Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

lucinka4
17. jún 2010

caute,nakukla som sem po dlhom case 😀
halintoa - to je teda sialena suma za kurz, ja som chodila k nam do NR a platila som 16,60€ lebo zvysok je plateny zdr. poistovnou plus tusim 7€ za manzela(4 lekcie zamerane na pomoc pri jednotlivych dobach porodnych) a podla toho, co som citala sme mali to iste aj viac este
gilmorka - pokial si dobre pamatam tak na druhy den po porode nam sestricka ukazala ako kupat babatko ale oni ich vzdy okupali aj na vizite,ktora je kazde rano
andzi, pozeram,ze budete mat kocku 🙂 gratulujem 🙂 🙂 🙂

andzi
17. jún 2010

@lucinka4 ďakujem, áno, budeme mať dievčatko a veľmi sa tešíme! Síce je to ešte ďaleko, ale už rozmýšľam, kde ju porodím...zvažujem aj Topoľčany, mám to najbližšie, ale odrádza ma mnoho vecí, no uvidím. Ty si teda bola ako vravíš s TO pôrodnicou veľmi spokojná, však?

lucinka4
17. jún 2010

@andzi ano,bola som spokojna...ked na to pozeram trosku spatne tak par veci hlavne ohladom dojcenia(je to ine ked uz mas skusenost a prestudovane veci) by som vytkla ale tu v NR mi pred mesiacom rodila kamoska a hoci bola celkom spokojna tak vela veci sa jej nepacilo..hlavne pristup detskych sestriciek
v TO sa hlavne nebat poziadat o pomoc ale az na jednu vynimku boli sestricky velmi zlate
a dr Kerekova je poklad 🙂 ved ja som porodila za 2,5 hodiny a brutal bolesti boli len chvilu 🙂
a ktoru porodnicu este zvazujes?

andzi
17. jún 2010

@lucinka4 napíšem v IP

frola
18. jún 2010

@gilmorka pokial si rozhodnuta kojit tak flasa by mohla sposobit ze babo si na nu zvykne a uz nebude chciet sat bradavku. stava sa to dost casto lebo pitie z flase je pre babatka jednoduchsie. ja som prve dni nemala mlieko tak som pouzivala vyhradne striekacku 5ml. robis to tak ze das babatku malicek do pusinky, to mu vyvola saci reflex a popri malicku pomalicky pustas mliecko. (inak ten malicek je aj ukludnovadlo namiesto dudla 🙂 )

frola
18. jún 2010

@gilmorka mna sa lekar spytal ci chcem zasivat za ziva alebo umrtvit 😒

frola
18. jún 2010

@halintoa ano ja som to bola 😉 neboj tie peniaze stoja za to. hlavne je to trocha o alternativnom pristupe k porodu a aj starostlivosti o babo, co sa mi velmi pacilo. a tiez co sa tyka pripravy na dojcenie, to bola obrovska pomoc pre mna. neviem ci by sa mi to bolo bez nich podarilo.

frola
18. jún 2010

jeej a baby ak vam mozem odporucit. kupte si tabletky riccinus communis 5CH. su to homeopatika na podporu dojcenia. mne straaaasne pomohli. uziva sa 5 guliciek naraz kludne aj kazdu hodinu. nechaju sa rozpustit v ustach. ja som to skusila az na 3 den (dovtedy mleiko nie a nie sa spustit) asi desat minut na to ako som vycumlala prvych 5 guliciek mi navreli prsia a citila som palenie. potom to prislo 🙂

gilmorka
18. jún 2010

@frola dakujem za radu. Uz som manzelovi nakazala kupit, doniesol sice 20 ml striekacku, ale snad to je jedno. Alebo pre istotu este zajtra kupime mensiu,ak to na mna v noci nepride 😀 Dnes som si trosku poprecitavala o dojceni na webe, ale teda spravne dojcit je pomaly veda, kym na to clovek pride. Dufam, ze v nemocnici budem mat stastie a niekto sa tam bude venovat a ukaze, co a ako,hm..

gilmorka
18. jún 2010

@frola inak som rada, ze pri siti mozem mat aj lokalne umrtvenie. Neviem si predstavit sit to za ziva, ved to musi byt bolest ☹

frola
18. jún 2010

@gilmorka vies co, no mna sitie bolelo brutalne a to mi to umrtvili, takze volajako to nepomohlo, ale su baby co vravia ze aj bez umrtvenia to vobec nebolelo.

frola
18. jún 2010

@gilmorka a skus aj tie homeopatika keby ti tam sestricky nevedeli poradit. mne veru nepomohli s kojenim aj ked niektore sa snazili ale vela o tom nevedeli. 😔

yokralovnayo
19. jún 2010

ahojte je tu niekto?? chcem sa nieco spytat 🙂 najlepsie kto nedavno rodil v To 🙂

gilmorka
19. jún 2010

@frola dik, tie homeo mi manzel kupi, ak by som mala problem, A dufam, ze budem mat na stastie na skusenejsie sestricky, lebo ako prvorodicka neviem skoro nic 😔 Ale snad to bude nejak prirodzene, ze sa do toho dostanem.

frola
20. jún 2010

@golmorka no je to divne ale niekomu to veru prirodzene nejde. nebolo by zle keby si si este rychlo nieco nastudovala. ale rychle info:
1. pit vela vody (na litre aj na silu)
2. skusat vytlacat mliecko palcom a ukazovakom aj po kvapkach. aj male mnozstvo pomoze rozbehnut laktaciu. ked sa mlieko zdrziava vnutri netvori sa nove.
3. psychicka pohoda je velmi dolezita.
4. homeopatika skus aj hned to neublizi ani tebe ani babatku
5. vediet si spravne prilozit babatko. niekomu vyhovuje kojit po leziacky niekomu po sediacky tak ze drzis babo v naruci a napriklad si podlozis pod ruku vankus. babo musi otvorit ustocka uplne a zobrat do pusy celu bradavku. robi sa to tak ze si chytis prso, zhora palcom zdola ukazovakom, nad bradavkou a tak mu ju strcis do pusy. nesmies to ale stlacit moc. keby sa babo nechcelo prisat skus mu prstom alebo aj bradavkou posteklit licko. tam maju deti senzor ktory spusta saci reflex.
6. keby si videla ze sice mlieko mas ale babo sa odmieta prisat v ziadnom pripade nedokrmuj flasou ale pouzi striekacku. mozes si odsat vlastne mliecko a to mu dat.
7. keby si mala problem s tvorbou mliecka musis skusat kojit kazde dve hodiny na zaciatku aj v noci (ja som si davala budik) no a samozrejme kojit vzdy ked si babo pyta. nedodrziavat umelo nejake 4hodinove intervaly ako sa to robilo kedysi.
8. mne velmi pomohol taky vankus na kojenie. obkrutis si ho okolo seba, polozis nanho babo a tak na teba krasne dociahne a teba nic neboli. dostat kupit aj cez net.

no neviem co este. je to tazke takto pisat. neboj to zvladnes a mozno naozaj nebudes mat nijake problemy. drzim velmi palce, tusim ides zajtra na prijem, ze? tak ti zelam krasny, kratky a bezproblemovy porod a zdrave babatko.

p.s. dobre je si zobrat nafukovacie koleso na sedenie, keby ta nahodou zasivali.

frola
20. jún 2010

@gilmorka no teda pekne som ta premenovala 🙂

gilmorka
20. jún 2010

@frola dakujem za rady, dobre si to zhrnula. Ak budem mat nejake otazky, obratim sa na teba. Aj som si nieco take citala, dokonca z knizky mam aj prefotene nejake strany, pre istotu. ved dam vediet, ako to zvladame 😅 vankus na kojenie uz mam kupeny, som rada ze mas aj ty s nim dobre skusenosti. A v taske mam pre istotu zbaleny taky nafukovaci kruh, tiez som na to myslela, niekde som citala,ze je to dobre mat. Uz nech to mame za sebou.

frola
20. jún 2010

@gilmorka hrozne drzim palce. neboj ani sa nenazdas a mas maleho doma 🙂

palculka
20. jún 2010

gilmorka moc držím palceky aj ja, a možno tam pridem za tebou, lebo nejaký mám divný pocit dneska, uvidíme aká bude noc. Tak sa drž a ozvi sa

gilmorka
20. jún 2010

Dakujem dievcata 🙂 Dam vediet, ked budeme doma. Palculka, kludne dojdi, bude nam veselsie 😉

gilmorka
21. jún 2010

Ahojte, tak sa opat hlasim, a opat z domu. Dnes sme si s manzelom spravili vylet do porodnice. Ale dostali sme odklad do stredy, ze dnes by to bolo este nasilu, nie som otvorena. Snad si to ten drobec do stredy rozmysli a konecne sa to pohne aj samo 😖 Uz si pripadam ako Rachel z Priatelov.
Uz som aj bola psychicky pripravena a teraz ani neviem, co doma robit, na nic nemam nejak naladu. A este aj to pocasie na figu 😠

gilmorka
21. jún 2010

@palculka, nakoniec sa tam vazne stretneme alebo ak budes presne na termin, tak tesne minieme. Teda dufam, ze v stredu uz porodim.

halintoa
21. jún 2010

@gilmorka no tak to verím, že už si na nervy...Ale tak skús prechádzky (aj v tomto počasí majú svoje čaro), ak máš psa, tak sa aj poteší... Na papanie si sprav niečo, čo sa pri kojení neodporúča a vychutnaj si to 🙂 . Priprav manželovi romantický večer, dlho si ich neužijete a zveď ho, možno to pomôže 😝 . Alebo ak máš voľné peniažky, tak choď plieniť obchody 😝 . Držím Tebe i palculke palce, aby mimi už nenaťahovali a ukázali sa svetu a hlavne rodičom v plnej kráse 😵 .

divoska
21. jún 2010

holky, odveci otazka. je vramci nemocnice niekde pristup k wifine? alebo kablu na net alebo pobliz nemocnice aspon? sa pytam ak by bolo treba nieco dohladat, bo mi zrovna kamoska s cersto narodenym synom hovori ze maly ma koliky a uz nevie co by skusila, tak nie ze by som si predstavovala ze sa budem nudit a surfovat na nete, ale pre pripad potreby sa zide. dik

andzi
21. jún 2010

@divoska pokiaľ viem, tak nie, musíš si priniesť mobilný net

divoska
21. jún 2010

dik, no tak to budem musiet nejako vymysliet

andzi
21. jún 2010

@gilmorka jéj ty už máš po termíne? No veru ani ja si neviem predstaviť čo by som robila, kebyže prídem na príjem s taškou zbalená, psychicky pripravená a pošlú ma domov. Asi by som nedokázala na nič iné okrem pôrodu myslieť. Včera som bola na gynekológii, leží tam moja sestra, a vraj tam majú aj jednu šestonedieľku dolu na 2. poschodí s bábom, lebo 3. posch. je komplet plné.
Baby, myslíte si, že keď poprosím nejakú sestričku, tak by mi ukázala pôrodnicu? Ak áno, tak ktorá je taká ústretová ktorej sa mám spýtať.

divoska
21. jún 2010

@andzi myslim ze ti ju pojde ukazat rovno doktor, nam bol a to nemyslim ze by som bola nejaka vynimocna 😀 treba sa tam len za nimi zastavit.

gilmorka
21. jún 2010

@halintoa uz sme skusali vsetko, proste ten maly je tvrdohlavy, ale za to sa na neho ani nemozem hnevat, to bude mat po mne 😀 Asi pojdem zas na prechadzku. Ako kazdy den 😒 Aspon kebyze zhresit mozem tym jedlom, ale od 26.tt musim drzat dietu kvoli cukru, mala som hodnoty na hranici, takze tiez nic moc. A tak som sa tesila, ze 15.6. rodim a po porode mam od manzela slubeny obrovsky vecernik a laskonku. Ale teda takymto tempom si mozem nechat zajst chut 😠 Snad uz do tej stredy sa to pohne, lebo budu mat co lekari robit aj s vyvolavanim.

palculka
21. jún 2010

gilmorka to vážne ta poslali domov? Ja mám príst v stredu na poradnu, ak teda dovtedy vydržím, noc bola nic moc, každé dve hodiny na wc, už mi malinké tlačí na mechúr, bolesti mám stále častejšie, uvidíme. To by bolo super keby sme sa tam stretli, o kolkej máš príst v stredu? Ja chodievam na poradnu na osmu hodinu k Caradskému.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre