Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

gilmorka
16. jún 2010

baby, sitie po nastrihu je "za ziva" ci lokalne umrtvia tie miesta?

palculka
16. jún 2010

gilmorka, myslím že umrtvujú 😒

halintoa
16. jún 2010

pasta: asi mala sestra zlý deň... je fakt, že je fľaška na zozname do nemocky, ale mohla byť milšia..

@palculka @gilmorka Kočky držte sa, teším sa na Vaše príspevky po pôrode 🙂

gilmorka
16. jún 2010

@halintoa dakujem, dufam ze budem potom pisat len v dobrom, treba verit 😅 len nech uz sa maly rozhybe, to cakanie kedy ma to chyti nie je bohvie co 😒

halintoa
16. jún 2010

@gilmorka No musí to byť pozitívny zážitok, keď už sa kvôli pôrodu ideme trepať ďaleko, nie? 😀 A skús sa dajako zamestnať, nech Ti ujde čas. Ja som v prvom trime čítala harlequinky (aj 2 denne 😅 ), aby som nerátala hodiny do ďalšej kontroly u gyndr., lebo som sa hrozne bála, že to ani tento raz nevíde...

gilmorka
16. jún 2010

Akoze ja som v podstate kludna ako by som ani rodit nesla 😀 Aspon mi to pripada, akoby bolo este kooopec casu 😀 😀 ziadne tvrdnutie, ziadne bolesti, maly sa tvari, ze on nic, on muzikant 🙂 len ked niekam ideme, tak ma napadne, ze ci nemam pre istotu brat do kufra aj tasky, nech sa nemusime vracat 🙂

gilmorka
16. jún 2010

ale najneskor v pondelok to bude urcite, to uz nas cakaju aj s vecami.

stastnevydatam
16. jún 2010

@andzi ahoj, no ja som pocas tehotenstva mala 2 krat problemy, ze som musela lezat tu v NR v nemocnici... a vtedy som si nejak uvedomila, ze tymto smerom sa nechcem uberat... urcite sa najde vela zien, kt. su s NR porodnicou spokojne, ale ja som prvorodicka a nejak verim v to, ze sa porod da aj bez stresov a taky pocit som tu nemala... Nemocnica je total preplnena, zeny si tam prehadzuju z poschodia na poschodie...V TO sa nam to zapacilo na prvy krat, lekarka co sa nam venovala bola prijemna, a ide o ten pocit, ktory som mala... Moze nastat vselijaka situacia, ze nakoniec budem rodit tu v NR, ale zatial verime, ze to tam stihneme 🙂

stastnevydatam
16. jún 2010

@gilmorka ahoj, necitala som tvoje predchadzajuce prispevky, odkial si? ides teda rodit do TO? no ja mam termin 24.6, ale vcera mi lekar povedal, ze uz mala pomaly kopka na dvere... tak sa tam hadam aj buduci tyzden stretneme 🙂

andzi
16. jún 2010

Baby, a dá sa ísť v Topoľčanoch na prehliadku pôrodnice a sál?

palculka
16. jún 2010

stastnevydatam ja mam presne taký pocit z Trnavskej porodnice, už od začiatku,bola som na prehliadke porodnice aj v Trnave, aj v Topolčanoch, nedá sa to porovnat, vela žien v mojom okolí bolo b Topolčanoch, nevedia si vynachválit, tak preto som sa rozhodla aj ja.
Andzi, dá sa, ja som písala mail pani Bolekovej, to je vrchná sestra, napísala mi že kedy možme príst, prišli sme previedol nás pán primár Caradský, síce sa ponáhlal trochu, lebo tam čakala jedna žena na prijme, aj s taškami, ale bola som spokojná, vysvetlil čo bolo treba, ono je dobré ak si napíšeš otázočky na papier, aby si nezabudla na niečo.

gilmorka
16. jún 2010

@stastnevydatam ja byvam kusok od TO, takze nad inou alternativou som ani neuvazovala. Ale dufam, ze rodit budem este teraz koncom tyzdna, nechcem dlho prenasat a radsej by som bola, kebyze sa to rozbehne prirodzene ako vyvolavackou. Nejak si tak myslim, ze priroda vie lepsie co robit a to vyvolavanie je take umele 😒 Tak nech uz to mam za sebou a nech uz sme doma aj malym

gilmorka
16. jún 2010

v pokynoch do porodnice je aj zavinovacka a deka, to tiez beriete? lebo ja iba tenucku decku pre istotu a zavinovacku neberiem vobec, ved tam budu ich nemocnicne, nie? a domov pojdeme vo vajicku a deke do autosedacky, ak bude takto skaredo, takze by som ju aj tak nepouzila, ze?

gilmorka
16. jún 2010

@pasta83 ako je to zo sterilizaciou v porodnici, je tam nejaky sterilizator co mozu vyuzivat mamicky? Lebo ved odsavacka sa ma sterilizovat casto, nie?

stastnevydatam
16. jún 2010

@andzi jj, da sa ist pozriet do vsetkych casti TO porodnice, okrem tej co sa robia sekcie+ nik na sale nerodil... My sme si tam zavolali v piatok poobede, a boli ochotni aj v ten den vecer poukazovat nam to...

stastnevydatam
16. jún 2010

@gilmorka 🙂 tak to ano, keby to ide bez tych vyvolavaciek... treba okna umyvat 😉 ja ich radsej umyjem aj v TO na porodnici, aby mi nemuseli vyvolavat... Ja mam tiez len tenku decku zbalenu a zavinovacku mam, ale podla mna ju ani nebude treba, sak tam babatko davaju do svojej nemocnicnej

palculka
16. jún 2010

aj ja mam zabalenu, tiež si myslim že ju nebude treba 😉 ale pre istotu, jaj baby už nech to máme za sebou, v telke davali že Polnišová dnes porodila chlapčeka, no už sa mi to kráti bože pomahaj 😒

stastnevydatam
16. jún 2010

no veru, nech samotny porod uz mame za sebou 🙂 aj si beriete partnera k porodu?? moj manzel chce byt pritomny, snad to neolutuje..

palculka
16. jún 2010

moj tam teda nechce íst, ja by som strašne chcela aby tam bol, aspon zo začiatku, a keby mu to nerobilo dobre tak potom môže čakat vonku 😖 ja si myslím že je to pre ženu velká podpora ked tam má manžela, a myslím že aj personál je potom určite trošičku citlivejší

halintoa
16. jún 2010

ja manžela pri pôrode chcem a verím, že sa nebude brániť, keď k tomu príde 🙂 , od budúceho týždňa ideme na prípravný kurz, tak sa hádam nevydesí 😀 . Tiež si myslím, že personál bude vďaka nemu milší a aj on budem mať za úlohu čo-to ustrážiť a zariadiť 😀 .

andzi
16. jún 2010

@halintoa prosím ťa a kde robia ten prípravný kurz?

halintoa
16. jún 2010

@andzi Ja idem do BA na odporúčanie Froly (aspoň myslím, že ona ho chválila 🙂 ): http://www.dietaaja.sk/kurz-pripravy-na-porod-z... . Mm síce takmer zinfarktoval, keď sa dozvedel sumu, ale návrh na rozvod nepodal a ráta s tým, že ide na kurz aspoň na to prvé sedenie so mnou 😀 .

andzi
16. jún 2010

@halintoa ten kurz môže byť super, no ale tá cena, nech sa nehnevajú...

cicka24
17. jún 2010

Baby, žiadne zavinovačky, žiadne deky a ani nič nepotrebujete na oblečenie pre bábo. To budete potrebovať až v deň odchodu domov. Oni vám tam budú bábo každý deň kúpať a prezliekať do ich vecí. A sterilizátor na odsávačku??? O takom niečom tam nikto nepočul. čistá voda ti bude musieť stačiť.

gilmorka
17. jún 2010

uhm, tak to som teda prekvapena. Niekde som citala, ze v porodnici babam sterilizovali. Ja som si doma vysterilizovala a dala do mikrotenoveho sacku, viac uz spravit nemozem. A nekupu mamicky same? To kupu sestricky? Ja som bola v tom, ze oni len ukazu a uz sa musi starat mamicka sama.

palculka
17. jún 2010

tak byby, včera na poradni mi doki povedal že som zatvorená, na porod to neni, a večer ma chytili bolesti, no poviem vám nebolo mi všetko jedno, a ani mojmu mužikovi 😀 potom to prešlo, tak teraz chodím tak opatrne po špičkách, čakám čo ma kedy pichne. Myslíte že sa to pomaly začína?

palculka
17. jún 2010

bože to čo som napisala, že byby, myslela som baby predsa 😉

gilmorka
17. jún 2010

@palculka moze sa to ohlasovat, ved to uz je za chvilu. Mozno to boli "poslickovia". Dnes je pekne,nieco poupratujem a idem sa prejst, nech to uz nejako privolam.. Ja uz chcem rodit, hmmm 😠

palculka
17. jún 2010

gilmorka, posličkov mám dlho, toto bolo už také iné, viac bolestivé, pravidelnejšie. Uvidime dneska. No tebe sa to tiež kráti, aj si skúšala nejaké prirodzené metody na vyvolanie?

gilmorka
17. jún 2010

sak nieco skusame 😉 uvidime co zaberie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre