Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

miskinadamko
15. sep 2008

nemyslim ze je to menstruacia ale este "pozostatky" po porode 😕 😅

katinka0000
15. sep 2008

miskinadamko: dik! upokojila si ma.

dori
17. sep 2008

Caute babeni idem sa pochváliť po strastiplnej ceste sa nám konečne vyharašil prví zub 😀 😀 😀 sme zubatá šelma 😀 😀 😀

katinka0000
17. sep 2008

ahojte babulky!
chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora skusenost so "skapatim z oci". nasmu malemu sa to uz viackrat stalo. bol hrozne nervozny, nevedeli sme, co mu je, vselico mozne sme skusali, az nakoniec maminu napadlo, aby sme ho utreli po cielku ocikanou plienkou. a samozrejme ako zazrakom zaspinkal. a dneska to iste.
vcera ani predvcerom sme s nim neboli vonku, cize ho okrem nas domacich ho nikto iny nevidel a vobec nebol nervozny, krasne spinkal. myslite, ze to moze byt?

audreyd
17. sep 2008

kati, ja tomu moc neverím, ale keď mu to pomáha, tak v tom pokojne pokračujte 🙂 určite mu to neublíži 😉 moja mamina varieva čistec 🙂

teri3
17. sep 2008

Ahoj Katinka, ja mám skúsenosti so skapatím z očí, osobne 😝 . A človeku je presne tak, ako vyzerá ten smajlík. Bolí hlava, je zle od žalúdka a mal by pomôcť aj ten čistec - tuším sa tam potom vyrobia také "chaluhy" - také zhluky. 😝 Ale cikanicu máš zadarmo a takmer vždy "poruke" 😉 . Zaves si niečo červené na kočík.

weroni
17. sep 2008

kati aj deticky mavaju svoje nalady, nemozeme od nich chciet aby boli furt vysmiate na nas- ved aj my mame jeden den lepsiu inokedy horsiu naladu 😉
take hluposti som uz aj aj pocula - urieknutie ci jak sa to vola? a co som na to vsetko pocula no len som sa nestihala cudovat - ze musi byt nieco cervene v kociku, ze mas dietatu vylizat oci a vselijake podobne kraviny
🙄

zabkatt
18. sep 2008

no my sme urieknutý dosť často ☹ Ale splujem mu očká a zas je dobre 😀

katinka0000
18. sep 2008

audreyd, weroni: to nebola len taka obycajna zla nalada. vcera sa mi pri kupani z nicoho nic skoro zasiel od placu. a to nikdy nerobi. ale fakt nam to uz 2-krat pomohlo. a moja sestra to pri dcerke tiez raz vyskusala a tiez to pomohlo. podla mna na to urcite nieco je.

weroni: mozno keby sa to stalo tvojej malej, tak by si to nenazvala kravinami. ja poznam tiez vela ludi aj dospelych, ktorym sa to stava este aj teraz. presne ako opisala teri.

teri: v kocariku mam velke cervene srdiecko, ale asi to nepomohlo.

audreyd
18. sep 2008

kati, niektorí odborníci večerné koliky, neutíchajúci a nevysvetliteľný plač a podobné záležitosti pripisujú únave. večer je malý človiečik rozrušený z toľkých nových vnemov a nedokáže ich spracovať. ono sa ešte len učí pozerať sa na svet a všetko je preň úúúplne nové! častokrát sa stáva, že dieťatko začne plakať vtedy, keď príde napr. otecko z práce domov, alebo keď sa prešvihne spánok alebo keď neuhádneme čo po nás chce... to všetko sú emócie, ktoré malinké ventiluje rôzne 🙂 ak si myslíš, že to drobčekovi pomáha, pokojne v tom pokračuj 🙂 možno si vytvoríte akýsi utišujúci rituálik 🙂 ja na urieknutie moc neverím, ale tiež som mala v kočíku malinkého macka s červenou mašličkou 😵

katinka0000
18. sep 2008

audreyd: tak ale mi vysvetli to, ze ked sme ho pretreli ocikanou plienkou, tak po 10 min. vzdy spal. to je nahoda? a hovorim, ze to iste sa stalo aj mojej sestre.

labelka
18. sep 2008

jeeej katinka, tak tomu ze niekto moze skapat z oci, tak tomu som aj ja neverila do urciteho casu...potom mi prislo z nicoho nic velmi zle vracala som, tocila sa mi hlava...a moja mama,trosku bosorka 🙂 navarila cistec, opakom ruky mi postierala tvar a popritom odriekavala ureky babske chlapske mladenecke panennske...a si predtav mi to preslo...akoze vela ludi sa z toho smeje, ale u mna to zabralo....a vela krat to pomohlo aj mojej malej neterke...a sranda je v tom, ze ak si naozaj skapata, tak ten cistec sa akokeby sekne...a inak panennsky moc zevraj ma rovnake ucinky 😀

katinka0000
18. sep 2008

labelka: tak to som rada, ze sa nasiel dalsi clovek, co ma s tym skusenosti.

dejna3
19. sep 2008

audreyd, vďaka za tip, ten Muconasal zabral, to je prvý sprej, ktorý mi účinkuje 😉

audreyd
19. sep 2008

kati, ja nehovorím, že je to blbosť úplná, len že je v tom viacero faktorov 🙂 keď to pomáha, tak je to super 🙂

weroni
19. sep 2008

kati ja ti poviem len tolko ze kto comu veri to sa stane 😉

katinka0000
20. sep 2008

weroni: tomu neverim zase ja. lebo ja som tiez na nejake "skapatie z oci" vobec nerobila, este som sa aj z toho smiala, ked mi to mamina povedala.

katinka0000
20. sep 2008

teda vobec neverila, uz pisem ako hotentot.

weroni
20. sep 2008

kati to je v poho s tym pisanim 😀 keby si videla niektore moje preklepy alebo ked chcem jedno slovo povedat dvoma vyrazmi a skomolim to 😀

aduskah
22. sep 2008

Ahojte, chcem sa opytat, ste niektora z Bratislavy a rodili ste v Topolcanoch? Myslite ze je to v pohode, da sa to stihnut?

etnicka
22. sep 2008

aduskah ak Ti mozem poradit, skus Dunajsku stredu, ak mas zaujem o prirodzeny porod tak v porovnani s Topolcanmi su otvorenejsi a mas to ovela blizsie.

audreyd
22. sep 2008

aduskah, určite sa to dá stihnúť, myslím, že je to niečo cez hodinku cesty 🙂 teda závisí aj od situácie na cestách... skúste sa previezť, aby si bola v obraze 😉 rodilo tam veľa bratislavčaniek a žiadna neporodila v aute na ceste do topíkov 😀

katinka0000
22. sep 2008

aduskah: aj ja si myslim, ze to v pohode stihas. ved z BA do TO to mas hodinku cesty a to je nic.

dejna3
22. sep 2008

babulky, mali ste pri tvrdnutí bruška aj nejaké bolesti? ja mám len pocit, že je celé napnuté, ale bolesti nemám žiadne..
ako dlho Vám to trvalo? resp. v nejakých intervaloch?
ja som dr. hovorila, že ani neviem, či to rozoznám, lebo dosť často sa mi takto opiera bábo o bruško 😀 ale mám pocit, že toto je už trošku iné ...

audreyd
22. sep 2008

dejna, neboj, pôrod rozpoznáš 😀 to už nerozchodíš 😀

ak to na teba príde, tak sleduj čas 🙂 normálne ručičkové hodinky a kukaj ako dlho sťah trvá a ako dlho je bruško voľné... ak to bude pravidelné a frekvencia sa bude zhusťovať a nie slabnúť, tak je to ono!!! a šup šup do pôrodnice 🙂

dejna3
22. sep 2008

😀 😀 😀 tak pôrod ešte, myslím, nehrozí, asi je to len "príprava", len zatiaľ som od každého počula, že sú pri tom aj bolesti

audreyd
22. sep 2008

myslíš poslíčkovia? mňa neboleli... teda, keď tak rozmýšľam, ani neviem, či som nejakých mala 😅 mne tvrdlo bruško tak nejak preventívne, občas som ho mala voľné, inokedy ako skalu... ale môžu ťa pobolievať kríže

dejna3
22. sep 2008

no veď doteraz som ani ja nemala poslíčkov (a niežeby mi chýbali 😀 )
kríže, zatiaľ tiež, nebolia.... jedine mávam kŕče, keď malinké tlačí hlavinku, už je dosť nízko a krčok mám načatý a vtedy zrejme mi pritlačí nejaký nerv... au

katinka0000
23. sep 2008

dejna3: ja som ziadne bolesti bruska nemala. mne porod zacal tak, ze mi rano o siedmej zacala odtekat plodova voda, tak sme utekali do nemocnice a o pol osmej - osmej vecer ma chytili bolesti. cely den mi permanentne odtekala voda ako z vodovodu.
ja som porodila v 38 tt. tak byt tebou, nebola by som si tak strasne ista. aj ja som cakala, ze to bude ovela neskor.

dejna3
23. sep 2008

katinka, hehe, veď ja by som vôbec neprotestovala, keby to už začalo 😉

dnes som sa dozvedela, že jedna známa, čo mala termín 2-3 dni po mne, včera už porodila 🙂 predbehla ma potvora jedna 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre