Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
22. máj 2008

ja som tiez kupila niveu - ten olejce, okrem toho som inu kozmetiku nekupovala, akurat este babylove vlhcene obrusky a babylove mydlo detske, tot vse - cim menej tym lepsie 🙂

luciaakubko
22. máj 2008

sebamed vraj je velmi dobra kozmetika pre mimi.

zabkatt
23. máj 2008

weroni no čo ako sa cítiš? Ja už teraz hrozne ťažko a mám bolesti neskutočné chrbáta, včera som ani do práce nešla, čo som nemohla vstať z postele a neviem ako to prežijem ešte aspoň do toho 38tt ☹
V nedeľu idem do tej TO tak uvidíme aký dojem to na mňa spraví 😀

weroni
23. máj 2008

zabka no ja sa citim squele 🙂
zabka skus plavat na tu chrbticu, mne plavanie velmi pomaha 🙂 a potom tiez brusne tance 🙂 boli ta chrbat hore alebo krize?

tanaba
23. máj 2008

ahojte, to som sa tu zase dlho nedostala 😖 Mala som malu doma a dalo mi to riadne zabrat, ze som vecer normalne odkvacla do postele 🙂 Ale dnes uz koncim 33tt, tak este mesiac a kusok vydrzat. Babeno vraj uz je riadne nizko, ale krcek drzi, tak to uz nejako dobojujeme. Musiiiiiiiiiiiiiime

weroni aj ja uz chcem byt v 38tt 😉 🙂
zabkatt tie bolesti chrbta musia byt otrasne. Drz sa.

nasla som zoznam co do porodnice v topolcanoch a dost som bola prekvapena, ze aj zavinovacku pre dieta????????
tu je zoznam:

http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-topo...

weroni
23. máj 2008

tanaba ja by som bola najradsej keby ten moj 38-my tyzden trval aspon mesiac 😀

fidorka1108
23. máj 2008

zdravím všetky tehulky volaju ma maťa mam termin v auguste a uvazujem nad porodnicou v TO neviem u koho sa mam obj. ci u Mudr.abulataim alebo Mudr.caradsky? plati sa nieco?a kolko?alebo mam si vybavit v BB?ako to tam je? mam strach po 15r cakam 4 dieta tak neviem ale pocula som chvaly som z Východu ďakujem za všetky rady nech sa vam darí a majte radost z deticiek zdravií vas maťa

mimakro
23. máj 2008

fidorka, ja som odskúšala oboch 😀 Abutaima je viac priateľský, Čaradský má iba profesionálny prístup. Ale nebol celkom ako skala, iba v porovnaní s Abutaimom je iný. je medzi nimi takmer 30-ročný rozdiel, tak vieš, o čom hovorím. Nakoniec ťa možno osloví prístup niekoho iného. Mne to bolo jedno, ja som si nikoho nevybavovala, ani som nikomu nič neplatila. Iba sestičkám som doniesla kávu a dezert. Po dvoch pôrodoch mi došlo, že je to úplne jedno, kto ťa odrodí. Musíš mať jednoducho šťastie. Môj prvý pôrod (u Abutaimu) bol s nástrihom a hoci predpokladal, že dieťa bude veľké (3830g), asi ma nastrihol málo a potom mi MUDr. Hríbik musel šiť konečník. Druhý pôrod (MUDr. Čaradský, MUDr. Urbanec) bol bez nástrihu, iba s dvoma trhlinkami na jeden steh a beztak som mala tú smolu, že sa mi spravil na malom labiu hematóm, ktorý bolo treba vyčistiť. Ale aj na odd. šestonedelia doktori vždy prejavili záujem o môj stav, hádam za to, že ma postretli také málo frekventované "nehody" ☹ A to sa Ti chce cestovať až do TO? A koľko máš rokov?
Tanaba, zavinovačku netreba. Keď som bola ja, kozmetika tam nebola žiadna, asi došla. Beztak som mala všetko so sebou. Príbor požičajú za poplatok, keď pri odchode vrátiš príbor, vrátia Ti peniaze. Treba podložku do postele. Pri prvom mi ju dali, pri druhom iba tú, čo om mala pod sebou, keď som rodila. Viete si predstaviť jej stav. Ponúkli mi papierovú vatu, to je také niečo ako viackrát preložený toaletný papier, takže nič. Mala som aj vlastný klystír.

tanaba
23. máj 2008

vsak som sa divila, ze zavinovacku. Idem ju vylozit z tasky...

Ja som rodila u Caradskeho pred 4,5r. a bol v pohode. tiez bez nastrihu, jeden steh som mala. Nemozem sa stazovat. robil si dokonca srandu z muza, ci sa ide pozriet, ze uz ide hlavicka 🙂 🙂 🙂 aj teraz by som ho brala. a aj sestricky boli fajn, teda tie z gynekologie. O novorodeneckych sa tu uz toho popisalo a fakt su niektore otrasne.

mimakro
23. máj 2008

Asi mysleli, že zavinovačku treba pri odchode z pôrodnice

audreyd
23. máj 2008

mimakro, aj ja som rodila aj u čaradského (prvýkrát pred tromi rokmi) aj u abutuaimu (pred tromi mesiacmi). a keby som šla tretíkrát, tak radšej u abutuaimu. čaradský ma nastrihol až neviem kde a keď som rodila druhýkrát, tak abu len gúľal očami, že to kto ma TAK pozašíval 😖 . tiež ma nastrihol, ale preto, že tá prvá jazva bola príliš tuhá a asi by som sa natrhla. teraz tam kozmetika pre mimi bola, príbor požičiavali iba na podpis (nie peniaze, pri odchode som ho vrátila za ďalší podpis). takže sa to mení asi každú chvíľku 😉

lylyna
23. máj 2008

Ahojte, bývam v Nitre, ale tiež som sa rozhodla pre Topoľčiansku pôrodnicu, nakoľko som tam v nemocnici pracovala, tak to tam poznám a je mi to tam bližšie. Mne kamarátka odporučila primára Hríbika, tak uvidím, ona si ho veľmi chváli nakoľko je profesionálny a aj posranduje. Ale tiež môžem o dr. Abutuaimovi povedať, že je moooc milý 🙂

endy
23. máj 2008

Ahojte,Lylyna ja som mala pána primára Hríbika.Je fantastický.To je človek s veľkým Č.

Baby najväčšia sranda je,že Vám ponúknu aj služby ako salón krásy.Dobehnú dievčatá s ponukou či nechcete umyť hlavu,ostrihať alebo namaľovať.Samozrejme platí sa za to,ale ja som vtedy ani nechcela,lebo uznajte človek má aj starosti sám so sebou,dcérka mi plakala,...
Ale niektoré sa podujali... 😅 A boli spokojné.

Audrey,keď si Ty rodila,bolo to aj tento rok tak?Lebo ja som to zažila ešte v minulý a neviem,či je to tam ešte. 😒

mimakro
23. máj 2008

Ako vravím, treba mať šťastie. Aj doktori majú raz dobrú, raz zlú náladu. Koho si jeden chváli, toho druhý nie. Však každý sa tam správal normálne. Nikto ma neokrikoval, že či kričím, alebo nie. Každý sa snažil pomôcť. Aj keď som mala kontrakcie, sestričky chodili, pomáhali mi dýchať, radili, akú polohu zaujať, aby mi bolo lepšie. Aj keď som išla rodiť, tak mi kreslo nastavili tak, ako som chcela. Aj pri pôrode. No jednoducho sa nemôžem sťažovať. Jediné, čo mi vadilo, že pri druhom pôrode bola aj upratovačka. Lebo zrovna vtedy asi potrebovala poupratovať, už o 10 minút by sa nedalo. A tak mi celý čas čumela medzi nohy. A vlastne pri prvom pôrode bol aj MUDr. Hríbik, on ma šil aj MUDr. Kereková, bola sa pozrieť. Ale keďže som si "užívala" to šitie, tak som to ani nevnímala. A služby salónu krásy ešte neboli v ponuke.

weroni
23. máj 2008

endy to je jaka haluska ze dojdu s ponukou ostrihat 🙂 ale potesi to 🙂

fidorka1108
23. máj 2008

mimakro 😲 avooojky dakujem za odpoved som rada velmi ano pojdem aj 300km lebo u nas to ide dole vodou na východe nechcem viac pisat ale domyslis si asi preco necestovat ak maju inde lepsí pristup sluzby a je tam dobry ohlas tak mam 38r a cakam 4 dieta po dospelych detoch a odstupom casu zena inak uvazuje viesss?tak este raz vrela vdaka nech sa ti darí avooojky a uzívaj si md dik maťaz vychodu ak chces vac písat tak radsej na mail pa pekný večer maťka

weroni
23. máj 2008

fidorka - moja mamina mala mna, o dva roky mladsiu sestru, o osem rokov mladsieho brata a potom ked som mala 16 sa nam narodil stvrty surodenec - najmladsia sestricka ktora ma teraz 5,5 roka 🙂 mamina mala 39 ked ju rodila a tiez povedala ze je to uplne o inom a ze si to najviac vychutnala - aj tehotenstvo aj materstvo 🙂

audreyd
23. máj 2008

no salón krásy funguje stále 😉 a ceny sú fakt symbolické!!!! 😀 myslím, že to najviac využívajú maminky, ktoré sú dlho hospitalizované na gynekológii,a le môžete pokojne aj po pôrode 😀

mimakro
23. máj 2008

Môj manžel ma občas prehovára na tretieho potomka. Ale ako povedala moja kamoška, najskôr musí ísť do roboty, aby zistila, ako jej bolo doma dobre. To neznamená, že som za. U nás v rodine to vyzerá tak, že bratranci a sesternice mojich detí prídu na svet až vtedy, keď naši budú veľkí školáci. Možno sa potom nakazím 😀 Inak, ako tak sledujem súčasné kočíky, neviem, či by som si vybrala. Tie futuro trojnožky nie sú môj štýl. Aspoň že sa mám na čo vyhovoriť 😀

katinka0000
23. máj 2008

audreyd: aj ja som pocula nejake zle veci na johnson. moja sestra (este pred 13 rokmi) zacala neterke umyvat hlavu samponom od johnoson a narobili sa jej lupiny alebo take nieco. dlho sa toho nemohla zbavit. potom zacala pouzivat nela batole a zrazu bolo vsetko fajn. ozaj ta nela batole este existuje?

ahoj fidorka: aj ja mam termin v auguste a budem rodit v TO.

lylyna
23. máj 2008

dakujem endy, tak si ma potešila, lebo o primárovi Hríbikovi sa tu moc nepíše a ja ho poznám len z videnia.

fejusa
24. máj 2008

baby ahojte .nebudem menovat toho pana doktora,ale tetinu sesternicu pozasival tak,ze musela ist dvakrat na plasticku operaciu,menovat ho mozem akurat cez ip.ja by som tiez radsej abutaimu,ten ma tak krasne zasil ze nic neni ani vidiet.

weroni
24. máj 2008

fejus - to by ma teda moc nepotesilo ale uprimne povedane, vies, vsade sa najde nieco negativne - neexistuje porodnica kde by bolo uplne vsetko idealne, zial - aj ked by to bolo super 😀
ja idem rodit do vody tak dufam ze sitiu sa vyhnem 🙂

miskinadamko
24. máj 2008

fejusa mna ten nemenovany doktor zasil uplne vpohode 😉 , weroni ty budes tusim prva ak tita voda vide,uz to vyzera na porod alebo este ani nie?neverila som ze taketo nieco zo mna niekedy vide ale ja by som si tenporod a to cele este raz strasne rada zopakovala aj hned 🤐 😵 😀

mimakro
24. máj 2008

Mňa práve ten druhý pôrod utvrdil v presvedčení, že len nerada by som si to celé zopakovala 😀 Weroni, aj vo vode rodiace šijú, jedna taká so mnou ležala na izbe. Šili ju aj zvnútra aj zvonka. A dcérka mala iba 2,5kg

audreyd
24. máj 2008

ja by som si to tiež ešte rada niekedy zopakovala, ale tak o 5 - 6 rokov 🙂 a tiež určite v TO! moje pôrody boli celkom fajn, aj vďaka epi 🙂 ja som taký bojko 😅 alebo padavka? 😕 no načo trpieť, keď nemusím 😀

soni78
25. máj 2008

weroni: ano je to pravda co pise mimakro, aj ja som rodila do vody a zasivali ma, ale nastrihnut ma nestihli, kedze v momente ked sa doktor rozhodol, ze sa bude strihat, tak uz potom len skonstatoval, ze uz je neskoro, uz som sa natrhla 🙄...nastastie len asi 2 stehy...a to sitie tiez nebolo slavnne😒 ...doktorka ked to uvidela po sestonedeli na kontrole tak utrusila, ze preboha to kto vas tak pozasival? No a potom, ze to neva, ved po druhom porode sa to opravi 😀 😀 😀
Ale nechcem Ta vobec strasit...tebe sa to stat nemusi...mozno som bola jedna z mala...a prezila som to...pravdupovediac ani som to necitila a keby som ho nepocula, ani by som o tom nevedela🙂

Tak sa tesim teraz, ked ma caka druhy porod...boze uz coskoro, ak to pojde podla mojho zelania, tak buducu stredu, cize o vyse tyzden rodim 😎 😝 😲
A kedze chcem rodit iba v TO tak mi to musi vyjst 😀 😀 😀

soni78
25. máj 2008

audreyd :
nevies prosim Ta ako to je s tou nadstandardnou izbou? Teda zaujimalo by konkretne to, ci je mozne si to zaplatit napr. iba na prve dve noci a potom sa nechat prelozit na normal izbu, ktore su mimochodom tiez velmi fajn 😉
lebo obavam sa ze ak by som tam nahodou musela stravit kvoli niecomu dlhsi cas, tak by som sa nedoplatila 😀 😀 a korunky sa teraz na MD zidu 😀 😀 😀

weroni
25. máj 2008

miskinadamko - no ja ti verim a dufam ze aj ja budem mat taky pocit po porode 😀

soni ty sa uz chystas buduci tyzden? ved mas este o par dni neskor termin ako ja 😉 a ja by som chcela az v juni 😀

no inac baby ja neviem - mozno som psycho ale na samotny porod sa ja hrozne tesim - jedine coho sa fakt desim je to sitie 😖 dufam ze ma to obide....

soni78
25. máj 2008

weroni: neee buduci tyzden...fuuuha ....to by som este nechcela....snad mala este chvilku vnutri vydrzi 😀 😀....ale az od stredy o tyzden....cize v juni....to uz budem v 40tt takze v poho...a radsej 5-6 dni skor, ako letiet 120 km a bat sa aby som neporodila v aute 😲 😀 😀 😀
ja sa moc netesim na ten porod...neviem ake to je rodit "na suchu"...kedze som rodila do vody...preto mam take zmiesane pocity, ze ako to zvladnem...ale tesim sa uz na bejby a tak myslim viac na to ako na samotny porod..nejako mi to este nedochadza, ze uz som vo finale 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre