Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
22. okt 2008

weroni: vyrazky nam zmizli, ale dnes sa nam to objavilo znovu. doktorka mi zakazala jest papriku, rajciny, orechy, cokoladu a korenie. ja som si dala vcera chleba s domacou pastekou od svokra. vobec som si neuvedomila, ze bolo v tej pasteke nenormalne vela korenia. tak dufam, ze ten vysyp ma z tej stravy. skusim ho este raz natriet. ked nam to prejde a nahodou sa to objavi znova, tak ideme zarucene ku koznej. odteraz si musim davat riadne bacha na stravu.

endy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskinadamko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
endy
23. okt 2008

Miska dík.

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dori
23. okt 2008

Ahojte babulky je mi to strašne lúto že sem prídem raz za čas a namiesto toho aby som si prečítala ako vaši princovia a princezné rastú papajú a aké pokroky urobili čítam siahodlhé texty ☹ ☹ 😖 s koncom že budete radi ak našu temu zatvoria ☹ ☹ ☹
A ja som vás chcela všetky poprosiť o radu ako zbaviť malinkú soplíka ktorí trvá už tri tt a vyskúšali sme naozaj všetko od kvapiek nahrievania až po sol a vincentku vo zvlhčovači a stále mám plnú odsávačku na vysavač keď ju odsávam a to juý zakaždým aj vydezinfikujem s roztokom betadine ☹ ☹ ☹ 😢

endy
23. okt 2008

Dori aj mňa to mrzí,končím s tým,nemá to zmysel.

Mne veľmi pomohol spray do nosa-mar plus.Skús sa vyhnúť prechádzok po vonku tak na dva dni,asi aj počasie robí svoje 😒 .Často vetraj,aby nebol suchý vzduch.Neviem,možno by to pomohlo. 😨

dori
23. okt 2008

prechádzka čo to je 😀 😀 ja som nebola s malinkou vonku už tri tt skoro sme skončili v nemocnici so zápalom plúc tak s nou nemožem chodiť vom kým má ešte atb ale skúsim ten spray aj tá nová nivea do nošteka je ale neviem čo je to zač

endy a chcem ti povedať že ja si rada prečítam radi od kohokoľvek a som za ne vďačná a keď sa mi neaká nepozdáva tak ju jednoduch neakceptujem a pokračujem ďalej 😀 😀 😀
Weroni to platí aj pre teba aj mám rovnaký pocit z bruška a tiež s pôrodnice a už sa teším keď si to zopakujem😀 😀 😀 😀

Zabka ako si dopadla s tým mliečkom???

patricia3
23. okt 2008

Ahojte. Dvakrát som rodila v Bánovciach a ked som čakala tretie dieťa, som vedela že v BN už NIKDY!!! Okrem lekárov boli Bánovce strach a hrôza. Moje posledné tehotenstvo bolo dosť komplikované a nezaobišli sa ani návštevy na genetike v Trenčíne..kto to zažil,pochopí, viac to rozoberať nechcem...ale dieťa sme chceli tak alebo tak..prerušenie nepripadalo do úvahy..Pochádzam pôvodne z Topoľčian, a preto som sa rozhodla rodiť tam, aj preto, že sú tam odborníci- a podla odporúčaní výborná pôrodnica. Mala som už dosť velké bolesti, zosilneli mi cestou autom-cesta do TO trvala zhruba 45 minút, bola som nervozna..ALE!!!--dorazili sme večer po 20.00hod. Slúžil Mudr. Abutaim, tá atmosféra sa nedá opísať, nič okrem sústredenia sa na bolesti som nemusela skúsiť..žiadne frflanie, ani blbé kecy od sestričiek, ktoré som zažila dvakrát v BN..Navyše bola som treťorodička, ale sestrička mi poradila čo mam robiť, aby to bolo pre mna prijatelnejšie-nepíšem príjemnejšie, lebo bolesti sú bolesti..Manžel bol pri mne..Syn mal pupočnú šnúru obtočenú velmi komplikovane, ja som to samozrejme nevedela, ale posledné minúty mi pripadali ako večnosť. Lekár na sebe nedal najavo nijakým spôsobom paniku,nič..Keď sa nám to konečne podarilo, syn bol ticho, a nehýbal sa..Manžel mi až doma povedal, čo si myslel v tej chvíli..Začal plačkať až pri umývaní.. Z pohľadu rodičky-treťorodičky-musím povedať, že bolo pre mna v tých chvílach velmi dôležité, ako som sa na v pôrodnici TO cítila.. Bolo to kludné, príjemné prostredie..Správanie lekára a sestričiek je presne to, čo žena,ktorá rodí-potrebuje..Čo sa týka pobytu na izbe, dodnes hovorím, bol to hotel. V noci po pôrode mi sestrička prizvukovala, keby niečo, aby som len zazvonila..S velkými obavami som v noci zazvonila, bolo mi zle, potrebovala som ísť na wc.. Pri prvých dvoch pôrodoch som bola frajerka, ale teraz som bola absolutne vyčerpaná. Sestrička,hoci bolo po polnoci prišla, príjemná,a čo som doteraz z toho v šoku, išla so mnou do sprchy..podrobnosti písať nebudem, ale velmi mi pomohla. Ludskejší prístup zdravotníka som nezažila.Škoda,neviem jej meno..
Čo sa týka pediatrie-nehodnotím to ako horšie, ale zdravotný stav môjho dieťaťa, mi potvrdili, resp. prognozu vyvrátili až neskôr - myslím po dvoch-troch dnoch? Ale nezazlievam im nič. Dojčiť som nepotrebovala poradiť, pretože som s tým mala dvaapolročnú skúsenosť..a navyše bola som rada, že máme kľud..že nás nechali spolu.
Samko bude mať na Vianoce už 5 rokov. Je zdravý aj napriek zlým genetickým výsledkom počas gravidity. Je hyperaktívny-to je jediný "postih". Niekedy to nezvládam..Ale-včera ma požiadal o ruku. Vraj aby som mu nikdy neušla..Aj v škôlke už povedal, že ide na svadbu. Pani učitelka sa ho opýtala komu. Povedal: "Žením sa s maminou"

dejna3
23. okt 2008

ahojte babulky, tak my sme si dnes konečne priniesli domov nášho vytúženého a dlho očakávaného drobčeka 😵 😵 😵 😵 😵
ako ika napísala (mimochodom asi FBI 😀 ) máme DIEVČATKO 🙂 , volá sa Sofinka, narodila sa 18.10.2008 o 13:20 a mala miery 3300g a 49cm. Veľmi sa z nej tešíme, je krásna a zdravučká.
Rodila som napokon sekciou pri spinále, čiže som malinkú videla hneď pri pôrode, ale to Vám napíšem neskôr, teraz som tu len na skok 😉
inak cítim sa už veľmi dobre, vzhľadom k tomu, že to bola sekcia...
Ďakujem Vám všetkým za gratulácie, ozvem sa hneď ako mi to Sofi dovolí 😀 😀 😀

labelka
23. okt 2008

dejna este raz gratulujeeem 🙂

vidis, vsetci ti tipovali chlapceka a je z toho Sofinka 🙂 kto ta odrodil? a vlastne ako to vsetko zacalo? 🙂
tesim sa na tvoje rozpravanie....a prajem tebe aj tvojej rodinke len vsetko dobre 🙂
neurobis albumik?

emjee
23. okt 2008

lasdkavo sa drzte temy - porodnica topolcany
nechcem tu vidiet ziadne hadky ani pokec typu "takyto mame poharik", "teraz mame vyrazky" a pod. na toto su ine temy a ked potrebujete temu vykecavaciu chodte do regionov, tato tema sa tyka vylucne topolcianskej nemocnice - t.j. ako sa tam rodi, aki su tam doktori, sestricky, poporodna starostlivost atd.
dufam, ze je to jasne

bubinko83
23. okt 2008

dejna,kto ti robil spinal? Bola si stym spokojna?

dejna3
23. okt 2008

malinká spinká, tak mám trošinku času...
čo sa týka Topoľčianskej pôrodnice - ja som bola maximálne spokojná so starostlivosťou a prístupom lekárov a sestričiek a týmto sa im chcem ešte raz poďakovať za starostlivosť, trpezlivosť a opateru o mňa aj o bábätko a hlavne veľká vďaka pani dr. Kerekovej a dr. Rákošovej.
No a k môjmu pôrodu: strávila som dva dni na vzdychárni ... v piatok ráno som bola hospitalizovaná, keďže to bol už 5-ty deň prenášania. Pani doktorka Kereková ma vyšetrila a nasadila liek na vyvolávanie. Po určitej chvíli som mala kontrakcie, aj mierne bolesti, no asi po 2 -3 hodinách prešli. Tabletka nezabrala. V sobotu sa celá situácia zopakovala, no keďže som sa po dvoch dňoch vôbec neotvárala, tak doktorka rozhodla o sekcii. Tú som aj chcela aj musela (kvôli nádche) absolvovať pri spinále. Som rada, pretože som mala možnosť počuť plač a vidieť bábätko okamžite 🙂 . Potom mi ho ešte počas operácie priniesli ukázať už čisté, oblečené. Malinkú mi priložili k hlave a dala som jej božtek a potom ju už vzali. Drahý medzitým čakal na chodbe s foťákom a zaznamenal prvé minúty života našej Sofinky po narodení
Čo sa týka zotavovania - najhorších bolo prvých 24 hodín. V pondelok som sa už cítila podstatne lepšie a dnes som úplne už fit 🙂 Jedinou komplikáciou spinálu je bolesť hlavy, no na tú mi nasadili infúzie, ktoré - našťastie - zabrali.
Pooperačná starostlivosť bola VYNIKAJÚCA. Vlastne celý čas, čo som bola v nemocnici som sa stretla s milými a ochotnými sestričkami, ktoré okolo mňa neustále behali a pomáhali mi a aj vďaka ktorým sa cítim tak, ako sa cítim 🙂 Veľká vďaka !
A som šťastná, že už sme všetci spolu 😵 😵 😵 malinká je krásna a dobručká (dúfam, že jej to ostane 😀 ), neskôr pridám aj nejaké foto 😉

ika - ty, špiónka, odkiaľ si to vedela? 😕 😕 😕 😀
ivam - čauko, vitaj na MK 🙂
bubinko - ja som veľmi spokojná, myslím, že mám vďaka spinálu zážitok z "pôrodu"

katinka0000
23. okt 2008

dejna3: ahoj! vitajte doma! kedy pridas fotky malinkej? uz sme zvedave. 😀

endy
24. okt 2008

Dejni,ešte raz gratulujeme.A tá pani doktorka Rákošová Ti robila sekciu?Lebo ja si pamätám len na pána doktora Hríbika a Čaradského,tí robili sekciu.Zrejme majú posilu. 😉

Tešíme sa na foto!!!

felon
24. okt 2008

Ahojte babušky!
Som tu nová, som tehuľka z Urminiec a čakáme dvojvaječné dvojičky. Hľadala som vás v téme Regiony a vy si pokecávate - porodnica TO. Trochu som prekvapená. Budem rada, keď sa aj tá druhá téma rozbehne. Budem sa tešiť na odpovede. 🙂 😀

ivam
24. okt 2008

ahojte.
dejna diky za privítanie 🙂
a teraz pár mojich skúseností s pôrodnicou Topoľčany. ja som tiež rodila cisárskym v celkovej anestézii, robil mi ho pán primár Hríbik a doktorka Kereková. Ako píše dejna, naozaj je najhorších prvých 24 hodín. človeku robí problém sadnúť si, postaviť sa z postele a asi najhoršie bolo urobiť prvé kroky. Ale sestričky boli naozaj veľmi milé a trpezlivé. Pekne v kľude vysvetlili čo a ako, pomohli prejsť do sprchy, na toaletu, pridali povzbudivé slová. Naozaj si zaslúžia veľké ĎAKUJEM.

Felon, držim ti palce, nech ti tehotenstvo prebieha dobre bez komplikácií a nech máš aj ty potom, len samé pozitívne skúsenosti s pôrodnicou v Topoľčanoch.

katinka0000
24. okt 2008

ahoj felon!

to je super, ze cakate dvojicky. urcite sa hrozne tesite. budes rodit v TO?

bubinko83
24. okt 2008

felon vitaj 🙂

endy,mne robila sekciu Kerekova s Pospišilovou ale super.Prečo mysliš,len Hribik a Caradsky?

bubinko83
24. okt 2008

inak bolo by lepšie chodit do regionov nie?

baby myslite si že sem chodia čitat sestričky a doktori z porodnice? 😉 Ja myslim,že hej 😀

endy
24. okt 2008

Bubinko,čo si pamätám,iba oni dvaja robili sekcie.Tú pani dokrotku Rákošovú,čo Dejna spomína nepoznám,tak preto sa pýtam.

Vraj pán doktor Čaradský sem chodí.

bubinko83
24. okt 2008

endy,ta Rakošova je mlada a vraj hned po študiu išla na matersku,takže ona je tiež taky novačik.Ja sm ležala na gynde pred rokom a už tam bola.Inak vtedy som aj načapala sestričky na konikovy 😀

lulia
24. okt 2008

ahojte.ja odporucam DR.Kerekovu

miskinadamko
24. okt 2008

baby co ste z to, obnovte temu v regionoch 😉

katinka0000
24. okt 2008

bubinko: urcite sem chodia. raz tu pridali aj jeden prispevok, ked ich jedna baba kritizovala. skus si pozriet nejake strany dozadu.

o.k. tak sa presunme do temy regionov. idem to pohladat a napisem tam.

dejna3
24. okt 2008

hej, hej, bubinko má pravdu
dr. Rákošová je taká mladá, sympatická.. ja som si najskôr myslela, že je z anesteziológie, lebo mi pred operáciou zavádzala infúzku 😕 doteraz som ju nepoznala....
a čo sa týka MK - sestričky majú prehľad 😀 😀 😀

katinka0000
24. okt 2008

no aj mne tusim ta doktorka bola jedenkrat na vizite. taka zlata, prijemna.

skoda, ze nam sestricky sem nic nenapisu. rada by som vedela, ako sa im dari.

zabkatt
26. okt 2008

majú lebo hneď druhý dník po pôrode prišla za mnou sestrička a povedala, že žabka máte tu aj koleginku z MK 😀 😀 😀

katinka0000
26. okt 2008

zabkatt: ved aj mne to prisli povedat. a potom mi dosla od teba MMS. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre