Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

luciaalex
13. nov 2012

@mystery1 neviem preco ju strasis.... pri porode sa vselico deje, mojej znamej prestali kontrakcie a tak skoncila tiez na normalnom stole. mozno bola naozaj hysterka.... preco jej rovno nepovies ze vtedy a vtedy nejaka baba pri porode zomrela a tak nech ani radsej nerodi.... najradsej mam takych ako si ty - vypisuju o tom o com len poculi alebo videli (ty si tiez mozno bola z porodu rozrusena a veci si vnimala citliejsie) ja som porodila 4 kilove babo (ja sama mam nieco malo cez 50 kg) vo vode uplne v pohode, (netvrdim ze na "suchu" by som neporodila 😉 ) nech si dievca pozistuje a potom sa rozhodne, ale strasit niekoho.... a k tej krvi - myslis ze babo sa narodi a potom ho nechaju vo vani nech si poplava? aj na suchu je krv, mozes sa aj pokakat, porod je priroda a vselico z maminy moze pri tlaceni vyliezt.

mystery1
13. nov 2012

@luciaalex prepac ja ju nestrasim ak si si nevsimla poradila som jej par veci ja som napisala co som zazila a ten pristup bol otrasny, ja nehovorim že rodenie vo vode je zle, sama som napisala že som nad tym uvazovala...neviem co by som z toho mala keby som ju strasila...predstav si nevymyslela som si to ani som to nepocila bola som na vedlajsom polohovatelnom lehatku aj si to mozes overit a rodila som 30.10.2011hadam ti nemam napisat dievca ktore rodilo....aby si mi uverila.Ved ona si zistuje nazory vsetky su dobre a ked ja som zazila zly tak je vymyslený?

chrumik
14. nov 2012

@mystery1 Ahojte holky, len sa nehadajte lebo ma bude mrziet, ze som polozila taku otazku.
Ja berem na vedomie vsetky skusenosti som rada, ze viem aj o tych dobrých aj zlých skusenostiach.
Ja som predbezne rozhodnuta rodit normalne u doktorky Kerekovej alebo Urbanca (rodil niekto u neho)?
Buduci tyzden idem pozriet porodnicu, tak som zvedava aky pocit budem mat z priestorov

mystery1
14. nov 2012

@chrumik nehadali sme sa 🙂 dufam e chapeš že som ta naozaj nechcela vystrašit myslim že budeš mat dobry pocit z priestorov aj personalu držim ti palce 🙂 nech všetko dobre dopadne a veľa zdravička obom

chrumik
14. nov 2012

@mystery1 este sa ta chcem spytat, ty si u koho rodila?

mystery1
14. nov 2012

@chrumik 1.porod u Kerekovej- staršej 2. u Kerekovej mladšej a bola tam aj staršia obe a spokojnosť maximalna a myslim, e nie som sama, ak k nej chodiš do poradne porozpravaj sa s nou a uvidis ci tu bude vyhovovat posledny mesiac myslim ze tam budes chodit

luciaalex
14. nov 2012

@mystery1 ale nie. mas pravdu. ja len nemam rada ked niekto zacina svoje nazory a rady slovami "urcite", "nikdy" a tak podobne. neboj chrumik my sa nehadame 😀

mystery1
14. nov 2012

@luciaalex aha no dobre tak si necham poradit a budem formulovat inak a citlivejsie 🙂

maco83
14. nov 2012

@dejnas
@luciaalex prosím vás kto rodil v To chcela by som vedieť čo si mám zo sebou zabaliť do pôrodnice pre seba a bábo nikde som to nenašla 😒

dejnas
14. nov 2012

@maco83... keď som sa chystala na pôrod pred 4 rokmi, jedna kočka sem hodila tento zoznam... zhruba podľa neho som sa balila... samozrejme niektoré drobnosti si prispôsob podľa seba 😉
bábätko nepotrebuje oblečko, dostane erárne - len na cestu domov (maximálne nejaké tie čiapočky na hlavičku v zimnom období)

Čo by nemalo chýbať v taške do pôrodnice

pre seba:
- občiansky preukaz
- kartička poistenca
- tehotenská knižka
- sobášny list
- toaletné potreby – zubná kefka a pasta, mydlo, hrebeň, gumička do vlasov, pleťový krém, toaletný papier, 3-4 balíky pôrodníckych vložiek, šampón, balzam na pery...
- 2 – 3 uteráky tmavšej farby
- vložky do podprsenky
- 2 -3 ks jednorazové nohavičky (dostanete v lekárni)
- podprsenky na dojčenie približne o 2 čísla väčšie ako ste zvykli nosiť pred otehotnením
- jednorazový holiaci strojček
- niekoľko nočných košieľ vhodných na dojčenie
- župan
- papuče, gumené prezuvky do sprchy, bavlnené ponožky
- teplomer
- kvapky do nosa v prípade nádchy, aby ste mohli predýchavať kontrakcie
- pohár
- príbor
- odsávačka mlieka
- ochranné klobúčiky na dojčenie
- jednorazové podložky do postele

pre dieťa:
- meno, adresu a telefónne číslo detského lekára
- balík jednorazových plienok veľkosti mini alebo newborn
- vlhčené utierky
- masť proti zapareniu
- lieh
- kefka na vlásky
- vatové tyčinky
- vatové tampóny
- telové mlieko

pre manžela:
- prezuvky
- niečo na občerstvenie

pri odchode z pôrodnice:
- oblečenie pre seba - pravdepodobne bude pre vás najvhodnejšie ešte tehotenské oblečenie
- kabátik, čiapočka, košieľka, dupačky
- ortopedické nohavičky
- zavinovačka
- v zime navyše zimná teplá súpravička, deka alebo nánožník
- autosedačka „škrupinka“ pre bábätko

zídu sa aj:
- masť na popraskané bradavky
- fotoaparát
- niečo na čítanie
- masť na hemoroidy
- pero a zápisník
- mobilný telefón (nabíjačka)
- v prípade potreby ďalších vecí vám ich môžu vaši najbližší kedykoľvek doniesť

chrumik
15. nov 2012

Ahojte, vie mi niekto poradit?
Cakame dievcatko, bude sa volat Dorotka, ale v kalendari je mne Dorota, mozem ju na matrike prihlasit Dorotka?

mystery1
15. nov 2012

@chrumik myslim ze to bude ok moja kamaradka ma v obcianskom terezka a v kalendari je tereza a mna sa tiez pytali ja som povedala Martinka a oni že či to tak maju napisat

miska030
15. nov 2012

Ahoj,ja som rodila v To pred tromi rokmi dcerku,rodila som pri Dr.Caradskom,on je tam asi teraz primar,pred rokom urcite bol,porod bol v pohode a ani na personal nemozem povedat nieco zle,pre dvomi tyzdnami som rodila v Tv a tiez to dopadlo super a strasne som sa bala.

chrumik
15. nov 2012

Dali ste si odobrat pupocnikovu krv?
Teraz je nova moznost okrem premium je moznost premium + tkanivo je to drahsie, ale ma to sirsi zaber chorob?
Ma niekto nejake skusenosti s oberom aj touto novinkou.
Dakujem.

katren
15. nov 2012

@chrumik ja som rodila u Urbanca vsetkych troch 😉

katren
15. nov 2012

@chrumik jaj a davala som aj odobrat pup.krv

katren
15. nov 2012

@maco83 pred necelym mesiacom som tam rodila....
pohar a pribor netreba.....a ja som mala aj veci pre malu, bo sa trapime s refluxom, tak som aj 6x denne prezliekala....
a inak, na poradni si treba vypytat, co si mas doniest a sestricky ti daju zoznam 😉

bubinko83
23. nov 2012

baby neviete kedy robi v nemocke poradne a sono dr.Kerekova?V ktore dni?

katren
23. nov 2012

@bubinko83 a ktora??? su tam totiz dve....ale Kerekova st. robi poradne v stredu 😉

bubinko83
25. nov 2012

@katren ano myslim Kerekovu staršiu.Takže v stredu by tam mala byt?

chmurkaxy
25. nov 2012

ahojte baby, chcem rodit v topolcianskej porodnici, pozdava sa mi porod do vody. chcela by som si ale nechat odobrat aj pupocnikovu krv. nemate s tym niektora skusenosti, ci sa to da aj pri porode do vody alebo je to len pri klasickom porode?

chrumik
26. nov 2012

ahojte holky, v piatok som bola v nemocinici pozrela som si porodnu salu, izby ... Vrchna sestra Bolekova je super, povedala mi vsetko co som potrebovala.
Ale teraz sa chcem spytat mamiciek, ktore maju skusenost s epiduralkou, ci si ju dat alebo nie.
Pocula som, ze v TO ju nevedia dat.
Neviete mi poradit?

radlinka
28. nov 2012

@chrumik ano urcite si daj epiduralku ked mas obavy. Maju vybornych anesteziologov, urcite viac ako napr. v krajskom meste, takze su velmi fajn. 🙂

@chmurkaxy ano da sa odobrat pupocnikova krv aj pri porode do vody 😉 Predomnou rodila kocka cubidub a este si davali aj odlozit pupocnikovu krv do banky. 🙂

chmurkaxy
28. nov 2012

@radlinka super, tesim sa moc 🙂 dufam, ze vsetko vyjde podla planu 🙂

cimika222
28. nov 2012

kedy sa mám isť zahlásiť do pôrodnice, že tam chcem rodiť a vybrať si doktora?

katren
29. nov 2012

@chrumik ja som mala 2x, tento treti krat som chcela tiez, ale nestihli 😅
ja jednoznacne odporucam 😉 a pichaju velmi dobre aj do "slaninkoveho" chrbta ako mam ja 😀 / teta anesteziologicka povedala, ze mam slaninkovy chrbat 😀...mam totiz viac kil ako by som mala mat, ale trafila sa dobre 😉 /

raza
29. nov 2012

dievčatá, prosím vás, ktoré mi viete povedať, resp. napísať niečo o pôrode na stoličke, alebo na vaku, alebo na boku?? ja o tom počujem prvý krát 😅 ja viem, že mám ešte čas, no na druhej strane, nemusí byť lé čo to si poštudovať.. 😉

simonka1304
29. nov 2012

Urcitr si epidural daj,budes uplne inac vnimat cely porod.Ja som tiez rodila v Topol.a a zavadzaju ju vyborne,ani som to necitila.Drzim palce.

bumibo
30. nov 2012

Ahojte baby..kolko stoji epiduralka? treba to vopred nahlasit?dakujem

katren
30. nov 2012

@bumibo treba ist na poucenie na anesteziologiu, inak ti ju nedaju. a stoji 99,90 €

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre