prsniku, tak mi to ukazovala presne tak ako sa to nema, takze aj dnes sa najdu take, ktore o tom nemaju ani sajnu. Ale ja som bola velmi mudra 😀 😀 😀 a robila som si to po svojom. Ja som mala mlieko hned a to som bola po cisarskom.
Inak raz vosiel Caradsky na izbu a ja som si akurat odsavala mlieko a ked videl kolko ho je tak mi hovori: Preboha ved vy mate pre celu chodbu!!!! 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre