Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

frola
7. júl 2010

@divoska jojo dobre to beries. ja som tam isla s tym ze nevadi ked vana nevyjde. nejako bude, bola som happy ze vobec sa mi podarilo prist do TO rodit a ci vana alebo inak uz mi bolo jedno. a tiez to nevyzeralo slubne. vanu mali napustenu viac ako 2 hodiny kym som sa otvorila. po 4roch hodinach vo vode ma uz zacali strasit cisarskym a o dalsiu hodinu bola mala von. takze vsetko nakoniec dopadlo podla mojich predstav.
tak sa drz a zelam aj nadalej takyto fajn pozitivny pristup. 🙂

gilmorka
7. júl 2010

Dievcata poradte,aky je postup,ked sa ide s babom do nemocnice na nozicky. To robia sono klbikov? Ako to vysetrenie vyzera? A da sa nejako predist cakaniu? Na papieri mame napisane o 13,30hod. Ide sa do radu kto sa kedy zahlasil ci ako?a neda sa zahlasit uz rano aby sme boli prvi na rade ked zacnu ordinovat?

frola
7. júl 2010

@gilmorka to je ultra rychle vysetrenie. my sme cakali asi 5 minut tie objednane casy boli dodrziavane. nie je to vobec bolestive. malej potreli nozicky gelom a len zastrcili do takeho drzadla aby sa moc nehybala a presla je po nozicke sonografom ci ako sa to vola. my sme mali instrukcie ze si mame doniest cajik ale potom som zistila ze to je blbost ze staci aj dudel, lebo to vraj kvoli tomu aby sa im tam deti moc nehemzili. ale my sme odbojkotovali flasu a dudel vtedy mala nechcela a vysetrili to aj tak. a nejdete na tie klbiky nejako skoro? my sme boli tusim az 2mesacny. alebo si zle pamatam uz?

jankapiknova
7. júl 2010

@gilmorka - tak my sme čakali vyšše hodiny,ano ide sa podla toho kto kedy dojde a da do okienka kartičku ale dost to trva,sice samotne vyšetrenie ide rychlo ale byva tam vela deti a oni nezačinaju vždy na čas. 😒 Počula som že niektore mamičky si zaniesli kartičku už aj pred obedom a ked došli na pol druhu tak išli medzi prvymi ale ja som to tak nikdy nerobila. 😉

gilmorka
7. júl 2010

@frola ideme po prvy krat, v 3.tyzdni zivota

gilmorka
7. júl 2010

len neviem ako to tam ten nas kriklun vydrzi, vazne je vascinu casu mrzuty. Dnes sa mi zobudil o pol 5 rano a zaspal mi az na obed o 11,30 a spal 2.5 hodiny. A ked som si konecne lahla, ze si idem aj ja zdriemnut, uz sa prebudzal. Nakrmeny, vykakany, odgrgnuty, prebaleny, a aj tak stale bud mrnci alebo to potom prejde do riadneho placu. Cize len cicikam cely den, jednou rukou ranajkujem, druhom ho drzim a chlacholim. Pritom ked sa normalne po napapani vykaka, tak asi nema koliky, ci aj tak to moze byt? vela o nich neviem.

gilmorka
7. júl 2010

@gilmorka zatial sme neboli ani kocikovat, dnes som skusala 20 minut byt s nim v kociku v zahrade, a reval a reval, utisil sa len na rukach, aj to kazdu chvilu chcel zacat plakat. Cize si momentalne neviem predstavit ani s nim nikde ist. Zatial musim zaklopat, ze co sme boli dva krat na poradni, tak to akurat v sedacke zaspal, cize vtedy neplakal, inak by bola hanba na celu cakaren. Snad sa to casom zlepsi, ked bude trosku starsi.

weroni
7. júl 2010

caute baby, neviete či pôrodnica v To normálne funguje lebo im nejako nejde webka a ani maily sa im nedarí doručiť 😕
Tie, čo ste tam teraz niekedy rodili, je tam ešte pán Hríbik?

dejnas
7. júl 2010

@weroni ahoj 🙂 ešte si ma pamätáš?
gratulky k tehotenstvu 😉 dr. hríbik tam ešte je, mne robil druhú sekciu

weroni
7. júl 2010

dejna ahoj jasné že si ťa pamätám 🙂
ďakujem a ja tebe dodatočne blahoželám ku druhému bábätku 😵 ako zvládaš double materstvo? 🙂

dejnas
7. júl 2010

@weroni netvrdím, že je to jednoduché, ale dá sa 😉 myslím, že to bude náročnejšie, keď začne samko loziť, to už budem musieť mať oči asi aj na zadku 😀

frola
7. júl 2010

@gilmorka ano koliky to mozu byt. vyskytuju sa hlavne u chlapcov. je to dost pravdepodobne. nic moc sa s tym neda robit. mozes vyskusat hocico hlavne si ale davaj pozor na stravu. u nas zabralo ked som prestala jest polievky v ktorych bola vyvarena cibula!!!!
ale inak sa s tym fakt nic moc neda urobit, treba to vydrzat.

weroni
7. júl 2010

dejnas tak držím palčeky nech to pekne zvládate 🙂
My sa v januári chystáme podruhýkrát do TO vane tak snáď nám to vyjde tak suprovo ako prvýkrát 🙂

jankapiknova
7. júl 2010

@gilmorka - naš plakaval prve tri tyždne aj ked sice v kočiku vydržal aj 3 hodiny ale inak hlavne večer plakaval a po 3 tyždnach jak keby uťal, nič koniec. V podstate do niejakych 7 mesiacov plakal strašne zriedkavo. Tak ti držim palce nech je to tak aj u Vás 😉

dejnas
7. júl 2010

@weroni aj ja ti želám príjemné a bezproblémové tehuľkovanie a nech všetko dobre dopadne - minimálne tak dobre, ako minule 🙂

gilmorka
7. júl 2010

@jankapiknova dakujem, snad to bude tiez len docasne. Na kocik si asi musi zvyknut, predsa len, je to nove miesto. Citala som, ze koliky byvaju poobede a vecer, ale napr. dnes mi plakal od rana od desiatej. Clovek by mu tak rad pomohol, ale co bolo v mojich moznostiach, som urobila. Potom uz ostavalo len kolisat ho a chlacholit.

jankapiknova
7. júl 2010

@gilmorka - skus niejake masaže bruška(hladkanie) niekde som aj na nete čitala kedysi čo pomaha aspon trošku ale už neviem kde to bolo,skus nahodit niečo do googlu a hlavne bud kludna a v pohode a maly to uciti a bude aj on spokojnejši 😉

gilmorka
8. júl 2010

@jankapiknova hladkavam ho skoro stale ked place, aj civicim trochu nozickami. Dnes nad ranom pekne prdkal, ked som ho krmila, a rano aj tak plac, tera som ho konecne utisila a zaspal. Ale je taky nekludny, som zvedava kolko bude spat 😢 Vcera za 24 hodin spal len 8 celkovo. Podla mna na 17 dnove babo malo.

jankapiknova
9. júl 2010

no je to malo,ale hadam si najdete niejaky ten režim a zvyknete si jeden na druheho a bude lepšie, držim palce 😵

divoska
10. júl 2010

holky ktore ste rodili v lete alebo idete, mam dilemu ohladom par veci do porodnice.
-na zozname je zupan /fakt ho potrebujem ked ho nikdy nenosim a mam len hruby frote ktory sa mi vlacit nechce?/
-kolko uterakov mam brat?
-kolko koseli/triciek?
-3 kosielky /to akoze fakt staci? maju tam teda predsalen aj nieco nemocnicne?/ respektive povedala mi kamoska ze kosielky brat nemam, vraj v tom nebude moct hybat rukami.. tak neviem. na druhu stranu planujem vziat len jedny rukavicky a ponozky, ziadne puncochace ani nic sak by sa mi upiekol.
@frola dik snazim sa 🙂 sak uvidime

veverka84
10. júl 2010

Zupan urcite nie ja ked som rodila v juli pred 4 rokmi bolo asi 35 stupnov a jedna co tam bola so mnou si dala fleecovy zupan akoze som nemohla lebo bolo na uvarenie a plus porodne bolesti teda mne bolo aj z nich teplo 😀 a sestricka jej hned povedala ze pani ... nemusite si davat zupan zatoze ste v nemocnici 😀 😀 😀 😀 😀 tak potom ho vyzliekla 🙂
Nocne kosele ja som mala 5 a bola som tam 8 dni a veru mi este nasi aj prali ja aj dve za den som pouzila mala som VIP este ked bola na tej druhej strane a tam prazilo slnko cely den cize upotena hrozne cely den...
Kosielky pred 4 rokmi davali ich nemocnicne aj zavinovacku aj bavlnene plienky ako je teraz neviem..

jankapiknova
11. júl 2010

@divoska - ten župan by som ani ja nebrala,pri najhoršom by ti ho doniesli keby bolo treba - ale pochybujem 😉
a čo sa tyka košielok pre babo a celkovo veci, tak oni tam obliekaju do ich veci až ked pojdeš domov tak si ho oblečieš do svojho,takže ti stači len jedno oblečko zobrat alebo doma nachystat a donesu ti ho pred odchodom 😉
No nočne košele pre teba,ja som rodila v zime a mala som tam 3ks a bola som tam 5 dni. Ale cez leto by som si asi ale 4-5 zobrala, ale dnes už tam 8 dni nikoho nenechavaju,budeš tam 5 dni. 😉

veverka84
11. júl 2010

Maly mal silnu zltacku preto 8 dni aj to nas pustili s prizmurenymi ocami 🙂 inak pustaju na ten 5 ako pise janka 😉

jankapiknova
11. júl 2010

no to je pravda, ked je silna žltačka tak sa to može predlžit... 😉

frola
11. júl 2010

@divoska ja som zupan nevyuzila ale bola som na vipke takze navstevy chodili za mnou. ale keby som mala vybiehat na chodbu tak by som si zupan dala.
ja som si malu obliekala do vlastnych veci. pouzivala som bodycka co sa daju otvorit po celej dlzke takze sa nemusia prevliekat cez hlavu co mi v prvych dnoch prislo jednoduchsie. myslim ze mi stacili 3 ved to babo ich este nezaspini (nie ako teraz 3denne 😀 ) ale neviem ako sa bude potit v lete ja som rodila vo februari. tak si teda zober 5ks na kazdy den jedno.
latkove plienky pod hlavicku a perinku som pouzivala nemocnicnu.
no a kosele som tusim mala tiez len 3 ale veru som citila zeby som aj 10 potrebovala 😀 velmi tam kurili a horzne som sa potila. a to som sa asi 7krat denne sprchovala 😀
najlepsie kosele na kojenie sa mi osvedcili take co mali vystrih do V a len sa ta latka odchlipila nabok. najhorsia kosela ktoru som vlastne vobec potom nenosila bola taka co mala akoze ukryte diery na prsiach ale furt sa mi to otvaralo a mala som pocit ze som hola.

jankapiknova
11. júl 2010

@frola - možno ked si bola na VIP ale my sme nemohli použivat naše oblečko pre babatka , oni všetko použivali svoje... 😒 a čo sa tyka toho županu je pravda že na chodbu som chodila aj ja v župane ale bola zima a takto v horučavach neviem, no zaleži hadam aj aku maš tu nočnu košelu.... 😉

frola
11. júl 2010

@jankapiknova 😀 😀 😀 no sranda by bola v tej mojej nocnej koseli na chodbe

to si ma teda sokovala ze vy ste nemohli mat vlastne oblecko. a preco? to je vrchol, ja som si malu chcela hned obliect do svojho...

jankapiknova
11. júl 2010

no ja som bola tiež tak nabalena s vecičkami ale akosi aj čiapočky davali oni 😕
lenže ja som mala sekciu a ani som ho poriadne pri sebe nemala až 4 dne,dovtedy len par krat mi ho doniesli na kojenie a preto sa mi aj mlieko pustilo až 5 den a maly už hladny jak vlk tak mu dali sestričky BEBU a ta nam ostala aj 😒 ...

jankapiknova
11. júl 2010

inak po pravde ja si tiež neviem predstavit v tej mojej košeli že by som išla na chodbu 😀 😀 😀

divoska
11. júl 2010

dik za rady zeny, sak mozno este napisu baby co rodili teraz a dozviem sa co a jak aj aktualne. kazdopadne dobry postreh s to chodbou, no co budu ma tam musiet zvladnut aj bez zupanu baby 😀 lebo ten zupan je na samotnu kabelu a to uz aj tak x veci a uz teraz mi je take horko ze az. koseli tolko ani nemam, som si kupila 2 /z toho 1 mi uz je teraz mala cez prsia 😀 / a pyzamo s gombikami, bud dokupim alebo si beriem tricka volne a trenky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre