Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

to.beruska
25. okt 2009

skus aj temu odsavacky.je tu niekde.ale väcsinou co pocuvam ja tak tuto.

andrejusa
25. okt 2009

ahojte... koľko stojí v porodke, aby bol manžel s vami pri pôrode? a na to je asi potrebný nejaký kurz či čo? kde sa to všetko vybavuje a ako dlho prde pôrodom to terba absolvovať?

dejna3
25. okt 2009

andrejusa, stojí prítomnosť otca pri pôrode stojí 500,- Sk... o žiadnom kurze neviem, resp. nemyslím, žeby bol nejaký kurz potrebný...

katren
26. okt 2009

Ahoj ika8.
Boli sme v nemocke, ale nepytali sme sa, ved ja som domaca(povodom z Prasic), ja to tam poznam 🙂 😉

lejlushka
26. okt 2009

Ika8... to som bola ja komu si poradila cestu do porodnice 2. odbocka vlavo 😀 😀 😀 Ale nesli sme uz rodit, mame na to este cca 6 tyzdnov... Boli sme si obzriet porodnicu. Mali sme z toho prijemny pocit, ale... v jednej porodnej sale bolo citit pach po cigaretach 😲 Mozno je to sposob u nich ako vykurit saly kedze maju, ako citam, problemy s kurenim a teplou vodou...
Ty si asi rodila tam. Ake mas skusenosti?

katren
26. okt 2009

dievcata, ja uz vazne rozmyslam o inej porodnici....predsa nemozem rodit v decembri bez teplej vody a v nevykurenej miestnosti....kto vie ako to bude?

dejna3
26. okt 2009

no ja mám do konca marca čas sledovať to, ale ak to bude takéto všelijaké, tak asi pôjdem do PE..... i keď radšej by som zostala v TO, bola som tam spokojná a PE je pre mňa komplikovanejšie 😒

katren
26. okt 2009

No ja to mam do TO 45km, takze PN, TT a TN su blizsie, no v TO sa poznam s dr. Urbancom 😝 (bratranec prizeneny) a dr. Kerekova dokonca rodila aj mna 😉 a veeeeeeeeelmi ma laka porod do vody, tak preto som chcela TO...ale neviem neviem, ked je to take ani sem ani tam.... 😖

dejna3
26. okt 2009

no veď to môžeš mať aktuálne infošky z prvej ruky 😀 😀 priebežne vyzvedaj a keď nebude teplo, tak zvolíš inú možnosť 😉

katren
26. okt 2009

no jasne ze vyzvedam....ale co z toho ked je to tak ako to je 😒

to.beruska
26. okt 2009

baby nebojde ze vraj sa uz kury v nemocnici.ja ked som bola stredu tak tam nebola zima.aj tepla voda ze ide.
katren mna zase rodil caradsky a aj ja som si ho teraz zajednala.
dejna ty si mala cisarsky ked sa nemylim.bola si uspata alebo nie

dejna3
26. okt 2009

to.beruska, mala som len spinál

katren
26. okt 2009

No tak to si ma teda potesila....ja idem zajtra na poradnu, tak ak nezabudnem, tak pojdem trochu poobchytavat radiator 😝 😀
Beruska, ja by som chcela dr. Kerekovu a Urbanca...tak hadam to vyjde, lebo uz ma nejako zacinaju chytat strachy, ked neviem co ma caka 😖
Ale na malinku sa veeeeeeeeelmi tesime 😉

to.beruska
26. okt 2009

a kolko si lezala potom bez pohnutia.ja sa rozhodujem ci spinal alebo uspat.ale trosku mam strach.
ozaj a ako si si menila vlozku

dejna3
26. okt 2009

ja som mala dr. kerekovú pri malinkej 😉

to.beruska
26. okt 2009

katren ja neviem kto bude druhy pri mne.ale my ideme cs tak staci ze mam caradskeho.

dejna3
26. okt 2009

lažala som cca 10 hodín nesmela som dvíhať hlavu... malá sa narodila o 13,20 a o 21,45 mi prišli sestričky pomôcť vstať a prešla som do kúpeľky (s ich pomocou)... vložky mi ten čas kontrolovala sestrička, ale mám pocit, že mi ich vtedy ani nebolo treba meniť, asi mi celý čas vystačili tie čo mi dali hneď po zákroku... a samozrejme dajú pod teba prebaľovaciu podložku, takže keby si aj silnejšie krvácala, tá podložka to zachytí...
ja sa budem opakovať - ale určite spinál...

z čoho máš strach z celkovej alebo zo spinálu?

to.beruska
26. okt 2009

asi z toho spinalu.uz len z toho ze to pichaju do chrbta a ci vydrzim lezat tych 10 hodin bez pohnutia
ale zase sa mi to paci viacej kvoli tomu ze hned maleho uvidim,

dejna3
26. okt 2009

ten vpich nie je bolestivý... a 10 hodín prešlo fakt veľmi rýchlo... aj ja som myslela, že neobležím, ale máš operované brucho a veľmi sa ti nebude chcieť hýbať... navyše bolesti ti prichádzajú postupne, takže skôr než to začne nejak enormen ožívať, ti už stihnú zabrať analgetiká...
no a ten pocit, že počuješ bábätko plakať a uvidiš ho hneď na sále k nezaplateniu 😵 ja si to dodnes prehrávam v mysli 😉 ešte si viem spomenúť ako krásne voňala, keď mi ju dali počas operácie pri hlavu a dala som jej prvý božtek 😵

to.beruska
26. okt 2009

no to je pekne.no viem ze lezi sa aj preto ze ti pichaju tie analgetika a ze su neni ani take bolesti ako ked sa prebudis z narkozy.ozaj a na sale si mala aj koselu oblecnu svoju alebo nie???tak asi nemam na cim uz rozmyslat

dejna3
26. okt 2009

na sále ma úplne vyzliekli 😀 ale potom mi sestričky obliekli moju košeľu.. tú maj nachystanú po ruke, aj vložky, prebaľovaciu podložku a nezabudni na fľašu minerálky... po spinále sa musí veľa piť...
mne sestrička priložila pohár bližšie, dala slamku, aby som si aj sama dočiahla, ak by bolo treba

dejna3
26. okt 2009

a kedy ti budú robiť sekciu?

to.beruska
26. okt 2009

no predopercne uz mame za sebou a bola som stredu a povedal ze tyzdne este vydrzime tak neviem presne.stredu idem.ale cez vikend ze vraj ma sluzbu tak neviem ci nas neda cez vikend alebo nejako na zaciatky tyzdna.ze vraj ho robia tyzden pred terminom.
no mam nachystanu koselu aj podlozky aj vlozky v jednej igelitke v kufry.a co je lepsie pohar a slamka alebo mi bolo povedane taka ta flaska lucka ju ma ze sa neoblejem s tym stuplom.aj s vodou som bola upozornene ze nech si nachystam dve

to.beruska
26. okt 2009

ozaj a ostatne veci mi kde daju.aj tasku pre maleho??? dokedy ja budem tam lezat???

dejna3
26. okt 2009

môže byť aj fľaša z lucky... ja som mala cisarák neplánovane, takže som to nemala vopred nachystané (myslím teda fľašu s uzáverom), minerálku som mala tiež len jednu a spomínam si, že hovorili 2 fľaše...
tak to už máš ozaj za pár 😉

dejna3
26. okt 2009

ostatné veci ti prenesú a uložia ti ich na izbe... budú pýtať len plienky pre bábo... pamätaj si, kde čo asi máš, ak by si náhodou niečo potrebovala a sestrička by ti šla pohľadať 😉

to.beruska
26. okt 2009

no neviem ci je dobre ho mat naplanovany.lebo stale uspat sa alebo nie.neplanovane sa ta opyta a musis povedat.no veru zapar.uz zacina taky ten strach trochu

dejna3
26. okt 2009

ja budem mať tento druhý plánovaný, kvôli malému odstupu... a je pravda, čím viac človek rozmýšľa, tým je nerozhodnejší 😒

dejna3
26. okt 2009

a strach nemaj... zvládneš to 🙂

katren
26. okt 2009

kocky, nejako ste sa rozpisali, co som tu nebola 🙂
ale som rada, lebo aj ja som rozmyslala ci spinal alebo celkovu ked bude treba, ale uz asi nie je o com 😉
zatial mam v plane rodit do vody, tak ale uvidime ako nakoniec dopadneme 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre