Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

danteska
30. aug 2010

@slnieckobo nemozu navstevy na izbu...aspon v januari to tak bolo..

dada2007
30. aug 2010

@slnieckobo nie nezmenilo...nemôžu ísť ...

danteska
30. aug 2010

@halintoa gratulujem k dcerke,prajem vela mliecka rychle zotavenie 😉 ako prebiehal porod? mala si porodny plan ako si chcela?

divoska
30. aug 2010

na vipku mozu, na ostatne teda asi nie. ale to sa len domnievam.

elizabeth1011
31. aug 2010

Ahojte. chcela by som vas poprosti o info ako sa mam zahlasit do porodnice. ci tam mam najprv zavolat alebo tam len staci prist. dakujem

lennka79
31. aug 2010

@elizabeth1011 Ahoj, ja som z Topoľčian ale idem rodiť do Partizánskeho! Tam to je tak že už posledný mesiac pred pôrodom budem chodiť na poradne tam aby doktor ktorého som si vybrala vedel o mne viac.

sssimi
31. aug 2010

@slnieckobo na izbu ťa nepustia, kvôli baktériám. Predsa to musí byť čo najviac sterilné, kvôli bábätku. Návštevu môžeš mať iba na VIP a aj to je zvyčajne len 1 človek. Neviem či to vôbec niekde funguje tak, že by pustili rodinu na izbu. Aj v Partizánskom je zákaz. Len donesú mimi ukázať.

sssimi
31. aug 2010

@lennka79 pokiaľ viem tak aj v TO je to tak ak si sama vyberieš lekára, že posledný mesiac chodíš iba k nemu, ale to si musíš aj zacvakať.

lennka79
31. aug 2010

@sssimi na izbu asi nepustia nikde pokiaľ nemáš VIP. Sestra ležala na pôrodnici v Nitre a tiež nás na izbu nepustili.

divoska
1. sep 2010

@elizabeth1011 najlepsie je ist sa tam ukazat, povedat ze ches rodit, spravia ti prehliadku a ked je cas aj ta prevedu po porodnici. budes tam chodit na poradnu a ak ti nezalezi na konkretnom doktorovi /mam taky dojem ze co sa tyka doktorov tak su vsetci dobri/ tak ta odrodi ten kto bude mat zrovna sluzbu a platit nemusis nic.

halintoa
1. sep 2010

Ahoj kočky ,
ďakujem všetkým za blahoželania . Hlásim, že sme s Abby od štvrtka doma, len na net nemám veľmi čas a ani sem moc chodiť nebudem, kým nepresvedčím mm, aby mi natiahol internet do detskej, ktorá je o poschodie nižšie, lebo sa s malou bojím chodiť po točitých schodoch, ktoré máme v dome...
Pôrod bol iný ako som si predstavovala, bolestivejší a tiež som súhlasila s vecami, s ktorými som vôbec nerátala, ale bolo mi to v tej chvíli už celkom jedno.
No, proste mi doktor dal tabletku na otváranie, o 11 pichli plodovku, o cca dvanástej ma pustili do vane (hurá, na otázku ako sa mám som doktorovi povedala, že určite umieram ) a teda trápila som sa s tlačením dosť dlho, kým neprišiel doktor a nepovedal mi, aby som ruky pritláčala k sebe, nie od seba, že mi to pomôže pri tlačení. Hlavne, že tam boli aj 2 PA, ktoré mi to neporadili, inak boli celkom fajn. Mm bol stále pri mne, hladkal ma a povzbudzoval, dýchal so mnou a videl totálne všetko, lebo mne za hlavou bola stena. Malú som vytlačila vraj veľmi rýchlo, dali mi ju na hrudník na pár sekúnd a hneď prestrihli pupočník, hoci som doktorovi opakovala viac krát, že si ho želám nechať dotepať. Doteraz neviem, či preto, lebo sa malá neozvala a báli sa o ňu, alebo preto, lebo som darovala pupočníkovú krv... Potom som šla z vane von na polohovateľný stôl, kde som rodila placentu a kde ma šili (nástrih nebol, ale roztrhla som sa na vnút. strane jedného pysku - netuším ako), ale umŕtvil mi to, tak sa dalo a je to len pár stehov a tie užpomaly vypadávajú. Malú mi dali na priloženie po cca 10 min., lebo som ju vehemetne pýtala. Potom ju nechali v postielke vedľa mňa, kde sa jej venoval mm a napokon zahlásili, že ju berú na novorodenecké a dajú nám ju na ďalší deň ráno. Tak sme im s mm hneď vysvetlili, že nič také nebude, že bude s nami na izbe. Tak že dobre, ale dajú nám ju, až keď mňa pustia zo vzdychárne, kde ma budú chvíľu pozorovať. Tam som bola cca hodinu (skoro som sa počurala, najprv sa báli, že tam odpadnem a potom si stále na mňa nevedeli nájsť čas, ale ozývala som sa tak často, že som ich ukecala, vycikala som sa, osprchla, sadla na posteľ a čakala kým na prevezú... Na izbe už sme boli s mm sami, malú priviezli okolo piatej, lebo vraj mali na novorodeneckom problém s jedným bábätkom a už sme boli iba spolu, hoci o šiestej ďalší telefonát, že si idú pre malú a berú si ju na noc - manžel ich ale veľmi rýchlo zrušil, lebo si bol vedomý toho, že potrebujeme rozbehnúť laktáciu a vytvárať vzťah, no proste bol úžasný . Bol s nami prvý a druhý deň, večer šiel domov a na ďalší deň prišli naši a ostala so mnou sestra , tak mi bolo veselšie a mal malú kto strážiť, kým som sa chodila oplachovať. Maličká sa od začiatku super prisáva, pije veľmi často a teraz už aj veľmi často ciká a kaká.. A posledné noci aj celkom pekne spinká, hoci dnes už som padala na hubu, lebo som včera moc nespala cez deň. Ale stojí to za to, Abby je naozaj prameň radosti a som do nej úplný blázon a mm tiež, keď akurát nezaspáva , zatiaľ statočne spí pri nás, ale keď pôjde do práce ho vyženiem do spálne, aby sa vyspal.
Keď to tak zhrniem, aj druhé dieťatko by som veľmi rada išla rodiť do TO, len si počkám na skutočný termín, resp. keď sa bábo samo vypýta na svet, či už tam bude prítomný niekto, kto rodí do vody, alebo nie. A nadštandard bol úplne super, vôbec som sa tam necítila ako v nemocnici. Strava bola väčšinou dosť planá - jediné, čo mi tam chutilo bolo mäso na šťave, to fakt pripravovali dobre, ale niektoré polievky by som nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi 😝. Nuž, možno aj preto som už teraz na pôvodnej váhe 😀. A ako tam bola so mnou sestra, tak zhodnotila, že aj ona raz pôjde rodiť tam 🙂.

@divoska Ďakujem za to, že si myslela na moju maličkú a kojenie, glukózu mala len pár krát, keď som panikárila, že sa ešte furt nevycikala 😝 , ale potom už nedostala ani kvapku a čisto kojím 🙂 . Andzi ma od Teba pozdravovala 🙂 .

@sasa123 Keď som bola v pôrodnici ja, tak bolo desne teplo a ja som sa furt potila, takže ak nemáš niekoho, kto Ti bude košele nosiť prať, tak ja by som si aspoň 5 zbalila. Mne drahý 2 košele z troch prepieral v rukách a na tretí deň mi naši priniesli ďalšie dve, takže tých 5 som mala.

@slnieckobo Naši na izbu mohli ísť, ale ja som mala nadštandard. Prišli za mnou normálne naši + sestra.

@danteska Pôr. plán som ani nevybalila, konzultovala som pre mňa podstatné body s Čaradským a potom s primárkou novorodeneckého, no keď to tak zhrniem, vyšlo mi z neho len pár vecí 😒 - napr. položenie na bruško, prisatie hneď na pôr. stole, rooming od prvého dňa, nerobili mi nástrih a umŕtvili pri šití a malú neočkovali.a na druhú stranu prestrihli hneď pupočník, hoci som na to doktora viac krát upozorňovala, že ho hcem nechať dotepať, malú mi odmerali, muž nestihol zakročiť, už ju mali natiahnutú, keď išiel za to agitovať 😒 , dali jej glukózu, ale tú som potom dávala aj ja do prvej ciky, potom už nie.

Inak ešte musím spomenúť pani doktorku Kerekovú - tá ma mala na starosti na šestonedelí, je úžasne milá, zlatá a starostlivá a aj sestričky šestonedielky sú úžasné 😵 .

halintoa
1. sep 2010

A ešte som zabudla, včera porodila andzi v TO plánovaným cisárom, malá váži vyše 4kg, viac podrobností neviem, lebo jej ju akurát priniesli na prisatie, keď sme telefonovali. Pevne verím, že sa čím skôr zotavia a pôjdu domkov 😵 .

divoska
1. sep 2010

@halintoa to s tymni rukami som tiez robila, asi automatika. pupocnik ti nenechali dotepat lebo si darovala, ale potesim ta - ja som nedarovala a aj tak nenechali. stichy ti inak rychlo idu, mne az predvcerom vypadli. dobre si pochodila s tou prvou nocou este, mne chlapa vyhnali domov lebo nebola izba a ja som si maleho vydupavala ael neuspesne. vr. iba po x hodinach mi ho na hodinu doniesli ked som povedala ze mam tazku depresiu a ze takymto stylom akurat tak dojdem o mlieko. a aj to som ich musela ukecavat aby mi ho hned nezobrali naspat. kazdopadne od druheho dna uz bolo fajn. co sa tyka porodneho planu, obavam sa ze vacsinu veci co si vymenovala robia standardne pretoze som si ich ani nemusela nejak ziadat. nastrih by ti do vane nerobili pravdepodobne ani tak , bezne ze sa nerobi, co sa prisatia na porodnom stole tyka o tom si slusne myslim svoje. pretoze to nebolo prisatie ale teror. tak je fajn ze si to mala aspon po tejto stranke lepsie. na druhu stranu pre mna bol najdolezitejsi porod ako taky plus nejake drobnosti okolo, a ten bol vyborny, primar caradsky bol absolutne profesionalny a taky aky cakam ze by doktor mal byt, porodnu asistentku som tiez vyfasovala tu milu skvelu. kazdopadne co sa tyka starostlivosti po a ostatnych veci uz to take uzasne nebolo, ale hned som povedala ze ak este niekedy tak urcite zas.

halintoa
1. sep 2010

@divoska Nástrih nerobia do vody bežne, ale teraz tam rodila yokralovnayo a tej ho urobili, tiež ju rodil primár Čaradský, vraj musel... Jej malá mala 3,5kg, moja drobčulka len 2,7, možno preto mňa to obišlo.. U mňa bol primár tiež super, len ten pupočník ma mrzel. Ale inak sa snažil, bol milý, pichol mi niečo proti bolesti, keď som mu spomínala, že umieram, aj pred šitím, proste staral sa, všetko sa pýtal, či môže, zaujímal sa 🙂 .

elizabeth1011
1. sep 2010

Dakujem vam za odpoved. tak si spravime vylet,ale najprv tam asi zavolam.
a lennka79 preco ides do partizanskeho rodit??

danteska
1. sep 2010

@halintoa aspon to uz mas za sebou.mne maleho nosili na kojenie,ale prvy den dost malo..mala som s kojenim velke problemy.ale po sekcii-priznam sa-neviem ci by som vladala vstavat k nemu v noci a kojit som mohla len v kresle po sediacky...takze som bola celkom rada ze ho 2 noci nemam pri sebe...co ma mrzi ze som nezazila take vegetenie s babatkom v posteli,kojenie v posteli,po leziacky..ja som si maleho dala len do postielky a divala sa na neho..to je jedina nevyhoda sekcie..sice si sadnes-ale lezat cca 5 dni iba na chrbte je dost.. drzim Ti palce a nech Ti Abby uz len robi radost 😉

gilmorka
8. sep 2010

@danteska mne sa dalo po sekcii kojit po leziacky, kojila som len tak. Problem bol len so zmenou strany.

cica28
9. sep 2010

@halintoa ahoj gratulujem ze si to tak zvladla.kolko si platila za nadstandard???

halintoa
10. sep 2010

@cica28 ďakujem, za noc som platila 33€ 😉

adelacali
10. sep 2010

Ahojte, 2.9. som porodila v topolcanskej porodnici cisarskym rezom a stale spominam ako tam bolo super.mam pocit ze som tam bola na dovolenke. Cisarsky rez som mala v celkovej anesteze, co mi uplne vyhovovalo,lebo prostredie operacky na mna neposobilo dobre a nechcela by som sa na to vsetko okolo dlhsie pozerat. ked som sa zobudila,mala som bolesti co je normalne ale fantasticke sestricky mi stale davali nieco od bolesti,takze prve dva dni som prezila najlepsie ako sa v danej situacii dalo. Boli stale mile, vzdy ochotne pomoct, podat,poradit a nikdy sa nezatvarili tak, ze ich otravujem alebo vymyslam blbosti.Naozaj som nesmierne vdacna sestrickam zo sestonedelia, neviem uz svoju vdaku a obdiv k nim viac vyjadrit.Malu Natalku mi priniesli chvilu po tom ako som sa zobudila, nechali mi ju chvilku aby sme sa potesili.Ostatne dni som vobec nemala problem,sestricky ju casto nosili,radili mi v kojeni, pomohli mi ked som s nou viac kvoli bolesti nevladala.Po dvoch dnoch mi moj operater pan primar Čaradský oznamil ze mozem uz ist na nadstandardnu izbu,kde sme boli spolu s partnerom a tam som sa uz velmi rychlo dala do poriadku.Boli sme tam ako na hotelovej izbe,partner sa o mna staral ale nadalej aj ochotne sestricky mali zaujem, spolu sme si zvykali na zivot s dcerkou.Velmi som vdacna za moznost rodit prave tu a aj za to ze si ma zobral pod ochranne kridla pan primar. Napriek tomu ze som z mesta kde je ovela vacsia fakultna nemocnica, nikdy by som nemenila 🙂Naozaj velka vdaka tymto profesionalom so srdcom

stanislavao
10. sep 2010

Ja som prveho syna rodila v TO do vody a tak isto som chcela aj druhy. bohuzial bol zle otoceny, tak to bol cisarsky. Dohodla som si vsetko dopredu s MUDr. Tiborom Caradskym. Uzasny lekar, skvely odbornik, prijemny porodnik. Odrodil oboch mojich synov. A keby som mala ist rodit zas, tak jedine k nemu do topolcian.
personal je tak super, sestricky mile, zlate, ochotne, ustretove. Navstevy na oddelenie nesmu, len do VIP izby. Ale to je pre pokoj mamiciek a zdravie babetiek. Naozaj je to skvela porodnica a uzasny lekari. Rana sa rychlo hojila, pekne hojila, ziadne zapaly, rozpadnitie sitia, hnisanie, ako to byva velmi caste napr v GA nemocnici.
Porodnicu Topolcany mozem len odporucit.

petrana77
19. sep 2010

Ahojte,dnes som objavila tuto Vašu diskusiu a tak sa pridám.Ja som rodila prvý krát pred 6 rokmi,rodila ma mudr. Kerekova a bola som velmi spokojna aj s prístupom,priebehom aj sestričkami.Horšie to však bolo so sestričkami na oddeleni.Tie mladšie boli v pohode,no tie staršie katastrofa.boli nervozne,protivne.Na mna sice tiez jedna nahučala,ale čo robila na vedlajšej izbe-škoda slov.Teraz sa tam chystám 2 krát,tak dúfam,že to bude lepšie a už by som si nedala po sebe hubovať.Inak to bolo v pohode

luciaalex
22. sep 2010

ahojte,
rodila ste niektora teraz v poslednej dobe v TO s epiduralkou? ake mate skusenosti? su lekari ktori ju v TO preferuju alebo naopak neodporucaju? dakujem za info

nicky655
22. sep 2010

ahojte,

luciaalex:
tak toto by aj mna zaujimalo. a este, ktory doktor Vam pichal tu epiduralku?

a neviete aka dlha cakacia doba je na vysetrenie 3D ultrazvukom? kolko dopredu tam treba zavolat a objednat sa?
dakujem

cica28
27. sep 2010

@nicky655 ja som sa objednavala 1.9 aobjednal ma na 19.9 ale ja som sa potom este preobjednavala.

evkasto
28. sep 2010

ahojte kočky, ako je to s porodom v TO? ak chcem konkrétneho lekára, aby mi bol pri pôrode, treba si to vopred dohodnúť (či príde aj v noci k pôrodu, či vám dal na seba mobil, či bol ochotný sa vôbec na niečom takom dohodnúť a či ste aj niečo za to platili, príp. koľko)? máte niektorá aktuálne skúsenosti s týmto? vopred ďakujem.

adelacali
1. okt 2010

avkasto: pocuj toto neviem kedze som mala cisarsky ale vsetci su tam velmi mily a ochotny,kludne sa opytaj dotycneho lekara,ktoreho sisi vybrala, urcite to treba vopred dohodnut ak chces aby prisiel aj v noci 😉 a cennik za toto som nevidela nikde,takze to je iba na vasej dohode podla mna 🙂 ja som tam nedavala nikomu ziasne peniaze,neuznavam to, ale dezerty a kavy som ako podakovanie dala.su naozaj skveli vsetci.

andzi
1. okt 2010

@evkasto existuje cenník, výber pôrodníka, ktorý odvedie pôrod aj v čase mimo jeho služby stojí 5000sk, t.j. 165 €, ale vybraný pôrodník s tým musí súhlasiť, hore na 3. poschodí, ako je pôrodnica je na nástenke oficiálny cenník, dokonca si v prípade ak si želáš aj epidurálku môžeš vybrať aj anesteziológa, to stojí 99 €.

evkasto
1. okt 2010

andzi, adelacali - baby super, ďakujem. ja som si tam ten cenník vôbec nevšimla, ale je pravda, že som tie nástenky nejako neštudovala podrobne. díky moc, veľmi ste mi pomohli.

baby je tu nejaká, ktorá má termín začiatkom decembra? ja mám termín 5.12. či sa náhodou s niektorou nestretneme v TO...

ellahop
5. okt 2010

ahojte, ja mam termin od vianoc do silvestra, ale uz teraz viem ze idem cisarskym koli operacii oci na ktoru som bola. chcela by som sa spytat. ze ak to vlastne prebieha. mojim gynekologom je dr. siles, takze on ma posle aby som sa do topolcianskej porodnice nahlasila, alebo sa mam prihlasit sama. viem ze ked je planovany cisarsky tak sa jednoducho naplanuje vhodny termin pre pre mna a hlavne vhodny pre babatko . a este by som chcela rodit spinalnou anestezou. mne operacie nevadia a hlavne ja mam panicky strach z narkozy takze tato varianta bude pre mna lepsia..a napriklad ja naozaj ani neviem ci mam vyuzit tu sluzbu ze si vyberiem porodnika, kedze neviem ktory je aky dobry a ktory ako pracuje. mne skor kamosky povedali ze dolezite je byt za dobre so sestrickami... takze teraz neviem. a mna to az tak nestresuje ako svokrovcov, ti by najradsej niekoho vybavovali co je ale proti mojmu presvedceniu .. tak si necham poradit od vas skusenejsich. vdaka za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre