Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
28. júl 2008

audreyd: vcera sme si s manzelom na tri papieriky napisali mena: kristian, kevin a nicolas. prvykrat som vyberala ja a vysiel "nicolas". druhykrat manzel a zase vysiel "nicolas". no a treti krat sme isli autom a manzel sa snazil vyhodit tie papierceky von oknom, ale tak, aby jeden spadol dovnutra. a tipni si, ktory nam zostal. samozrejme "nicolas". takze je to asi osud a inak by sa ani volat nemal.

audreyd
28. júl 2008

katka, do ambulancie sa nemusíš objednávať, zájdi hocikedy doobeda. poobede sa robia USG. pre babenko počas pobytu v nemocke nemusíš mať vecičky, ale ak chceš, môžeš si ho obliekať do svojich. zavinovačku tiež nemusíš mať, dostane feši erárnu - chlapček modrú, dievčatko ružovú 🙂 môj zoznam je hybrid zoznamu TO a TN pôrodníc plus moje postrehy 🙂 takéto rozdávame budúcim maminkám na našich predpôrodných kurzoch u nás v MC 😉

audreyd
28. júl 2008

katinka, pekne ste vybrali 😀 len aby to nebola nakoniec dievka 😀 my sme vyberali asi takou metódou, že ja som navrhla a manžel schválil 😉 my sme všetci na "a", tak sme to mali o to jednoduchšie 😉

katkausko
28. júl 2008

Audreyd..ďakujem ti veľmi pekne 😉 A ešte jedna otázočka. Pri pôrode dostaneš ich erárnu košeľu, alebosi musíš ničiť svoju?

soni78
28. júl 2008

katkausko: ja som rodila pred vyse mesiacom v topolcanoch a zavinovacku ani veci pre babatko som nepotrebovala pocas pobytu v nemocnici, tu zavinovacku a veci potrebujes az na odchod z nemocnice...ale napr. kocka co lezala so mnou na izbe dala 2x svojmu malemu kosielku z domu miesto tej nemocnicnej, lebo sa jej nepacila a bola velka a stalo sa jej oba razi ze jej ju "zobrali" pretoze sa im napr. babatko uspinilo od krvi ked ho vzali na ockovanie, tak jej ho hned prezliekli, no neriesili ci je kosielka jej alebo erarna...takze asi tak.... 🙂 😎 😀

soni78
28. júl 2008

a koselu mi kazali dat si svoju na porod...ale "neznicila" som si ju 🙂 takze v poho...eln sa asi spotis 😝 😀

katkausko
28. júl 2008

..Soni dík za odpoveď..Dobrú nocku 😎

sestricky
29. júl 2008

Nechápeme, prečo by sme mali byť STÁLE vysmiate, keď 3/4 mamičiek nepozná, čo je zaklopať , poprosiť či poďakovať. My nie sme herečky ani missky. My sme iba ľudia z mäsa a kostí. To, že sme vyčerpané je iba holým faktom, avšak to nepociťujú iba pacientky, ale hlavne my a naše rodiny.
A keď ste nás už tak pekne opísali, mohli ste vymenovať na kolké úseky musíme chodiť s deťmi, o koľko sa ich staráme na nov. boxe, keď ich nechcú vlastné matky!

katinka0000
29. júl 2008

Ahojte sestricky!
Ja s topolcianskou nemocnicou zatial ziadne skusenosti nemam, lebo som tam doteraz lezala len jedenkrat a to ked som mala asi 10 rokov, tak dufam, ze ked tam budeme s drobcekom, tak si padneme do oka. 🙂

sestricky
29. júl 2008

Pokračovanie príspevku:
Milá pani TA...OVÁ, nedá nám, aby sme nezareagovali na Váš príspevok, v ktorom ste nás bezdôvodne očiernili. To, že ste sa nenaučili kúpať a starať o svoje dieťa je výlučne iba Vašou chybou, pretože to, že ste sa o svojho syna nechceli starať ani na tretí deň po pôrodoe ste však zabudli napísať. Za ten čas, za ktorý ste ležali na izbe, my sme Vášho chlapca kúpali, nosili na dojčenie, ošetrovali počas tototerapie. Ak ste čakali, že nám malo záležať, aby ste sa starať o dieťa naučili, ste na veľkom omyle, myslíme si, že iniciatíva mala byť hlavne na Vás.
A ešte niečo, vyskúšajte byť vľúdna a usmiata po 6-10. 12-hodinových službách, keď máte na starosť 19-21 detí.
Nechápeme, prečo by sme mali byť STÁLE vysmiate, keď 3/4 mamičiek nepozná, čo je to zaklopať, poprosiť či poďakovať. My nie sme herečky ani missky.My sme iba ľudia z mäsa a kostí. To, že sme vyčerpané je iba holým faktom, avšak to nepociťujú iba pacientky, ale hlavne MY a naše rodiny.
A keď ste nás už tak pekne opísali, mohli ste vymenovať na kolké úseky musíme chodiť s deťmi, o koľko sa ich staráme na nov. boxe, keď ich nechcú ich vlastné matky!

zabkatt
29. júl 2008

Milé sestričky, ku vysmiatiu sa vyjadrovať nebudem, lebo s tým zatiaľ skúsenosti nemám, ale viem čo je to byť milá k ľuďom, ktorí nevedia povedať ani múúúú 😖 Ale chcela som sa spýtať ohľadom toho oblečenia pre bábätká, lebo v piatok ku vám nastupujem na príjem, tak či oblečenie ako košielky, alebo dupačky si mám priniesť sama. Ďakujem

weroni
29. júl 2008

zabka tak ty stale nic? No vyzera to ze tvojmu malickemu sa u teba paci ako Esterke sa pacilo u mna 🙂

felixko inac k tej fame o bolestivom menzese a lahkom porode ti skludom vyvratim 😀 sorry 😀 ja som bola vzdy pri MS uplne total mimo, prve dva dni v krcoch, nic mi nezaberalo, no a porod? Myslela som si ze po tych kramoch prezijem vsetko ale je pravda ze prva doba porodna ma riadne zaskocila 😀 ale pohoda, dalo sa to prezit - manzelove masirovanie a tepla sprcha no a pri konci som uz medzi kontrakciami zaspavala takze ok 😀
Ale poviem ti ze to co som si myslela ze bude najviac boliet - ked mala isla zo mna von - to bolo to najuzasnejsie na celom porode 🙂

sestricky: ja nemozem ani na jednu z vas povedat kriveho slova 🙂 tretla som sa z vasej strany iba s ochotou, usmevom a radami 🙂 aj vdaka vam mam z porodu a pobytu v TO porodnici uzasny zazitok, dokonca som si uz parkat aj poplakala ako mi je za tym vsetkym obcas smutno, bolo to uzasne a s manzelom sme sa prve styri dni zivota nasej dcerky citili ako v hoteli, ako na prvej spolocnej dovolenke

😵 😵 😵 ale to uz asi viete 😉

weroni
29. júl 2008

zabka tak ako sa tu uz velakrat pisalo - oblecko nepotrebujes na pobyt v nemocnici, iba na odchod. Mne vzdy ochotne priniesli novu kosielku ci zavinovacku ked sa mala ogrckala alebo nejak inak zaspinila, dokonca sa vzdy ponukli ze ju aj prezlecu 🙂 A este si predstav ze asi dvakrat sa stalo ze sestricka prisla a povedala "nevadi ale ze uz mame iba taketo na gomgiky?" tak to som kukala jak puk ze som si myslela ze do coho ju oblecu v tom bude, mna as nikto nebude na nic pytat ci sa mi to paci alebo nie a ona sa este spytala ci to nevadi 🙂 pritom tie gombikove som mala ovela radsej ako tie so snurami 🙂

audreyd
29. júl 2008

jej, sestričky sa nám ozvali 🙂 ja len toľko k tomu - mame sa narodí dieťa, nie sestričkám! mama sa musí starať, nie sestričky! mama sa má pýtať, nie sestričky sa stále ponúkať! je pravda, že sú tam na to, aby maminám pomáhali a moja skúsenosť (dvojnásobná) je taká, že keď som chcela niečo vedieť, jednoducho som sa spýtala. keď som potrebovala pomôcť, pomohli mi. za "prosím" a "ďakujem" sa dá veľa získať 🙂 a nič to nestojí 😉
tiež sa každý deň neusmievam od ucha k uchu. ale keď sa usmejete prvé, úsmev sa vám vráti 🙂 naozaj to funguje 🙂 takže maminy, ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva 🙂 🙂 🙂

sestricky
29. júl 2008

milá zabkatt,čo sa týka oblečka, je dobré mať so sebou 2-3
košielky naviac, v prípade,že nestíha práčovna inak sme schopní vam poskytnúť čisté prádlo kedykolvek

zabkatt
29. júl 2008

sestričky ďakujem za odpoved a už sa na vás v piatok teším 😀 Dúfam že maličký si to zase nerozmylí 😲
weroni no vidíš, tak my sa ešte trápime, ale Nidal povedal, že v piatok sa už naisto do toho pustíme, tak som aj rada, aj vyplašená, ale to som bola aj tie dva razy čo sme tam s mužom pochodovali aj s taškou a aj odpochodovali. 😀

cuki
29. júl 2008

ahoj babule,
som v 32tt a tiez sa chystam do To rodit... este uvidim.
Zabkatt, skusala si uz vsetky finty na prirodzene vyvolanie porodu?
Nam hovorili, ze si mame dat dlhsiu prechadzku s manzelom, navarit a zjest dobru veceru, potesit sa sexom a do rana vraj rodi kazda🙂 Nechcem rozdavat rozumy nikdy som neprenasala, ale este nam radili stimulaciu bradaviek- vylucuje sa pritom z hypofyzy oxytocin (dufam, ze to pisem spravne) odporuca sa jemne zmolenie, masaz (aj partnerom) cca 2-3 min a potom pockat 10 min co to s telom urobi a pokracovat- netreba to vraj prehanat, lebo vela oxytocinu znamena silne a bolestivejsie kontrakcie prilis skoro, este k tomu 2-3 salky caju z ostruziny malinovej, nejaku skoricovu lahodku (ja milujem osie hniezda🙂 a prekvapis dokiho mozno aj vo stvrtok s rozbehnutym porodom. Tak drzim palce, nech nemusia chemicky vyvolavat.

katinka0000
29. júl 2008

ja pijem kazdy den cajik z ostruziny malinovej a zatial ziaden porod. ale urcite ma to neminie. 😀

katinka0000
29. júl 2008

ozaj baby, chcela som sa este spytat, ci by mi niekto nevedel poradit dobru pediatricku tu v TO alebo v blizkej dedine. prosiiiiim! mozete aj IP. dakujem!!!

katkausko
30. júl 2008

Ahojte žienky..Katinka prosím ťa, nevieš mi poradiť, kde si zohnala ten čaz ostružiny malinovej, ja už som sa naň pýtala v troch lekárňach v Nitre a nič... a to na mňa v lekáni pozerali ako na mimozemšťana, čo od nich vlastne chcem 😒 ..ani v marketoch a bežných potravinách..nič 😕 len klasické ovocné malinové čaje..

zabkatt
30. júl 2008

cuki áno mám už vyskúšané všetko, čaje, horúca vaňa, masáže, čaj, skákanie po schodoch a prechádzky, no už som zúfalá 😒 No stále dúfam že sa malý do piatku umúdry a rozmyslí si to. Včera som mala bolesti už skoro po 10min asi 2hodiny a potom bum a nič. Všetko utíchlo 😢
katkausko ja som v TT tiež ten čaj nezohnala, až u jedného čajovníka a bylinkára, dosť ťažko sa to zháňa 😠

katinka0000
30. júl 2008

katkausko: zohnala som ho v lekarni v kocke v topolcanoch, tam ho maju. ak pojdes do TO, tak sa tam zastav.

endy
30. júl 2008

Katinka ahoj,ja chodím k pani doktorke Kuklovej.Má sídlo oproti polikliniky.Som s ňou veľmi spokojná.

katkausko
30. júl 2008

Dík babule.. no budem musieť pozrieť na nete nejakých bylinárov v Nitre.. 😀 Nemyslela som si, že bude až taký problém kúpiť čaj z malinových listov.. 😠 i Zabkatt skús si dať pohár červeného vínka a pomojkať sa s mužíčkom.. 😀 😉 Držím ti palce 😉

audreyd
30. júl 2008

katka, ja som nemala problém kúpiť, hneď v prvej lekárni som natrafila 🙂 krabička stojí okolo 20sk, skús kuk v inej lekárni 🙂

katkausko
30. júl 2008

audreyd..neviem asi mám smolu.. 😒 Vidíš, napíš mi prosím ťa značku toho čaju až viem akého výrobcu si pýtať, keby na mňa zase pozerali ako na blázna.. 😀

audreyd
30. júl 2008

katka, no to ti teda nenapíšem, už som zabudla 😅 ale bol to sypaný a tuším bol v zelenohnedej krabičke 🙂

ale vyskúšaj tu http://www.caj.sk/index.php?page=2&cat=8&id_pol...

weroni
30. júl 2008

zabka tak nakoniec budes mat aj ty piatkove dieta? 🙂 drzime palce hrozne sa tesim ked napises ako ti to dopadlo 🙂

katinka0000
30. júl 2008

endy dik! a to ma ambulanciu tam v tom komplexe, kde je endokrinologia aj alergologia?

endy
31. júl 2008

Katinka,áno presne tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre