Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
11. sep 2008

som si ista, ze ano.

etnicka
12. sep 2008

Zajtra sa tam ideme pozriet s manzelom aj jeho maminkou, tak som zvedava... Potom poreferujem 😉 Myslite, ze im mam dopredu zavolat, alebo mame dojst len tak? Neviem totiz presne, ako nam to vyjde...

etnicka
12. sep 2008

Hm tak som tam volala a sestra znela dost unavene... A nie moc povzbudivo. Tak uvidime.

fejusa
12. sep 2008

su tam dve sestry jedna mladsia a jedna starsia,neboj,oni su velmi zlate a prijemne 😉

katinka0000
12. sep 2008

etnicka: my sme tam nevolali. normalne sme tam nabehli a bolo to o.k.

etnicka
12. sep 2008

🙂 tak uvidime, trochu som dostala strach, ale mozno len tak znela v telefone, bola to asi ta starsia.

katinka0000
12. sep 2008

ved uvidis sama, ked tam pojdes. a kedy sa vlastne chystas?

teri3
13. sep 2008

Ahojte baby, no, ja by som to momentálne neriskovala ísť do pôrodnice len tak, bez zavolania. Včera som sa odtiaľ vrátila a je to tam takmer pohroma, myslím tým, že je tam toľko rodičiek, že majú čo robiť. Samozrejme, že všetko zvládajú a starostlivosť zostáva rovnaká, ale je tam veľmi veľa cisárskych rezov. A to by ste ešte len pozerali, koľko sa treba starať o takú ženu po cisárskom! Bolo to síce neplánované, ale skončila som v sekčnej sále. Ale za ten nádherný poklad to stálo 🙂 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

audreyd
13. sep 2008

teri, ale to sa môže stať aj vtedy, keď sa na prehliadku pôrodnice etnicka objedná 😉 rodička nepočká 😀 možno akurát vtedy sa rozhodnú rodiť štyri naraz... podľa mňa je jedno, kedy tam prídeš kuk 🙂 buď ťa prevedú hneď alebo si chvíľku počkáš 🙂

zabkatt
13. sep 2008

ahojky babulky tak konečne trošku času na nazretie. Chcem sa spýtať ako často by malo bábätko kakať. Náš malý nekakal už 3dni, tak som volala doktorke a sestrička mi povedala, že pri dojčiacich bábätkách je to normálne, ale mne sa to normálne nezdalo, lebo som videla, že maličkého bolí bruško a masírovanie nepomáhalo, tak som manžela poslala kúpiť tú hadičku, ktorej som sa tak dlho vyvarovala. Ako sa to správne používa? Ja si len matne pamätám ako to robila mama malej, namočila hadičku do olejčeka a zasunula, ale teraz neviem, má to byť tým koncom čo je otvor zboku? No poviem vám, dlho sme sa trápili ale nakoniec vykakal tri plné plienky, také husté že cez tú hadičku by to ani neprešlo ☹ A ako často sa to môže používať? Ktorá mate s tým skúsenosti? Poraďte. ☹

audreyd
13. sep 2008

žabka, dojčené dieťatko nemusí kakať aj týždeň alebo môže kakať aj niekoľkokrát denne 🙂 oboje je v norme 🙂 neboj, materské mlieko je veĺmi ľahko stráviteľné a "šité" priamo na mieru tvojho malinkého 🙂
rektálna rúrka sa používa tak, ako si opísala - namočiť do ojelčeka a jemne zasunúť do konečníka. ale nie je na kakanie, len na uvoľnenie prebytočných plynov! jednoducho bábo sa vyprdká, kakanie je len "vedľajší produkt" 😉 používať môžeš podľa potreby, ale najprv by som vždy vyskúšala dať paťka na bruško - lepšie sa ponapína a možno aj sám vyprdká a tiež by som vyskúšala masáž bruška a cvičenie 🙂 až potom tú rúrku... tiež veľmi dobre pomáha nosenie bábenka na predlaktí dole bruškom...

endy
14. sep 2008

Terka srdečne gratulujem!!!

etnicka
14. sep 2008

No tak sme tam vcera boli a rozhodla som sa, ze pojdeme radsej niekam inam, nepacil sa mi pristup porodnej asistentky akoze ja viem vsetko a ty vies prd 😒 je mi jasne, ze je skusena, ale mohla by mat trochu vacsi respekt k inym nazorom. Som prilis rozmaznana ceskym zdravotnictvom asi 😒

etnicka
14. sep 2008

zase bolo od nej mile, ze sa nam dlho venovala a vsetko nam poukazovala, ale necitila som sa tam dobre, mala som z nej neprijemny pocit a to pri porode rozhodne nechcem.

dula_renka
14. sep 2008

Ahoj etnicka, nejako sa neviem dostat na tu moju temu, celkom tu tomu nerozumiem ☹ dlhšie som tu nebola a tiež nemam nejako času nazvyš......vidim, že topolčany ťa neočarili, skusila si štiavnicu?

dejna3
14. sep 2008

Ahojte kočky,
tak už sa to aj mne konečne blíži, tešíme sa 🙂 🙂 🙂
Tento týždeň som začala chodiť do poradne dr. Kerekovej, je fakt veľmi zlatá.. Zatiaľ všetko v poriadku, no už sa mi tlačí hlavička do panvy a niekedy je to dosť nepríjemné až by som povedala bolestivé...
Inak tento posledný mesiac je tuším fakt dosť náročný. Mám vyše týždňa tehotenskú nádchu a vôbec nemôžem dýchať nosom. A keď dýcham len ústami, to ma okamžite šialene rozbolí hrdlo... Bola som aj na krčnom, no vraj sa s tým nedá nič robiť. Začínam mať obavy, ako budem dýchať počas pôrodu 😕 Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti? Dá sa vlastne takto zvládnuť pôrod prirodzene?

katinka0000
14. sep 2008

zabka: presne ako napisala audreyd. ked je babatko kojene, nemusi kakat aj viacej dni. ale samozrejme, ked maleho brusko boli a nemoze sa vykakat, tak mu treba k tomu trochu dopomoct. my sme tiez uz pouzivali rurku, ked bol malinky zapeceny. tymi dierkami mu to musis strcit do ritky. predtym trochu naolejcekovat, aby to neslo na sucho. pouzivat sa to moze hocikedy, kedy to bude malinky potrebovat.
dejna: tak drzim palceky, nech je drobcek co najskor na svete.

audreyd
14. sep 2008

etnicka, škoda, že si mala taký čudný pocit... asi ste si s tou asistentkou jednoducho nesadli 😒 ale taký ľudia sú všade, nič nie je iba čierne alebo iba biele 🙂 inak, tak medzi nami... myslím si, že žiadna budúca mamička sa v pôrodnici necíti asi moc príjemne... predsa je to len miesto, kde ju čaká veľká neznáma a vstupuje tam plná očákavania, ale aj strachu... a okrem iného, je to predsa len súčasť nemocnice 😖

dejna, pokojne si daj muconasal alebo iné kvapky do nosa... netráp sa zapchatým nosom! neboj, malinkému to neublíži a tebe pomôže 😉 skôr je mu na záťaž nervózna maminka bez kyslíka 🙂

dejna3
14. sep 2008

katinka, audreyd - ďakujem za povzbudenie
keď sa nemôžem nadýchnuť, tak som z toho fakt riadne nervózna, včera si to okrem mimi odskákal aj drahý ☹
myslíte, že mi kvapky povolia aj pri pôrode? lebo ono to zrejme ustúpi až keď porodím 😕

audreyd
14. sep 2008

jasné, pokojne si ich zober k pôrodu!!! nad iným ani neuvažuj! a ako by si inak chcela predýchavať kontrakcie?! 😕 aj pôrodná asistentka mi ich kázala doniesť si. nasaď si ich už teraz, neboj, bude to v poho, povie ti to každý pôrodník 🙂 v každom letáku je síce napísané, že nie sú pre tehotné a dojčiace ženy, ale vo svete sa bežne užívajú. veď ich nebudeš inhalovať na litre! ja som sa tým v tehotenstve dosť zaoberala, mala som ten problém! pri oboch mojich deťoch. obe sú zdravé a nááádherné 😀 bez akéhokoľvek náznaku poškodenia nosnými kvapkami 😀 a to som ich brala skoro celé tehu obdobie 😖 doktorka mi odporučila užívať bežne dostupné kvapky do nosa, najviac sa mi osvedčil práve ten muconasal. jeden doktor ho dokonca nazval "mercedesom medzi nosnými kvapkami" 😀 ale ak máš predsa len nejaké obavy, daj si aspoň nejaké detské kvapky, napr. nasivin 🙂 je to to isté ako nasivin pre dospelých, akurát v slabšej forme 🙂 možno ti zaberú 😉

dejna3
14. sep 2008

jááj, ďakujem Ti veľmi pekne audreyd, ani nevieš ako si ma ukľudnila... Mne totiž na krčnom doki povedal, že by som kvapky nemala, no ja bez nich proste nedokážem fungovať. Ten "baby" Nasivin mi veľmi nepomohol, momentálne mám Otrivin - ten mi doporučili v lekárni a zatiaľ zaberá, ale určite skúsim ten Muconasal 😉

weroni
14. sep 2008

caute zienky, k tym nosnym kvapkam - ja som bola pocas tehotenstva dvakrat poriadne chora a vtedy som si striekala solny roztok Physiomer alebo Sterimar no ked to uz bolo fakt zle tak som sa vratila k svojmu osvedcenemu Nasivinu - ten mi zabral vzdy a do par sekund. Aj pred porodom som bola troska zahlienena a tiez som pocas porodu troska z neho pouzila - sama porodna asistentka mi poradila nech si troska dam aby sa mi lepsie dychalo 🙂

Audrey ma pravdu s tym ublizenim dietatku - ani nasivin by sa nemal v tehotenstve lenze ked mi uz ziadne "prirodne" veci nepomahali co som sa mala zadusit? Nedostatok kyslika je ovela horsi pre babo a hrozne to vycerpava ked nemozete dychat takze skludom 🙂

endy
15. sep 2008

Dejna ahoj,skús ešte Mar plus.Ten dávam malej,keď má soplíky.Je to čistá morská voda v spreji. 😉

dejna3
15. sep 2008

kočky ďakujem, ste zlaté 🙂
Ja som mala obavy preto, lebo mne tie "jemnejšie" prípravky nezaberali ani pred tehu (ja som už aj tak mala určité problémy s nosovou prepážkou a sliznicou)
Spreje do nosa mne, bohužiaľ, vôbec nepomôžu ☹
A navyše, asi do 19 tt som mala dosť vážne problémy s obličkou a brala som asi 3x ATB, tak som už nechcela znovu nejak zaťažovať mimi..
Ale veľmi ste ma ukľudnili, tých pár týždňov to nejak dobojujem. Aj tak som rada, že ma to chytilo až teraz ku koncu ..

martanko
15. sep 2008

dejna mne doktor odporucil na poskodenu nosnu sliznicu kvapky Coldastop, je to zmes eterickych olejov a mne fakt pomahaju, dobre sa po nich dycha a nie su skodlive

etnicka
15. sep 2008

audreyd no presne, ako pises - asi sme si s asistentkou nesadli. Nemam rada povysenecky pristup 😉 Skoda. Ale aspon nemusim tak daleko cestovat 😀 Inak nemocnicnym prostredim to urcite nebolo - predtym sme sa boli pozriet v Banskej Stiavnici (aj ked sa tam rodit nechystam - je to prilis daleko - sli sme tam len preto, aby sme mali s cim porovnavat) a tam to prostredie bolo podobne, dokonca menej komfortne a citila som sa tam dobre - zavisi len od ludi. Asi som mala smolu, ze som stretla prave osobu, s ktorou som si nerozumela, ale stacilo to na to, aby ma to odradilo. Mozno ostatni su tam otvorenejsi, ale pri porode nechcem riskovat ziadne zbytocne stresy.
Pa pa 🙂

katinka0000
15. sep 2008

ahojte babulky! chcela by som sa spytat, ci je normalne, ze este trochu krvacam. je to fakt uz len malinko. trochu zaspinim jednu malu vlozku za den. vo stvrtok budem mat 6 tyzdnov od porodu. dik!

audreyd
15. sep 2008

kati, nemôžeš to už mať aj prvú menštruáciu? 😕

katinka0000
15. sep 2008

audreyd: to asi nie. lebo to mam fakt len uplne malinko. len jemne uspinenu vlozku.

miskinadamko
15. sep 2008

katinka moze to byt , aj ja som to tak mala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre