Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

gilmorka
4. júl 2010

@halintoa takze si vlastne nastrihala klasicke plienky? Pod tecucou vodou si ja neviem predstavit, v kupelni nemam vobec miesto, kde polozit maleho a pretacat ho na brusko aby som umyla ritku, to sa bojim a ani pri kupani ho radsej nepretacam. Aj v porodke sestricka hovorila, ze kto sa na to neciti, nemusi, ze staci zospodu umyt, ved na chrbatik dociahnem, aj ritku, tak nepretacam. Mozno casom, ked bude pevnejsi ale teraz ee.

gilmorka
4. júl 2010

@divoska tak potom vyskusam, dik za radu 😉 v utorok manzel nabehne do DM.

jankapiknova
4. júl 2010

@gilmorka - ja som od narodenia malemu vždy pri kupani uvarila repik do šialky a vyutierala ritku a po pravde nikdy nemal zaparenu ale on bol narodeny cez zimu tak možno aj preto ale tieto horučavy tiež spravia svoje. Ale taktiež som dost často menila plienky, ani ju nemal nikdy niejak plnu,mne to bolo vždy luto ho nechat v tom 😀 ja som bola taka citlivka na tieto veci 😉

palculka
4. júl 2010

ahojte baby, tak vám oznamujem že v pondelok sa nám narodil synček menom Samko, mal 48 cm a 3200 g. Už sme doma, včera nás pustili, takže sa nám zmenil celučičký život, sme šastný rodičia. Porod bol ťažký,skončilo to sekciou ale už je to za mnou, doma mi spinká krásny poklad. Topolčiansku porodnicu hodnotím najvyššou známkou, bola som velmi spokojná. Užasný prístup od všetkých zamestnancov, klobúk dole.

gilmorka
4. júl 2010

@palculka blahozelam 😵 nech sa malemu dari, nech pekne rastie a robi vam len radost 😵

gilmorka
4. júl 2010

@palculka Takze nakoniec tiez sekcia? ale hlavne ze ste obaja v poriadku.

palculka
4. júl 2010

gilmorka ano, po 5 hod. primár zavelil že ideme na sálu, som sa neotvárala, iba na štyri prsty, bolesti na nevydržanie. Mám to za sebou 😉 , malý je zdravý a som štastná že to dobre dopadlo

divoska
4. júl 2010

ojeje, ale presne hlavne ze ste ok. gratulujem

katren
4. júl 2010

My pouzivame vlhcene obrusky Pampers sensitive od zaciatku a nemame zadne problemy a ani sme nemali.

jankapiknova
4. júl 2010

@palculka - gratulujem 😵 no ešte si dopadla dobre že po 5 hodinach, mna zobrali po 12 hodinach a tie bolesti....no comment 😠

divoska
4. júl 2010

@gilmorka @palculka @jankapiknova napisete az budete mat cas ze co konkretne sa skomplikovalo ze ste museli ist sekciou?

jankapiknova
4. júl 2010

@divoska - mna by to tiež nenapadlo že to bude sekcia ale niejak som sa neotvarala, po 12 hodinach stale otvorena na 3 prsty,mal ma nastarosti Hribik , bol v pohode ale myslim že ho mohlo aj skor trošku napadnut ma dat sekciou...a nie 12 hodin trpet ☹ Ale rodili sme 4 a tie ostatne mali v pohode porod,išlo to jak na bežiacom pase,to len ja som tam bola večnost 😉 ale ked mi dali maleho tak hned som na všetko zabudla 🙂 😵

divoska
4. júl 2010

@jankapiknova chapem a netrufnem si do toho frflat, ale na druhu stranu mozno je aj trosku pozitivne ze chcel nechat sancu aby sa maly narodil prirodzene. aj ked to muselo byt bohovsky prijemne, aspon si aj ty vydrzala co sa dalo. pytam sa lebo ked ste sa tu tak nazbierali uz som zacala mat nachvilu dojem ze su tie cisarske zrazu nejake oblubene.

jankapiknova
4. júl 2010

no hej možno chcel dat šancu ale je to aj tak strašne dlho... 😉 a tie cisarske su v poslednej dobe dost časte 😒

palculka
4. júl 2010

divoska takisto ako jankapiknova ani ja som sa neotvárala, po 5 hodinách na styri prsty, vana bola napustená, čakalo sa len na to či sa to pohne dalej alebo nie. Nakoniec teda primár zavelil sekcia, pre mna to už bolo vykúpenie z tej bolesti. A na druhý den som sa dozvedela, že ked ma rozrezali tak zistili že malý je na dvakrát omotaný pupočnou šnúrou, cez nožičky a cez trup, tak si ani nechcem predstavit ako by to dopadlo, keby som sa otvorila, a mala rodit normálne. brrr už na to nechcemani pomysliet.

lienocka15
4. júl 2010

ahojte dievčence,
tak ja sa tiež chcem podeliť s úžasnou novinkou...
28.6. o 13.20 sa nám narodil nádherný synček Christianko s váhou 3450g a 52cm .... tiez sme nakoniec skončili sekciou...
rodila som pred palculkou a celý pobyt sme strávili spolu na jednej izbe.. super týžden 😵 😵 😵 😵
v mojom prípade museli spravit sekciu z dovodu ze nemohli namerat malému ozvy srdiečka , strašne mu to lietalo a tak radšej primár nechcel riskovat.. malinký má síce mierny šelest na srdiecku ale zevraj je to normálne, ja ho mám tiez.... ale som rada ze to uz mám za sebou a rychlo sa zotavujem a malinký krásne rastie a papá 😉

halintoa
4. júl 2010

@gilmorka Nestrihala, kúpila som takéto: http://www.branakdetem.cz/plenkove-ubrousky-15k...
@palculka blahoželáám 😵 . Nech malý krásne rastie a Tebe sa zahojí rana na brušku čím skôr.
@lienocka15 taktiež blahoželám 😵 . Som rada, že to dobre dopadlo, musela si sa strašne báť. Hlavne, že máte svoje pokladíky doma 😵 . Prajem veľa zdravíčka, šťastíčka a dobrého spánku Tvojho aj synčekovho😉 .

jankapiknova
5. júl 2010

@lienocka15 - gratulujeeeem 😵

elizabeth1011
5. júl 2010

ahojte. chcem sa opytat aky je postup ak chcem rodit v topolcianskej porodnici. som z tt,ale som rozhodnuta pre topolcany.
mam sa tam nejako dopredu nahlasit?

gilmorka
5. júl 2010

@palculka aj ja mam na prepustacej sprave napisane, ze maly mal pravy uzol pupocnika, cize tiez z toho dovodu mal menej kyslika a spravili rychlo sekciu.
Naozaj sa mi zda, ze v poslednej dobe kazdy druhy porod je sekcia. Aj na vedlajsej izbe bola jedna co rodila dva dni po mne a tiez sekciou. A potom palculka a lienocka15.

divoska
5. júl 2010

@gilmorka sak to... ja som sa omotanej pupocnej mierne desila, na druhu stranu ked clovek studuje o porodoch doma alebo s dulou, ci asistentkou, tak tam sa akurat hovori ze ked je dieta vidno tak tu snuru treba proste uvolnit a pokracuje sa dalej... ale tak nerodila som a nie som ani PA tak sa mi hovori, ale tak dat sa to podla vsetkeho da, minimalne v niektorych pripadoch.
ja mam inak kamosku ktora mala od zaciatku tusaka ze ak nebude rodit cisarskym sa nieco stane a za toho oneho to nemohla vybavit cele tehotenstvo. podarilo sa to na poslednu chvilu, hlavne ze vsetky slovenske pseudocelebrity nemaju problem. ale inak potom sa ukazalo ze aj tak by musela ist cisarskym...

mi75
5. júl 2010

@divoska V topolčanoch ti urcite nebudu robit sekciu len tak pre nic za nic.Ja som tam rodila v januari, tiez som sa neotvarala, maly mal raz dobre a raz velmi slabe ozvy.Po 3hodinach na sale zvazovali sekciu, ale nakoniec sa lekar rozhodol skusit to porodit normalne.Nakoniec mal maly omotanu pupocnu snuru okolo krku, ale lekar ju pocas porodu uvolnoval, tak mal aj apgara super.Su tam profici, nemusis sa obavat. 😉

silvia123
5. júl 2010

No to veru v TY nebudú robiť sekciu len tak a čo je niekedy škoda, pretože aj ja som mala slabé ozvy -nechali ma 3 dni trápiť na vzdychárni -nič som sa nevyspala a potom mi dali vyvolávačku a praskla mi najskôr voda, tak mohli vedieť, že do 12 hodín budem mať problém s otvorením krčka, keď bol celkom uzavretý, mohli robiť radšej hneď sekciu a nie ma tam nechať trápiť a naháňať na infúziách a v konečnom dôsledku pri tlačení zistili disproporciu panvy a malý mal tiež omotanú šnúru a skončilo to sekciou a resuscitáciou... a muselo to byť??? Akože akú šancu som mala normálne porodiť??? Aspoň, že teraz už mám istý cisársky -síce radšej by som bola keby som schopná porodiť klasicky, pretože po tej sekcii som mala dosť veľké bolesti a aj nadrapovať sa s malým na kojenie, keď ten rez bolel, fakt nič moc a tie čo rodili klasicky boli fit už v ten deň.

dejnas
5. júl 2010

@divoska sekciu určite nikdy nerobia bezdôvodne.. áno, aj s omotaným pupočníkom sa dá porodiť prirodzene, no je tam určité riziko.. ak je šnúra krátka, tak je problém jak hrom 😝 ja som napr. bola vyše 30 hodín na vyvolávačkách a napokon mi urobili sekciu, pretože malá sa vôbec netlačila von... až počas sekcie sa zistil omotaný pupočník, i keď mi predtým robili sono, tam to vôbec nebolo vidno... napokon som rada, že to tak dopadlo, keby to nejak veľmi silili - za každú cenu priprodzene - nemuselo to dobre skončiť ☹
druhú s.c. som mala plánovanú, pretože som mala veľmi krátky odstup od prvej s.c.
tie pričasté sekcie v dnešnej dobe súvisia s rôznymi inými faktormi (ako napríklad aj vysoký vek súčasných prvorodičiek, ale aj mnoho iných) - gynekológ určite nikdy bez príčiny neuprednostní cisársky rez pred klasickým pôrodom 😉 sekcia je jedna z najväčších brušných operácií 😒

mi75
6. júl 2010

@dejnas urcite s tebou suhlasim, aj u nas to mohlo dopadnut vselijako.vdaka doktorovi, za spravne rozhodnutie(aj ked dost rizikove).Co nam ine vsak zostava ako verit, ze sa pri porode dostaneme do spravnych ruk.

divoska
6. júl 2010

dik baby za vase skusenosti, ved ja nic nehovorim, len mi to tak doslo zrazu ze sa to nakumulovalo. tak som chcela vediet viac.

mi75
6. júl 2010

@divoska neboj, vsetko dobre dopadne, ani sa nenazdas a drobceka budes mat vedla seba.A vsetky mame obavy, ci je to prvy alebo tretikrat. 🙂

divoska
6. júl 2010

@mi75 jo obavy je spravne slovo, ja nemam nejaku traumu alebo strach, ale vyse 12 rokov aj viac mozno mam vysnivanu vodu, tak rada by som pri nej a v nej aj nakoniec zostala 😀 nemam sice iluzie ze sa tak aj stane ale rozhodne sa potom nenahnevam 🙂

frola
6. júl 2010

@divoska som presvedcena ze ti to vyjde. podla mna velakrat doktori rozhoduju aj podla psychiky rodicky. ak si pevne rozhodnuta porodit do vody tak mas obrovske sance ze sa ti to podari. ked som rodila ja tak vo vedlajsej miestnosti bola jedna rodicka co este ani nerodila iba jej robili klasicke vystrenia tak tak strasne kricala ze ma bolesti ze ju nakoniec rovno dali na sekciu. vsetci ju presviedcali ze ju este nema co boliet ale ona bola hrozne histericka. mozno to mala aj v plane 😉

divoska
6. júl 2010

@frola jej moc dik za povzbudenie. hej momentalne som tak nastavena a aj kamoskam vzdy hovorim, porod je ta najprirodzenejsia vec na svete, tak co sa stresovat a bat sa popredu. v podstate sa mienim drzat ako sa bude dat, a nadavat ked sa to skomplikuje sa da aj dodatocne. ale uvedomujem si ze zatial sa mi vyskakuje. kazdopadne dopredu sa nervacit nemienim. na statnicie tiez vsetci jancili cele tyzdne /aj ked viem ze sa to neda porovnavat/, potom rano a potom pocas a potom kym nedostali vysledky ze presli. ja som povedala ze sa budem stresit maximalne ked si zle vytiahnem, a aj som si zle vytiahla ale taka som bola nadupana ze aj z toho som vybruslila nadherne. tak si vravim ze vsetko je nejak v hlave. uz len to telo a krpec aby posluchali ze jo 😀 a hej strasne rada by som tu vanu, ale tiez to ma viacero okolnosti ze ano tak co si budem klamat a potom budem fnukat. sice fnukala by som aj tak ale zatial verim ze sa to fakt podari 🙂 pripravim sa co sa bude dat, hlavu tiez a potom uz len dufat ze to bude mat dobry priebeh. spoluziacka pred par dnami porodila, nenormalne sa toho hrozila a tak, vravim reku klidek to bude dobre, a ked som videla fotky tak pozeram ze ci vobec rodila 🙂 a vysvitlo ze rodila 13 minut na 8 potlaceni vraj. to aj ja by som brala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre