Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

jankapiknova
16. júl 2010

ano kichanie a kašlanie je najhoršie a hlavne zo začiatku 😒

nicky655
19. júl 2010

baby, ktore ste rodili v topolcanoch, mozem jednu otazku?

ako je to tam s nastrihavanim hradze? ci to robia iba ako nevyhnutnost,alebo robi nastrihavanie ako na beziacom pase?

diky za opdoved.

frola
20. júl 2010

@nicky655 mne nerobili ale rodila som do vody...

halintoa
20. júl 2010

@frola Prosím Ťa, ako je to v TO s objednávaním na poradňu? Mám si tam zavolať, keď idem prvý raz, alebo tam nacupitám a niekto ma vezme a potom ich poprosím, nech mi urobila aj prehliadku pôrodnice? A keď chcem mať muža pri pôrode, bude im stačiť, že so mnou chodil na ten kurz do Kvapky?

jankapiknova
20. júl 2010

@halintoa - muž može byt normalne pri porode,pride stebou a bude tam,akurat podpiše papier a zaplati 😉
na poradnu som sa nikdy neobjednavala ale ked nie si z TO radšej by som si zavolala,istota je istota 😉

andzi
20. júl 2010

@halintoa ale na poradňu do nemocnice sa chodí až od 36tt, neviem či sa dá aj skôr.

frola
20. júl 2010

@halintoa no neviem ako je to s poradnou ja som do poslednej chvile chodila k mojej lekarke aby som tam kazdy tyzden nemusela cestovat a ked som im potom v termine zavolala ze aky je dalsi postup tak ma rovno zavolali a isla som rodit (vyvolavackou)
no a na manzela sa vobec nepytali ci absolvoval nejaky kurz, takze v pohode tam moze byt s tebou

jankapiknova
20. júl 2010

ja som prvy krat na poradnu do nemocnice išla v 39tt 😉 @halintoa - ale ak chceš pozriet nemocnicu tak si zavolaj a popytaj sa 😉

barborato
20. júl 2010

@nicky655 - co ja viem tak nastrihavaju mna nenastrihli ale som sa rotrhla na tri stychy ale ani neviem kedy ale co somnou jedna rodila tak tu nastrihovali a co mam kamaratky tak vsetky boli nastrihnute a teraz pred tyzdnom jedna porodila a ta bola nastrihnuta komplet cela ale mali mal vyse 4 kilov.

halintoa
20. júl 2010

@jankapiknova ,@frola Ďakujem za odpoveď 🙂 . Radšej si zavolám 🙂.
@andzi Ja viem, mám ísť na poradňu do pôrodnice v týždni od 2.8. 😉

nicky655
20. júl 2010

tak to je fakt "super" 😠
lebo som citala , ze niekde len v nevyhnutnych pripadoch. a nie len tak ze sup-sup.(

halintoa
20. júl 2010

@nicky655 Nestresuj sa kvôli tomu dopredu a skús sa s nimi dohodnúť, že si nástrih nepraješ, iba ak by si im k tomu dala pri samotnom pôrode súhlas, keď to skutočne nepôjde. Ja s nimi chcem prebrať svoj pôrodný plám, keď tam pôjdem na poradňu. Podľa štatistík stále vychádza Topoľčianska pôrodnica najlepšie zo všetkých slovenských, čo sa týka počtu nástrihov, takže nádej je veľká 🙂 .

Kočky, aká je primárka (primár) novorodeneckého? Chcem sa dohodnúť, aby mi nechali malú na brušku min. pol hodinu po pôrode a až potom si ju zobrali a aby ju nemerali, iba vážili. Či tam treba ísť s mm, aby boli prístupnejší, alebo na to stačím sama 🙂.

frola
20. júl 2010

@halintoa no to si uz nepamatam ale zda sa mi ze je tam hlavna taka lekarka, mlada, velmi mila ale netusim ako sa k tomuto postavi. jasne ze sa s nimi skus dohodnut. myslim ze oni sa trocha boja nerobit veci podla statutu baby friendly hospital. ale robia tak az ked si to vyziadas. takze skus. som hrozne zvedava co povedia. j
a som im tam napriklad po porode hrozne plakala lebo mi oznamili ze nebudem moct byt prvu noc s malou lebo zevraj musim ist na pozorovacku. mala som hrozny zachvat lebo som to absolutne necakala ale bola som uplne znicena a kedze povedali ze treba pozorovacku tak som sa radsej nehadala aj ked som presvedcena ze nebolo treba. 😒

danteska
20. júl 2010

@halintoa ked som ja rodila boli so mnou este 3 dalsie..ide to ako na beziacom pase,maju vela mamiciek,tak neviem ci bude mat niekto cas s tebou preberat nejaky plan a ze chces dieta na brusku pol hodiny..ako frola pisala-maju nejaky postup a toho sa drzia..ale skusit to mozes 😉 ja nie som z TO a na poradnu som sa neobjednavala..jednoducho prides kedy mas prist-podla tyzdna,vysetria ta,pomeraju,nezabudni moč a potom Ti uz oni daju dalsi termin..

danteska
20. júl 2010

@halintoa ak chces muza pri porode nic nepotrebujes,ziadne kurzy..v den porodu pojde s tebou,podpise papiere,zaplati a hotovo... 😉

frola
21. júl 2010

@halintoa ale ja by som ten plan predsa len skusila vyjednat, ale skor uz priamo ked pojdes rodit. dopredu im povedz ze si to zelas ze je to podla baby friendly hospital ze by to mali dodrziavat. myslim ze ich tym vylakas...mala som taky pocit, ze ked si nepytas nedostanes...

jankapiknova
21. júl 2010

čo ja viem tak každa mamička dostane hned babo k sebe na priloženie,aby hned tahalo s cicika 😉 samozrejme nie sekcia 😉

danteska
21. júl 2010

@frola mas pravdu-nepytas-nedostanes a nedozvies sa ☹

frola
21. júl 2010

@jankapiknova ano ale tu ide o ine. pre vytvorenie puta je velmi fajn ked ti babatko polozia na co najdlhsie na nahe telo a len tak v klude si lezkate a tulite sa. nie ako je bezna prax ze dieta ti hned vezmu, vazia, meraju ... potom ti ho prinesu na 3 minuty rychlo rychlo prilozia a odnesu. ved mne ked malu prilozili tak sa krasne prisala bolo to uzasne ale nemali sme sukromie, stali nad nami sestry a uz sa triasli aby ju rychlo odniesli. napriklad aj na zavinnovanie maternice nemusis tlacit rukou na brucho ale staci polozit babo. a kludne by ho tam mohli nechat aj 2 hodiny. nechapem preco to nerobia. ved aj im by odpadla starost.

danteska
22. júl 2010

@frola no my to berieme vsetko z hladiska matky..ale ked sa pozries na vsetko z hladiska sestriciek a lekarov-keby kazdej mamicke nechali 2 hodiny babo na brusku a cakali,medzitym utekali na novorodenecke-a nemaju to az tak blizko a zas naspät na salu..je to vsetko o tom ze ked rodia viacere nie je na to cas,nemaju tam tolko porodnych stolov.....to by musela byt sukromna klinika kde si zaplatis a dostane sa Ti pozornosti a vsetkych sluzieb...nezastavam si sestricky ale som zdravotacka,robila som v nemocnici TO,aj na Kramaroch dlhe roky...takze ked je malo sestier a snazia sa kazdej mamine vyhoviet aspon ako tak..to je ale moj nazor iba..

frola
22. júl 2010

@danteska rozumiem ale napriek tomu si myslim ze tieto uplne pra zakladne veci by mali byt dodrzane. zena aj dieta ma na to pravo a bohuzial malo by to byt v naplni prace sestier aj lekarov. viem v akom stave je zdravotnictvo, viem ze sestry maju vela roboty a malo penazi ale teda sa ta praca musi brat tak ako je alebo treba ist robit nieco ine... rodime tu ako sto rokov za opicami... treba si brat priklad z inych krajin kde zena ked porodi nemusi unavena bojovat so sestrickami ale je jej automaticky udelene pravo na jej dieta.

halintoa
22. júl 2010

@frola @danteska @jankapiknova Ďakujem pekne za odpovede a povzbudenie 🙂 , dúfam, že nebude frmol, keď pôjdem rodiť a že bude fajn atmosféra 🙂 .

frola
22. júl 2010

@halintoa jasne ze bude pohoda 😉

danteska
22. júl 2010

@frola mas pravdu..je to tak ako to je..sestricky su potom nervozne a neochotne..tiez som chcela niektore poslat robit na Geriatriu k leziacim detkovcom a babkam ked sa im na novorodeneckom a gynekologii nepaci..je to bohuzial tak..malo penazi,malo sestier,frmol,ziadny cas..noooo a keby si berieme priklad z ostatnych krajin tak si za to ale dobre zacvakame....... 😉

danteska
22. júl 2010

@halintoa neboj,bude to ok,ty sama musis byt v pohode a potom to bude v poriadku 😉

halintoa
23. júl 2010

@danteska Nie všade si za to nutne zacvakáš, jedna kočka z nášho termínu rodí vo Fr v pôrodnom dome, do vody a má to zadarmo. A bola v šoku, keď sa dozvedela, že platíme aj za partnera pri pôrode. Takže máme nádej, že aj u nás raz budú určité veci samozrejmosťou 🙂 . A ďakujem za povzbudenie, na malú sa veľmi tešíme a to prekrýva akékoľvek možné obavy z pôrodu 🙂 .

andzi
23. júl 2010

kočky, koľko sa vlastne platí za toho otca pri pôrode? A za nadštandardnú izbu sa koľko platí? Kedy to treba vybaviť, myslím, či vopred, alebo je to o náhode a šťastí, či práve vtedy bude voľná alebo nie.

divoska
23. júl 2010

@andzi kukni sem, s izbou je to vzdy o tom ze ci je zrovna volna, ked uz bude niekym obsadena tak holt smola. nikoho odtial nevyzenu ked uz tam bude. a kedze sa nikdy nevie kedy kto nakoniec bude rodit a ako dlho to potrva tak sa ani neda rezervovat. netesi to asi nikdy nikoho, ale inak sa to asi fakt riesit neda. stranku ktoru som mala ulozenu pozeram ze nefunguje, co si pamatam tak za partnera sa plati az potom ked tam naozaj dojde 🙂 nejakych 500 abo 600 skk to vychadza tusim. za nadstandard izbu tusim 1000

http://www.zzz.sk/?content=porodnica_topolcany

dam sem aj tu co mali predtym ako nemocnica, mozno je to len docasny vypadok
http://www.hospitalto.sk/oddelenia/GYP.aspx

halintoa
23. júl 2010

Nemocnica TO má novú stránku: http://nsptopolcany.sk/main.php?kID=6&strankaID=95
Za otca pri pôrode sa platí 16,60€, za nadštandardnú izbu 33,10€ - to je dvojposteľová, kde môže spať aj partner, inak ešte majú nadštandard, kde je jedna rodička, to bolo tuším tiež 16,60€, ale nedám za to ruku do ohňa a nadštandard s dvoma rodičkami 9,90€ - tieto ceny boli na starej stránke.
To, ako chceš rodiť (poloha) aj či chceš otca pri pôrode či nadštandard nahlasuješ až keď prídeš rodiť.
Baby, len nesmieme ísť rodiť naraz, lebo sa pobijeme o nadštandard a niektoré možno aj o vaňu 😀 .

andzi
23. júl 2010

@divoska ďakujem, takže sa platí cca 1000sk za noc, no dosť viac ako v hoteli, keď si vezmem, že tam budem 5-6 dní, no zbohom, podľa mňa až taký veľký záujem o ten nadštandard pri tej cene nebude, som si myslela, že to bude cca 500sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre