Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

dori
7. sep 2008

zabka dúfan ýe máš nanynu uloženú iba pod plachtou nie pod matracom mi sme hu dali tiež pod matrac a to bola chyba v návode je napísané že do troch mesiacov má byť len pod plachtičkou lebo bábo nemá velkú hmotnosť tak to dobre nesníma by si sa čudovala kolko poplachov sme mali prvý mesiac 😀 😀 😀

dori
7. sep 2008

labelka ja mám elektrickú ale spolubývajúca v nemocnici mala manual a chudiatko sa narobila ☹ 😉

labelka
7. sep 2008

dori a daju sa na tuto elektricku nasadit tie via pohariky na uskladnenie v chladnicke?

katinka0000
7. sep 2008

ahojte!

tak nas nicolasko mal dnes krst. konecne sme teraz vsetko poupratovali, takze mam zachvilu klud, lebo aj drobcek zaspinkal. a vy ako? zajtra ideme do nemocnice na roentgen noziciek. dufam, ze uz nebudeme musiet balit na siroko.

zabka: aj nam sa to uz parkrat stalo, ze plany poplach. maly tak zadrzi dych, ze az pristroj je z toho zmateny. ozaj kedy mas zapis do skoly?

dori
8. sep 2008

labelka ano dajú ale zo začiatku ti stačia tie malé flašky zásobníky s tým bielim uzáverom via poháriky budeš potrebovať až neskôr na stravu ja ich plánujem kúpiť neako teraz lebo malá papá už aj polievočky šťavy a zeleninku a ovocie tak to budem môcť aspoň dať normálne do chladničky 😀 😀

zabkatt
8. sep 2008

To vážne? Ja ho mám pod matracom 😲 Veď aj v nemocnici to tak bolo nie? Nebude ho to tlačiť?
katinka zápis som mala pred dvoma týždňami, ale musela som zavolať maminu, lebo mužík nechcel ostať sám s malým 😀

audreyd
8. sep 2008

halooo halooo, už sme doma 😵 tak čo nového, maminky? 😵

zabkatt
8. sep 2008

AHojky aj my sme už z poradne doma, ale nič moc. Maličkému sa stále trasú rúčky a už aj pravá nožička, takže musíme ísť na odbery v stredu a potom na neurologiu ☹ Neviem či sa tam nezožím a ešteaj manželík nemôže z práce, takže žiadna opora ☹

katinka0000
8. sep 2008

zabka: aj my ho mame pod matracom. tak to bolo pisane aj v navode na pouzitie. pod plachtu by som to nedavala. a ides na mtf-ku? my mame zapis od 9.9.-16.9. som myslela, ze ta tam uvidim. a z coho to ma maly? este mu to nezistili?

audreyd: ahoj! a kde ste boli? na dovolenke ci na poradni?

my sme boli dnes na sono noziciek. vsetko o.k., len musime dalej na siroko balit. o mesiac ideme na kontrolu. bolo tam 65 deti. cakali sme od 13:00 do 15:00. hruza!!! zajtra ideme k detskej lekarke na poradnu. som strasne zvedava, kolko ten nas valibuk vazi.

😀

audreyd
8. sep 2008

boli sme na dovolenke 🙂

žabka, nemá malinký málo vit. "b"? sused v pôrodnici mal taký tras a dávali mu vitamíny... hádam to nebude vážnejšie!

my sme mali monitor pod matracom, tiež sa nám raz spustil! ale planý poplach, chvalabohu!!!

dori, v ktorom návode to píšu, že iba pod plachtičkou treba monitor? my máme nanny a nič také tam nie je 😲

katinka0000
8. sep 2008

a kde na dovolenke? aj ja by som niekam uz isla. dneska ma nenormalne boli zub. teraz na vecer ma to chytilo ako blaznive. som ako na hlavu, mala som ist dnes k zubarovi, ale bojim sa. ☹
zajtra ma to uz ale neminie.

audreyd
8. sep 2008

boli sme v chorvátsku a bolo fantasticky!!! super pre detičky takto na konci leta! odporúčam 🙂 alebo aj jar je v poho. počas sezóny by som nešla ani za nič 😒

zabkatt
9. sep 2008

katinka okolo 22.9 máme už asi prednášky, ale máme si to sledovalť na nete, ale keď pôjdeš na zápis tak cinkni dobehneme ťa s maličkým pozrieť, nemáme to ďaleko 😀
Ten tras mi prišla povedať detská lekárska v pôrodnici (nepovedala mi či to môže byť dôsledku tej šnúry okolo krku) a teraz sa mi zdá že sa mu to zhoršilo ☹ Už som z toho totálne na nervy, vyplakaná som na rok dopredu ☹ Už mám tú nervozitu aj v mlieku a maličký od včera plače. Teraz na chvíľku na rukách zaspal , a už zase plače, tak utekám zatial pa

katinka0000
9. sep 2008

audreyd: a pocasie ste mali dobre? tak ste krasne opaleni. 😀

zabka: mozno pojdem aj zajtra, ale nie som si ista. uvidim, aky bude maly. chcem si tam v kniznici pozriet aj nejake diplomovky.
a co to vlastne malinky ma? to mu stale nevedia zistit? nemozes sa spustat, lebo to malinky vyciti a bude este viac rozruseny. ja viem, ze je to lahke hovorit, ale skus sa trochu ukludnit.

endy
9. sep 2008

Audrey,my sme tam boli od 5 do12 júla a tiež to bolo prakticky na začiatku sezóny.Málo ľudí,pohodička. 😉

zabkatt
9. sep 2008

katinka no ja už neviem. Veď v pôrodnici mu krvné testy robili a potom ešte jedny a že tie druhé boli už v poriadku. Ale stále mi nikto nič nepovie že z čoho, alebo bližšie ☹ A načo diplomovku? To už tak skoro? A na aký odbor to ideš? Zajtra idem s tým malým, takže neviem ako sa vybavím, ale veď cinkni a uvidíme. Ak sa stačím otočiť, tak ťa prídeme pozrieť 😎

katinka0000
9. sep 2008

zabka: no vidis, tak co zase stresujes. uz si ta viem predstavit, ze stresujes tak ako v nemocnici. nakoniec to nic nebude.
preco myslis, ze je skoro na diplomovku? ved ja som teraz uz v poslednom rocniku. externe sa na MTF chodi 6,5 roka. a ja mam pred sebou uz posledny pol rok. chvalabohu. v januari mame statnice, takze najvyssi cas na diplomovku. sice mam z nej uz polovicu urobenu, ale predsa si chcem nejake pozriet s podobnou temou ako mam ja. ja chodim na priemyselne manazerstvo.
no nie som si ista, ci zajtra pojdem, lebo rano musim ist este do topolcian a potom mame poucenie u farara. pred krstom sme stihli len jedno a vraj su az 3.

katinka0000
9. sep 2008

dnes som bola s malym na poradni. vahu ma uz 4910 g. doktorka povedala, ze je to dost. hovorila som jej o tom grckani a ona povedala, ze u malych deticiek je to normalne, lebo oni tu klapku, co mame v tele, nemaju este poriadne vyvinutu, tak preto im moze ist strava hore a tym padom aj casto vracaju. takze som uz kludna. este mi povedala, ze si nemame vobec kupovat bezku, lebo podla novych vyskumov je to hrozne zle na chrbticu. vraj ju nemame vobec pouzivat. ked tak, tak len na 5 minut denne. my mame od mojich svagrovcov, takze nam bude zbytocna.

dori
9. sep 2008

Ahojte audrey nanny je to v tej knižočke čo bola k nanny priložená 🙂

Zabka drží palčeky nech všetko dobre dopadne

zabkatt
10. sep 2008

babule idem nato tak držte palce nech tam so mnou neklepne. ☹

audreyd
10. sep 2008

neboooj, prídu aj horšie veci 🙂

katinka0000
10. sep 2008

zabka tak ako???

dori
10. sep 2008

Audrey normálne si ma tou nanny či to je v návode dostala a je to tam ale je to uvedené iba že by to nemal byť pevný matrac alebo také dačo v tom prípade sa má podložka umiestniť pod podušku😀 😀 😀 trvalo mi tri hod kým som ten návod našla lebo na nete je inítaká skrátená verzia

Zabka ako ste dopadli 🙂

audreyd
10. sep 2008

tak pod podušku, nie pod plachtu 🙂 ja som to pochopila tak, že keď je dieťatko v perinke, tak sa to môže dať pod neho bližšie, aby to nebolo cez dve hrubé vrstvy (madrac a perinka), ale keď už dieťatko spáva normálka bez zavinovačky, tak stačí pod madrac 🙂

dori
10. sep 2008

ja som to nechala pod matrecom ae mám taký dosť tvrdý aj plachta sa na to navlieka zle 😒 😒 už dlho vážne uvažujem že ho vimením ale zas aspoň si zvikne spávaž na tvrdom a neničí si chrbátik tak neviem 😒 😒 😨 🙂

audreyd
10. sep 2008

ale aj na tvrdom sa dá zničiť chrbátik, či nie?! skús zaspať na stole 😖 madrac by mal byť hádam tak akurát - ani nie moc tvrdý ani mäkký 🙂

katinka0000
10. sep 2008

audreyd: aj ja si to myslim, ze matrac by mal byt taky akurat, ani tvrdy ani makky.

etnicka
11. sep 2008

Ahojte, takze po prestudovani roznych webovych stranok a dlhom porovnavani usudzujem, ze Topolcianska porodnica je pre mna najprijatelnejsia 🙂 Dokonca tam maju najnizsie percento epiziotomii v zapadoslovenskom kraji (dalej som sa nepozerala, to by uz bolo prilis daleko z Bratislavy) 🙂 Je tu niektora maminka, co sa tam chysta ist rodit koncom marca? Majte sa vsetky krasne 😉

katinka0000
11. sep 2008

etnicka: tak drzim palce a nech sa tam staraju o teba tak dobre ako o mna. dufam, ze budes mat z nasej nemocnice len prijemne pocity.

etnicka
11. sep 2008

katinka dakujem, aj ja dufam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre