Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

soni78
12. júl 2008

zabka drzim palce, nech je vsetko v poriadku...tie bolesti co si mala asi nieco znamenali, asi sa to uz blizi 😲 😎

weroni ak mam porovnat porody..tak v niecom boli rovnake ale predsa ine...tie bolestive kontrakcie si musis prezit tak ci tak, pretoze do tej vody, ako sama vies, ta davaju az v pokrocilejsej faze...a to uz som ja bola dost ubolena... samozrejme ze na vanu a teplu vodu nedam dopustit, pretoze mne to prinasalo jedinu ulavu aj pri menzese, takze som sa vtedy kvoli tomu na to spoliehala, ze to zafunguje...neda sa povedat, ze by tie bolesti presli ked som vstupila do vane...ale bolo to prijemne pre cele ubolene telo..taka ulava...ale ked prisla kontrakcia tiez dost bolela... no ked to mam zhrnut, porod do vody bol prijemnejsi vdaka tej vode, trval kratsie ako ten na suchu, co ale bolo asi tym, ze ked som isla do vody, dostala som tabletku na vyvolanie, a to cely proces urychlilo. Mna osobne bolel viac porod na suchu, aj ked bol ako druhy...
Takze ak by som sla treti krat 😀 😲 😝 tak zrejme uz zase do vody....

zabkatt
12. júl 2008

babule držím ešte po kope. Ideme na slávnosti, tak potom sa ozvem 😀

labelka
12. júl 2008

ahojte, ja uz treti den lezim na gynekologii, a tiez mozem pridat len chvaly na tunajsie sestricky, vsetky su mile, ochotne, usmiate....Rovnako som spokojna s pani doktorkou Kerekovou, ale super je aj Hribik a Abatuaima.... 🙂

weroni
12. júl 2008

labelka aj ja som mala pani Kerekovu na poporodnu starostlivost 🙂
a co mas nejake problemy ze musis lezat? 😕

labelka
13. júl 2008

weroni, dostala som oblickovu koliku, au, ale uz je dobre, hrozbou ostavaju tie krce co sem tam mam, aby to nepreslo na maternicu,takze tak...

katinka0000
14. júl 2008

labelka: aj moja kamoska mala oblickovu koliku. vraj je to velka bolest. chudatko, drz sa!

labelka
14. júl 2008

katinka veru, ale uz je dobre, dostavam injekcie tak sa to da....ako vidim, tebe sa to uz krati 🙂
dneska som sa rozpravala s Abatuaimom, je velm mily a ochotny...bodaj by vsetci lekari mali taky pristup.....

dejna3
14. júl 2008

labelka, drzim palcek... ja som v 9tt tiez skoncila v nemocke kvoli ladvinovej kolike 😢 a tiez som si riadne uzila bolesti, takze viem o com to je... mne potom na urologii zaviedli taku hadicku do tela a celkovo som bola v nemocke uz 3 krat 😒 Tento tyzden sa chystam na kontrolu 😒 na urologiu, tak uvidim, co bude... ale dufam, ze do porodu uz nejako s drobcom vydrzime 😉
P.S. mna vtedy prijimal aj prepustal tiez Nidal 😀

zabkatt
14. júl 2008

Ja mám zajtra volať Abutaimovi a v stredu idem na kontrolu čo sa zmenilo a či ho stihnem do toho piatku pri pôrode, takže mi ostáva len malému dohovoriť nech to urýchly a netrápy ma s tými bolesťami krížov. Veď pri MS si to zase budem vo veľkom užívať ako doteraz. Vždy som skoro olúpala omietky zo steny 😀

labelka
14. júl 2008

dejna tak s tou hadickou sa vyhrazal aj mne, hm, boli to??? 😅
Prave som sa vratila z urologickeho vysetrenia, urolog Knaze len zalomil rukami ze uz davno som mala lezat na urologii, je tam zapal jak svina, a uz vobec nechapal preco do mna pichaju to svinstvo.Tak mi odporucil ATB s tym ze za par dni to uz nebude boliet. Hm a tu ma zrusili, ze oni mi ziadne ATB nebudu davat, takze tak ☹

katinka0000
14. júl 2008

labelka: on ma v stredu sluzbu, ze? chceli by sme tam ist pozriet porodnicu. my sme boli u neho na 3D a hovoril nam, ze mozeme hocikedy v stredu a v nedelu prist, vtedy ma vraj sluzby.

katinka0000
14. júl 2008

labelka: drzim palceky, nech si zachvilku opat zdravucka.

dejna3
14. júl 2008

labelka, Kňaze je primár urologie a je tiež dobrý odborník, vravia to viacerí a mne veľmi pomohol... No mne dali ATB vtedy už hneď na gynekologii a pichali ma Mezokainom, lebo ja som od bolesti ani nevedela, čia som 😒 Tá hadička, no je to dosť nepríjemné, ale dá sa to vydržať, kým to zavedú trvá to cca 10 min. Ale pomôže to! No pokiaľ je šanca, že Ti pomôžu ATB, tak to radšej vyskúšaj a hadičku až keď by nepomohli .. Prečo Ti na gynekologii nechcú dávať tie ATB ? Veď už si v II. trimestri 😕 Ja som bola na liekoch už v 9tt. Držim palčeky, nech Ti to čoskoro prejde, lebo fakt viem, čo je to za bolesť a už sa tuším ani pôrodu nebojím, hehe 😀 😀 😀

katinka, Abutuaima tam je vždy v stredu a v nedeľu, aj nám hovoril, že môžeme kedykoľvek v tieto dni za ním prísť

labelka
15. júl 2008

dejna mne dali infuzie s Mezokainom, injekcie Buscopan a tabletky Guajacuran, hadam som to dobre napisala 😉
ATB mi nechcu davat pokial nemam teploty, tak som sa rozhodla viac pocuvat tu na gynekologii, ved prvorade je pre mna babo....asi maju dovod ked mi ich nechcu dat...a vsetky spominane lieky su na potlacanie bolesti. Mozno preto, ze pred rokom som v takomto stadiu tehotenstva potratila, tak sa asi obavaju....
katinka, dejna ti uz odpovedala, ale je tu aj dneska, prehodili sme par slov, ked sme sa stretli na chodbe....

zabkatt
15. júl 2008

katinka my máme ísť tiež zajtra na kontrolu čo sa zmenilo za Abutaimom, tak dúfam že nám povie len dobré správy 😀

katinka0000
15. júl 2008

zabkatt: drzim palceky!

dejna3
15. júl 2008

labelka, ja som mala na gynde tiež proti bolesti to isté čo Ty + Cefalotin ATB, no ale je pravda, že ja som mala už aj horúčky.. tak už treba len dúfať, že sa čoskoro vyliečiš a budeš o.k. A samozrejme, hlavne nech je všetko v poriadku s mimi 🙂

labelka
15. júl 2008

dejna dneska sa rozhodli ze to budu liecit ATB, tak mi davaju kazdych 6 hodin infuzne Ampicilin, a k tomu to co som spominala....

katinka0000
15. júl 2008

labelka a ty si z TO, ci z nejakeho ineho mesta?

labelka
16. júl 2008

katinka z Bojnej 🙂

katinka0000
16. júl 2008

ahojte! tak som bola dnes pozriet porodnicu. doktor nidal nas povodil vsade. som rada, ze som tam bola. hned som si vybavila aj anesteziologiu, lebo chcem epiduralku. potom som isla este na endokrinologiu, takze cele doobedie som behala po nemocnici.

zabka: aj ty si dnes bola? akurat na vzdycharni bola dve mamicky. chudatka, vyzerali fakt nervozne. 🙂

labelka: a ty teraz lezis na urologickom oddeleni?

labelka
16. júl 2008

katinka lezim na gynekologii, dufam ze sa vyhnem urologii a cievkovaniu a hadicke, to by som fakt nechcela. Tak len treba dufat ze ATB zaberu 😉

audreyd
16. júl 2008

ahojte tehotky a maminky, dlho som tu nebola, flákali sme sa po svete 🙂 tak koľko detičiek zatiaľ pribudlo? 😀 nejaké novinky? 😉 vítam aj nové čakateľky 🙂

katinka0000
16. júl 2008

labelka: ja som bola pozriet aj na gyn.-porod. oddelenie, ale len na prvej izbe.

ahoj audreyd: ako sa mas? uz si tu fakt dlho nebola? co deticky?

dori
16. júl 2008

Ahojte aj ja sa pridávam dúfam že na dlhšie ako sa tu máte viete niečo o zabke??? 🙂 🙂 🙂 😕 🙂 už to na ňu prišli bože nech sa kurátko drží 😉 😉

Katinka a čo ty ako ?:???

Labelka ty si z bojnej mi sme tam nedávno boli na neakom ranči je tam veľmi pekne 🙂 🙂 🙂

zabkatt
16. júl 2008

Babulky tu som!!!!!Akurát sme sa vrátili, lebo sme museli ísť podať ešte informácie našim a trochu sme sa zdržali. No vyzerá to všelijako a ak sa do soboty nič nezmení, tak v stredu nastupujeme do nemocnice. 😲 Aj sa teším, aj sa bojím, no neviem je to všetko ešte také zmiešané. Nidal ma príjme a povedal, že to spolu nejako zvládneme, tak som rada že si tú dovolenku prispôsobí, lebo má atestácie a má toho veľa. Ja mám zajtra tie príjmačky na školu tak držte palčeky.
katinka bola som tam okolo 2hej, lebo dnes robil len do tretej a do kedy si tam bola ty?

katinka0000
16. júl 2008

ahoj dori, zabka!
ako som uz pisala, ja som bola dnes pozriet porodnicu v topolcanoch. doktor nidal nas vsade povodil, pekne nam vsetko povysvetloval. len asi moj muzicek nebude nakoniec so mnou pri porode. vraj on by to tam nezvladol. ze si tam predstavil tu situaciu a hned mu zostalo zle. ti chlapi su hrozni! vybavila som si hned aj anesteziologiu, lebo chcem epiduralku. potom som bola este na endokrinologii. no proste cely den som behala po doktoroch.
doktor nidal mi dal na seba mobil, lebo nevie, ci tam v auguste bude. ma ist v septembri na nejaku staz, tak si chce zobrat v auguste volno. ale mam sa mu ozvat na konci jula, takze to nie je este 100 %-ne.

zabka: ja som tam bola ale o desiatej - jedenastej. bola som pozriet aj "vzdycharen". akurat tam boli dve mamicky. chudatka, uz bolo vidiet, ze boli poriadne nervozne a ubolene.
bola si pozriet aj porodnicu?

soni78
16. júl 2008

ahojte, audreyd boli ste na dovolenke???
zabka...a ako to teda vyzera s tebou ked pises ze vselijako?...ja som tiez takto chodila za Nidalom, termin som mala 10teho, tak sme si mysleli, ze ako druhorodicka mozem prist uz 4.6. a hned som chcela rodit...ale este ma poslal na 2-3 dni domov, potom som tam bola 6.6. znovu ma poslal, ze este nie je ten spravny cas 😢 a tak som nakoniec isla az 11.6. to uz som sice ostala tam a odrodila, ale povedal mi, ze by to este kludne par dni pockalo...tak by som aj tyzden prenasala kym by to prislo same....tak drzim palce, nech to mas cim skor za sebou a nemusis tam chodit ako na klavir 😀 😀 😀
Kati, tak ty to nemas take iste kto ta odrodi, ale ved vsetci su urcite super, uvidis 😎

zabkatt
17. júl 2008

babule prchám na tie príjmačky, tak držte palčeky.
katinka áno bola som si popozerať všetko aj vaňu lebo ja mám záujem o pôrod do vody, takže uvidíme, či všetko pôjde hladko a podarí sa.
soni no všelijako, len na prst sme otvorený, ale že uvidíme do soboty čo to spraví a potom sa uvidí. pa pa 😝

katinka0000
17. júl 2008

soni78: veru to nemam iste. ale nevadi, su tam vsetci odbornici. len aby sme obidvaja boli zdravi.
zabka: tak ako dopadli prijimacky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre