Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zabkatt
20. feb 2008

stankatt žeby som ťa počkala? 😀 😀 😀 Pozerám že si z tt. Komu chodíš na gynekológiu?

katinka0000
21. feb 2008

tak dnes idem do topol. nemocnice na skrining. som zvedava, potom napisem moje dojmy. 😅

melory
autor
21. feb 2008

katika jasne napis.... 🙂

katinka0000
21. feb 2008

no tak som tam bola. doktor mi povedal, ze zatial je vsetko v poriadku, ale je to velmi zavcasu, tak sa nemohol vyjadrit ani k oblickam, ... ale potesil ma, ze je zatial vsetko o.k.

stankatt
24. feb 2008

zabka chodim k Navratilovi

zabkatt
25. feb 2008

Jáj toho nepoznám ja chodím do Gyn centra Dr. Eliáš. Veď môžeme niekedy hodiť stretko čo ty nato? Od stredy chcem začať chodiť cvičiť do Nukleonu (cvičenie pre tehotné), ale neviem či od tejto alebo budúcej, lebo mám ísť do Popradu a Poľska od stredy tak uvidím ako mi to bude vychádzať 😀

katinka0000
26. feb 2008

audreyd uz to mas asi za sebou. potom sa ozvi, ako to dopadlo. drzime palceky!

audreyd
29. feb 2008

tak sa aj my konečne hlásime z nemocky doma 🙂 máme sa fajn, tešíme sa do tn...

a ako to všetko bolo? v piatok ráno (22.2.08) som išla do poradne, bez bolestí, bez sťahov, proste len tak... otvorená na tri cm, už si ma tam nechali. o 10,30h mi pustili vodu, zaviedli epidurálku a čakali sme... začali nejaké boliestky, pichli mi epi a o 13,35h bola adelka na svete, 3400g a 49cm, blondýnka s modrými kukadlami a podobá sa na adamka, keď bol malinký 🙂. stehy mám len také symbolické! teda, nedá sa to ani porovnať s prvým pôrodom, teraz som už na druhý deň behala ako srnka! adelka je zatiaľ zlaté bábo, spinká, papá a kaká 😀 som zvedavá, dokedy jej to takto vydrží! v nemocke sme sa zdržali o deň viac, mala na brušku nejaké vyrážky, ale už je to dobré... v noci sa budí zatiaľ len raz (klop klop), mlieka mám na rozdávanie... už z pôrodnice sme išli z "nadváhou" oproti pôrodnej hmotnosti! je to taký malý žrútik 😀😀😀

tak zatiaľ toľko od nás, smer tn asi budúcu nedeľu (ešte doklady, úrady a tak...)

melory
autor
29. feb 2008

ahooooj, kto ta rodil?

luciaakubko
29. feb 2008

ahojte 🙂 chcem sa spytat, kolko stoji epiduralka v topolcanoch..dakujem 🙂 v nitre vraj okolo 6 tisic a to sa mi zda prilis

audreyd
29. feb 2008

melory, no predsa nidal 😉 a bol fantastickýýýýýýýýýýýýý 😀

audreyd
29. feb 2008

epi v topoľčanoch stojí teraz 3.000,-Sk, ale časom má byť z neho štandard 😀

luciaakubko
29. feb 2008

dakujem 🙂

cucuska
1. mar 2008

aj ja som rodia v TO. a celkom dobre to prebiehlao za 3 hodky bolo porodené a Emka bola na svete s váhou 3500g a 49cm

cucuska
1. mar 2008

a rodila som bez epi. síce sme sa tam zdržali až 11 dní, Emka mala silnú žltačku ale cedlkom fajn. síce nejak´výhrady by som aj mala ale nemôže byť setko na 100 percent. Môže byť aj na 99 aj to super úspech 😀 😀 😀
chystáte sa rodiť do TO????

elise
1. mar 2008

ja som dnes v tn na markíze pozerala že skafrali 23 ročnej prvododičke pôrod a preniesli ju do blavy vrtulníkom a zobrali jej maternicu. 😢 😢 ☹ ☹

smejula
1. mar 2008

elise, aj spomínali nejaké meno lekára? Ja som to nestihla, len sestra mi vravela, že to tam bolo. Na nete o tom ešte nič nie je.

elise
1. mar 2008

nezaregistrovala som meno ale vraj to bude riešižť úrad pre poskyt.zdravot. starostl. a hovoril tam manžel aj jej mamam že pôrod prebiehal vraj ukážkovo apotom im povedali že ju musia uspať a vraj malinká je zdravučká a volá sa vaneska, dufam že bude jej maminka v poriadku

katinka0000
1. mar 2008

audreyd: blahozelam!!!!!!
ako citam tvoj prispevok, tak si mala super porod, dufam, ze ta budem nasledovat. 😀 😀 😀
este raz blahozelam a dufam, ze to malinkej vydrzi takto co najdlhsie.

elise: to som teda nepocula. ja chcem ist tiez rodit do TO. je to strasne. radsej si nam to ani nemal pisat, lebo som dostala strach. ☹

elise
1. mar 2008

katinka ked máš dobrého lekára tak strach nemaj ja som to sem dala iba ako príspevok čo bol v správach a týkal sa pôrodnice v Topoľčanoch. možno by som na tvojom mieste kládla viac otázok lekárom v pôrodnici 😉

weroni
1. mar 2008

jejda baby nevideli ste dnesny prispevok v televiznych novinach na markize? po porode v TO zena skoro vykrvacala 😕

elise
1. mar 2008

werini písala som sem je to strašné 😢

bubulik
1. mar 2008

Ja som to tiez videla a bola som fakt prekvapena, ved su am dobri lekari 😲 😲 😲
Velmi by ma zaujimalo kto ju rodil, lebo tam to meno nehovorili

audreyd
2. mar 2008

baby, ja som bola ešte tam, keď sa to stalo. tá rodička skoro vykrvácala, to je fakt, ale nie vinou lekárov. dostala embóliu a za to pôrodníci nemôžu!!! vytvorila sa jej krvná zrazenina, zrejme nemala vporiadku zrážanlivosť krvi...

weroni
2. mar 2008

audrey: ja si tiez myslim ze toto nebola chyba lekarov aj ked mozno sa na to mohlo nejak prist ktovie 😕 😒 no myslim si ze to sa moze stat uplne hocikde... 😒

elise
2. mar 2008

ja som pred pôrodom bola na internom a robili mi ekg ale teta robí sestričku na internom a poslala ma na ultrazvuk srdca (echo strdca) tam mi zistili že mám vysoký predpoklad aby sa mi vytvorila krvná zrazenina a tá putovala do srdca a zomrela by som, preto našťastie ma tam teta poslala a napísali mi do knižky že mi musia počas tlačenia podať jeden liek aby sa to netvorilo a po pôrode som si musela silno pritláčať takú misku na bruchu aby sa mi zastavilo krvácanie hovorili mi že je tam tepna ktorá vyživovala placentu a to sa musí dobre pritláčať.
skúste si preventívne dať vyšeetriť echo srdca klasické ekg to neukáže 😉

katinka0000
3. mar 2008

elise: ja este nemam ziadneho porodnika. ale zachvilu musim zacat nad nim rozmyslat. chcela by som mat toho, co mala audreyd.

ja si skor myslim, ze sa novinari strasne orientuju na nemocnicu v Topolcanoch po tom incidente s tym chlapcom, co mu spoluziak prepichol pluca stetcom.

audreyd: no vidis a to v telke povedali? asi nie, len utocili na doktorov.

audreyd
3. mar 2008

keď sa to stalo, ešte som bola v nemocnici. tá mamička dostala embóliu. v TO pôrodnici sa mesačne narodí 80 až 120 detí, čiže myslím si, že sú tam naozaj veľmi zruční a skúsení pôrodníci a lekári. embólia sa vyskytuje, keď je nejaká porucha krvného obehu alebo zlá zrážanlivosť krvi. jednoducho sa vytvorí krvná zrazenina a upchá nejakú dôležitú tepnu alebo žilu. zrejme jej gynekológ zanedbal nejaké vyšetrenie, a neuviedol riziko v tehu knižke! myslím si, že v tomto prípade sú v tom tunajší pôrodníci nevinne...

baby, myslím si, že topoľčianskej pôrodnice sa nemáte prečo obávať!!! takéto veci sa stávajú a myslím si, že oveľa častejšie ako o tom informujú médiá. je fakt, že novinári majú topo_ľčiansku nemocnicu v zuboch v poslednej dobe, je pre nich zaujímavá hlavne kvôli takým lapsusom, ako bol ten chlapec so štetcom... tento pôrod len prilial olej do ohňa, je to proste šťavnaté sústo...
ja som novinárka a vôbec nie som hrdá na to, ako moji kolegovia informujú o našej nemocnici... ☹

zabkatt
3. mar 2008

mňa osobne tá správa neodradila od pôrodu v TO, lebo popíše sa toho veľa, takže aj naďalej sa tam chystám a dúfam že všetko dopadne v poriadku 😀

katinka0000
3. mar 2008

a zije ta mamicka alebo nie?
audreyd: aj ja si myslim, ze taketo pripady sa stavaju ovela castejsie, len teraz je topolc. nemocnica strasne medializovana, tak si novinari zase zgustli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre