Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

jankapiknova
22. jún 2010

aj ja tu stale nakukam či už tu niejaka spravička nieje,niejaka novota 😵

palculka
22. jún 2010

ale kdeže babenky, ja som stále doma, noc katastrofálna, od jednej bolesti do pol štvrtej, už som si mydlila ruky, že začne svitat a vyrážame za gilmorkou, no potom som zaspala, bolesti ustali. Ráno trolinku bolesti, už to prešlo, tak čakám kedy sa to zas rozbehne. Zajtra mám poradnu, uvidíme či vydržím do rána.Gilmorka už to má asi za sebou 😉

gilmorka
22. jún 2010

ahojte dievcata,

hlasi sa vam gilmorkin manzel. Mam za ulohu vam odkazat, ze maly je uz par hodin na svete. Ma sa fajn. 🙂 Ostatne vam uz napise sama, ked sa bude dat.

Majte sa fajn a dobru noc...

spiruanka
22. jún 2010

@gilmorka gratulujem k malinkemu,dufam ze porod bol ok u nas v TO 😉

jankapiknova
22. jún 2010

@gilmorka gratulujem a prajem obom vela vela zdravička,skore zotavenie a rychli navrat domov 😵 😵 😵

palculka
22. jún 2010

gilmorka gratulujem 😉 vela zdravička obom

divoska
22. jún 2010

jej tak to bolo fakt expresne tusim, vsetko dobre ;)

gilmorka
23. jún 2010

Dakujem dievcata. Dominik ma 3750g, 51cm a je zdravucky a krasny

frola
23. jún 2010

@gilmorka ahoj, gratulujem k syncekovi a zelam vela zdravia a stastia

gilmorka
23. jún 2010

Dakujem 🙂

halintoa
23. jún 2010

@gilmorka Gratulujem k synčekovi 😵 😵 a prajem zdravie, šťastie a pohodu, nech sa mliečko krásne rozbehne a maličký robí len radosť 😵 😵. Teším sa na fotočky a popis pôrodu a pôrodnice.

gilmorka
23. jún 2010

@halintoa dakujem. Porod nebol veru presne podla predstav. Rano som dostala tabletku na skratenie krcku,o dvanasej mi pustili plodovu vodu a odvtedy som bola na porodnej sale s infuzkami. Po 5hod.kontrakcii som sa stale neotvarala na viac ako 3cm a bolo treba 6cm. Takze sa rozhodlo o sekcii a maly sa narodil 17:05.

gilmorka
23. jún 2010

Sice som teraz ubolena,malo pohybliva a malinkeho mi len nosia,ale som rada,ze sme to zvladli,ze je v poriadku a doma si vsetko vynahradime.

halintoa
23. jún 2010

@gilmorka Mrzí ma, že to takto dopadlo ☹ . Ale hlavne, že malý je zdravý a že ste už spolu... Držte sa.

danteska
23. jún 2010

@gilmorka gratulujem 🙂 neboj,kazdym dnom Ti bude lepsie..vela musis chodit,prechadzat sa,pomoze Ti to.aj ja som po sekcii..malinkeho Ti daju asi po 2-3dnoch..

gilmorka
23. jún 2010

@danteska dakujem. Zatial chodim mierne zhrbena,bojim sa vystriet,taha to,ved to este nie je ani 24 hodin. Najhorsie je pre mna zist z postele. Ale sestricka ma chvalila,ze mi to ide vsetko dobre ako trojdnovej 🙂

palculka
23. jún 2010

gilmorka držím palce aby si bola čo najrýchlejšie fit, a aby si mala vela vela mliečka. Ja som tam dnes bola na poradni, stále nič, som zatvorená, ja to už nechápem, bolesti mám, a nič sa nedeje. Tak čakám dalej, drž sa

andzi
23. jún 2010

@gilmorka aj ja sa pripájam ku gratulácii a želám tebe aj malému veľa zdravíčka. 🙂

andzi
23. jún 2010

Kočky ktoré ste rodili v TO, ako tam prebieha príjem? Urobia hneď aj CTG alebo sono alebo len vypíšu papiere a ide sa na sálu? Kde a kedy sa potom žena má prezliecť do odevu, v ktorom bude rodiť? Proste by ma zaujímal celý postup, ako to prebieha od príjmu až po pôrod?

gilmorka
23. jún 2010

@andzi u mna to bolo tak,ze sme dosli s manzelom na prijem,sestricka zavolala doktorku,ta ma vysetrila,dali ma na ten zaznam,tie sondy na brucho asi na 20min.,doktorka sa rozhodla,ze mam ostat,tak som dala papiere,sobasny list,vypisali vsetko,aj ake choroby boli a take veci. Robila mi sono vyse 10min. Potom som stravila noc v tej cakatelskej izbe,su tam 4postele,rebriny,fit lopty,vak a vedla wc,sprcha. Niekolko krat za noc ma sestricka kontrolovala,pocuvala ozvi,merala tlak,pytala sa na bolesti. Rano mi dali klystir,potom sprcha a prezliect sa do noc.kosele. Rano mi pan primar dal tu tabletku,co som uz pisala,potom pustil vodu,chodil kontrolovat,ako pokracujem,mala som infuzky. To uz na porod.sale. Kresla su polohovacie,chrbat aj vyska sedadla. Bola som v miestnosti,kde su dve oddelene paravanom. Cely cas mi robili tie ozvi so sondami,aj davali kyslik ked ho malo babo menej. Tam bol so mnou uz aj manzel,asi 4 hod.,sedel pri mne,drzal ma. A potom uz ta spominana sekcia, pan doktor Hribik. A za par minut bol drobec vonku. Staraju sa vsetci super,od sesticiek,cez porod.asistentku a doktorov. Ja som mala akurat ten problem,ze sa to nechcelo rozbehnut,ale to je priroda.

gilmorka
23. jún 2010

@palculka neboj, ono to pride. Drzim ti palce,nech to ide spontanne a bez komplikacii. Neboj,zvladnes to.

andzi
23. jún 2010

@gilmorka ďakujem za podrobný výklad. Hlavne že už to máš za sebou, či sekciou, či normálne, malý je na svete a zdravý to je hlavné! Ten príjem rodičiek je hore na 3. poschodí ako je sono? Lebo ja som videla nápis Príjem rodičiek na takých dvojkrídlových dverách, kde by mali byť aj pôrodné sály.

halintoa
23. jún 2010

@palculka gilmorke to už nepomôže, ale Tebe, mne a iným možno áno, včera som bola na kurze a tam hovorili, že aj keď žena má bolesti, tak často psychika zastaví spúšťanie pôrodu. Že si máme zanalizovať, či je všetko tak ako má byť, či sme skutočne pripravené, alebo sa niečoho bojíme, nie sme si isté sami sebou že to zvládneme, alebo že to skutočne chceme už teraz atď... Vraj tento blok treba odbúrať a potom to pôjde. Keď sa pôrod nespúšťa, pomáhať mu týmito metódami:
- prihováranie sa bábätku, "ukazovanie" mu jeho postielku, vecičky..
- milovanie
- stimulácia bradaviek tak, že 1-2 minúty budeš silno trieť bradavky a 2-3 minúty prestávka a toto opakovať. Ak do polhodiny nabehnú kontrakcie, tak je maternica pripravená na pôrod.
- umývanie okien, žehlenie, prechádzky, alebo umývanie dlážky na 4 - toto pomáha dieťatku zostupovať do pôrodných ciest a otvárať sa
- teplý kúpeľ, korenené čaje - škorica, ďumbier, klinčeky - proste také hrejivé bylinky
- keď nepomáha, tak posledná záchrana ricínový koktejl - 2-4 lyžice ricínového oleja (z lekárne), 2-4 lyžice pomarančový alebo marhuľový džús, 1 lyžička jedlej sódy - no, vyzerá to dosť nechutne 😖. Ďalšia dávka po 2 hodinách - iba 2 lyžice a ďalšia po pol hodine. Viac ako tie tri dávky sa užiť nesmú a zaberie to za pár hodín až pol dňa. Vraj to jedna ich klientka použila deň pred vyvolávačkou a pôrod sa jej spustil. Či to bolo tým koktejlom, alebo nie, to je vo hviezdach...

No, hádam niečo z toho zaberie, ak sa naše malé nebudú chcieť ukázať samé 😉 .

jankapiknova
23. jún 2010

@gilmorka - tak sme napodobne akurat ja som s kontrakciami ležala 12 hodin 😠 nechali ma dlhšie trapit a nakoniec bola sekcia a robil mi ju tiež Hribik 😉 no a tahalo to aj mna dost ale tiež som sa snazila hybat,chodit... a to stavanie s postele si tiež pamatam ☹ . Takže si na tom podobne jak som bola ja 😉 Ale prajem rychle zotavenie a šup domkov 😵

palculka
23. jún 2010

halintoa dakujem za vyčerpávajúce tipy 😉 v pondelok mám príst na poradnu, takže v nedelu začneme skúšať 😀 uvidíme čo to urobí

gilmorka
23. jún 2010

@jankapiknova 12 hodin by som nevydrzala,mas moj obdiv. Dufam,ze zajtra uz budem citit nejake zlepsenie,dnes je to este moc cerstve. A taka som hladna. Dnes som mala mlieko a dve polievky. Zjedla by som aj kona.
@andzi ano,prijem je na tretom posch.,take dvere s bocianom
@halintoa nieco z toho som aj poskusala. Pytala som sa aj doktorky,ze preco sa neotvaram,ked na sone bola placenta zrela,aj babo,a ona,ze niektore zeny sa proste aj vobec neotvoria. A zavisi aj dlzka cykla,ak mate viac ako 28dnovy,termin sa moze posunut na neskor. Ja som mala nepravidelny,tak ktovie. Ale to uz je jedno,hlavne ze maly je na svete 🙂 dnes pri mne aj plakal,ten ma teda hlasisko 🙂 ked mi ho druhy krat niesli,od zaciatku som vedela,ze to po chodbe ide on 🙂

jankapiknova
23. jún 2010

@gilmorka - neboj už som hviezdičky videla po tolkych hodinach 😠 a tiež som s otvorila len na 3 prsty a koniec. A o hlade radšej mlčim aj klince by som zhltla od hladu 😀

andzi
23. jún 2010

@jankapiknova a prečo si nakoniec išla sekciou? Nedala sa zvýšiť dávka liekov na to, aby si sa viac otvorila?
@gilmorka a ty máš v nemocke internet? Je tam wifi alebo máš svoj mobilný net?

jankapiknova
23. jún 2010

@andzi - asi sa nedala už zvišit, teda myslim, no po pravde ku koncu už som bola celkom vyčerpana a už som normalne dufala že bude sekcia...

andzi
23. jún 2010

@jankapiknova tak to je fakt nepríjemné, zažila si si v podstate aj normálny pôrod aj sekciu. A sekciu si mala v úplnej narkóze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre