Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

ika8
11. okt 2008

katinka: ja som tu ešte tehulka, len sa toľko nezapájam do vašich rozhovorov 😀 🤐
Termín mám 17.11., ale pristala by som aj keby to bolo trooošku skôr.

audreyd
11. okt 2008

teri má pradvu, najlepšie na tvorbu mliečka je dostatok spánku, pokoj a oddych 🙂 a samozrejme "dopyt" 😀 čím viac mliečka bábo vypije alebo sa odsaje, tým viac sa spraví 🙂
ozaj, vedeli ste, že teraz bol európsky týždeň dojčenia? 😉

http://www.materskecentra.sk/nase_projekty/euro...

weroni
11. okt 2008

dejna 😀

ja som na tom bola presne naopak - ja som sa este bruska nechcela vzdat, milovala som ho a uz ma vsetci mali zablazna ked som vravela ze este polroka by som bola tehu 😀

katinka suhlasim s audrey aj by som este k tomu nieco napisala ale nechcem odbacat od temy aby nas tu nezrusili 😉

katinka0000
11. okt 2008

terka: dik! tak si to zatial davat nebudem. postaci gravimilk a caj pre dojciace matky.
ika: no ved na teba som zabudla. musis sa tu castejsie ukazovat.
weroni: kazdy mame iny nazor.

weroni
11. okt 2008

kati sak to je jasan 🙂 len to neber tak ze ti tu chce niekto zle alebo co, by ma mrzelo keby si snahu poradit ti tak pochopila (aj ked chapem ze najlepsia rada je taka o ktoru sama prosis) ale ked clovek proste vie ze nieco neni ok tak mu to neda neozvat sa 😉
Inac nechcem byt blba ale cokeby si si zmenila fotku v pase namiesto s hafcom s malym Nicom? 😀 Strasne zlateho tmavuckeho fesaka mas pockaj baby sa ti za nim budu otacat 😀

endy
12. okt 2008

Katka ahoj,dík za sms.Kedy dáme stretko?

dejna3
12. okt 2008

tak my dnes MÁME TERMÍN a sme ešte stále doma a čakáme 😀 drobček si zrejme termín absolútne odignoruje .. inak to číslo, čo mi svieti pri mene, sa mi ale vôbec nepáči 😠

ráno ma trošku pobolievalo bruško, no potom to nejak ustalo...
drahý behal po byte celý natešený... no neviem si to predstaviť - keby to už boli ozaj bolestivé kontrakcie, a on by sa z nich takto vytešoval, asi by skončil tiež v nemocke - ale s rozbitou hlavou 😀 😀 😀
neskôr mu volali z roboty, že či nerodím a či by mohol teda prísť, tak som ho vyhnala, nech ide, že šak aj tak to dnes nebude, tak čo ma tu bude len stresovať 😝 😀
no a teda ak ma zajtra pošlú z poradne domov, ten bude ale sklamaný 😢 😀 😀 😀

weroni: ešte pol roka? blázniš? to Ty si jaký prírodný úkaz? 😀 😀 😀

ika: Ty budeš mať malého revolucionára/ku 😀

dula_renka
12. okt 2008

dejna3....to je krásne, ke´d si v tvojom profile prečítam, že včera čakáme bábatko. Nenechaj sa znervózniť. Bežne trvá tehotenstvo o pár dní dlhšie ako je vypočítaný termín. Do 14 dní je to tiež stále v norme. Ani sa mu nedivím, že sa mu od mamičky nechce, určite mu je super 🙂 ...ale trošku skús bábatku dohovárať, možno ťa počúvne a pekné večery s milovanou polovičkou tiež nie su od veci 😉

labelka
12. okt 2008

ahoj dejna 🙂 , este si na mna pamatas?....sledujem tvoj pribeh, zacina byt napinavy 😀 😀 😀 drzim palceky, nech vsetko prebehne bez komplikacii 😉
zajtra idem do poradne aj ja, tak mozno ta uvidim 😉

dejna3
12. okt 2008

jééj, labelka, jasné, že si Ťa pamätám 🙂
veď som aj na Teba myslela, že si sa tu dlho neukázala... dúfam, že ste s mimi v poriadku a ľadviny poslúchajú 🙂
inak, vďaka... a možno sa fakt zajtra uvidíme 😉

dejna3
12. okt 2008

ozaj, labelka, to dievčatko máš už isté? 😵 😵 😵

labelka
12. okt 2008

ano iste, tolko som behala za Abutuaimom, az mi musel na 100% povedat ze je to princeznicka 😵 Bol si taky isty ze vravel ze ak to bude chlapcek tak mu ho kludne mozem doniest 😀 (on ma dve dcery)

inak to by bola psina keby to bol ozaj chlapcek, chodil by chudak v ruzovom, kedze vybavicku uz mam kupenu 🙂

a inak pravidelne vas tu citam, ale vacsinou si tu uz vymienate mamickovske rady, takze sa neviem zapojit 😅

ika8
12. okt 2008

dejna: a myslíš, že bude rešpektovať termín 17.11.? 😀 😀 😀
Veď to už poznáš podľa seba. 😉

teri3
12. okt 2008

Ika, ako tak pozerám, tak už to ani Ty nemáš ďaleko. A labelka, ani nebudeš vedieť, ako to prejde a aj Ty nám tu budeš vypisovať ako Dejna kedy to už príde. A možno to bude celkom inak - len píšte baby, však aj Vy budete onedlho maminy, tie čísla za menom tomu nasvedčujú. A nám sa trošku oživia spomienky na to krásne obdobie, keď sme ešte netušili, ako naše zlatíčka budú vyzerať, ale sme ich s láskou nosili v bruškách 🙂 .

ika8
12. okt 2008

teri: fakt sa to blíži... teším sa 😀 😀 😀

weroni
13. okt 2008

dejna to iste sa ma pytal aj moj gyndos a vsetci naokolo 😀 ale ja som si brusko fakt uzila bolo to krasne obdobie ale teraz je to este krajsie 😵
uz sa tesim ked napises zazitky z porodu 🙂

katinka0000
13. okt 2008

ahojte!

tak sme boli dnes v TO nemocnici na sono noziciek a uz nemusime balit nasiroko. vraj to ma nicolasko nadherne vyvinute. 😀
dnes sme cely den behali len po lekaroch. ja som bola na endokrinologii a u zubara a nico na nozicky a u detskej lekarky. ale chvalabohu sme to vsetko postihali. bol uzasny. sice trosku plackal, ale to sa mu samozrejme prepaci, lebo je este malicky.

weroni: to mas pravdu, ze nico je strasne krasnucky. uz teraz sa mi za nim otacaju baby, tak ich budem musiet neskor urcite od neho odhanat. ale tu fotku v pase mam ako spomienku na mojho psika. pred nicolaskom to bol nas milacik. vlastne sme ju pokladali za nase babatko. nestastnou nahodou vsak zahynula este pred nicovym narodenim. bola som z toho hotova. neviem, ci mas doma nejake zvieratko. ak nie, tak urcite to nevies pochopit. ja a moj manzel mame uzasny vztah ku zvieratam, hlavne ku psom. takze si myslim, ze ak ma niekto zaujem vidiet mojho synceka, tak si moze otvorit album a tam je fotiek az-az. je velka skoda, ze zahynula este pred tym, ako sa nico narodil. urcite by si spolu rozumeli, lebo vztah ku zvieratam ma po kom zdedit.

endy
13. okt 2008

Katinka super si to napísala.Čakaj super odpoveď ako vždy... 🙄

Kedy sa stretneme?Mohli by sme vo štvrtok.

dejna3
13. okt 2008

čaute babulky, tak my sa hlásime s drobčekom ešte 2v1 😉
a v poradni sme sa dnes fakt stretli s labelkou 🙂 🙂

weroni: no ešte si budeš musieť chvíľku počkať 🙂

drahý sa pomaličky vyrovnáva s tým, že musí ešte chvíľku vydržať,
inak bol zlatý - do nemocky si "pre istotu" vzal aj foťák 😀 ... (síce ja som tašku nemala) .... nekomentujem! chlapi! 😀 😀 😀 😀 😀
včera sme usúdili, že malinké bude určite po tatinkovi - aj on je taký flegmoš 😎 a má všetko na háku 😀

boli sme aj na monitore a mala som "vraj" dve dosť silné kontrakcie, ale doktorka povedala, nech ešte idem domkov a sledujem sa, a keby niečo, mám dojsť
a ak sa to do štvrtka nerozbehne, tak vo štvrtok ráno dr. rozhodne, či tam ostávam už hneď alebo nastupujem v piatok ráno
tak snáď cez víkend z nás už budú rodičia 😵 😵 😵

ika: ach jaj, ani nehovor 😀 snáď Tvoj drobček bude mať viac rešpektu voči rodičom 🙂 a možno sa poponáhľa 😉

dejna3
13. okt 2008

katinka, my sme s drahým zasa šialenci do mačičiek 🙂
do minulého októbra sme mali doma kocúrika, už mal skoro 2 roky a nebol vykastrovaný a pýtal sa už do prírody, tak sme ho dali k babke do záhrady... no ja som si to veru aj odplakala, mali sme ho od úplného "bábätka" 🙂

no a teraz je u babky jedno asi 4 - týždňové opustené mačiatko, ja krásne, zdravé a neposedné, a kebyže nerodím, už by sme ho určite mali domka 😉

katinka0000
13. okt 2008

jani este raz dik.

dejna: tak uz nech je drobcek vonku. co si myslis, co to bude? tak to ti verim, ze to bolo tazke, ked ste dali toho kocurika prec. vies si teda predstavit, co som prezivala, ked sa to stalo. ona spavala normalne s nami v posteli. ☹

katinka0000
13. okt 2008

inak pridala som dve fotky nasho drobceka v tej hrozne "nezdravej" klokanke. nemyslite, ze ten usmev hovori za vsetko???

labelka
13. okt 2008

dejna tak ta ozaj este poslali domov? 😀 drzi sa ta ako kliestik, asi mu je v tvojom brusku dobre 😵 ....a mozno ani nebudes musiet cakat do stvrtu, resp.piatku a malicke sa vypyta skor 😉 drzim silno palce 😵

audreyd
13. okt 2008

ahojte 🙂
dejna, ty čo tu ešte robíš? nemala si už rodiť? 😉 asi je maličkému u teba moooc dobre 😉
kati, super, že má malinký nožičky vporiadku 🙂 inak nechápem postoj ortopédov k baleniu naširoko 😒 myslím si, že keĎ má dieťa zdravé kĺbiky už od narodenia, nemalo by sa baliť "preventívne" naširoko. veď bábo má aj tak stále nožičky od seba, keĎ ležká... keĎ v troch týždňoch nájdu nejaku vadu, prosím... ale keĎ je niečo dobré, už by sa to nemalo "pokaziť" 🙂 inak tvoju klokanku už komentovať nebudem, čo som chcela, už som napísala a za tým si stojím... 😵

ika8
13. okt 2008

katinka: ja som hneď skúmala toho tvojho experta z obrázku, lebo ja mám tiež na fotka jedného, teda tiež " jednu". A tiež je to rodinný miláčik. Je to tiež pobláznený teriér ako bol ten tvoj. Nevidím dôvod ani ja po narodení dieťaťa meniť fotku. Veď človek môže naraz ľúbiť viacerých a nemalo by sa to obmedzovať iba na deti, resp. ľudí. Veď aj deti sa veľa naučia pri spolužití so zvieratami. Keď by som zmenila fotku tak tam budeme trojica: bábo, ja a hafan. Dúfam, že si aj vy rýchlo zaobstaráte nového hafanka, keď sa vám tento tak znenazdajky pominul. ☹

katinka0000
13. okt 2008

audreyd: toho nazoru o nozickach som aj ja. v inych krajinach sa vobec preventivne nebali. to som rada, ze tu moju klokanku uz komentovat nebudes, lebo by sme sa mohli nahodou seknut a to sa este ani nepozname osobne.

ika: aj ja som si vsimla toho tvojho. je zlaty. 😀 som rada, ze existuju ludia, ktori maju rovnaki nazor ako ja. ja by som velmi rada zmenila fotku, kde by sme boli vsetci traja, ale zial to uz nejde. ked dostaviame domcek, tak si urcite zaobstarame nejake zvieratka, ale teraz to nejde, pretoze este byvame s rodicmi.

dejna3
13. okt 2008

labelka, ďakujem, aj Ty sa držkaj, nech Ti to rýchlo ubehne a hlavne nech je všetko o.k. 😉

audreyd, no veď ja som už chcela rodiť, už som nachystaná, vlastne celá rodina je už tuším nachystaná na môj pôrod... no proste všetci okrem babätina 😀 😀 😀

katinka, ja si fakt netrúfam tipnúť kto ma to v tom brušku kopká 😵
ale už som veľmi zvedavááá....

a s tým balením naširoko s vami úplne súhlasím, tuším to tak preventívne funguje len na Slovensku... v okolitých krajinách, určite nie

katinka0000
13. okt 2008

dejna: to sme uz zvedave aj my. drobcek vie dobre vsetkych natahovat. 😀

audreyd
13. okt 2008

dejna, len aby ťa nekopali nakoniec dvaja 😀 to by bola sranda 😀 😕 ja som myslela, že sa dnes už futoer nepustíš a predsa si tu 🙂 už tam chodíš podobne ako ja, tiež ako na klavír. som si tam chcela už aj papuče nechať 😀 keď som tam bola nejaký 4x 😖

ja som naširoko nebalila ani jedného, ani druhého, ale pssssst 🤐 po prvej kontrole mali kĺbiky ok, tak načo ich pariť a stresovať? 😕

kati 🤐 verím, že chceš byť tou najlepšou maminou na svete pre svojho nicolasa a určite aj si 🙂 ak si myslíš, že cesta vedie tadiaľ, tak je to vporiadku 😉

aj ja chcem hafana, ale tiež až do svojho domčeka 🙂 ja by som strašne chcela bígla 😵 ale cudzím psom a mačkám nedôverujem ☹

weroni
14. okt 2008

kati parada s nozkami 🙂
co sa tych zvieratiek tyka, viem lepsie ako si myslis o com hovoris 🙂 my sme byvali v bytovke takze hafca sme nikdy nemohli mat zato sme to kompenzovali rozne: prve zvieratko bolo kuriatko 😀 potom datel ktoreho sme nasli chudacika na zemi, chromeho ☹ ten nam zahynul presne v den vysvedcenia, bola som asi 4-tacka...
Potom prislo prve take "ozajstne" domace zvieratko - skrecok. Mali sme ich troch - vsetci traja - kazdy jedneho, ja, segrisa aj bracho. Moj sa dozil najdlhsie, mal 3 roky, no kati, oni boli furt pusteni volne po byte, na zavolanie dobehli - to kazdy otvaral usta ked k nam dosiel - ze skrecok a na zavolanie pribehol a vysiel nam na ruku 😵 ked som sa ucila, behal mi po stole a po knihach, zral mi z ruky, bravali sme ho na dovolenky, na vylety, chodili sme h ovon vencit 😀 no a vnoci za mnou niekedy dosiel do postele, zobudila som sa na to ze mi daco cupka po vankusi a tam moj Kubko chcel sa hrat 😀 strasne som plakala ked zahynul. Ja som na zvieratka podobne ako na deti maniak riadny, ked sme isli niekam na prechadzku a videla som psika hned som zacala nariekat ze je urcite opusteny a ze ci si ho nevememe (pricom bezal niekolko metrov od svojho pana no toho som nevidela 😀 )
zvieratka su super, teraz ked som uz vydata sme mali s manzelom psika ale strasnu neplechu robil a museli sme ho dat prec (rotvajler krizeny s vlciakm a zacal v noci zdrhat a cavargovat po dedine, susedom do kuchyne vliezol, hoci nic nespravil len sa obzeral ci sa daco pod zub nenajde no aj tak, niekoho dakde vydesi a daco sa stane a chod potom do basy kvoli tomu alebo ries ine problemy.... 😒 )
No nehovoriac o tom ze svagrovi vyskocil na auto a doskriabal komplet lak a prevalil strechu... takze proste len skodu robil..
No ale tiez ako dostavame urcite bude do noveho domceku aj novy psicek do jari to uz vydrzime bez neho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre