Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
30. okt 2009

hlavne by mal nastavajuci otecko vediet, kde ich ma potom hladat ked ich bude treba 😀

dejna3
30. okt 2009

tak to je ozaj dôležité 😀 😀 😀
baby, viete čo urobil môj drahý, keď mi mal priniesť veci pre malú pri odchode z pôrodky? priniesol len igelitku, v ktorej bol teplučký overal... druhú nachystanú igelitku s bodynkom, dupačkami, čiapočkou a pod. (ktorá bola hneď vedľa) nechal doma 😝 😠 no myslela, som, že ma asi trafí... a keďže nemáme auto, volal si taxi a musel bežať po veci naspäť
a pritom celý čas mi vždy všetko pekne priniesol, keď som vysvetlila... tie tašky som mu opakovane ukazovala už asi 2 tt pred termínom, nachystané 😝

teraz sa rehocem, ale vtedy mi fakt do smiechu nebolo...

katren
30. okt 2009

😀 😅 asi by ma porazilo 😅 , ale aj to sa stáva....

to.beruska
30. okt 2009

dejna no nezabavis sa.to ja nechavam na maminu radcej 🙂 tej som pekne vsetko ukazala a ta si nenecha ujst aby isla s manzelom pre nas

dejna3
3. nov 2009

beruška, ešte si tu? 😕 pobalená, psychicky nachystaná?

katren
3. nov 2009

no, aj ja som zvedava ako sa ti dari? 😅

linnetka
4. nov 2009

no viem, ze si tu s beruskou pisavate, tak vam dam vediet, ze uz to maju za sebou.
Dnes sa jej narodil Filipko - 3360g, 50 cm.

katren
4. nov 2009

tak ze jej veeeeeeeeeeelmi gratulujeme 😀 , nech sa ma malinky len najlepsie a maminka samozrejme tiez.

dejna3
4. nov 2009

gratulujeeeeem, veľa zdravíčka obom 🙂 krásne miery, ako z učebnice 😉

teri3
4. nov 2009

beruska, aj ja srdečne gratulujem k Filipkovi 😎 a som zvedavá na Tvoje zážitky z pôrodky 😉

nnelca
5. nov 2009

to.beruska pripájam sa ku všetkým gratulantom,nech je malinký zdravučký a mamina nech sa rýchlo pozviecha z pôrodu.

pavucica3112
7. nov 2009

Baby ako sa volá hlavná sestra na porodnickom oddelení to je ta Boleková?

nnelca
7. nov 2009

pavucica hlavná sestra sa volá Boleková

frola
9. nov 2009

pavucica: ja som z BA a rodila som v TO u caradskeho. zavolala som tam v termine ze ci mam prist na prehliadku. nemusis staci prist odrodit. tiez som rodila do vody a urcite by som do toho isla znova. prve dve hodiny som bola " na súši" a ta ulava co prisla ked ma dali do vane sa neda popisat. plati sa 5000sk za vanu, 500 za manzela a vip izbu sme platili tusim 1000sk na noc. uz si to presne nepametam.

pavucica3112
9. nov 2009

frola: v tej vip izbe s tebou spal aj manžel? to stačí až keď tam dojdem rodiť povedať že chcem rodiť do vody? a aj keď sa rodí do vody sa robí nástrih? a ešte sa chcem opýtať že aké vložky ste mali v nemocnici či obyčajné z drogérie alebo tie poporodné z lekárne. sa mi to blíži bojim bojim 🙂

maznacik007
9. nov 2009

ano na izbe moze byt s tebou manzel kamaratka.. ktokolvek koho si urcis..

to.beruska
9. nov 2009

Ajojte!hlasim prichod z nemocnice.Sme zdravucky tak vsetko ok.co sa tyka nemocnice,tepla voda bola,teplucko bolo 🙂 a sestricky?ja nemam co vytknut co sa tyka na sestonedeli alebo na novoredeneckom,,naozaj super.my sme nemali mliecko tak nam pomahali a nakoniec sme skoncili na mliecku lebo co sa mi aj mliecko spravilo tak ze 30ml odsajem za den.tak ja som za nimi musela kazde tri hodinky.Tiez dr.caradsky super
pavucica ja som mala poporodne a tri balicky som skoro minula

frola
9. nov 2009

pavucica: ano bol tam aj manzel ale iba dve noci. potom som tam bola sama s malou a uplne mi to vyhovovalo. mala som uplny pokoj.
ja som pouzivala poporodne bez lepiaceho pasiku aby sa ti to nahodou neprilepilo, to by bolo dost neprijemne. au. a minula som asi 5 balikov kedze aj po cikani som sa nimi utierala lebo aj papier sa neodporuca hlavne ked si sita aby ti tam kusok neostal.
a ano staci povedat az potom ze chces rodit do vody, oni to tam hned pripravia.
mna nenastrihavali ale potom ma sili na dva stehy, takze pohoda, ale to som vobec necitila ze by sa tam nieco natrhlo. voda prave pomaha k tomu aby sa nemuselo nastrihavat. ale ked treba tak aj vo vode nastihnu.
neboj sa je to sice brutal ale stoji to zato. teraz uz ani neviem ze nejake porodne bolesti boli, a vobec sa nebojim dalsich porodov. ta bolest je sice strasna ale da sa vydrzat.

katren
9. nov 2009

ahoj beruska, tak ta tu znova vitame....som rada, ze si dala info ohladom nemocky a mooooooc drzime palceky s mlieckom, nech sa poriadne "rozbehne"

dejna3
9. nov 2009

beruška, ešte raz gratulujem, filipko je zlatunký 😵
dúfam, že si nemala žiadne komplikácie pri spinále a všetko bolo o.k. 😉

katren
16. nov 2009

kocky, kde ste zmizli?????

nnelca
16. nov 2009

no my sme mali v sobotu 14.nov. termín a ešte nie sme na svete, nejako sa nám nechce,stále sa neotváram, už ma chytajú stavy.Zajtra ráno ideme za MUDr. Čaradským a uvidíme, či nás tam nechá.

to.beruska
16. nov 2009

tak drzim palceky nnelca aby vas tam nechal
dejna co sa tykalo spinalu tak v pohode aj celkovo ok vsetko.len ma to bolelo,ale stalo to za ten pocit vidiet hned maleho,ale ani potom to nebolo take strasne.a teraz ani neviem uz ze sme rodili.len nikdy nezabudnem na ten pocit ze som si necitila nohy

katren
16. nov 2009

nnelca, my mame zas opacny problem...ja sa otavaram uz od augusta, tak som mala nariadeny kludovy flakaci rezim 😝
a na poslednej kontrole dr. Kerekova povedala, ze aby sme to este aspon tyzden vydrzali a potom uvidi co s nami, ze hadam potom povoli aj nejake to upratovanie, co sa mi uplne hodi, bo sa stahujeme naspat domkov, sme totizto prerabali domcek pre Dominiku 😉
Takze ja ratam, ze pojdeme skorej o cca.2 tyzdne rodit.

to.beruska, mala si aj podlozky do postele? kolko mi ich bude asi treba?

dejna3
16. nov 2009

beruška, tak super 😉

katren, mne úplne stačili 2 podložky, ale mala som ich asi 4 - 5 ks...

baby, vy to už máte čoskoro, tak vám závidím (v dobrom samozrejme) 🙂 aj ja už chcem...
síce neviem, celkom presne, čo ma čaká s 2 drobčekami 😀 .... ale už aby to bolo 😉

katren
17. nov 2009

tak aj ja som ich strcila do tasky 5ks, ked nieco, nech nechyba....aj ja sa uz tesim, kedy bude von, nemozem sa dockat....hlavne spania na brusku, to mi teraz veeeeeeeeeeelmi chyba

katren
17. nov 2009

kocky a este jedna otazka......pri porode do vody v TO, je cely porod vo vode alebo iba ta jedna doba pokym sa poriadne neotvorim? lebo rozmyslam aj nad touto alternativou, ale naco budem platit, ked by som mala potom rodit aj tak normalne?

dejna3
17. nov 2009

katren, ja viem, len toľko, že do vody ideš až keď si otvorená na určitý počet cm (neviem presne koľko)... čiže môže byť, že si dosť bolesti "užiješ" na suchu... ale to je tiež veľmi individuálne 😉

nnelca
17. nov 2009

no dneska ráno som bola u MUDr.Čaradského,nič sa nezmenilo, vôbec nie som otvorená, to nie je ani možné!už vidím, že to budem mať asi ťažké pokým sa otvorím.najlepšie by bolo,keby som len prišla s bolesťami a malinká by bola o chvíľu na svete, ale toto mne asi nehrozí.Vo štvrtok ráno idem už definitívne aj s vecami a budú so mnou od rána robiť. Ale čo presne, to som sa radšej ani nepýtala.už ma chytajú stavy. a nemáte niektorá náhodou skúsenosti s epidurálkou?môj gynekológ mi to strašne odporúča a zase Dr. Čaradský mi hovoril, aby som si to nedávala, že sú po nej strašné bolesti hlavy.Neviem čo mám urobiť.

ďakujem beruska za držanie palčekov

katren,tak to ti nezávidím moja, že si musela mať kľudový režim,ale hádam zase budeš mať ľahší pôrod, keď budeš otvorená,tak sa držkaj

dejna3
17. nov 2009

nnelca, tie bolesti hlavy môžu byť, ale nemusia... skôr to býva zriedkavosť, než pravidlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre